Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów!

Jest to mój pierwszy post,także proszę o wyrozumiałość;)

Moje pytanie dotyczy rakiety 24h (mechanizm 2623.H),a konkretnie zewnętrznego pierścienia (foto).Do czego on służy,co i w jaki sposób się nim mierzy,co on wskazuje?

Podobny,tyle że podzielony na 2 równe części (niebieską i czerwoną) znalazłem w zegarku seiko navitgator,ale tam jest dodatkowa wskazówka,więc chyba mój trop nie jest dobry :(

 

Jestem laikiem i przygodę z sikorkami dopiero zaczynam,ale załapałem bakcyla i warto by było wiedzieć co się na łapce nosi i jak to działa;)

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje proszę o odpowiedź

post-44414-0-50187400-1351962744_thumb.jpg

post-44414-0-78732700-1351962763_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco podobny problem z podobną rakietą, tą z różą kierunków z tym, że ona ma stopnie na pierścieniu (dla których nie mogę znaleźć żadnego sensownego zastosowania, nawet z kompasem i mapą nie widzę sensu na taki pierścień)

 

W tej twojej zakładałbym, że ma to taki sens jak i w komandirku bezel, ustawiasz to sobie na aktualną godzinę lub minutę (początek czerwonej skali, bo jest tylko jedna, na wskazówkę od godzin jeśli spodziewasz się jakiegoś dłuższego pomiaru, lub na minutową jeśli to krótki okres ma być) i dzięki temu wiesz ile czasu minęło, bez zastanawiania się o której zacząłeś pomiar (taki "chronograf :P ). Dobre może na biegunie, gdzie poza nocą/dniem polarnym pewnie jest na tyle nudno, że można stracić rachubę czasu. Ale przydaje się np. przy pieczeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to są wachty . trzy wachty po cztery godziny i od nowa trzy wachty po cztery co łącznie daje sześć wacht w ciągu 24 godzin. tak miałem gdy bylem w Marynarce Wojennej. W komandirskich jest podobnie ale zaznaczone kropkami (3 wachty w ciągu 12 godzin)


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to są wachty . trzy wachty po cztery godziny i od nowa trzy wachty po cztery co łącznie daje sześć wacht w ciągu 24 godzin. tak miałem gdy bylem w Marynarce Wojennej. W komandirskich jest podobnie ale zaznaczone kropkami (3 wachty w ciągu 12 godzin)

Rację masz,to są oznaczenia wacht okrętowych.Zegarek 24h czyli dla polarników albo podwodniaków.A mnie do marynarki nie chcieli :lol:

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwisatzhaderach, Treevill,zbylak:dzięki Panowie za "rozjaśnienie" sytuacji.

Czyli pasowałoby zaciągnąć się do Marynarki RP :D Cóż saperem w wojsku byłem,to i Marynarki sie nie ma co bać ;) Komandirów i Amfibii też kilka w kolekcji jest na wypadek jakby się Rakiecie nie podobała praca w Wojsku Polskim.

Jescze raz dzięki za pomoc.

 

pozdrawiam Shoovee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w identyfikacji i możliwa wycenę, jest to zegarek po pradziadku, który dostałem. Oto zdjecia vu2udare.jpg8ebaju3y.jpgy7e6edy8.jpg

 

Wysyłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Kablaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w identyfikacji i możliwa wycenę, jest to zegarek po pradziadku, który dostałem.

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&6&2uswk&Raketa_2609_HA

 

w tym temacie tez dostałeś odpowiedz http://zegarkiclub.pl/forum/topic/68907-zlota-raketa-identyfikacja/

 

co do wyceny to obserwuj aukcje na allegro wpisując słowo rakieta lub raketa w tych działach

tu http://allegro.pl/zegarki-19742 i tu http://allegro.pl/antyki-zegary-zegarki-26072


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje znalezisko to zegarek Rodina automat - 22 kamienie - mechanizm Kirowa. Oddałem go do znajomego zegarmistrza - starego fachowca - jak zobaczył zegareczek to aż mu oko błysnęło.

 

Minusy - nie działa, luzy na wahniku (trzeba dorobić łożysko), szkiełko do wymiany, niemiłosiernie brudny.

Plusy - 100% oryginał - nie otwierany od czasów produkcji :), ciekawy kolekcjonerski zegarek a w dodatku jest mój.

 

Zegarmistrz od ręki miał klienta na ten zegarek z wysyłką do Niemiec - ze sprzedażą zawsze zdążę więc zegarek zostaje u mnie.

 

Ślady niby rdzy na zegarku to brud.

post-54429-0-15053000-1352125285_thumb.jpg

post-54429-0-33522400-1352125306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie brudny. Po czyszczeniu powinnien być perełką w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazłem taką oto Rakietę

3033677_0_zpsa957530b.jpg

 

Widać, że tarcza podobna do tej parę postów wyżej, ale koperta inna. Niestety dysponuję tylko tym zdjęciem. Mozna na jego podstawie powiedzieć czy to oryginał i czy warto za niego dać 30zł? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się podoba i na tę chwilę jakoś działa (w sensie nic nie brakuje w środku) to 30 złotych to w sumie spokusiowa cena. Nic na tym zdjęciu nie wskazuje w tej rakiecie na nieoryginalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwiusz świetna Rodina. Trzymaj, nie sprzedawaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazłem taką oto Rakietę

