Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Na rosyjskim forum są w dwóch kopertach. Od zwykłego komandira (w kolekcji u kogoś z Hiszpanii) i w kopercie z wewnętrznym pierścieniem. Jak piszą rosjanie prawidłowa ( a raczej częściej spotykana) jest wersja z wewnętrznym pierścieniem.

źródło: http://forum.watch.ru/showthread.php?p=1543517

post-27093-0-15025500-1425058490_thumb.jpg

post-27093-0-01402000-1425058491_thumb.jpg

post-27093-0-89205300-1425058491_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Będziesz miał unikat. Na rosyjskim forum piszą że było ich bardzo mało.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam prośbę, czy mógłby ktoś napisać mi co to są za zegary, czy mają jakąś konkretną nazwę (model) i ile są warte.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

1.

http://zapodaj.net/7174c9115d1df.jpg.html

 

http://zapodaj.net/5f1407f053626.jpg.html

 

2.

http://zapodaj.net/3fd031ced4d19.jpg.html

 

http://zapodaj.net/e37c15b344681.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to budzik Sława, drugie to chyba chodzik kominkowy/gabinetowy Majak. Pierwszy jest popularny, drugi w sumie też i w dodatku niezbyt lubiany, więc majątku za to nie będzie.

Wycen też nie będzie.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo :)

 

Majątku się nie spodziewałem, nawet jeśli to raczej bym nie sprzedał bo ten drugi mi się podoba. A mógłbyś napisać czemu niezbyt lubiany? Jestem zielony w tych sprawach, dopiero niedawno zacząłem się interesować "starszymi" rzeczami, a w tym głównie właśnie zegarkami/zegarami, a ze względu wiek mam małą styczność z takimi rzeczami :) .

Edytowane przez Punisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem? Czasem trudno orzec dlaczego coś jest lubiane a co nie. Zegarami się nie interesuję, ale o ile wiem Majaki to nie są jakieś perły zegarmistrzostwa, a dodatkowo ciągnie się za nimi smród popularnych "Majaków w krysztale", szale lat bodaj '70, zegarów o szczególnej estetyce dla osób o wyrobionym guście.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za zegarek (podpisany jest jako Poljot Aviator ale nigdzie go nie mogę znaleźć)? To oryginał? Ile jest wart używany (w stanie jak na zdjęciach - praktycznie jak nowy)? Za ile można kupić nowy?

 

NH6w0mY.jpgLwX1Gkv.jpg

Edytowane przez Quis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To unikat naprawdę sporo wart - jak masz okazję to kupuj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To unikat naprawdę sporo wart - jak masz okazję to kupuj 

Dzięki za odpowiedź. Sporo to znaczy ile? Ile Twoim zdaniem warto za niego zapłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quis na forum nie wyceniamy zegarków (zgodnie z regulaminem) i nie oczekuj że ktoś ci napisze ile warto za niego zapłacić. Czasami jednej osobie zegarek wart jest 10 zł a innej 100 zł. Zależnie od tego czy ma taki w swojej kolekcji lub jak mocno chce go mieć. Nie jestem znawcą noworuskich zegarków ale taki aviator był już gdzieś opisywany na forum i z tego co pamiętam poza mechanizmem poljota cała reszta jest produkcją ukraińską (choć mogę się mylić) ale faktycznie jak na szybko wrzuciłem w google to takiego zegarka nie ma w żadnym z oficjalnych sklepów sprzedających poljoty aviatory.  


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał gregch to jest współczesna pasówka czyli stary mechanizm poljota wsadzony do nowej koperty i nowej tarczy - sa to fajne dobrze zrobione zegarki - ile dać musisz ocenić sam - po liniach papilarnych poznaje kolegę dp-watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie. Trwa licytacja na alle... tego zegarka. Cena jest obecnie dosyć niska i po prostu zastanawiam się czy mając budżet do ok. 700 zł mogę sobie robić nadzieje, że licytacja skończy się w okolicach tej ceny. Ale raczej nie ma na to szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie. Trwa licytacja na alle... tego zegarka. Cena jest obecnie dosyć niska i po prostu zastanawiam się czy mając budżet do ok. 700 zł mogę sobie robić nadzieje, że licytacja skończy się w okolicach tej ceny. Ale raczej nie ma na to szans.

