Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, sergius napisał(-a):

Kupiony na bazarku ale ta obudowa wydaje mi sie zaadoptowana bo sam zegarek wydaje sie byc z jakiegos pojazdu.Co koledzy na to? Srednica obudowy 60mm, bezel 66mm.

Było, było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2024 o 08:57, jarek08s napisał(-a):

szanowne grono znawców było takie coś? 34mm bez koronki

 

 

Na Alle pałęta się taki za grosze (30 zł?), w lepszym stanie, chyba z bordową tarczą.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś rozpozna.

Z czym to się je ?

raczej damski Majster Anker w wersji automatycznej.

Czy ktoś umie z takiego obrazka zasugerować co to za mechanizm na 22j?

Czy warte zachodu ? 

 

W sieci znaleziony, zastanawiam się czy kupić choć na zdjeciach nie widać dekielka.. 

 

Screenshot_20240313-013820_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20240313-013654_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zadra napisał(-a):

może ktoś rozpozna.

Z czym to się je ?

raczej damski Majster Anker w wersji automatycznej.

Czy ktoś umie z takiego obrazka zasugerować co to za mechanizm na 22j?

Czy warte zachodu ? 

 

W sieci znaleziony, zastanawiam się czy kupić choć na zdjeciach nie widać dekielka.. 

 

 

Jak 22 j i wahnik na łożysku kulkowym, to bidy nie ma, nie ma co kręcić nosem. Pytanie, za jakie pieniądze ten zakup.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

Jak 22 j i wahnik na łożysku kulkowym, to bidy nie ma, nie ma co kręcić nosem. Pytanie, za jakie pieniądze ten zakup.

Kurcze - pierwszy raz słyszę o takim mechaniźmie.

Do tej pory, gdybyś mi napisał o jak22 to widziałbym w głowie ruski samolot jakowlewa..

 

cena jak za steranego bostoka ..

może masz jakiś link do opisu tego jaka, bo naprawdę mi nic ni mówi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zadra napisał(-a):

Kurcze - pierwszy raz słyszę o takim mechaniźmie.

Do tej pory, gdybyś mi napisał o jak22 to widziałbym w głowie ruski samolot jakowlewa..

 

cena jak za steranego bostoka ..

może masz jakiś link do opisu tego jaka, bo naprawdę mi nic ni mówi ..

Nie zrozumieliśmy się :) Napisałem, że jak mechanizm ma 22 kamienie (22 jewels na tarczy stoi), to już bogato, zwłaszcza, że rotor łożyskowany jest oddzielnie łożyskiem kulkowym. Bo Niemce, Szwajcary w automacie potrafiły mieć 17 kamieni, bo tak było taniej wyprodukować. A jaki to mechanizm, to nie mam pojęcia. Gdyby więcej było widać balansu, to może byłby jakiś ślad.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawie na pewno ten. Raz, że Niemiec, dwa - ilość kamieni, trzy - wahnik, mocowanie, łożyskowanie, cztery - płytka pod wahnikiem (przetoczenia) i inne elementy mechanizmu (rozmieszczenie wkrętów). No, jeszcze napisali, że cyka 28800 BPH, panie, kto tyle doł....

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy się...

ciekawy, wart ryzyka..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest meister anker, więc chyba nie krzyczą zbyt wiele za niego? :D

 


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

koperta bez dekla.. 

 

cena niska.

2 godziny temu, zadra napisał(-a):

jak22 to widziałbym w głowie ruski samolot jakowlewa..

 

Ale tu strzeliłem hihihi 

Mechanizm "jak22j" hihihi  .. 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zadra napisał(-a):

koperta bez dekla.. 

 

cena niska.

Ale tu strzeliłem hihihi 

Mechanizm "jak22j" hihihi  .. 

dekiel pewnie można od siakiegoś trupka dobrać... mechanizm chyba niezbyt częsty. te majstry ankery to zazwyczaj na UMF-ach albo innych dziadach były, a tu eleganckie glashutte.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście myslalem, że jeśli nie jest to nieznany rusek, to najpewniej jakiś PUW ale że GU, to mi przez myśl nie przeleciało.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Po Bieda napisał(-a):

Jak 22 j i wahnik na łożysku kulkowym, to bidy nie ma, nie ma co kręcić nosem. Pytanie, za jakie pieniądze ten zakup.

Przecież to jest chińczyk udający orienta 🙈


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Przecież to jest chińczyk udający orienta 🙈

Przypuszczam że wątpię.

Mi też ten trójkątny wahnik zalatywał dalekim Wschodem, ale uważam, to nie ten trop, z kilku względów. 

 

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Przecież to jest chińczyk udający orienta 🙈

wcześniejsze odpowiedzi były uzasadnione konkretnym produktem.

Może i Ty wskazesz dlaczego napisałeś to co napisałeś?

Chinczyk udający orienta bo:   ......... ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Przecież to jest chińczyk udający orienta 🙈

Nie wiesz - nie pisz :). Meister Anker to była marka domu wysyłkowego Quelle w RFN. Mieli zegarki różnej jakości, werki często enerdowskie (najczęściej Ruhla/UMF, ale nie tylko), ale też i tańsze szwajcary (chrono EB na ten przykład). Nie było tam werków chińskich, bo nie te czasy.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, oszolom napisał(-a):

Nie wiesz - nie pisz :). Meister Anker to była marka domu wysyłkowego Quelle w RFN. Mieli zegarki różnej jakości, werki często enerdowskie (najczęściej Ruhla/UMF, ale nie tylko), ale też i tańsze szwajcary (chrono EB na ten przykład). Nie było tam werków chińskich, bo nie te czasy.

Dokładnie I nawet niekoniecznie "tańsze" te szwajcary :) Leży przede mną właśnie chrono Meister-Anker na Valjox 7733 czyli odpowiednik Poljota 3133. A były również na 7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Dokładnie I nawet niekoniecznie "tańsze" te szwajcary :) Leży przede mną właśnie chrono Meister-Anker na Valjox 7733 czyli odpowiednik Poljota 3133. A były również na 7750.

o! takich nie widziałem, dzięki za uświadomienie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, oszolom napisał(-a):

o! takich nie widziałem, dzięki za uświadomienie.

Rzuć okiem w google. Nawet te na 7733 fajne, mój w czarnej oksydzie się trafił. A już  te na 7750 to jak Porsche Design albo Sinn :) Super sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Rzuć okiem w google. Nawet te na 7733 fajne, mój w czarnej oksydzie się trafił. A już  te na 7750 to jak Porsche Design albo Sinn :) Super sprawa :)

rzuciłem. wow.

54364576457tyh.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wie ktoś od czego to pudełko? 

 

 

20240317_094521.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Qba. napisał(-a):

Wie ktoś od czego to pudełko? 

 

 

 

Cokolwiek z lat 50-tych z Czystopola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 13.03.2024 o 17:21, oszolom napisał(-a):

sprawa do rozpoznania, czy to 1126, czy może 1127 .. 

Mechanizmem okazał się GUB xx27,  natomiast tarcza ma tylko okienko daty miesiąca.

Może jutro uda mi się głębiej zajrzeć,.bo dzisiaj to właśnie po robocie tylko udało mi się wyjąć balans i spojrzeć na typ mechanizmu.

Strasznie zadżumiony mechanizm.  Klak na kłaku i kępki strzępki "kotków".. 

Brak dekielka i szkiełka - sukces, że z kompletem wskazówek dotarł.

 

20240324_153554.jpg

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.