Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaaale panie: grawer gratis!


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Progfan_87 napisał(-a):

Na etsy pełno takich potworków za kosmiczne pieniądze. 

Pewnie podobna sytuacja co z deluxami, polują na początkujących jeleni 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę Zarię w takiej kopercie. To jest rzadki zegarek? To jest oryginał?

zaria1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie aż mi głupio zapytać automat czy nakrecany? Slavy to nie moja bajka ale trafił się taki ala Amphibia a dekiel jest wciskamy i widać od nowości nie ruszamy więc nie otwieram  aby nie porysowac

20231203_220654.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jarek08s napisał(-a):

Panowie aż mi głupio zapytać automat czy nakrecany? Slavy to nie moja bajka ale trafił się taki ala Amphibia a dekiel jest wciskamy i widać od nowości nie ruszamy więc nie otwieram  aby nie porysowac

 

 

"Awtopodzawod", czyli automat


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Walter_87 napisał(-a):

 

"Awtopodzawod", czyli automat

Dzięki śliczne. W dosłownym tłumaczeniu samozwijajacy się  więc miałem zagwozdke 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Pierwszy raz widzę Zarię w takiej kopercie. To jest rzadki zegarek? To jest oryginał?

 

Oryginał, dość wiekowy. Czy rzadki? Trudno mi ocenić, było bardzo dużo wariantów koperty, a w sumie nikt tego nie zbiera.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2023 o 18:07, art_69 napisał(-a):

Pierwszy raz widzę Zarię w takiej kopercie. To jest rzadki zegarek? To jest oryginał?

zaria1.jpg

Wygląda trochę jak koperta z Czajki czarodziejki. Ma otwór w kopercie na wałek? Czy da się zdjąć kopertę do góry a wałek zostaje?


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gregch napisał(-a):

Wygląda trochę jak koperta z Czajki czarodziejki. Ma otwór w kopercie na wałek? Czy da się zdjąć kopertę do góry a wałek zostaje?

 

To nie mój zegarek. Mam jeszcze takie zdjęcia. To może być taka koperta jak napisałeś.

Takie koperty znalazłem po nazwie do czarodziejek.

Chyba dawno nie było Cię na forum radzieckich...? default_smile.png.39a86d6de417be13b49dd12249e5b957.png

 

zaria2.jpg

zaria3.jpg

czaro.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, art_69 napisał(-a):

 

To nie mój zegarek. Mam jeszcze takie zdjęcia. To może być taka koperta jak napisałeś.

Takie koperty znalazłem po nazwie do czarodziejek.

Chyba dawno nie było Cię na forum radzieckich...? default_smile.png.39a86d6de417be13b49dd12249e5b957.png

 

zaria2.jpg

 

 

A tak jakoś faktycznie rzadko zaglądałem. 🙂


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gregch napisał(-a):

A tak jakoś faktycznie rzadko zaglądałem. 🙂

No ostatni post wstawiałeś 3 lata temu

Miło cię widzieć spowrotem!


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mechanizm to eksportowy do Wielkiej Brytanii czy zwykły na Europę?

mechanizm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2023 o 20:05, kchrapek napisał(-a):

To może nadgorliwy moderator się wypowie jak już udało się znaleźć właściwy temat do zadania pytania :) Slava to fabryka gdzie już z fabryki potrafili wypuścić coś co nazwałbym składakiem mimo iż tam powstało . Ano składali sobie jak chcieli z czego chcieli, a raczej z tego co mieli byle ilość sztuk produkcji się zgadzała. Jeszcze chyba się taki nie urodził co by miał  pełną wiedze o Sławach. I wg mnie ta Sława mogła tak wyjść, lecz nie musiała.

Edit. Nie wykluczam że ta tarcza była również w innych kopertach, ale to nam powoli rozwiać wątpliwości. Zdjęcie z katalogu z 1979 roku.

A co do wyceny to gdzieś w regulaminie jest chyba zapis o zakazie wyceny na forum no chyba że mi się wydaje...

Porównując to indexy sie różnią w Slavie kolegi a z katalogu.  Ja bym powiedział, że składak ale jak Krzysiek napisał z produkcją i montażem to różnie bywało, szczególnie pod koniec produkcji.  Co do ceny się nie wypowiem z uwagi na to, niech każdy zakłada swój własny budżet, ale gdy koperta i tarcza w stanie bardzo dobrym to zawsze warto przemyśleć.

 

W dniu 9.11.2023 o 20:05, kchrapek napisał(-a):

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego ta koperta jest zrobiona? Nie jest mosiężna, pod warstwą wierzchnią w miejscu przetarć i zadrapań jest biała 

IMG_20240121_191442.jpg

IMG_20240121_191428.jpg

IMG_20240121_191410.jpg

IMG_20240121_191416.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stal. Z tego co widzę dekiel jednoczęściowy, zakręcany a takie w stalowych Wostokach i Sekondach były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Progfan_87 napisał(-a):

Pewnie stal. Z tego co widzę dekiel jednoczęściowy, zakręcany a takie w stalowych Wostokach i Sekondach były.

To jest starsza koperta do Wostoka. Mam taką i nie jest to z całą pewnością stal. Natomiast pod chromem rzeczywiście nie widać mosiądzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, ten rodzaj kopert chyba występował tylko w chromie i złoceniu. Czyli co w takim razie? Takie grube chromowanie?

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2024 o 01:05, Enkil napisał(-a):

Dzięki :)

Nie wiem, czy były w ogóle koperty Wostoka ze "znalu" (Zn Al), ale kolor jakby podobny. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

Nie wiem, czy były w ogóle koperty Wostoka ze "znalu" (Zn Al), ale kolor jakby podobny. 

To nie jest na pewno znal, zbyt ciężki. To wygląda jakiś stop mosiądzopodobny tylko jaśniejszy


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkoch napisał(-a):

To nie jest na pewno znal, zbyt ciężki. To wygląda jakiś stop mosiądzopodobny tylko jaśniejszy

Może to "śrebrna koperta" ? 

W sumie nigdy nie sprawdzałem jak magnes reaguje na srebro.. muszę kiedyś sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zadra napisał(-a):

Może to "śrebrna koperta" ? 

W sumie nigdy nie sprawdzałem jak magnes reaguje na srebro.. muszę kiedyś sprawdzić ;)

Srebro nie byłoby pokrywane chromem


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

W sumie nigdy nie sprawdzałem jak magnes reaguje na srebro.. muszę kiedyś sprawdzić ;)

???? raczej nie zareaguje :) bo srebro ( i jego stopy)  jest diamagnetykiem


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.