Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz :)

Tutaj wersja w chromowanej kopercie, cena dla mnie niestety też zbyt wysoka, ale cierpliwie będę szukał dalej może z czasem trafi się jakaś perełka w rozsądnych granicach :)

 

http://olx.pl/oferta/wostok-zegarek-meski-obrzym-retro-vintage-CID87-ID8sqgD.html#b420068c68

Raczej się nie trafi. Te zegarki rzadko są w naprawdę dobrym stanie. Bardzo ale to bardzo często mają przebarwione tarcze. Czas robi swoje a one są po prostu nietrwałe.

Ta z olx zresztą jak się przyjrzysz to przy brzegach i w okolicy osi też ma przebarwienia. dlatego nie dziwi mnie że ta bordowa ma taka cenę. Cena wysoka ale zegarek stosunkowo rzadki i w pięknym stanie. Choć cena za wysoka również dla mnie. Myślę że za 250 zł już dawno by zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zastosowany w nim werk na 17 kamieniach nadaje się do codziennego użytkowania?

@lucas8411, a do jakiego użytkowania Twoim zdaniem służy/służył ten zegarek? ...z resztą inne także?? :)  do czasu spopularyzowania telefonii komórkowej (lata 90-te) ludkowie je kupowali nie dla jakiejś fanaberii jak my tutaj :)  lecz po to aby orientować się w czasie

 

tak jak napisał @sthool, wskazany wostok ma b.popularny werk stosowany w całej masie modeli sowieckich i późniejszych zegarków wojskowych (komandiry; amfibie) i innych wostokach. I tak jak w przypadku każdego innego zegarka (także szwajcara), jego żywotność i poprawność chodu zależy przede wszystkim od kultury użytkowania

 

 

 

Bardzo ale to bardzo często mają przebarwione tarcze. Czas robi swoje a one są po prostu nietrwałe
przebarwione tarcze? hmmm... może to raczej problem ze szczelnością?? a nie z tarczą.

Dodom od siebie, że mam niezbyt dobre zdanie o powłokach akurat tych kopert. Często spotykam je powycierane - zarówno złocone jak i chromowane

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie trafi. Te zegarki rzadko są w naprawdę dobrym stanie. Bardzo ale to bardzo często mają przebarwione tarcze. Czas robi swoje a one są po prostu nietrwałe.

Ta z olx zresztą jak się przyjrzysz to przy brzegach i w okolicy osi też ma przebarwienia. dlatego nie dziwi mnie że ta bordowa ma taka cenę. Cena wysoka ale zegarek stosunkowo rzadki i w pięknym stanie. Choć cena za wysoka również dla mnie. Myślę że za 250 zł już dawno by zniknął.

 

przebarwione tarcze? hmmm... może to raczej problem ze szczelnością?? a nie z tarczą.

Dodom od siebie, że mam niezbyt dobre zdanie o powłokach akurat tych kopert. Często spotykam je powycierane - zarówno złocone jak i chromowane

 

Bardzo często można spotkać takie Wostoki z odbarwionymi tarczami - jest to o tyle dziwne, że nie wygląda to na efekt działania wilgoci, tylko na coś w rodzaju blaknięcia - w egzemplarzu z OLX proces ten zaczyna się od środka tarczy, ale na brzegach też już coś się zaczyna dziać. Podobne zjawisko dotyczyło lakieru na ringu z indeksami - mam nawet gdzie taka kopertę, w której tej ring przybrał bardzo jasny odcień. Z kolei jasne tarcze w tych modelach miały tendencję do "łapania" ciemnych przebarwień.

