Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stałem się posiadaczem n/w Vostoka, ale nigdzie nie mogę znaleźć nr modelu.

 

Jeżeli możecie, to rzućcie okiem na ten zegarek.

 

Interesuje mnie dokładny model oraz orientacyjna wartość.

 

Od siebie dodam, że wizualnie jest w bardzo dobrym stanie.

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Łukasz

post-59860-0-98774800-1473924740_thumb.jpg

post-59860-0-83455900-1473924751_thumb.jpg

post-59860-0-61290400-1473924761_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wart jest tyle ile za niego dałeś lub ewentualnie tyle ile ktoś ci za niego da. Jesteś na forum długo więc rozumiem że zapomniałeś o punkcie regulaminu mówiącym  o tym że na forum nie wyceniamy zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mój błąd.

 

W takim razie proszę o ustalenie modelu jeżeli byłoby to możliwe.

Wszystko jest na fotkach.

Wostok TROJKA (trójka), dlaczego trójka nie pytaj, nie wiem,

Century Time, to taki brand już rosyjski, jakie ma powiązania z Wostokiem oprócz mechanizmu, nie wiem.

Pomimo napisu "Automatic" na tarczy, mechanizm nie jest automatyczny.

To mechanizm Wostok 2414A.

Poczytać więcej można np. tu:

http://forums.watchuseek.com/f10/vostok-century-time-607687.html

http://forums.watchuseek.com/f10/who-knows-about-vostok-century-time-8-luminous-23636.html

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trojka to zaprzęg konny ciągnący zazwyczaj sanie - było to bardzo modne i popularne w czasach Carskiej Rosji - Carowie ale też swołocz wozili się w takich zaprzęgach podczas mroźnych Rosyjskich zim

 

Trojka (ros. тройка) – trójkonny zaprzęg popularny w Rosji, szczególnie przy saniach. W skład zaprzęgu wchodzą trzy konie:kłusak pośrodku, pomiędzy hołoblami, i dwa konie zaprzężone po bokach, ułożone tak, by koń zaprzęgany po lewej stroniegalopował zawsze z prawej nogi i odwrotnie - mają więc łby zwrócone na zewnątrz zaprzęgu.

 

 Twórca tego automata nakręcanego ręcznie pewnie chciał nawiązać do Rosji Carskiej a wyszło jak wyszło  :D

 

 

post-68206-0-69314600-1473959981_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale ten Vostok to jakaś totalnie cygańska cepelia ;), tzn. ja akurat lubię kicz wiec tez chciałbym mieć takiego - do stówy bym pewnie dał ;). Ten napis automatic przy manualnym naciągu i paskudnie nijaki mechanizm widoczny przez transparentny dekiel - to wszystko składa sie w mega kiczowaty obraz całości :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie no, mechanizm mimo, że nie wygląda, jest dobry.

Reszty nie komentuję, ale pewnie każdy cygan by zazdrościł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki - Wostok trjka, są w sprzedaży w Rosji, werk jest automatyczny, jak napisano na tarczy. Tu ktoś wymienił mechanizm na zwykły i dał "ładną" bransę miast firmowego paska. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  tyle co to za zegarek bo wiem ale raczej co jest napisane na deklu tzn tez wiem (MAKIŃSKA WOJENNA LINIA KOLEJOWA) ale co oznaczają dwie literki na górze K.A. ? 

