Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Raczej bym się skłaniał ku tej Kaukaskiej Armii.

Przemawia za tym ten sam grawer na kilku różnych zegarkach.

 

Albo ktoś podłapał i kopiuje treść na kieszonkach Buhre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że kopiuje bo za duży rozrzut - ja swojego kupiłem ze dwa lata temu od Pani której ojciec miał ten zegarek od bardzo dawna z tego co pisała to kilkadziesiąt lat jak ona jeszcze była mała 

Pamiętam że aukcja była 400 do licytacji i 1200 kup-teraz i nikt nie zalicytował a ja przegapiłem zakończenie 

Pisałem wcześniej ale pani nie chciała zakończyć potem sama napisała że mi wyśle za 400 byłem w niebo wzięty  :)  tak jest u mnie do dziś i jak by narodził się na nowo  :D


Raczej bym się skłaniał ku tej Kaukaskiej Armii.

Przemawia za tym ten sam grawer na kilku różnych zegarkach.

 

Albo ktoś podłapał i kopiuje treść na kieszonkach Buhre.

Wygląda że był to zegarek pracowników tej kolei (Wojskowej kolei wąskotorowej )

Tekst z automatycznego tłumaczenia

 

 

263566-1170091369308fdbd739aab162a8fd65. 
Odznaka na cześć zakończenia Makinsk wschodniej kolejowe zegarek kieszonkowy pracowników Makinsk kolejowej, P. Bure
263567-af7e917547c9ae873990882b049a6089. 
263568-7f5577e8a61d0d9e4c46ebac9cace717. 

Jednym z głównych kluczy do sukcesu w prowadzeniu działań wojennych jest jasne i niezawodne dostarczanie aktywnego amunicji wojskowej, żywności i siły roboczej. W czasie pierwszej wojny światowej, kiedy to transport drogowy nie został jeszcze osiągnięty odpowiedni poziom rozwoju, główną rolę w zaopatrywaniu wojsk przypisanych koleje. Ale podsumowując szerokie drogi do linii frontu - to kosztowne, długie i nieopłacalne, więc w celu zaopatrywania frontu pod koniec XIX-XX wiekach. Został on szeroko stosowany kolei wąskotorowej, głównie 600 mm słupa. Później były one nazywane dróg wojskowych polowych. Jeden z walki kolejki wąskotorowej, której istnienie do niedawna niewiele było wiadomo, był bardzo różni się od wszystkich innych podobnych kolei zarówno w jego torze i na specjalne zadanie, co czyniło z drogi jednego z najbardziej wyjątkowy ze wszystkich wojennego kolejką wąskotorową Rosja. chodzi o UZ Shahtakhti-Bajazet lub koleją Makinsk. Więc co to było wyjątkowe? Początkowo kolej miała miejsce na terenie trzech krajów.Wszystko zaczęło się w Azerbejdżanie, wówczas częścią Imperium Rosyjskiego, udał się na południe do Iranu, a następnie owinięte na Zachodzie i pogłębiona przez terytorium Turcji, około 100 kilometrów. Droga zapewnieniu dostaw rosyjskiej Armii Frontu Kaukaskiego. budowa dróg Makinsk rozpoczęła się w 1915 roku i została zakończona w roku 1918. Po drugie, utwór większości dróg walki był albo 600 mm lub 750 mm. Wąskotorowa zmniejsza koszt budowy i transportu. Makinskaya wąskotorowa tor był 1,067 mm lub 3,5 stopy - tzw "zielonego" rut, obecnie przyjęte na przykład w Japonii i Nowej Zelandii. Jaki jest powód do budowy drogi z takim nietypowym rozstawie? Fakt, że droga została zbudowana z szyny, pozostałe w wyniku przerobienia na szerokotorowe Jarosław-Wołogdy i Archangielsk podobnym torze wąskotorowej. Dlaczego zajęło dostarczyć szyny i inne niezbędne urządzenia i lokomotywy z dalekiej północy? Czy to zbyt kosztowne dla tymczasowego taktycznego NGR? Gra jest warta świeczki! Koszt gry i jest trzecim i główne cechy, które sprawiają, unikalny sposób Makinsk. Makinskaya droga nie było w ogóle czasu Fakt, że Rosja miała nadzieję w czasie wojny do aneksji terytorium Iranu i tureckiej. Później Makinskaya droga miała być główną arterią trans krawca regionie iw przyszłości może być pereshito do szerokotorowe. Dlatego wszystkie drogi budynek biurowy, stacje, hale, magazyny, itd. D. Nie zbudowane z drewna i kamiennych. Wzdłuż drogi były budowane całe osiedla mieszkaniowe, nowe miasta. Specjalnie opracowany do budowy dróg złóż węgla brunatnego w strefie grawitacyjnej.Budowa drogich sztucznych struktur oszczędził ani środków, ani moc: ponieważ droga zapadają mestnostis bardzo trudnym terenie, budowa tylko jednego przekroju przez Diadinsky przejściu wydano tyle pieniędzy, ile wystarczyłoby na budowę nie sto kilometrów od konwencjonalnej walki kolejką wąskotorową. Najbardziej interesujące jest to, że w końcu okazała się opłacalna Makinskaya UZ! Na Makinsk drogowego eksploatowanego w ogólnym rachunku 88 różnych serii sześciu lokomotyw i wagonów 1438, z czego 140 były pasażerów i specjalny, reszta - znaków towarowych. Główne drogi zajezdni znajduje się w Shahtakhti; Ponadto warsztaty lokomotywy były też Mac oraz Bayazet i stacja Salenkoe specjalny magazyn dla lokomotyw popychaczy Diadinskogo Przełęcz został zbudowany. W 1918 roku armia rosyjska z powodu wycofania się Rosji z wojny zaczął dawać Turcja tereny Zakaukazia, pozostawiając kolej bezpiecznie i bezpieczeństwo. Niestety, strona turecka iz'za problemów gospodarczych nie była w stanie utrzymać i prowadzić drogi i postanowił go zamknąć i demontażu. Co to ​​było zrobione. Tak zakończyła się historia Makinsk UZ. Http://www.parovoz.com/semafor/2003-01-screen.pdf
263569-210a7708c697a7005f44033de269fa1a. 






