Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Podobają mi się chrono mechaniczne więc to sa plany na przyszłość.

Edytowane przez marcineke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego wychodzi że było produkowany tylko rok???

 

No nie, pisze przecież 1970s czyli Seventies czyli siedemdziesiąte czyli mamy widełki od 01.01.1970 do 31.12.1979 ;)

USSR Time podaje 22 gramy, w paszporcie tej z ebaya co znalazł ksawery stoi 19,5 grama - i to jest chyba słuszna waga, chyba że Rosjanie mieli duże odchyły od normy :P

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbylak słuszna uwaga , jedna literka a ile zmienia . Co do różnicy wagi , nie wiem może wynika z tego że tarcza tego na ebayu jest zwykła , a tego drugiego złota ? To oczywiście tylko przypuszczenie , nie jestem ekspertem , tak sobie gdybam .

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników zegarków, mam taką oto RAKIETE dodam że nowa nigdy nie noszona odnaleziona gdzieś w domowych starociach była przechowywana w pudełku. Szukam info na temat tego zegarka, sam nie jestem znawcą ale uwielbiam zegarki ;)...

post-53671-0-59887000-1348210105_thumb.jpg

post-53671-0-03893300-1348210154_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz chodliwe cudenko. Jest to Rakieta z lat chyba 70tych lub troche pozniej. Ciekawostka jest to ze jest ona 24 godzinna ( pewnie to zauwazyles )a te napisy w okol to sa stolice Swiata, i mozesz czytac bez problemu czas w nich po dobrym ustawieni tego pierscienia. Piekny zegarek, w zloconej kopercie jeszcze nie widzialem. Stawia ze grubosci AU10.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie od którego modelu zegarka jest ta koperta ? (stawiam na czajkę kwarcową - lecz czy trafnie , nie wiem ) Śr. zew. 32 mm.

post-41508-0-55475600-1348244197_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wystawiłem go na bazarku

A konkretnie gdzie ? Pytanie nieaktualne , już znalazłem .

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, dostałem dzisiaj od dziadka zegarek kieszonkowy wyprodukowany w ZSRR firmy Mołnia (z tego co się tutaj dowiedziałem). Chciałbym dowiedzieć się z jakich lat może pochodzić zegarek , wiem tylko że firma ta powstała w 1947 roku w Czelabińsku w byłym Związku Radzieckim. Zegarek posiada dla mnie wartość

sentymentalną i w żadnym wypadku nie jest na sprzedaż, ale z czystej ciekawości chciałbym zapytać jaka może być mniej więcej cena rynkowa/kolekcjonerska zegarka? Zegarek ten posiada 18 kamieni?

post-53973-0-67304300-1348520999_thumb.jpg

post-53973-0-95629200-1348521010_thumb.jpg

post-53973-0-20699900-1348521125_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srodku na werku powinno pisac, z tego co mi sie wydaje (choc znawca nie jestem) lata 50 lub 60te. Wartosc rynkowa ciezko oszacowac, ale w granicach 100zl i wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, tego się spodziewałem, a co z ilością kamieni? Zbyt dokładne to te zegarki chyba nie są, ale sentyment pozostanie na zawsze ;) Ważne że tyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, tego się spodziewałem, a co z ilością kamieni? Zbyt dokładne to te zegarki chyba nie są, ale sentyment pozostanie na zawsze ;) Ważne że tyka ;)

To Mołnia z tych nowszych więc 18 kamieni, werk bez ozdóbek i szlifów, ale bardzo dokładny. Mołnia ma werk na licencji firmy Coterbert mniej więcej taki sam jak stosowany w swoim czasie przez Rolexa na tej samej licencji (choć mniej ozdobny). Zwykła Mołnia to bardzo dokładny zegarek, a taka z mikroregulacją to ustępuje dokładnością wśród rusków tylko Wołnie (albo i nie ustępuje wcale ).

 

O tym jak dobry to werk świadczy to, że do dziś stosuje się go w nowych naręcznych zegarkach i jest bardzo ceniony (zobacz np. zegarki Moscow Classic ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Mołnia z tych nowszych więc 18 kamieni, werk bez ozdóbek i szlifów, ale bardzo dokładny. Mołnia ma werk na licencji firmy Coterbert mniej więcej taki sam jak stosowany w swoim czasie przez Rolexa na tej samej licencji (choć mniej ozdobny). Zwykła Mołnia to bardzo dokładny zegarek, a taka z mikroregulacją to ustępuje dokładnością wśród rusków tylko Wołnie (albo i nie ustępuje wcale ).

 

O tym jak dobry to werk świadczy to, że do dziś stosuje się go w nowych naręcznych zegarkach i jest bardzo ceniony (zobacz np. zegarki Moscow Classic ;) )

 

Czy moja Mołnia posiada takową mikroregulację, czy nie da się tego ocenić, bez wchodzenia do środka? Zegarek spóźnia mi nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zarejestrowałem się tu głównie w celu uzyskania inormacji.

Znalazłem sobie w piwncy taki oto stoperek:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/5aaec2d7aa513cde.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/121503b4151aef3f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11ac8eb8c4160dbe.html

Nie wiem co to, cyrlica nie jest stworzona dla mnie;]

Wydaje mi się że to agat, ale nie znam się.

Nie jest mi potrzebny, ale jestem ciekaw.

Znalazłem też mnóstwo starych werków, trybów, kopert, dekli, i innych rzeczy do starch rusków.

Edytowane przez maggajwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moja Mołnia posiada takową mikroregulację, czy nie da się tego ocenić, bez wchodzenia do środka? Zegarek spóźnia mi nieco.

