Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli, jak w przyszłości znajdę podobną Slavę (zależy mi na zielonej tarczy) to raczej celować w kwotę poniżej 200? I raczej to nie był oryginał?

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, adikropkaer napisał(-a):

Czyli, jak w przyszłości znajdę podobną Slavę (zależy mi na zielonej tarczy) to raczej celować w kwotę poniżej 200? I raczej to nie był oryginał?

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Celuj w co chcesz, nie obraź się. Nikt Ci tu nie powie ile ten zegarek jest wart. @kchrapek czasem pisze - tyle ile ktoś chce dać. I ma rację.  Jak nie jesteś pewny pytaj czy oryginał czy składak. Popatrz w katalogi. Zajrzyj i tu:

 

https://mroatman.wixsite.com

Chociaż zaraz znawcy napiszą, że tu też składaków nie brakuje. 

 

Powodzenia. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, adikropkaer napisał(-a):

Czyli, jak w przyszłości znajdę podobną Slavę (zależy mi na zielonej tarczy) to raczej celować w kwotę poniżej 200? I raczej to nie był oryginał?

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Wiesz, jeden ma takie możliwości i motywację, drugi ma inne. Pytanie, dlaczego musi być Sława? Bo te mechanizmy od strony konstrukcyjnej mają swoje słabe punkty, może do zaakceptowania byłaby inna marka? Sława nie ma akurat takiego fejmu, poza kilkoma modelami, no i oczywiście duże znaczenie ma stan zegarka. Tu masz np. "małą lodówkę", cena zawyżona moooocno. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zegarek-slava-lodowka-lata-70te-4

Duża lodówka "panda" , zdrowa koperta i pęknięte szkiełko, zjedzony ring, coś tam z kalendarzem - i ktoś woła 130 zł. Moim zdaniem nie warto.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nareczny-zegarek-zim-ciekawe-egzemplarz

Niedawno przewinęła się zielona "mała chorągiewka" w ładnym stanie ale bez charakterystycznego sekundnika za kilkadziesiąt złotych.

Jeśli masz chęć, sprawdź aukcje na violity.ua


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, adikropkaer napisał(-a):

Czyli, jak w przyszłości znajdę podobną Slavę (zależy mi na zielonej tarczy) to raczej celować w kwotę poniżej 200? I raczej to nie był oryginał?

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Oczywiście że oryginał , przecież pokazałem identyczny w katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale padły wątpliwości nt. oryginalności tarczy i indeksów od ciebie i innego użytkownika. Stwierdziłeś, że mogła wyjść taka wersja, ale nie musiała, a post wcześniej napisano, że indeksy w katalogu są płaskie, a tam wypukłe. Dlatego się chciałem upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, adikropkaer napisał(-a):

Ale padły wątpliwości nt. oryginalności tarczy i indeksów od ciebie i innego użytkownika. Stwierdziłeś, że mogła wyjść taka wersja, ale nie musiała, a post wcześniej napisano, że indeksy w katalogu są płaskie, a tam wypukłe. Dlatego się chciałem upewnić.

Wątpliwości co od indeksów były wyrażone zanim pokazałem zdjęcie z katalogu. Podobnie jak moje wcześniejsze. Edytowałem ten post ze trzy razy chyba zanim dałem zdjęcie (nie chciało mi się szukać :) ). Sława  (i nie tylko) często wypuszczała daną tarczę w różnych konfiguracjach kopert, więc nic dziwnego że powstają wątpliwości co do poprawności zestawu szczególnie że katalogów Sławy nie ma za wiele. W momencie kiedy uda się znaleźć fotkę zegarka w katalogu temat jest zakończony. Indeksy i w katalogu i w zegarku z pytania są wysokie. Dodatkowo obydwa mają charakterystyczny pas poprzeczny na tarczy którego podobne tarcze w innych konfiguracjach mogą nie mieć. Szkoda dywagować, akurat w tym przypadku wątpliwości nie ma. Zegarek jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Wątpliwości co od indeksów były wyrażone zanim pokazałem zdjęcie z katalogu. Podobnie jak moje wcześniejsze. Edytowałem ten post ze trzy razy chyba zanim dałem zdjęcie (nie chciało mi się szukać :) ). Sława  (i nie tylko) często wypuszczała daną tarczę w różnych konfiguracjach kopert, więc nic dziwnego że powstają wątpliwości co do poprawności zestawu szczególnie że katalogów Sławy nie ma za wiele. W momencie kiedy uda się znaleźć fotkę zegarka w katalogu temat jest zakończony. Indeksy i w katalogu i w zegarku z pytania są wysokie. Dodatkowo obydwa mają charakterystyczny pas poprzeczny na tarczy którego podobne tarcze w innych konfiguracjach mogą nie mieć. Szkoda dywagować, akurat w tym przypadku wątpliwości nie ma. Zegarek jest oryginalny.