 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Moim zdaniem to oryginał.

 

Ale wiesz... Trzeba brać wszystkie możliwości pod uwagę.

Nawet takie kwiatki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten dekiel już kiedyś  :D  ale z nim chyba wątpliwości nie masz  :lol:  :lol:

 

ed: Jesli chodzi o ten zegarek z linka http://www.zemlyanka-v.ru/shop/russia/ordena-kresty-znaki-chasy/chasy-karmannye-p-bure/  to mechanizm ma sekundnik a na tarczy już go nie ma, tarcza nieoryginalna i ktoś dobrał byle jak nie postarał się o dziurkę na sekundnik  -_-

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Widziałem ten dekiel już kiedyś  :D  ale z nim chyba wątpliwości nie masz  :lol:  :lol:

 

ed: Jesli chodzi o ten zegarek z linka http://www.zemlyanka-v.ru/shop/russia/ordena-kresty-znaki-chasy/chasy-karmannye-p-bure/  to mechanizm ma sekundnik a na tarczy już go nie ma, tarcza nieoryginalna i ktoś dobrał byle jak nie postarał się o dziurkę na sekundnik  -_-

Nie zwróciłem uwagi, skupiłem się na poszukiwaniu grawerów na deklu.

Ale faktycznie, nie ma sekundy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się chodziło tylko o grawer - jestem naprawdę bardzo wdzięczny za linki i w zasadzie rozwiązanie zagadki 

Duży szacun  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jednak nie Kaukaska Armia a prawdopodobnie nazwa stacji KYZYŁ - ARVAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że odpisało dwóch chyba 

 

Jacek jeśli możesz podziękuj kolegom zza wschodniej granicy w moim imieniu - powiedz że sam Paweł Bury im dziękuje  :lol:  :lol:

Pozwolę sobie wkleić po tłumaczeniu automatycznym przez google aby reszta też się coś dowiedziała co napisali radzieccy kumotrowie 

 

 

 
A wcześniej sugerowano, że "KA" - Kaukaski armii. Są rzeczy, twierdzenie to jest bardzo wątpliwe, ponieważ droga jest w obszarze transkaspijski i Armia Kaukaska w ten sposób nie ma nic wspólnego. W tych dniach, godzinach pracy zostały przypisane do stacji. Myślę, że ta nazwa stacji. - Kyzył-Arvat 
Według niektórych źródłach historycznych :. "9 czerwca 1880 odbyła vysoch doprowadził do budowy tej drogi, która została ukończona w ciągu 10 dni (od 25 sierpnia w dniu wrz 4, ..) .. 25 listopada 1880 vysoch. dowodził nadal żółty. dor. do Kyzył-Arvat, wszystkie pomieszczenia Michaela. ponad 217 w. pomimo ogromnych trudności w warunkach klimatycznych, zaopatrzenia w wodę, iw ogóle w pracach, które zostały dokonane w kraju i pustynnym nezamirennoy w czasie działań wojennych, w miejscu Molla-Kara Przed Kyzył-Arvat powstał bardzo szybko, wrz kwietnia 1880 roku rozpoczęły się prace - i wrzesień kwietnia 1881 lokomotywa osiągnęła Kyzył-Arvat ten cały kraj zachodni kolej .... . został zbudowany podobnie. obraz., do celów wojskowych, ale krawędź pacyfikacja wyzwalane otwarciem go tovaropassazhirskogo ruchu. Związane z tym następuje spór z Anglią, wojny z Afgańczyków, dołączając Merwu oasis, a także względy komercyjne i przemysłowe doprowadziło do dalszej kontynuacji transkaspijski kolejowej W. drogowego 20 kwietnia 1885 odbyła najwyższy rozkaz kontynuacji linii kolejowej Trans-kaspijskiego do Amu-darii; układanie podkładów i szyn z Kyzył-Arvat został uruchomiony 12 lipca 1885 g.; 29 listopada tego samego roku, lokomotywa osiągnęła Aszchabadzie, odległy od Kyzył-Arvat na 205, 2 czerwca 1886, -. Merv a następnie przechodzi najtrudniejszy odcinek drogi przez suchych i lotnych piaskach pustyni Kara-kum, 30 listopada 1886 osiągnął Amu Darya ".
__________________ 
Moja opinia nie jest ostateczną prawdę ...
clear.gif   Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

 

 

...