 

Wiekszosc zegarkow ma mikroregulacje jak nie wszsytkie mechaniczne. Twoj rowzniez da sie wyregulowac, ale to juz trzeba otworzyc koperte i w werku poruszac rakietka. Jak nie masz za bardzo o tym pojecia lepiej sam nie kombinuj, szkoda by bylo uszkodzic wlos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moja Mołnia posiada takową mikroregulację, czy nie da się tego ocenić, bez wchodzenia do środka? Zegarek spóźnia mi nieco.

Raczej nie, to dość rzadka rzecz w mołni, a występująca u ruskich tylko w małej części mołni i wszystkich naręcznych wołnach/wostokach precyzyjnych, ale to dość rzadkie zegarki też. Ogólnie mikroregulacja to bardzo rzadka rzecz występująca w zasadzie w zegarkach o specyfikacji chronometru (lub innej zliżonej specyfikacji), tzn. że i lwia część starych omeg czy longines'ów nie ma mikroregulacji.

 

Da się to ocenić po otwarciu zegarka po kształcie regulatora przy balansie, mikroregulacja to nie zwykła dźwigenka, tylko zwykle pokrętło/śruba umożliwiające bardzo dokładną regulację długości włosa.

 

Jeśli zegarek późni się nieco to otwórz go i porusz regulator tyci. Przyśpieszasz zegarek rozszerzając odległość między dźwigenką a "przyczepem" włosa. Czasami ten przyczep też jest ruchomy (ale chyba nie w mołni), ale poznasz go po tym, że jest grubszy i się go nie rusza przy regulacji zegarka. Robiąc to uważaj, żeby włosa nie pogiąć. W mołni to wszystko jest tak duże, że nie ma lepszego ruska może poza jakimś biurkowym aby zrobić to pierwszy raz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, to dość rzadka rzecz w mołni, a występująca u ruskich tylko w małej części mołni i wszystkich naręcznych wołnach/wostokach precyzyjnych, ale to dość rzadkie zegarki też. Ogólnie mikroregulacja to bardzo rzadka rzecz występująca w zasadzie w zegarkach o specyfikacji chronometru (lub innej zliżonej specyfikacji), tzn. że i lwia część starych omeg czy longines'ów nie ma mikroregulacji.

 

Da się to ocenić po otwarciu zegarka po kształcie regulatora przy balansie, mikroregulacja to nie zwykła dźwigenka, tylko zwykle pokrętło/śruba umożliwiające bardzo dokładną regulację długości włosa.

 

Jeśli zegarek późni się nieco to otwórz go i porusz regulator tyci. Przyśpieszasz zegarek rozszerzając odległość między dźwigenką a "przyczepem" włosa. Czasami ten przyczep też jest ruchomy (ale chyba nie w mołni), ale poznasz go po tym, że jest grubszy i się go nie rusza przy regulacji zegarka. Robiąc to uważaj, żeby włosa nie pogiąć. W mołni to wszystko jest tak duże, że nie ma lepszego ruska może poza jakimś biurkowym aby zrobić to pierwszy raz :P

 

Dziękuję za fachową poradę iście zegarmistrzowską ;) W każdym bądź razie ciesze się, że jestem w posiadaniu tego zegarka, a czy kiedyś odważę się na poprawę jego dokładności... zobaczymy ;) planuję zabierać go ze sobą tylko na wyjątkowe okazje, typu egzaminy itp. a do tego czasu będzie ozdobą na należytym mu miejscu, na półce w moim pokoju. Myślę, że kiedyś, na spokojnie mógłbym wykonać taką operację na otwartym sercu, póki co nie wymagam od niego aż takiej punktualności. Gdybym miał chociaż zdjęcie z zaznaczonymi elementami, wówczas mógłbym się skusić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Mam pytanie o zegarek który ostatnio znalazłem.

Jest on dość solidnie wykonany i wydaje się być złoty. Jesli ktoś wie co to za producent oraz jaka jest wartość rynkowa/kolekcjonerska nojego wykopaliska będę bardzo wdzięczny za pomoc w jego identyfikacji/wycenie. Zrobiłem kilka fotek na których chciałem uchwycić najważniejsze detale, ale fotografem nie jestem...

Poniżej kilka zdjęć.

post-53982-0-29579500-1348840694_thumb.jpg

post-53982-0-07898100-1348840699_thumb.jpg

post-53982-0-20985200-1348840704_thumb.jpg

post-53982-0-03445000-1348840712_thumb.jpg

post-53982-0-72720400-1348840718_thumb.jpg

post-53982-0-12640900-1348840723_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest radziecki zegareczek firmy WOSTOK i nie jest zloty, tylko zlocony - zlote zegarki nie posiadaly stalowego dekla. Tutaj sie nie wycenia zegarkow - nie przeczytal kolega regulaminu. Sprzedac bys go sprzedal, ale watpie zeby wziac wiecej jak pierwsza trzycyfrowa liczbe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za prośbę o wycenę- zostałem źle zrozumiany. Nie interesuje mnie sprzedaż bo zegarek mi się podoba i działa... Ale zawsze dobrze wiedzieć jaką ma wartość, tym bardziej że miałem wrażenie że jest złoty. No ale cóż nie można oczekiwać że w starej szufladzie znajdzie się coś "złotego i cennego" :) Dziękuję za pomoc w identyfiakcji-bo nie spodziewałem się że będzie to Wostok- nigdy nie widziałem takiego logo tej firmy.

Pozdrawiam i przepraszam jeszcze raz za naruszenie regulaminu.

Do kolejnego znaleziska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Poljocika probowalem sie dowiedziec cos wiecej na jego temat. Jedyna rzecz jaka wiem to to ze wyprodukowany na czesc (??) wojsk kozackich? Nie mam katalogu wiec nie moge wiecej nic powiedziec. Za kazda pomoc bede wdzieczny.

dsc2852u.jpg

dsc2857o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.