Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

czy 27 'kamienna' Slawa z 'choragiewka' miala datownik z dniami tygodnia w wersji angielskiej i rosyjskiej dowolnie ustawianej czy zegarek posiadal jednorazowo tylko jedna wersje jezykowa? a moze byly tez inne wersje jezykowe?

Wszystkie radzieckie zegarki miały kalendarze w języku dopasowanym do języka tarczy, jeżeli tarcza jest opisana w języku angielskim to kalendarz rownież powinien być w tym języku, to nie Seiko z podwójnym kalendarzem ;).

 

Teoretycznie zdarzają sie zegarki z kalendarzem w innym języku niż tarcza i pewnie znajda sie osoby, które stwierdza ze tak wyszedł z fabryki, ale podchodziłbym do tego z dystansem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się posiadaczem dwóch "rusków" (poniżej zdjęcia). Prosiłbym Was o wskazanie jakie to są nr ref. abym mógł coś się więcej o nich dowiedzieć - chyba, że od razu możecie coś więcej na ich temat powiedzieć. Zegarek z pierwszego zdjęcia działa i jak dla mnie wygląda super. Drugi niestety nie działa - zakładam, że drugi ma komplikację w postaci alarmu/budzika. Są to zegarki dla mnie bardzo cenna - odziedziczone po tacie oraz dziadku. Niestety dekli nie sciagalem - brak narzędzi. A może pod nimi byłoby coś napisane. Pierwszy chciałbym przejrzeć a drugi naprawić. Czy mogę obydwa zegarki oddać do zegarmistrza u mnie w mieście - nie wiem czy jest wielkim znawcą tematu - czy lepiej poszukać specjalisty na Naszym forum i je wysłać?

 

attachicon.gif20170422_084004.jpg

attachicon.gif20170422_084022.jpg

Zegarki w dobrych stanach, pamiątki rodzinne zawsze warto o nie zadbać. We Włocławku raczej jest jakiś zegarmistrz, na forum jest spis fachowców w województwach/ miastach. Piszę z tel. i niestety nie dokleję linka, ale znajdziesz.

Zegarki fajne, gratuluję

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa są super. Ich stan również. Jedynie można się doczepić do zabrudzonych tarcz. Nawet szkło za dużo rys nie ma. Za czyszczenie mogę samemu się zabrać czy lepiej oddać fachowcowi? Zaznaczę, że nigdy nie grzebalem w zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oddaj do fachowca...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej oddaj majstrowi, bo później będziesz na to patrzył i będziesz myślał po co to ruszałem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fachowca zanieś, z radzieckie wiele Ci nie naliczy. Tylko nie sprzedawaj za byle grosze - koperta Mira w fajnym stanie. Przez to że ma na sobie bardzo dużo golda, najwięcej z radzieckich sikorów w ogóle, to je hurtem wygotowywali złomiarze. Taki zagrożony wyginięciem gatunek. ;) Do Mira tarczę znajdziesz, do Poljota budzika też, niedawno była idealna do kupienia na alle.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fachowca zanieś, z radzieckie wiele Ci nie naliczy. Tylko nie sprzedawaj za byle grosze - koperta Mira w fajnym stanie. Przez to że ma na sobie bardzo dużo golda, najwięcej z radzieckich sikorów w ogóle, to je hurtem wygotowywali złomiarze. Taki zagrożony wyginięciem gatunek. ;) Do Mira tarczę znajdziesz, do Poljota budzika też, niedawno była idealna do kupienia na alle.

Przecież Mir ma bardzo ładną tarczę z widocznym logo co rzadkie. Broń boże jej nie wymieniaj! Poljot zresztą myślę że też tylko do małej pielęgnacji. Za to zanieś do zegarmistrza żeby wyczyścił i nasmarował werki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz w trakcie poszukiwań majstra. Znalazłem namiar na gościa w moim mieście na forum. Nie mam zamiaru podmienić części; uważam, że są w super stanie. Tylko jakieś sensowne paski musze do nich znaleźć.

 

Dzięki za pomoc i wsparcie.

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze myślę, że są dobre. Jedynie ilość wiosen je okurzyla. Może coś bezpośrednio pod szkłem jest. Wrzucę zdjęcie jak juz uda się je do porządku doprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie tego zegarka. Dostałam go po dziadku i chciałabym wiedzieć jaki to model i ile mniej więcej jest wart ? 

post-97177-0-45490500-1492872636_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie tego zegarka. Dostałam go po dziadku i chciałabym wiedzieć jaki to model i ile mniej więcej jest wart ?