 

W takim razie temat wyczerpany, tak wiem, że post był przed zdjęciem, natomiast na skanie nie za bardzo widać na forum, czy te indeksy są płaskie czy wypukłe. Po prostu trochę za mała wielkość obrazu. Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez adikropkaer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Pytasz, czy to jest noworuska amfibia? Tak, to noworuska amfibia.

Moim zdaniem to składak tarcza mechanizm koronka, bezel to noworus a koperta ze starej amfibii beczki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Pytasz, czy to jest noworuska amfibia? Tak, to noworuska amfibia.

to wiedziałem,juz sam fakt sdziełano w rosiji to wyjasnił,ciekawostką jest gdzie ten napis został umieszczony bo w tym miejscu widze pierwszy raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, aronus napisał(-a):

zdaniem to składak

Rzeczywiście koronka wygląda na starą. Tylko czy do starej beczki da się wcisnąć 2416 z dużym wahnikiem?

 

11 godzin temu, jarek08s napisał(-a):

ciekawostką jest gdzie ten napis został umieszczony

A to wrzucaj w ciekawostki, a nie w dział o identyfikacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spece od kirowskich mnie olali to zapytam tutaj. Czy taki mostek nieopisany to coś ciekawego? To jest dubel i zastanawiam się czy jest sens go zostawić czy niech idzie w świat
777.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ridah napisał(-a):

Spece od kirowskich mnie olali to zapytam tutaj. Czy taki mostek nieopisany to coś ciekawego? To jest dubel i zastanawiam się czy jest sens go zostawić czy niech idzie w świat
777.JPG


Werk jest z nowszego zegarka (Poljota). W krabach był 16-sto kamienny, bez antywstrząsu, opisany, logo z rombem.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ridah napisał(-a):

Spece od kirowskich mnie olali to zapytam tutaj. Czy taki mostek nieopisany to coś ciekawego? To jest dubel i zastanawiam się czy jest sens go zostawić czy niech idzie w świat

Oczywiście że bardzo ciekawa rzecz!


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Od kiedy to składaki są takie ciekawe?

Bo są składakami :P


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były takie tarcze? bo mnie korci...

8769875987090.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, oszolom napisał(-a):

były takie tarcze? bo mnie korci...

Jak nie bierzesz to ja wezmę :P


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, oszolom napisał(-a):

były takie tarcze? bo mnie korci...

 

Fajna......


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem. dzięki!


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie mam pytań, a sama pozycja chyba bardziej nadaje się do wątku "nie przepłacajcie", niemniej pokazuję, jeśli ktoś nie widział: opisany cyrylicą Flagman, sprzedawca nazywa się Słomiany, werk ewidentnie tłuczony w Chinach.

 

https://www.etsy.com/pl/listing/1426662340/steampunk-watch-skeleton-watch-marriage?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=timex+electric&ref=sc_gallery-1-15&pro=1&cns=1&edd=1&referrer_page_guid=f789e4ac558.ec50cca4daeda38748dc.00&plkey=9d437a96d9d78363b4c42b7bd1d7500b74ff412a%3A1426662340


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.