Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem te dwa zegarki, jestem ciekaw zalet lub ew. wad obu z nich. Interesuje mnie również przybliżona wartość oraz miejsce i ew. koszt wymiany szkieł. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

post-54642-0-88012700-1350125860_thumb.jpg

post-54642-0-62336800-1350126025_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... witaj... Nie lubię specjalnie "jeździć" po nowych Kolegach, ale "pierwsze primo" - nie pytamy na forum o wartość, bo jedna z naczelnych zasad tego Forum jest niewycenianie zegarków.Druga sprawa - do pytan o znaleziska jest przyklejony na Formu temat (na górze), zeby nie tworzyć miliona malutkich temacików :). Wreszcie - zegarki. Masz starszego typu Komandirskiego z Czystopola z lat '80 (seria "militarna" produkowana do dzisiaj) i zwykłego Poljota. Komandirskie jest ciekawszy i można w niego zainwestować (przegląd + plexi) oraz dokupić mu ładny pasek i sobie nosić, lub zacząć od niego ciekawą kolekcję, choćby Komandirskich właśnie. Co do Poljota - jest to zwykły, mało ciekawy, sowiecki zegarek, do tego niezbyt już modny, więc, o ile nie jesteś z nim emocjonalnie związany, nie warto w niego inwestować, bo koszt przeglądu i szkła przekroczy jego wartość.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zegareczki znalazlem w skarbach mojego ojca sprzed lat.

Pierwszy zegarek to Wostok, nawet na chodzie. Najbardziej zastanawia mnie ta bardzo nietypowa koperta, taka eliptyczna wielkosc 41mm. No i najwazniejsza sprawa, gdzie moglbym zobaczyc jak wyglada w oryginalne, bo chyba brakuje sekundnika bo watpie zeby byl bez sekundnika.

dsc3769.jpg

dsc3772d.jpg

 

Dugi to Uran (??) czym sie rozni od starego Burana? Wyglada na damski, koperta ma bez koronki 28mm. Czy jakis bardziej obeznany forumowicz moglby mi powiedziec cos wiecej na jego temat? Zegarek jest z tego co pisze na werku z 1960 roku.

dsc3773f.jpg

dsc3775mf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostoczek oryginalny. Duży model z lat '80. Owszem, powinien mieć sekundnik, ale części do 2409 są dość dostępne, więc jak byś chciał, to myślę, że powinny się w zapasach zegarmistrzów znaleźć. Drugi to Uran. Uran nie Buran, ma wspólnego z tym drugim tyle, ze tez jest ruski. Uran to marka fabryki w Czystopolu - były to właśnie takie nieduże, najpewniej damskie czy dziecięce (?) zegarki, których produkcja rozpoczęła się pod sam koniec lat '50. W latach późniejszych produkowane już pod marką Wostok.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee tam - wczesna Pabiedka i Moskwa już jest 'hardkorowa' jak na męski zegarek, a uraniątko jest jeszcze mniejsze! A na dodatek ma pasek 14mm. Jakie to tam męskie??? IMO to była najprostsza metoda stowrzenia damki, gdy tych było na rynku wciąż mało - zapakować 2603 w absolutnie najmniejszą kopertę, jaką się dało. Moze się mylę, ale miałem toto w łapkach i choćby nie wiem co nie wygląda to na męski zegarek, nawet biorąc poprawkę na ówczesną modę na niewielkie zegarki :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz dla pewności w katalogu z 1960 i na str.90,91 uran figuruje jako zegarek męski.Ciekawy rozrzut od urana dla krasnoludków do urala dla wielkoluda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem. Jest tak mały, że trudno mi go sobie wyobrazic na męskich łapach, nawet na mojej (a'la MrBurns z Simpsonów) był groteskowo malutki :unsure:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ludzie byli o wiele mniejsi.Może te małe zegarki robili z myślą o mieszkańcach azjatyckich republik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... tego to się chyba nie dowiemy. Moze to jakiś "chłopięcy" rozmiar? Czy w tym katalogu są wyodrębnione zegarki dziecięce? Nie chce mi się wierzyc, zeby robili toto dla dorosłych mężczyzn. Choć często prawda okazuje się zaskakująca...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda rządzi się swoimi prawami może nasze wnuki będą dywagować czy to możliwe że ktoś nosił zegarek większy od nadgarstka :blink:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak - nosząc ekranoplan'a czy anchar'a można się przecież bocznego skrzywienia kręgosłupa nabawić ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie poljot 55g to jest maksimum jeśli chodzi o wielkość i ciężar,ostatnio mój zegarmistrz który jest dobrze po pięćdziesiątce pokazywał mi pamiątkę po swoim ojcu (też zegarmistrzu) omegę pasówkę w stalowej kopercie,gigantyczną i potwornie ciężką.Tak wielkiego zegarka jeszcze nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w końcu zrobić pasówkę z amwerykańskiej "osiemnastki". Materiału na pasówkę od cholery - tylko się brać ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolegów od radzieckiej myśli technicznej :)

 

Wlaśnie wróciłem z szaberpalacu, gdzie już tradycyjnie wypatrywałem amfibji, komondirskich czy innych wostoczków... i dzisiaj przeżyłem szok! gościu miał dwa takie cuda co wyglądem przypominały komandiry z zakręcaną koronką, z czarną tarczą bez okienka z datą i z logo BOCTOK (w cyrylicy) z tym, że były jakieś ....miniaturowe?!?!?

