Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dziękuje i mam takie pytanie o miejsce produkcji jak można

Ale czego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wpadła mi taka dziwna elektronika ( na fotce po lewej)  :D  koperta i środek identyczny jak w tej elektronice po prawej... jakoś nie mogę nic o niej wygrzebać. Może ktoś taką spotkał?

@gregch, znalazłeś coś ?

Otwórz i sprawdź czy przypadkiem to drewnopodobne pod szkłem to nie laminat meblowy ? ;)

B6-204 to symbol mechanizmu, zresztą obydwie mają taki sam, a to pod szkiełkiem to prawdopodobnie radosna twórczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregch, znalazłeś coś ?

Otwórz i sprawdź czy przypadkiem to drewnopodobne pod szkłem to nie laminat meblowy ? ;)

B6-204 to symbol mechanizmu, zresztą obydwie mają taki sam, a to pod szkiełkiem to prawdopodobnie radosna twórczość.

Nie znalazłem bo mam kłopoty z dostępem do komputera a na komórce kiepsko się szuka. A co do okleiny to możliwe. Choć gdzieś już widziałem identyczną. Może jakiś stolarz zrobił ich kilka :)

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie znalazłem bo mam kłopoty z dostępem do komputera a na komórce kiepsko się szuka. A co do okleiny to możliwe. Choć gdzieś już widziałem identyczną. Może jakiś stolarz zrobił ich kilka :)

No to powtórzę linka: http://forum.watch.ru/forumdisplay.php?f=28

 

Musisz przeglądnąć, ale trzeba trochę poklikać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Będę klikał do skutku :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka stron wcześniej zamieściłem srebrny zegarek kieszonkowy. Sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że oryginał, ale tarcza w słabym juz stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że oryginał, ale tarcza w słabym juz stanie...

Piękny jest, tylko jeszcze nowy w temacie jestem, pierwsze widze, werk poljota 1mcz mnie zaskoczył.

A to czy tarcza w słabym stanie, to zależy od tego do jakiej ceny dobije (:

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest, tylko jeszcze nowy w temacie jestem, pierwsze widze, werk poljota 1mcz mnie zaskoczył.

A to czy tarcza w słabym stanie, to zależy od tego do jakiej ceny dobije (:

mimo, że tarcza pojedzona, to pójdzie pewnie wysoko. jak znajdziesz takiego na sprzedaż z werkiem innym niż PMCzZ, to daj znać. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako ze zaciekawila mnie pamiątka przekazana mi jakis czas temu postanowilem dowiedziec sie kilka rzeczy, a mianowicie co to za zegarek jaka jest jego historia i procz wartosci sentymentalnek czy jeszcze cos znaczy? Z gory dziekuje za jaka kolwiek probe pomocy. W zalacznimach podsylam zdj zegarka

post-93522-0-36197800-1475245209_thumb.jpg

post-93522-0-43568900-1475245263_thumb.jpg

post-93522-0-32304700-1475245292_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ponad 10 lat ten zegarek napewno musi miec bo osoba ktora mi go dala dostala go od innej osoby ok 10 lat temu. W kazdym badz razie zwykly zegarek nie majacy zadnej histori? A szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mechanizm to może coś się wyjaśni, ja bym obstawiał lata 90, ale to i tak wróżenie z fusów. Zegarki Mołnia mają długą historię, lecz ten konkretny trochę krótszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawca ale po tym zdj sadze ze faktycznie jakis turystyczny zegarek kupiony na wakacjach ;)

post-93522-0-83875000-1475248233_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 3602 w takiej postaci był produkowany do 1995, więc najprawdopodobniej ten zegarek został wyprodukowany w latach 1992-95. Oczywiście nie można wykluczyć późniejszej daty i wykorzystania zapasów magazynowych tych mechanizmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś jubileuszówka zamówiona przez Milicję (widziałem kilka takich na rosyjskich portalach aukcyjnych - były np z ruchem drogowym) albo inne służby Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Министерство внутренних дел (МВД) . 

edit: np tu https://meshok.net/item/34022899_Часы_карманные_Молния_МВД_ГАИ_Челябинск_1995_г_Отличный_ход

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest przypadkiem składak? Nie powinien tu być werk ZiM-a? Jak dla mnie to jest produkt z lat 80-ątych, ale może się mylę. Mógł by ktoś napisać ze dwa słowa na temat tego modelu. Wizualnie całkiem ładny. :D

http://allegro.pl/pobieda-zsrr-15-kamieni-bikolor-tarcza-i6505843420.html#

dokładnie,dlatego wskazówka jest luźna,bo nie pasuje.wskazówki z zimów niestety nie pasują do swoich protoplastów.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek znajomego ma dwie sztuki ponoć zdiełany u sąsiadów.ktoś coś wie o nim ? sorki za zdjęcie ale tylko takie mam 

post-59322-0-19545500-1475400418_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.