Do niedawna byłem przekonany że to inicjały właściciela ale pojawił się drugi taki zegarek na allegro dokładnie ta sama czcionka więc robione przez tą samą osobę/firmę -  (cenę pomijam) http://allegro.pl/zegarek-kieszonkowy-pawel-bure-rosja-carat-ideal-i6496376882.html#thumb/2  więc raczej nie inicjały? może nazwa stacji ? ktoś obeznany biegle w języku może skojarzy albo doszuka lub cos słyszał ? może wklei na radzieckie strony bo ja tam zarejestrowany nie jestem 

Będę wdzięczny 

 

Wklejam zdjęcia mojego i tego z aukcji bo niebawem znikną i nie będzie nic dla potomnych 

 

edit tutaj ciut wyraźniejsze zdjęcia http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/page-4?do=findComment&comment=1167139

post-68206-0-48389100-1474103948_thumb.jpg

post-68206-0-75284400-1474103955_thumb.jpg

post-68206-0-40037800-1474103962_thumb.jpg

post-68206-0-59444000-1474103966_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Witam, dzisiaj tato pokazał mi swój zegarek komunijny, a mama zegarek dziadka :) obydwa działają po wielu latach spędzonych w szufladach. Ten po lewej to Poljot (jaki?), a ten po prawej? Jakiś pomysł? Swoją drogą ma przepiękną tarczę :) Z góry dzięki!

post-87839-0-90044100-1474111735_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem że to Ty pochylisz się nad tematem

Wielkie Dzięki - przeglądam teraz linki na telefonie ale wskakują reklamy jak wrócę do domu to poczytam na komputerze bo pierwszy link bardzo mnie połechtał

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj tato pokazał mi swój zegarek komunijny, a mama zegarek dziadka :) obydwa działają po wielu latach spędzonych w szufladach. Ten po lewej to Poljot (jaki?), a ten po prawej? Jakiś pomysł? Swoją drogą ma przepiękną tarczę :) Z góry dzięki!

Kolega z forum tu troszkę opisał:

http://zegarkiradzieckie.blogspot.com/2015/02/stolicznyje-czyli-kirow-z-moskwy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raczejziom, śliczne okazy z 1-szej Moskiewskiej Fabryki Zegarków im.Kirowa z lat sześćdziesiątych.

Od lewej (jak już sam doszedłeś) to Poljot w złoconej kopercie (prawdopodobnie grubą warstwą Au20 - powinieneś znaleźć oznaczenie na boku uszka lub między uszkami na obwodzie koperty)

Po prawej, to 'kultowy' Stolicznyj w glisowaną w karo tarczą. Spotkałem się z określeniem kolekcjonerów: 'arlekin' :)

 

Oba prawdopodobnie mają ten sam poljotowski werk cal.2609 na 17-tu kamieniach


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeszcze o tym Buhre:

W jednym z linków jest prawdopodobne wyjaśnienie:

Я полагаю, что «К.А.» должно обозначать «Кавказская Армiя»

 

Czyli mniej więcej: Przypuszczam, że K.A. oznacza Kaukaska Armia

 

Ale poczekajmy na odpowiedzi z rosyjskiego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wasza wiedza, chęć dzielenia się nią i szybkość reakcji o prostu mistrzowskie :) jak przyjdę do domu to je jeszcze raz dokładnie obejrze. Wielkie dzięki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o tym Buhre:

W jednym z linków jest prawdopodobne wyjaśnienie:

Я полагаю, что «К.А.» должно обозначать «Кавказская Армiя»

 

Czyli mniej więcej: Przypuszczam, że K.A. oznacza Kaukaska Armia

 

Ale poczekajmy na odpowiedzi z rosyjskiego forum.

Nie mogę się doczekać odpowiedzi i powrotu do domu bo aby przeczytać linki podane przez Ciebie a na razie wielki plus 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i Koleżanki proszę o pomoc.

 

Co to za kostka damka? Jaki mechanizm w niej siedzi? Orientuje się ktoś?

 

Z tyłu na deklu ma wybity nr 7777894.

 

post-87540-0-20905700-1474123895_thumb.jpg

 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Wacor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A mechanizm to 16-to kamieniowy Łucz 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jedna odpowiedź - gość twierdzi że inicjały ale raczej błądzi tak jak ja przez te kilka lat - zazwyczaj to były inicjały ale nie w tym przypadku - zobaczymy coś może ktoś dopisze u nich więcej stron w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.