Nie wklejam fotki, bo nie zrobiłem. Generalnie to miały raczej wielkość damki.

 

...koledzy! czy to były jakieś "chinczyki"? na potrzeby prezentu dla obywatela przystępującego do 1-szej komunii?? czy może jednak w Czystopolu tłukli komandiry na potrzeby jakiejś żenskoj brygady razwiedki, krasnoj armii?? :)

Ktoś z Was spotkał takiego dziwoląga?

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, to, to! tzn. wypisz wymaluj jak ta druga od zbylaka

czyli to nie jakaś kpina, tylko faktycznie robili wostoki dla komandirów w spódnicach :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolegów od radzieckiej myśli technicznej :)

 

Wlaśnie wróciłem z szaberpalacu, gdzie już tradycyjnie wypatrywałem amfibji, komondirskich czy innych wostoczków... i dzisiaj przeżyłem szok! gościu miał dwa takie cuda co wyglądem przypominały komandiry z zakręcaną koronką, z czarną tarczą bez okienka z datą i z logo BOCTOK (w cyrylicy) z tym, że były jakieś ....miniaturowe?!?!?

Nie wklejam fotki, bo nie zrobiłem. Generalnie to miały raczej wielkość damki.

 

...koledzy! czy to były jakieś "chinczyki"? na potrzeby prezentu dla obywatela przystępującego do 1-szej komunii?? czy może jednak w Czystopolu tłukli komandiry na potrzeby jakiejś żenskoj brygady razwiedki, krasnoj armii?? :)

Ktoś z Was spotkał takiego dziwoląga?

mam komplet-damski i meski model,to orginaly :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zdjęcia

 

Możecie powiedzieć coś więcej o tym zegarku? Wiem tyle, że jest to Slava produkowana po 1991r (na to wygląda, już w Rosji). Z jego dziwnej, zasłyszanej i przeinaczonej pięć razy historii wynika, że prawdopodobnie był robiony na zamówienie (jak tak to na jakim modelu się wzorował?), ma 21 kamieni i dwie sprężyny.

Może to bzdura, może nie.. jaka jest Wasza opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zdjęcia

 

Możecie powiedzieć coś więcej o tym zegarku? Wiem tyle, że jest to Slava produkowana po 1991r (na to wygląda, już w Rosji). Z jego dziwnej, zasłyszanej i przeinaczonej pięć razy historii wynika, że prawdopodobnie był robiony na zamówienie (jak tak to na jakim modelu się wzorował?), ma 21 kamieni i dwie sprężyny.

Może to bzdura, może nie.. jaka jest Wasza opinia?

 

pokaz zdjecia mechanizmu...Bywa ze sa dwie sprezyny,jedna sluzy do napedzania mechanizmu,druga do "komplikacji"...co poprawia dokladnosc chodu.Jesli chodzi o slawe to po prostu latwiej bylo "upchnac "dwa male bebny niz jeden duzy....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mg4907.jpg

 

Powiedzcie mi coś o tym Poljocie wyżej ? Jest piękny, zdjęć mechanizmu nie mam i narazie nie bedę miał. Mam zamiar go kupić. Gościu z aukcji mówi że coś jakby wyleciało z mechanizmu, pewnie włoś pękł(mam nadzieje). Ile za niego dać najwięcej bo niechce przepłacić ;) ?

Jaki werk może tam siedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi tam poljot 3017, pierwszy popularny radziecki chronograf. Zegarki w tych kopertach z tymi werkami i różnymi tarczami najpierw wychodziły jako Strieła potem jako Poljot i Sekonda (mam identyczną czarną sekondę). Ale poljota z dopisanym exacta to nie widziałem nigdy, chociaż tych exact widziałem sporo w innych poljotach, niestety nie wiem co to znaczy, zapewne to na jakiś konkretny rynek wersja.

 

Ogólnie to jeden z droższych radzieckich zegarków, tu dodatkowym smaczkiem jest nieco nietypowy napis. A tak ogólnie to obok szturmańskiego Gagarina, najbardziej kultowy radziecki zegarek w kosmosie (Leonow, Komarow i inni :P). Więc wart jest sporo, a że na forum się nie wycenia zegarków to musisz polegać na własnym... sumieniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.