Co do słabej jakości powłok galwanicznych, to w pełni się zgadzam z kol. Cofer - przed kilkoma laty nosiłem takiego chromowanego Wostoka jako codzienny zegarek i spód koperty w dość szybkim tempie zaczął "świecić" gołym mosiądzem :)

 

EDIT: obejrzałem sobie dokładnie zdjęcia tego Wostoka z OLX - i chyba mamy tu potwierdzenie tego, że te odbarwienia tarczy to nie był efekt działania wilgoci. Koperta nie nosi dużych śladów zużycia, koronka wygląda na oryginalną i też nie jest wytarta, zatem zegarek nie był raczej mocno eksploatowany. A tarcza się odbarwia i to od środka :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie,czy jest tu białe złoto?

post-34219-0-89592300-1426879735_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten modele są oryginalne? według Mnie w sputniku chyba wskazówka sekundnika jest nieoryginalna

http://allegro.pl/kirowski-16-kamieni-w-krabie-i5192650780.html

 

http://allegro.pl/piekny-zegarek-sputnik-krab-pozlacanyau20-kirowski-i5169031013.html

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie,czy jest tu białe złoto?

Próba jest jakaś wybita?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno , choć bransoletka nie jest u mnie.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie rozumiem pytania. Na podstawie takiego zdjęcia raczej nie da się tego ustalić. Samo zapięcie ma zbliżony kolor.

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten modele są oryginalne? według Mnie w sputniku chyba wskazówka sekundnika jest nieoryginalna

http://allegro.pl/kirowski-16-kamieni-w-krabie-i5192650780.html

 

http://allegro.pl/piekny-zegarek-sputnik-krab-pozlacanyau20-kirowski-i5169031013.html

Kirowski: nieoryginalna koronka i wskazówka sekundowa, a sam zegarek dość zmęczony. Ujdzie.

Sputnik: ktoś do kirowskiego kraba wstawił współczesną ukraińską tarczę. Sekundowa oczywiście nieprawidłowa. Koronka nieoryginalna. To jest nie do ustalenia, czy koperta i mechanizm pochodzą od oryginalnego Sputnika, ale wątpię. Ogólnie: ładny składak. Na rękę może być, ale bez wartości kolekcjonerskiej.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od osoby spoza forum pytanie odnośnie takiej czajki:

46752047797556787672.jpg

 

Ogólnie rzecz ujmując: Co to za czajka? Wszelkie informacje będą przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Czekałem kiedy odezwie się yorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to bardzo ładna czajka, którą chętnie przygarnę :-)

Drugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek ze zdjęć kupiłem dawno temu - jeden z pierwszych, które nabyłem (wiedza teraz niewielka, a wtedy żadna). Mechanizm przeszedł czyszczenie i do pudełka. Ostatnio przy nakręcaniu otworzyłem go i widzę, że nie jest to raczej mechanizm rakiety, widziałem podobny w pobiedzie. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy wszystko jest od czapy, czy np koperta i mechanizm od jednego, albo koperta i tarcza z rakiety (nie patrząc że to warszawska). Ewnetualnie lata tego werku i jaka tarcza do niego pasuje.  średnica koperty 34mm.

908adeaed2e83804gen.jpg

 

bd4a8f6d598d16edgen.jpg

 

ac7e97b7daba48dbgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mechanizm i koperta są od Starta, wskazówki od Pobiedy/Zima, a tarcza jak już wspomniałeś-warszawska, także składak pełną gębą :D.

 

EDIT: Koronka naturalnie od "Czapy"

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta koperta nie jest od Starta 

Wskazówki od pobiedy czarnej rzymianki albo zima 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielona to nie będzie...

 

W realu jest taka(zdjęcie kwiatka, ale rakieta moja :D)

 

Widać że kontrast zwiększony i zdjęcie przyciemnione, jakieś takie dziwne, szczególnie można to poznać patrząc na kopertę)

post-40106-0-41224100-1427133644_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) było coś takiego;

Czajka , dolny sekundnik, koperta osmiokątna, podobna do małych wostoków, werk z czelabińska??? Miałem dziś w rękach tylko fotki nie zrobiłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) było coś takiego;

Czajka , dolny sekundnik, koperta osmiokątna, podobna do małych wostoków, werk z czelabińska??? Miałem dziś w rękach tylko fotki nie zrobiłem :(

Kilka wersji. Np taka

 

post-49869-0-73234700-1427299529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.