Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

...Nie chodziło nigdy o zegarki zza "żelaznej kurtyny"...

wyszło na to, że wiedziałem że gdzieś dzwonią... tylko nie wiedziałem w którym kościele! :)

 

Czyli sowieci zwyczajnie wpasowali się w wojnę zegarkową USA/Switzerland i wykorzystali szwajcarskie sposoby na wykiwanie yankies :)

 

Wielkie dzięki @mayor za skorygowanie/naprostownie


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza ukraińska, sekundnik niesputnikowy. Jest to prawdopodobnie Kirowski wykastrowany do sputnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tego się obawiałem widząc na Ebayu dostępność tego typu tarcz. Zapał do walki opadł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jeszcze tarcza z okresu nauki, popatrz jak wygląda napis "Kirowa": kolo 6tki, wyszło im KIROD spacja JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tego się obawiałem widząc na Ebayu dostępność tego typu tarcz. Zapał do walki opadł :)

Oryginalne tarcze nie mają tej przerwy między południkami na biegunie północnym i są mniej czy bardziej podniszczone, bo nie są zbyt trwałe (ta farba ma tendencję do pękania). Sekundnik powinien mieć czerwone kółeczko poruszające się dokładnie po tym czerwonym okręgu otaczającym glob. Koronka to powinien być typowy "kirowski grzybek".

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Znowu się czegoś nauczyłem, niby takie szczegóły a jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

ten też

-wiecznie żywy

i to przez 24 godziny na dobę

post-41858-0-79056000-1426367407_thumb.jpg

Edytowane przez breslauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już noworus czyli wyroby pod turystów i dla tych co chcą wierzyć ze kupili coś z duszą - taka popelina 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Co to za zegarek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Co to za zegarek?

 

post-75489-0-35290500-1426445047_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie radziecki ani rosyjski. Zapytaj w dziale szwajcarskim.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek po dziadku, wartość sentymentalna:) Ktoś wie co to za zegarek ?

post-64161-0-99194200-1426716550_thumb.jpg

post-64161-0-93140700-1426716551_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jako że urzekają mnie zegarki w kopertach kraba, czy pobieda też się w nich mieściła czy to tylko przekładki?

 

http://allegro.pl/pobieda-zegarek-radziecki-cccp-i5184649926.html

 

Tu akurat tarcza jest mi znajoma z innej koperty

 

http://allegro.pl/zegarek-pobieda-krabik-i5074675576.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest młodsza siostra tej z powyższego zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pany (...) czy pobieda też się w nich mieściła czy to tylko przekładki?

to nie przekładki, ale to także żaden "prawdziwy krabik" :) to już  model noworuskiej koperty z zawodu imieni maselnikowa... w środku werk pobiedy, tyle że noworuski i syfiasty


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie nic nie kupuję, szukam informacji co jeszcze siedziało w kopertach krabów ;) Tych radzieckich nie noworuskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenną informację :) 

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, przeglądając aukcje na allegro wpadł mi w oko taki oto model Wostoka

 

http://allegro.pl/wostok-bordowy-rzadko-spotykany-model-i5173936702.html

 

Pomijając oczywiście kosmiczną cenę prezentowanego okazu, która nadaje się pod zupełnie inny temat :) Chciał bym dowiedzieć się czegoś więcej o tym modelu. Czy zastosowany w nim werk na 17 kamieniach nadaje się do codziennego użytkowania? 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, przeglądając aukcje na allegro wpadł mi w oko taki oto model Wostoka

 

http://allegro.pl/wostok-bordowy-rzadko-spotykany-model-i5173936702.html

 

Pomijając oczywiście kosmiczną cenę prezentowanego okazu, która nadaje się pod zupełnie inny temat :) Chciał bym dowiedzieć się czegoś więcej o tym modelu. Czy zastosowany w nim werk na 17 kamieniach nadaje się do codziennego użytkowania? 

Pozdrawiam

 

Ten Wostok własnie był już omawiany w innym temacie - zegarek może wzbudzać dyskusje, bo jest rzadki, ale cena jest wysoka.

A co do samego zegarka (bez uwzględniania ceny) - jest to jeden z modeli największej chyba wówczas linii "cywilnych" Wostoków. Ta wersja kolorystyczna (złocona koperta+bordowy ring+bordowa tarcza) jest chyba najrzadziej spotykana na aukcjach. Zdecydowanie częściej można trafić kombinację "chromowana koperta, srebrzysta tarcza, granatowy ring" (też bardzo efektownie wyglądająca). Nieco ciężej jest dostać wersję w złoconej kopercie ze złocistym ringiem i złocistą tarczą oraz kombinację "złocona koperta, bordowy ring, złocista tarcza".

Okres produkcji tych zegarków to przełom lat 70 i 80-tych, oprócz "zwykłych" wersji były też tego typu Wostoki olimpijskie (z okazji Olimpiady w Moskwie).

A mechanizm? W oryginale powinna tam być starsza odmiana werku 2409A (wykończenie było ładniejsze niż w młodszych odmianach). Prawidłowo serwisowany werk nadaje się do codziennej eksploatacji - wszakże w nowszej wersji stosowany był w Amfibiach, które mogły być używane w bardziej ekstremalnych warunkach :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz :)

Tutaj wersja w chromowanej kopercie, cena dla mnie niestety też zbyt wysoka, ale cierpliwie będę szukał dalej może z czasem trafi się jakaś perełka w rozsądnych granicach :) 

 

http://olx.pl/oferta/wostok-zegarek-meski-obrzym-retro-vintage-CID87-ID8sqgD.html#b420068c68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.