Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

HeY

 

Dzięki wiekie za objaśnienia:) W każdym bądź razie jestem zadowolony z zakupu.

 

Pozdrawiam

Mishi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szwagier otrzymał od dziadka(wiele lat temu jako dziecko)zegarek ktory miał zostać w rodzinie na zawsze ale jak to w życiu bywa chce go spieniężyć:

zegarek został kupiony wiele lat temu jako lokata kapitału a teraz jego los ma być w rękach jubilera który przetopi na złom.Więc pytam szanownych kolegów czy warto zachować taka Rakietę bo kompletnie nie znam się na "ruskich"(kiedyś kupiłem po okazyjnej cenie i okazało się ze koledzy uświdomili mnie że brakuje kilku rzeczy.)

Stan zegarka oceniam na perfekcyjny nigdy nie otwierany i pewnie nie noszony, delikatnie go nakręciłem i pięknie tyka choć domyslam się że przydałby się przegląd.

Nie chcę tu wycenić tego zegarka tylko ocalić go od przetopienia więc albo go odkupię albo w niedługim czasie wyladuje na bazarku.Niestety nie chce go uszkodzic więc go nie otwieram lecz jesli okaze się to jakiś ciekawy egzemplarz pójdę do zegarmistrza.

Zdjęcia:

post-46639-0-48595300-1347984503_thumb.jpg

post-46639-0-58510600-1347984510_thumb.jpg

post-46639-0-61740800-1347984515_thumb.jpg

post-46639-0-05697100-1347984522_thumb.jpg

post-46639-0-63867800-1347984527_thumb.jpg

post-46639-0-15106800-1347984533_thumb.jpg

post-46639-0-34994800-1347984539_thumb.jpg

post-46639-0-73708300-1347984544_thumb.jpg

post-46639-0-25614600-1347984552_thumb.jpg

post-46639-0-54449300-1347984558_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najcięższa złota koperta wśród radzieckich złotek - 22g. Mechanizm 2609 na 19 kamykach. Lata 70-te.

Przetopić to zbrodnia :blink:

Jeśli kasa potrzebna, to wystaw na sprzedaż - na pewno pójdzie.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaraj się uratować ten zegarek.


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto zatrzymać???Problemem jest tylko to że waga 22g powoduje że wartość zegarka jest wysoka z powodu wagi koperty.Niestety obawiam się że nie uda mi się tego przeforsować finansowo.Pewnie po konsultacji ze szwagrem wystawię go na giełdzie lub na portalu aukcyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetop szwagra . B)

 

To jest jakieś rozwiązanie :D

 

Czyli warto zatrzymać???Problemem jest tylko to że waga 22g powoduje że wartość zegarka jest wysoka z powodu wagi koperty.Niestety obawiam się że nie uda mi się tego przeforsować finansowo.Pewnie po konsultacji ze szwagrem wystawię go na giełdzie lub na portalu aukcyjnym.

 

Czy warto zatrzymać? Sam napisałeś, że to pamiątka rodzinna po Dziadku, którą miało się trzymać w rodzinie, więc odpowiedź chyba nasuwa się sama. Pytanie teraz czy Szwagier zna wartość(tzn. czy wie, że koperta ma taką wagę czy jest tylko pozłacana)- ja do niczego nie namawiam, ale możesz pokombinować i go jakoś odkupić w celu uratowania.

 

"Ile to się nałgać trzeba żeby sprawę uczciwie załatwić."

Edytowane przez Mysterious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że jest ze złota to doskonale wie bo zegarek znajdował się razem z złotymi pierścionkami które dziadek trzymał na czarną godzinę.W zeszłym roku coś mu wspomniałem w luźnej rozmowie że waży ok 13g(wtedy nie było mowy o sprzedaży). Nie wiem czy ma do mnie zaufanie i uwierzy że ma 13g czy jednak pójdzie z nim do złotnika.Z drugiej strony to mam go na ręce i chyba już go mu nie oddam jakakolwiek będzie decyzja(zostaje czy go sprzedam)Z trzeciej strony nie jest to model wielce urodziwy i podejrzewam że gdyby był pozłacany to warty by był .....Nakręciłem go dziś i pięknie gra jak moje Delbany.

Do końca tygodnia mam podjąć decyzję bo szwagier kasy potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega podesłał mi zdjęcie zegarka, który znalazł u swojego teścia. Na zdjęcie mechanizmu nie mam co liczyć na razie, ale widziałem go na żywo i całkiem fajnie wygląda, ma interesującą, chropowatą tarczę, no i te wskazówki godzinowa i minutowa.

