Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

http://zegarkiclub.p...901_1163131.jpg

http://zegarkiclub.p...901_1012494.jpg

Mam prośbe możecie mi pomóc i powiedzieć cos o tym zegarku? Dostalem go od wujka chcial bym wiedziec czy jest cos wart i jaki jest rok produkcji . Dziekuje za wszyskie odpowiedzie .

:-O !!! Przecież to nie zegarek, tylko stoper... Widziałeś żeby w ciągu twojego życia ktoś kiedyś używał do czegoś mechanicznego stopera... To już wiesz, że popyt na stoper nie jest duży... Na forum nie wycenia się zegarków, i chyba należy to rozciągnąć na stopery :P

 

Nie znam się ni w ząb na radzieckich stoperach, bo jakoś mnie nie kręcą ale ten wygląda jak mercedes wśród stoperów, na pewno to lepsza maszyna niż typowy agat. Rubinów ma więcej niż poljot 3017, więc to technicznie wyrafinowany stoper ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jest <5 µm.

tak jak pisze kwisatzhaderach, nie wydaje mi się, żeby to było <5µm, warstwa wygląda na grubą, czytałem, że w początkach produkcji radzieckich zegarków nie pisano jaka jest warstwa.

 

Biorąc pod uwagę, że zegarek jest zryty jak sandały jezusa, a nie widać zbyt ogromnych przetarć do gołego mosiądzu ja bym jednak nie był pewien co do tych 5 mikronów. Szczególnie, że to zegarek z pierwszych z tym werkiem, jeszcze z takim systemem przeciwstrząsowym jak w starym 2009. Au5 to au5. a samo au może znaczyć wszystko, wołna też ma bite tylko Au, a robi wrażenie solidnej 20-ki, więc ten też teoretycznie może mieć tak gruba pozłotę...

 

... co nie zmienia tego, że werk może się przydać z niego na części, a złota na nim jest tyle że kwas do odzyskania go więcej jest wart niż ta koperta...

Na części albo na wymianę w jakimś uszkodzonym, bo sam werk jest sprawny.

 

Teraz czas na resztę odziedziczonych rusków, jest jeszcze jeden pozłacany Timex w kolekcji, ale po pierwsze nie to miejsce, po drugie zepsuty :(

 

Poliot:

P1010007.JPG

 

P1010002.JPG

 

P1010003.JPG

 

Łucz:

 

P1010008.JPG

 

P1010011.JPG

 

P1010012.JPG

 

Kwarcowy Poliot:

P1010014.JPG

 

P1010015.JPG

 

P1010016.JPG

 

Będę wdzięczny za każde info o powyższych egzemplarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Już się dowiedziałem jaka jest waga złota.

 

Podziel się tą wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów, mam nadzieje że dobrze dobrałem miejsce by zasiągnąć informacji o zegarku. Mam taki dość ładny i nie młody zegarek, wiem tylko o nim, ze posiada jakieś rosyjskie napisy nie wiem kto jest producentem,i też z jakiego okresu pochodzi, ale i też post-57291-0-24178900-1354974464_thumb.jpg post-57291-0-38997100-1354974487_thumb.jpg chciał bym zasięgnąć informacji o wartości tego zegarka. Zdjęcie przedstawia właśnie jego. W moim posiadaniu jest przynajmniej już 20 lat, a wiem że u pewnego starszego pana był też szmat czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jest to zegar wymontowany z jakiegoś wozu pancernego AWRM :)i zamontowany do cywilnej obudowy. Takie pewnie fabryki nie opuszczały. A co do wartości to bezcenny, za wszystko inne zapłacisz kartą MC.

Edytowane przez klamocik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie zegarków jestem początkujący i na razie jestem na etapie zbierania starych rusków małej wartości (jak kupię jakiś złom to przynajmniej dużo nie stracę :P). Przed chwilą wylicytowałem jakiegoś poljota i chciałbym się dowiedzieć co to za cudak.

