Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Pobieda bardzo rzadka,już paru kolekcjonerów ostrzy sobie na nią zęby,zobaczymy za ile pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to radosna twórczość, mechanizm Wostoka 17 kamyków ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może powiedzieć mi co to za Poljot?

Taki z niego poljot, że obok poljota nie leżał nawet :P

 

To jakiś taki wostok z włożoną nieoryginalną tarczą z napisem poljot, a same cardi-vostoki to nawet nie wiem czy tak naprawdę w zakładach wostoka składano, może na forum coś na ten temat znajdziesz.

 

W środku siedzi werk 2409 wostoka, bardzo solidna maszyna, trudna do zabicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego Wostoka

 

post-54988-0-93054300-1352761489_thumb.jpg

post-54988-0-12808000-1352761541_thumb.jpg

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to za model? Który to może być rok? Werk ma oznaczenie 44013 (?). Uwagę zwraca ładny szlif na werku i deklu (nie wiem jak się to fachowo nazywa).

Zegarek jest w kiepskim stanie, ale o dziwo tyka :)

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego Wostoka

 

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co to za model? Który to może być rok? Werk ma oznaczenie 44013 (?). Uwagę zwraca ładny szlif na werku i deklu (nie wiem jak się to fachowo nazywa).

Zegarek jest w kiepskim stanie, ale o dziwo tyka :)

To wostok lub czajka (wcześniejsza nazwa tego modelu), na mechanizmie 2614. To werk jak w pobiedzie ale z incablockiem i kalendarzem. To pierwszy rusek z kalendarzem (ewentualnie pierwszy był poljot na 2414, ale genetycznie ten i tak jest bardziej stary :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwisatzhaderach, jesteś jak zwykle niezawodny :)

Postaram się jakoś doprowadzić go do ładu, choć z moimi umiejętnościami będzie trudno, ale powoli...

dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak pewnie zauważyliście na bazarku wisi taki oto okaz:

8323d85e29f66855med.jpg

Warto za niego dać to 150zł? Cena nie jest zbyt przesadzona? Z jakich lat on pochodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje znalezisko to zegarek Rodina automat - 22 kamienie - mechanizm Kirowa. Oddałem go do znajomego zegarmistrza - starego fachowca - jak zobaczył zegareczek to aż mu oko błysnęło.

 

Minusy - nie działa, luzy na wahniku (trzeba dorobić łożysko), szkiełko do wymiany, niemiłosiernie brudny.

Plusy - 100% oryginał - nie otwierany od czasów produkcji smile.gif, ciekawy kolekcjonerski zegarek a w dodatku jest mój.

 

Zegarmistrz od ręki miał klienta na ten zegarek z wysyłką do Niemiec - ze sprzedażą zawsze zdążę więc zegarek zostaje u mnie.

 

Ślady niby rdzy na zegarku to brud.

 

Rodina po odnowieniu wygląda tak w a wyglądała tak: teraz w 100% sprawna

post-54429-0-72486600-1353172080_thumb.jpg

post-54429-0-66162100-1353172094_thumb.jpg

post-54429-0-17987900-1353172165_thumb.jpg

post-54429-0-03309900-1353172200_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się prezentuje. Masz naprawdę wyjątkowy zegarek. Zazdroszczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak pewnie zauważyliście na bazarku wisi taki oto okaz:

8323d85e29f66855med.jpg

Warto za niego dać to 150zł? Cena nie jest zbyt przesadzona? Z jakich lat on pochodzi?

Wrek wygląda tak:

1-DSC_3578.jpg

Kusi, podoba się, lecz rozum podpowiada, że za dużo jak za takiego ruska :P. Jakieś opinie Panowie? ;)

Edytowane przez Jazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem ;). Gdyby jeszcze wrek był na automacie to można byłoby się zastanowić :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Pytanie od laika na temat ostatnich zakupów.Najpierw wołna ,wygląda na autentyk napiszcie czy faktycznie i który rocznik.. I Majak po dziadku żony które to lata .Dzieki z góry za odpowiedzi . To moj pierwszy post więc przepraszam za ewentualne wpadki.

pb180406.jpg

pb180407.jpg

pb180409.jpg

pb180411.jpg

 

 

 

Majak dziadka Józia

pb180416.jpg

pb180413.jpg

Edytowane przez ilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołna wg. mnie rok 60-62 mogę się mylić w 59 pisali datę na mechaniźmie. Ale ta koperta jest nieoryginalna. Pewnie z jakiegoś Wostoka wzięta została. Ale tarcza w bardzo dobrym stanie. Majak 2 kwartał 1957. Popularny zegarek ale mi coś ten werk do Majaka nie pasuje. Majaki to chyba z Pietrodworca były. A i to jest męski zegarek mimo małych rozmiarów. Mostek balansu coś mi Sportiwnym śmierdzi.

Edytowane przez klamocik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka tarcza w Majaku to standard, czy trochę rzadziej spotykana?

jest identyczna jak tutaj

http://www.slavnyhan...d=237&Itemid=8#

ale koperta jest inna. Czy to jakaś radosna twórczość? W środku 16 kam. P Cz Z

Zdjęcie takie sobie bo szkiełko strasznie spękane, ale tarcza jest ładna.

post-54988-0-12462900-1353266570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołna wg. mnie rok 60-62 mogę się mylić w 59 pisali datę na mechaniźmie. Ale ta koperta jest nieoryginalna. Pewnie z jakiegoś Wostoka wzięta została. Ale tarcza w bardzo dobrym stanie. Majak 2 kwartał 1957. Popularny zegarek ale mi coś ten werk do Majaka nie pasuje. Majaki to chyba z Pietrodworca były. A i to jest męski zegarek mimo małych rozmiarów. Mostek balansu coś mi Sportiwnym śmierdzi.

Majaki w lwiej części były z Moskwy (ja na żywo tylko takie spotykam), więc wszystko jest z nim OK, a mostek może i wygląda jak w sportiwnym ale czemu miałby się różnić? Parę lat wcześniej nie miałby incablocka, ale jak zrobili sportowca to wkładali incablock i tu i tu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.Chciałbym jeszcze spytać o numer werku Majaka.To znaczy kaliber.

Edytowane przez ilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dźwignia regulatora chodu jest wg. mnie za długa jak na Majaka. Widziałem taką tylko w Sportowcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna!

A co zrobiłeś z kopertą że jest jak nówka?

 

nic nie robiłem - została umyta, doczyszczona i już. Okazało się że pod pokładami brudu był świetnie zachowany zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.