 

Ktoś może coś więcej o tej Rakiecie powiedzieć na podstawie takiego zdjęcia? Co tam w środku siedzi, kiedy było produkowane, itp?

UW1ZRl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to bedzie rakieta tzw. "kopernikowa", taka wariacja ze wskazowkami, nie znam sie za dobrze ale wydaje mi sie ze bedzie tam siedzial pospolity werk 2609HA jednak nie jestem pewnien. Rakietka bardzo ladna i chodliwa z tego co mi wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku coś mu wspomniałem w luźnej rozmowie że waży ok 13g(wtedy nie było mowy o sprzedaży). Nie wiem czy ma do mnie zaufanie i uwierzy że ma 13g czy jednak pójdzie z nim do złotnika.

no to powiedz mu ze zegarek waży 22 gramy ale razem z mechanizmem :P


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcineke , jeżeli zegarek jest po Twoim dziadku , to nie bardzo wiem dlaczego szwagier się do niego przypiął .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Держава to po rosyjsku coś w rodzaju "imperium"

A sam zegarek to chyba jakaś regionalna marka handlowa dla Slavy, zobacz tu -> http://showbrand.ru/catalog/2747


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcineke , jeżeli zegarek jest po Twoim dziadku , to nie bardzo wiem dlaczego szwagier się do niego przypiął .

Proszę Cię czytaj ze zrozumieniem.Napisałem że szwagier dostał od dziadka czyli również dziadka mojej żony ja chłopa na oczy nie widziałem.

Żona niestety materialistka dla niej nic nie jest warte przechowywania więc u niej wsparcia nie znajdę.

jako iż jestem miłośnikiem zegarków to lepiej jak ktoś się nim zaopiekuje niż zanieść do złotnika który rozpruje kopertę wywali mechanizm i szkiełko a resztę połozy na wadze.

Zapytam kolegów znawców czy znają model tego zegarka bo nic na necie znaleść nie mogę oraz czy te 22 g złota to sama koperta czy cała ilość kruszcu w zegarku.Bo koronka i wałek pewnie też złoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt , nie popisałem się .Przy okazji taki jest na ebayu ( inna tarcza co prawda )http://www.ebay.com/itm/Nos-RAKETA-soviet-watch-ussr-rose-gold-583-19-5g-With-documents-and-box-/170839021432?pt=Wristwatches&hash=item27c6cc9778 .Czy Twój to taki jak poniżej?

post-42541-0-53112600-1348080631_thumb.jpg

post-42541-0-80080900-1348080641_thumb.jpg

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksawery jesteś mistrzem dokładnie to ten model co wskazałeś tylko mój jest w stanie perfekcyjnym.

Z tego wychodzi że było produkowany tylko rok???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam takie pytanko- czy ten Wostok występuje z taka tarczą czy to składak. W środku ma werk 2409A

post-51294-0-49793700-1348128069_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksawery jesteś mistrzem dokładnie to ten model co wskazałeś tylko mój jest w stanie perfekcyjnym.

Z tego wychodzi że było produkowany tylko rok???

Za mistrzem to mogę najwyżej smród wąchać :D , mam pamięć wzrokową i dzięki temu go skojarzyłem , jeżeli te dane są prawdziwe to rzeczywiście tylko rok . W każdym razie życzę Ci by pozostał w Twoich rękach , choćby z tego powodu , że to lepsza lokata niż w banku ,według mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wystawiłem go na bazarku Jak zona usłyszała że pasowało by go przygarnąć ....ech nie będę szczegółów opowiadał.Mam nadzieje ze trafi w ręce jakiegoś sympatycznego miłośnika zegarków który zapewni mu odpowiednie warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ze to Poljot to widze, wiem rowniez ze jest to orzel carski. Zegark z tego co kumpel mowil wyprodukowany na czesc wojsk kozackich (??) wie ktos cos wiecej na ten temat, albo gdzie szukac tego cuda.

dsc2852w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wystawiłem go na bazarku Jak zona usłyszała że pasowało by go przygarnąć ....ech nie będę szczegółów opowiadał.Mam nadzieje ze trafi w ręce jakiegoś sympatycznego miłośnika zegarków który zapewni mu odpowiednie warunki.

Szkoda , mam nadzieję że na pocieszenie trafisz coś ciekawego dla siebie , w najbliższej przyszłości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.