 

Link do aukcji: http://allegro.pl/poljot-35x42-mm-piekny-stan-i-wyglad-bcm-i2843199706.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek na początek. Dosyć popularny model z lat 80. Można ponosić po smarowaniu. Trupki się przydają na części :) Ale czasem za trupka płaci się konkretne pieniądze i to wtedy boli. pooglądaj zdjęcia na forum to zobaczysz co jest rzadkie i warte kupowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój trzeci rusek (dwie Rakety, jedna ładna kieszonka na chodzie i druga naręczna zepsuta) więc jak widać nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w temacie i będę wdzięczny za każdą informację o tym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż rakietę kieszonkową :)

 

Niestety nie udało mi się zrobić dobrych zdjęć ale coś tam widać. Zdjęć werku nie wrzucam bo wyszły zbyt słabo. Mogę powiedzieć, że jest to 2609HA i w sumie to tylko tyle o tym zegarku wiem. No i jeszcze to, że został wyprodukowany za czasów ZSRR. Zegarek mam po dziadku. Jak byłem dzieckiem to zachciało mi się tam grzebać i zepsułem w nim włos balansu. Jakiś czas temu przypomniałem sobie o nim, dałem go do zegarmistrza żeby to naprawił, później wypolerowałem szkiełko, trochę wyczyściłem tarczę i teraz wygląda tak:

 

p1060123kopiowanie.jpg

 

p1060115kopiowanie.jpg

 

Pisałem już tutaj o tym zegarku z tym, że wrzucałem zdjęcia znalezione w internecie a nie zdjęcia mojego zegarka ale skoro kolega mówi żeby go pokazać to wrzucam jeszcze raz. Może przy okazji dowiem się o nim czegoś jeszcze.

Edytowane przez szkodnik655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów, mam nadzieje że dobrze dobrałem miejsce by zasiągnąć informacji o zegarku. Mam taki dość ładny i nie młody zegarek, wiem tylko o nim, ze posiada jakieś rosyjskie napisy nie wiem kto jest producentem,i też z jakiego okresu pochodzi, ale i też post-57291-0-24178900-1354974464_thumb.jpg post-57291-0-38997100-1354974487_thumb.jpg chciał bym zasięgnąć informacji o wartości tego zegarka. Zdjęcie przedstawia właśnie jego. W moim posiadaniu jest przynajmniej już 20 lat, a wiem że u pewnego starszego pana był też szmat czasu.

Witam serdecznie forumowiczów, mam nadzieje że dobrze dobrałem miejsce by zasiągnąć informacji o zegarku. Mam taki dość ładny i nie młody zegarek, wiem tylko o nim, ze posiada jakieś rosyjskie napisy nie wiem kto jest producentem,i też z jakiego okresu pochodzi, ale i też post-57291-0-24178900-1354974464_thumb.jpg post-57291-0-38997100-1354974487_thumb.jpg chciał bym zasięgnąć informacji o wartości tego zegarka. Zdjęcie przedstawia właśnie jego. W moim posiadaniu jest przynajmniej już 20 lat, a wiem że u pewnego starszego pana był też szmat czasu.

To żaden składak,takie zegary gabinetowe produkowane były faktycznie z mechanizmami które były stosowane również w pojazdach wojskowych,to bardzo porządne zegary, chętnie kolekcjonowane,twój pochodzi prawdopodobnie z lat 60-70 ,producenta masz na tarczy,a wartość...tyle ile ktoś chce zapłacić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 15 gram. Sprzedawcy na allegro się pytałem.

Pytałeś o to w innym temacie i podałem ci dokładną wagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydały by się się wszystkie dane na temat tego zegarka. Z tego co wiem ,od nowości nie był używany leżał, aż do wczoraj. Jest całkowicie sprawny. Zdjęcie znalazłem gdzieś w necie.

 

p208.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś kupiłem taką damską Zarię na szyję:

ff80808137c9d2140137cb00ede20231.jpg

Nurtuje mnie pytanie z jakich lat może być taki zegarek? Zna ktoś odpowiedź? Będę wdzięczny za wskazówki ;).

Edytowane przez Jazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaria z lat osiemdziesiątych.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żaden składak,takie zegary gabinetowe produkowane były faktycznie z mechanizmami które były stosowane również w pojazdach wojskowych,to bardzo porządne zegary, chętnie kolekcjonowane,twój pochodzi prawdopodobnie z lat 60-70 ,producenta masz na tarczy,a wartość...tyle ile ktoś chce zapłacić!

Tak wiem że jest napisany na tarczy,jednak nie jestem w stanie go odczytać, ale dziekuję za odpowiedź, jako eksponat przedstawia sobą wartość,ale nic po za tym, nie udało mi się odnaleść informacji na jego temat, tak czy inaczej dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.