 

Przeczytaj na przykład post nr 11267 tego tematu, tam jest zasadnicza odpowiedź na Twoje pytanie


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agnes334455 masz dziadkową raketę "Big Zero" w wersji kieszonkowej. To zegarek z lat 90-tych z okresu przełomu ZSRR/Rosja. Jak chcesz się zorientować co do jego wartości, tonie zawracaj nam dudy, tylko kliknij np. tutaj -> http://allegro.pl/stary-zegarek-kieszonka-raketa-i6791133738.html

i zapisz sobie do "obserwowanych" (w tej chwili nie ma identycznej rakety w ofertach)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie tego zegarka. Dostałam go po dziadku i chciałabym wiedzieć jaki to model i ile mniej więcej jest wart ? 

W cenie do 2k to bym kupił mimo że nie ma sekundnika.

Kieszonkowe Big Zero rzadkie....

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W 2003 roku kupiłem ten zegarek na alledrogo od sprzedawcy który mieszkał w miejscowości gdzie te zegarki były produkowane i wysyłał je bezpośrednio stamtąd.

Próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego zegarka ale nigdzie nie znalazłem żadnego zdjęcia :blink:

Zegarek jest na chodzie a stan oceniam na bardzo dobry.

Ile może być warty?

 

 

post-97228-0-79237000-1493138389_thumb.jpg

post-97228-0-11921300-1493138464_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Forum nie wyceniamy zegarków. Patrz regulamin.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W 2003 roku kupiłem ten zegarek na alledrogo od sprzedawcy który mieszkał w miejscowości gdzie te zegarki były produkowane i wysyłał je bezpośrednio stamtąd.

Próbowałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego zegarka ale nigdzie nie znalazłem żadnego zdjęcia :blink:

Zegarek jest na chodzie a stan oceniam na bardzo dobry.

Ile może być warty?

To staje się nudne.

Zacytuję sam siebie z odpowiedzi wczorajszej na podobne pytanie:

"Dziś się zarejestrowałeś i zapoznałeś się z regulaminem który zaakceptowałeś. Dlaczego więc łamiesz jeden z zapisów?

Regulamin wyraźnie mówi że na forum zabrania się wyceny zegarków.

Jak rozumiem jesteś tu tylko po to żeby sprzedać ten bezcenny zegarek. Najlepszym możliwym sposobem wyceny jest wystawienie go od 1 zł na znanym portalu. Bardziej wiarygodnej wyceny nie znam."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych, chęć wzbogacenia się na zapyziałym rodzynie, przewalającym się przez ostatnich 30 lat po szufladach jest tak silna, że nie zauważyliby odpowiedniego zapisu nawet gdyby ten wyszedł z monitora i pier...ął ich w czoło. Trzeba pisać, że cennik jest w regulaminie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych, chęć wzbogacenia się na zapyziałym rodzynie, przewalającym się przez ostatnich 30 lat po szufladach jest tak silna, że nie zauważyliby odpowiedniego zapisu nawet gdyby ten wyszedł z monitora i pier...ął ich w czoło. Trzeba pisać, że cennik jest w regulaminie

Przednia myśl :)

No, przy wpisaniu w przeglądarce wycena zegarka Forum wyświetla na 1 stronie więc.... Rejestruje się ten, co wycenić zegarek ma chęć ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev
...

Ile może być warty?

Połowę ceny bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowę ceny bransolety.

Panowie zacznijcie sukcesywnie pisać bzdury, wówczas będzie tu spokój. W przypadku nic nie wartego klamota podać cenę pierdylion PLN. W przypadku okazji coś na kształt: Tyle co kieliszek chleba i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wielkie poruszenie nastało po moim poście ale nie musicie od razu mnie obrażać.

Bardziej chodziło mi o uzyskanie informacji o pochodzeniu i jakości tego zegarka niż jego wycenie.

Pamiętam ile za niego wtedy zapłaciłem.

A jeśli chodzi już o wycenę to praktyka ta na tym forum, jeśli chodzi o zapytania jak i odpowiedzi jest dość powszechna i jakoś nie zauważyłem oburzenia tym faktem.

Warto więc czasem ważyć słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi już o wycenę to praktyka ta na tym forum, jeśli chodzi o zapytania jak i odpowiedzi jest dość powszechna i jakoś nie zauważyłem oburzenia tym faktem.

Warto więc czasem ważyć słowa.

Chyba jednak pomyliłeś to forum z jakimś inny, bo tu kazdy trzyma sie zakazu podejmowania sie wyceny.

 

Btw. To kwarc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.