 
W tych dniach, godzinach pracy zostały przypisane do stacji. Myślę, że ta nazwa stacji. - Kyzył-Arvat ...clear.gif  

 

To może postaram się uściślić najważniejszą informację.

 

Tłumaczenie i interpretacja moja;)

 

W tamtych czasach zegarki służbowe (w domyśle wręczane na kolei) przypisywano do danej stacji...

 

Dalej to już o budowie tej drogi/trasy kolejowej, trudnościach, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rosyjskiego uczyłem się 25-30 lat temu - często korzystam z tłumacza ale na swoje potrzeby rozumiem co tam piszą 

Dzięki jeszcze raz za wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może postaram się uściślić najważniejszą informację.

 

Tłumaczenie i interpretacja moja;)

 

W tamtych czasach zegarki służbowe (w domyśle wręczane na kolei) przypisywano do danej stacji...

 

Dalej to już o budowie tej drogi/trasy kolejowej, trudnościach, itp.

Temat na Watch-ru się rozwija - zaglądam, zaglądam  ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Ostatnio kupiłem srebrny zegarek kieszonkowy.

Nie wiem nic o marce , miejscu wyprodukowania i oznaczeniu czystości srebra czyli próby.

Proszę kogoś o pomoc.

Zamieszczam zdjęcia tego zegarka.

 

post-75312-0-90397800-1474375179_thumb.jpg.post-75312-0-99774300-1474375306_thumb.jpgpost-75312-0-80024200-1474375316_thumb.jpg

post-75312-0-37508100-1474482087_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez kuba123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Ostatnio kupiłem srebrny zegarek kieszonkowy.

Nie wiem nic o marce , miejscu wyprodukowania i oznaczeniu czystości srebra czyli próby.

Proszę kogoś o pomoc.

Zamieszczam zdjęcia tego zegarka.

 

attachicon.gifIMG_20160920_142926.jpg.attachicon.gifIMG_20160920_142959.jpgattachicon.gifIMG_20160920_143026.jpg

Fine Silver to jest najwyższa próba srebra three nines fine 99.9%.Ta próba ,którą pokazałeś to nie jest oznaczenie czystości srebra tylko brytyjski znak tzw. "maker's mark".,"sponsor's mark" oznaczenie producenta ,które było nabijane przed wysłaniem srebra do "Assay Office".,To jest jeden z czterech znaków świadczących o czystości srebra.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zegarek to popularna Czajka z mechanizmem łożyskowanym na 17 kamieniach. Jeżeli chodzi o wycenę to przeczytaj regulamin......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mogę znaleźć regulaminu. Ale dziękuję za pomoc, już mniej więcej się zorientowałem co do ceny. Pozdrawiam i miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moja babcia ma taki rosyjski zegarek czy ktoś może mi powiedzieć co to za zegarek jeśli ktoś zna rosyjski mógł by mi przetłumaczyć napis na nim ? Aha I czy ten zegarek jest coś warty jeśli Tak to ile ?

 

http://fotowrzut.pl/HSIPOB4CZ2

każy przedmiot czy zegarek jest COŚ warty !


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadaj tutaj http://zegarkiclub.pl/forum/forum/175-pytania-o-stary-zegarek/  tylko koniecznie dodaj zdjęcie mechanizmu 

Dzięki zrobię zdjęcie mechanizmu i dodam , na pewno zapytam.

Fine Silver to jest najwyższa próba srebra three nines fine 99.9%.Ta próba ,którą pokazałeś to nie jest oznaczenie czystości srebra tylko brytyjski znak tzw. "maker's mark".,"sponsor's mark" oznaczenie producenta ,które było nabijane przed wysłaniem srebra do "Assay Office".,To jest jeden z czterech znaków świadczących o czystości srebra.,

Dziękuje bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dulu

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć cokolwiek o tym egzemplarzu?

post-93293-0-62961100-1474572804_thumb.jpg

post-93293-0-43914100-1474572817_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ale tarcza zamalowana na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tarcza zamalowana na czarno.

Ten typ tak ma. Mam identycznego...

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dulu

a coś o tych? są jakieś "perełki" czy są raczej powszechne? :)

post-93293-0-43047800-1474574748_thumb.jpg

post-93293-0-59788500-1474574752_thumb.jpg

post-93293-0-09219200-1474574759.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.