Z tymi siedmioma stówami to chyba żart jakiś.Zegarek absolutnie nie jest wart tyle.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie. Trwa licytacja na alle... tego zegarka. Cena jest obecnie dosyć niska i po prostu zastanawiam się czy mając budżet do ok. 700 zł mogę sobie robić nadzieje, że licytacja skończy się w okolicach tej ceny. Ale raczej nie ma na to szans.

nie wszystko złoto co się świeci ?? to że zegarek wygląda fajnie ( zależy co komu się podoba) nie znaczy że jestwart tyle kasy !!za 700 zeta kupisz chrono na werku 3133 i na bank będzie bardziej qool niż ten noworus !


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 700 ZŁ możesz kupić naprawdę dobry zegarek. Za to co pokazujesz na zdjęciu nawet 100 zł bym nie dał.

Paweł - jaki to unikat????

EEeee no Panie sama koperta warta 130-150 - wygląda jak unikat , myślałem że unikat  ;)

Aby nie odbiegać od tematu to takie coś nabyłem - z okazji czego zrobiony ktoś wie albo widział taki bo ja pierwszy raz mam do czynienia 

W środku typowa stara mołnia 

post-68206-0-79918700-1425228681_thumb.jpg

post-68206-0-16018100-1425228691_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Z okazji wygrania rajdu przez załogę Kamaza - na deklu własnie tą ciężarówkę przedstawiono. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy to było jakie lata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEeee no Panie sama koperta warta 130-150 - wygląda jak unikat , myślałem że unikat  ;)

Aby nie odbiegać od tematu to takie coś nabyłem - z okazji czego zrobiony ktoś wie albo widział taki bo ja pierwszy raz mam do czynienia 

W środku typowa stara mołnia 

 Jakoś od drugiej połowy lat '80 aż właściwie do końca działalności Czelabińsk robił zegarki na zamówienie. W tych trudnych czasach dla zegarków kieszonkowych (i dla rynku radzieckiego w ogóle) robili nawet bardzo krótkie serie, nawet po kilkadziesiąt sztuk, głównie dla radzieckich firm (w roli gadgetów reklamowych), różne zegarki jubileuszowe (z okazji "50 lat firmy", dla klubów sportowych, instytucji samorządowych, za zasługi dla tego i owego i takie tam). Zazwyczaj ograniczali się do okolicznościowego nadruku na tarczy, ale koperty też robili pod klienta.

Dla Kamaza robili też np. zegarki z okazji uczestnictwa tej firmy w rajdzie Paryż-Dakar i chyba coś jeszcze widziałem, więc było od nich więcej zleceń tego typu.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo - kolega tradycyjnie niezawodny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę Was koledzy o napisanie o każdym z zegarków kilku zdań, na temat pochodzenia, oryginalności, daty produkcji i tego co będziecie o nich wiedzieć :) Nie zrobiłem zdjęcia werku czarnego Boctoka ponieważ jego stan jest idealny a ja nie chciałem mu zrobić krzywdy. Zegarki są na chodzie, ale pewnie przydałby się im przegląd i czyszczenie.Jakby ktoś nie dowidział : werk Raketa ma oznaczenie: 2609.HA, werk Kama: 25600. Dziękuję wszystkim zainteresowanym za odpowiedzi :)

post-79678-0-92423400-1425495823.jpg

post-79678-0-76148600-1425495832.jpg

post-79678-0-87292200-1425495835.jpg

post-79678-0-31901300-1425495876.jpg

post-79678-0-68786900-1425495966.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.