Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

No jak za twoja ktoś dawał 300-500 i nie oddałeś, to nie żądaj aby kto inny oddał ją dużo taniej :) Ja bym się targował ze sprzedawca ale na cuda nie liczył bym. Tarcza jest najcenniejszym nabytkiem. Kopertę można dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o taką odpowiedź mi chodziło. tarcza w bardzo dobrym stanie, kopertę można odnowić a dekielek trzeba będzie jakoś wyklepać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Majaka z 1MCzz to mechanizm jest jak najbardziej prawidłowy. Z dźwignią regulatora włącznie. po prostu ulepszona wersja z II połowy lat '50. I do tego 16-kamieniowa, typowa dla Majaków.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w porządku. Czegoś nowego się dowiedziałem.

Edytowane przez klamocik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze !

 

Wpadła do mnie taka Rakieta, mógłby mi ktoś powiedzieć jaki to model ? Ileż coś takiego warte jak i ile kosztowała by mnie renowacja, mianowicie chciałbym zmienić szkiełko również jakby się dało na kompasie, bo jest zżółknięte.

 

p1120356q.jpg

 

p1120354p.jpg

 

 

p1120352h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarków na forum nie wyceniamy. Jest to dosyć popularny model. Szkiełko wygląda na dobre tylko polerka by się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw papier 600 później 1500 i 2500 a na koniec pastą polerską TEMPO do polerowania samochodów na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I normalnie nic nie demontować tylko ją od zewnętrznej strony oczyścić ?

najlepiej zdemontować. Zobacz czy ta koperta ma zdejmowany pierścień ze szkiełkiem. potem wypychasz szkiełko i polerujesz,

jeśli nie ma tego pierścienia, to pasuje wyciągnąć werk i dopiero wtedy wyjąć szkiełko. Bez wyjmowania wydaje mi się że dobrze go nie wyczyścisz, a we wnęki może się dostać pasta i ciężko może być ja wyczyścić

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm http://allegro.pl/st...2790780844.html zastanawiam się czy go nie kupić, podoba mi się.. Ale pytanie do Was czy dużo wysiłku będzie wymagać przywrócenie go do życia, mianowicie ile by mnie to wyniosło u dobrego lekarza zegarków ;P

W sumie z moich doświadczeń z tymi rakietami wynikałoby, że żyć to on żyje i teraz. Te zegarki ciężko zabić, nawet takie egzemplarze które nie widziały nigdy zegarmistrza chodzą i to dokładnie, bez wielkich manipulacji regulatorem, a jedynym objawem braku serwisu jest to, że gdy staną ruszają po potrząśnięciu.

 

Jeśli chodzi o doprowadzenie go do życia na "poziomie" to przegląd rakiety to zwykle najtańszy przegląd wśród mechaników ze względu na popularność werku, no i to że zegarmistrzowie lubią te mechanizmy (ta nie ma daty więc tym bardziej) - koszt 30-50 zł (jak poszukasz to za 30 to zrobisz, bo tyle to jest warte)

 

Polerka szkła to zwykle 10 zł, a gdyby nie dało się go wypolerować to szkiełko to zwykle 20 zł, rakiety miały w sumie dość wysokie szkła, więc popularne rzemieślnicze zamienniki szkiełek w ich przypadku jakoś nie gryzą w oczy.

 

Gdybyś chciał wyoksydować na nowo kopertę, spotkasz się zapewne z murem nie do przebicia, po prostu żaden galwanizer od dawien dawna tego nie robi, sam chciałem wyoksydować nieco inną czarną rakietę i niestety okazało się to niemożliwe (jedni fachmani nie robili tego nigdy, a drudzy robili za komuny ale potem graty do tego rodzaju operacji poszły na śmietnik), za to spotkałem się szukając galwanizera z nowymi kopertami do tych rakiet, tylko, że w nieco odstraszającej cenie 150 zł.

 

Tak więc wydając 40 zł + X zł na pasek możesz zrobić z niej sprawny znośnie wyglądający zegarek. Moim zdaniem nie duże prześwity mosiądzu pod oksydą wyglądają lepiej niż przetarcia chromu czy pozłoty, nawet wyglądają można by rzec klimatycznie, ale nie wiem czy ta Rakieta nie ma jednak za dużych wżerów, żeby warto było się z nią cackać, w sumie było ich na tyle sporo, że zapewne niedługo trafi się lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za tak wyczerpującą odpowiedź, może faktycznie zaczekam na jakiś inny, ale podoba mi się ona uhh..

tym czasem poluje na tego http://allegro.pl/ki...2784737153.html

 

Nie jestem znawcą w temacie, ale jak dla mnie podejrzana jest wskazówka sekundnika. Ale może ten model miał czerwoną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro znalazłem dwie Pobiedy ale mam wątpliwości czy są w 100% oryginalne.

 

porównywałem je do tych ze strony Slavnego Hansa i w pierwszej nie pasuje mi napis na dole:

- u Hansa jest 2 Moskiewska Fabryka Zegarów a na tym z allegro Pierwsza

 

drugi zegarek:

 

podobny znalazłem u Hansa ale ma inne wskazówki:

 

szczerze powiem że miałbym ochotę na jedną z tych Pobied z allegro ale

 

zdaję się na wasze doświadczenie

 

http://allegro.pl/zegarek-pobieda-pabieda-ladny-stan-polecam-i2811758714.html

 

http://allegro.pl/pabieda-pobieda-kirowa-i2799003919.html

post-54429-0-12644500-1353590169_thumb.jpg

post-54429-0-97486700-1353590199_thumb.jpg

Edytowane przez sylwiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

porównywałem je do tych ze strony Slavnego Hansa i w pierwszej nie pasuje mi napis na dole:

- u Hansa jest 2 Moskiewska Fabryka Zegarów a na tym z allegro Pierwsza

...

 

była produkowana w 1 i w 2MCzZ, jest całkowicie oryginalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co to za marka?

To zegarek chyba Radziecki i możliwe że był mojego dziadka.

Jest mechaniczny i nawet dokładny.

Jestem z niego zadowolony.

post-22121-0-44177900-1353608231_thumb.jpg

post-22121-0-72330100-1353608245_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od niedawna posiadam taki zegarek, chciałbym sie dowiedzieć co to za model i czy jest to oryginał. z powyższych postów wynika, że o wartość nawet nie mam co pytać więc może ktoś by mi podpowiedział gdzie mógłbym go wycenić. z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

post-56754-0-88590600-1353610277.jpg

post-56754-0-07515900-1353610282.jpg

post-56754-0-84396200-1353610284.jpg

post-56754-0-43114300-1353610286.jpg

post-56754-0-97827700-1353610288.jpg

post-56754-0-41685900-1353610291.jpg

post-56754-0-11044900-1353610295.jpg

post-56754-0-02457200-1353610297.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... gdzie mógłbym go wycenić. z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

 

 

u złotnika

w dowolnym punkcie skupu złota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hredi twój zegarek to Start , przynajmniej tarcza , bo środka nie pokazałeś .

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza tej zarji w ogóle nie pasuje do tej koperty - straszne zestawienie kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hredi twój zegarek to Start , przynajmniej tarcza , bo środka nie pokazałeś .

W kopercie z Kamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kopercie z Kamy.

 

Czyli mamy starta w kopercie z kamy albo kamę z tarczą od starta. Zależy tylko od logo na werku :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy starta w kopercie z kamy albo kamę z tarczą od starta. Zależy tylko od logo na werku :)

Jeszcze może być werk z Zima i wtedy to już się całość absolutnie skompliuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.