Widać, że tarcza podobna do tej parę postów wyżej, ale koperta inna. Niestety dysponuję tylko tym zdjęciem. Mozna na jego podstawie powiedzieć czy to oryginał i czy warto za niego dać 30zł? ;)

ja tam wole właśnie ten kształt koperty i bym ją brał ale ma jeden mankament - ma krzywy wałek albo źle osadzona koronkę

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest on technicznie nowy gdyż jak przyjechał z ZSRR pod koniec lat 80-tych to przeleżał w zapasach do roku ok. 2010 kiedy wszedłem w jego posiadanie i nieco go używałem

Taką dostałem odpowiedź na maila. Może ta koronka to złudzenie optyczne. Jutro idę go obadać ;). Szczerze to nie znam się na starych radzieckich zegarkach, są jakieś szczególne elementy na które zwrócić uwagę? Do tej pory z mechanicznych zegarków mam tylko automatyczne Seiko, nigdy nic z ręcznym naciągiem.

Edytowane przez Jazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej rakiecie rzadko cokolwiek się psuje, to jest wół roboczy nie do zniszczenia (a zwracać uwagę można na wodę bo jej koperta jest z 3 części, a koronka nie ma nawet tego kołnierzyka chroniącego przed kurzem, więc ssie wodę jak gąbka).

 

Też mój pierwszy mechanik to był Seiko na 7S26b, a potem była rakieta na tym werku co ta, ale w czarnej oksydowanej kopercie :D Idealny pierwszy rusek, super stosunek cena/jakość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli był mało używany to go bierz . może uda Ci się coś jeszcze utargować (szkiełko jest porysowane - lepiej wypolerować skoro oryginalne)


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na podstawie takiego zdjęcia może powiedzieć co to za zegarki? sprzedająca nie umie zrobić lepszego zdjęcia, a nie chce mi się gnać na darmo, bo kawał drogi. Twierdzi że jeden to ruski, ale nie wie jaki bo nie umie przeczytać tych liter, a na drugim nie widzi napisu. Ten po prawej to może być Delbana?

 

post-54988-0-20655700-1352366531_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Rakieta już w moim posiadaniu ;). Decyzja była szybka, okazało się że jest w lepszym stanie niż moje 8 letnie casio :P. Ma parę rys na szkle, ale koperta za to prawie czysta. No i ten piękny dźwięk mechanizmu urzekł mnie od razu. Zegareczek dał mi wielką radochę :D.

 

DSCF1245b_zps36c88771.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedronsky ten zegarek po prawej to stara poczciwa Rossija. Po lewej czort wie. Był podobny model Doxy, ale to raczej nie to...

 

Jazz Rakieta cudna. Załóż jej jakiś fajny pasek i masz zegar na lata, do garniaka i jeansów :D

Ale powinieneś ją raczej pokazać w wątku gdzie chwalimy się nowymi nabytkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj napisałem, ponieważ wczoraj właśnie w tym temacie poruszałem jej temat, więc wypadało poinformować jak potoczyła się sprawa ;). W temacie o nowych nabytkach też zawita ;). Pasek już szukam ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedronsky ten zegarek po prawej to stara poczciwa Rossija. Po lewej czort wie. Był podobny model Doxy, ale to raczej nie to...

 

Dzięki!Może ktoś jeszcze ma pomysł na ten po lewej. Podpowiedź - pani z ogłoszenia twierdziła, że "zegarek działa jak się rusza ręką" :)

post-54988-0-28405700-1352399982_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trafił w moje ręce taki oto automacik. Strasznie był zaszczurzony ale już wygląda lepiej. Po czyszczeniu okazało się, że koperta jest w naprawdę bardzo dobrym stanie. Szukałem u wujka Google ale takiej tarczy nie mogłem się doszukać. chodzi mi o to z jakich lat może on pochodzić. Na tarczy ma jeszcze CCCP.Czy taką tarczę można podciągnąć pod medyczne czy raczej te potrójne oznaczenia przy godzinach miały inną funkcję?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a4de7b21278242a5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miały żadnej ukrytej funkcji i nie jest to medyk. Ot taki kaprys osoby projektującej tarcze. A w radzieckich zegarkach spotkać można naprawdę zakręcone projekty :D

Wiek? Obstawiam jakieś 30, 30-kilka lat.

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie towarzyszki i towarzysze :)

 

 

Co do festiwalu młodzieży 1985:

Nie spotkałem jeszcze radzieckiego zegarka upamiętniającego to wydarzenie.

 

Raz spotkałem standardową niebieską pabiede na allegro z logiem tego festiwalu chyba kilka dni szukałem o jakie wydarzenie chodzi...

 

Chciałem się drogiego koleżeństwa zapytać co to za pabieda:

 

http://allegro.pl/kolekcjonerska-pobieda-okazja-bcm-i2752351431.html

 

Zżera mnie to jak rdza trabanta [może nie jest to jakiś unikat, a może jest nie wiem mi po prostu koncentryczne koła przypominają orbity :)))) więc postanowiłem się zapytać]

Jeżeli naruszyłem jakąś nietykietę wklejając link z allegro proszę o reprymendę...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

153567515_1.jpg

Mogę kupić takiego komandirskiego za około 100zł. Opłaca się ?

Powiedzcie mi coś o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.