Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy ii nie wiem czy w dobrym miejscu pisze

znalazłem zegarek 

pan na targu chciał dać za niego 30 zł a jak się nie zgodziłem powiedział ze za darmo mi go naprawi 

bo to jego passa

zdębiałem jak wiadomo nic na tym świecie nie dzieje się za darmo 

 

doradźcie co mam zrobić 

post-66239-0-44420800-1382988388_thumb.jpg

post-66239-0-42178400-1382988391_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Płać, zabieraj, nieś do majstra, a Pan z targu niech swoje pasje uskutecznia na czym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kompletnej koperty wystaje sprężyna. Myślałem że to szmelc

Edytowane przez baniokm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tzn, że ja bym ją wziął za te 3 dychy, ale naprawiał u zegarmistrza. Takiego z prawdziwego zdarzenia, nie takiego co wymienia bateryjki po "dyszce" za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja go mam. Zanioslem do kolesia który skupuje Stare zegarki resztę wiecie co było dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja go mam. Zanioslem do kolesia który skupuje Stare zegarki resztę wiecie co było dalej

Koleś chciał go kupić prawdopodobnie  na odzysk złota za 30zł. Koperta jest pozłacana.

To Fajna Rakieta ale nie jakiś super rarytas. Moja propozycja - zanieś do zegarmistrza i zobaczysz co powie.

Edit

A na forum zegarków nie wyceniamy - patrz regulamin ;)

 

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ale ja go mam. Zanioslem do kolesia który skupuje Stare zegarki resztę wiecie co było dalej

Oj przepraszam. Przeczytałem ale nie zrozumiałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanalazłem dziś w domu zegarek produkcji radzeickiej ale nie mogę rozszyfrować nazwy więc nie znalazłem informacji na jego temat.

Wartość też mnie interesuje.

Zastanawia mnie fakt iż chodzi szybciej niż powinien, co godzine dodaje pół minuty.

Po nazwie znalazłem zdjęcie ale nie znam rosyjskiego i ze stron nic nie rozumiem.

 

Oto link http://rastafar80.users.photofile.ru/photo/rastafar80/95338443/106529084.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Wympjeł

http://www.ussrtime.com/start.html

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=1110

 

lata 60, fajny zegarek, stosunkowo rzadki, ale na forum nie wyceniamy zegarków

 

z pewnością trzeba go przeczyścić i przesmarować u zegarmistrza.

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wyglądają jakby były od Slavy

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot miał takie duże, nakładane napisy naszym alfabetem? Wyglądają jak przyklejane na superglue. Wisi na allegro, ale nie wiem czy to nie jakiś składak.

hp09qo3l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot miał takie duże, nakładane napisy naszym alfabetem? Wyglądają jak przyklejane na superglue. Wisi na allegro, ale nie wiem czy to nie jakiś składak.

 

 

Były takie tarcze z takimi właśnie dużymi napisami. Były nawet jeszcze bardziej "przesadzone" projekty tarcz poljotowskich typu potężny złocony napis Poljot wykonany kręcona czcionką :) Taki to dopiero wyglądał jak przyklejony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w ustaleniu co to zegarek. Kupiłam go w sklepie z odzieżą używaną. Na zegarku nie ma żadnego znaku firmowego. Jedyne opisy to "METAL" i nr 4012,2 (lub 401212) i na dole jakby mniejsza cyfra 4 oraz 475 na mechanizmie  Chciałabym ustalić z którego roku może  pochodzić moje "znalezisko" , jakiej jest firmy oraz z jakich mógł zostać wykonany. 

Proszę o pomoc 

Pozdrawiam

post-66303-0-40676300-1383403614_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

To w ciucholandach takie fajne zegareczki leżą?! Widziałem już ruskie budziki, jakies kwarce, ale pożądnego mechanika jescze nie uświadczylem. Grutulacje, ale nie spodziewaj się, że masz jakiś unikat, choć wygląda ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak widać można :) Spokojnie pracy jeszcze nie rzuciłam :P Ale tak z czystej babskiej ciekawości chciałabym wiedzieć jak najwięcej o mej zdobyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie co to za zegarek.?? A może w złym temacie napisałam? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku znajduje się taki oto czasomierz współczesny. Mam nadzieję, że wystawiający nie będzie miał zastrzeżeń.:

 

attachicon.gifWREMIA.jpg

 

Na takim werku:

attachicon.gif7r93.jpg

 

I właśnie o ten werk chodzi, to Slava i chyba jeszcze radziecka?

czyli to by znaczyło że ten "noworusek" jest jakąś następczynią slavy?? czy slava produkuje jeszcze zegarki ?? zegarek wyglada jakby był wyprodukowany na jakąś okazję mam na myśli ten wieniec na tarczy ? 

skopiwałem sobie zdjęcie i w programie graficznym powiększyłem napis na wiencu wygląda standartowo  "ploretariusze...." natomiast tem na dole jest bardzo dziwny a mianowiie wydaje mi się że tam napisane jest: ruskij miechanizm !! czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim ??

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to by znaczyło że ten "noworusek" jest jakąś następczynią slavy?? czy slava produkuje jeszcze zegarki ?? ....

Sława jeszcze robi zegarki. Strona fabryki: http://slava-moscow.ru/factory.htm a jeden z katalogów np tu: http://www.russian-watch.ru/katalog/slava

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.