Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

slawbo - klasyczny "o jeden żart za daleko".

 

Posypuję głowę popiołem.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Kolegom. :D

Mam pytanie o te bebechy, wziąłem ze względu na tarczę. Wśród linków do katalogów, które nie raz podawaliście, nie mogłem znaleźć tego z zegarkami z początków produkcji Poljotów z przełomu lat 60/70, a raczej na pewno to ten okres. Czy może ktoś mi pomóc zidentyfikować to znalezisko? Dziękuję z góry.

Werk od zegarka sportiwnyj, chyba także legendarne szturmanskije (te gagarinowe) na takim chodziły... To zmodernizowany mechanizm pobiedy z centralną sekundą.

 

Swoją drogą to nigdy nie widziałem zegarka z tarczą z napisem "poljot" w połaczeniu z tym werkiem...

Wskazówka godzinowa od pobiedy, minutowa od sportiwnego


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk od zegarka sportiwnyj, chyba także legendarne szturmanskije (te gagarinowe) na takim chodziły... To zmodernizowany mechanizm pobiedy z centralną sekundą.

 

Swoją drogą to nigdy nie widziałem zegarka z tarczą z napisem "poljot" w połaczeniu z tym werkiem...

Wskazówka godzinowa od pobiedy, minutowa od sportiwnego

Dzięki wielkie, za pomoc. Właśnie jestem w kropce, ani na jakim mechanizmie siedziała ta tarcza ani w jakiej kopercie... Wskazówki to akurat wiem, że wolna amerykanka. ;)

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, za pomoc. Właśnie jestem w kropce, ani na jakim mechanizmie siedziała ta tarcza ani w jakiej kopercie... Wskazówki to akurat wiem, że wolna amerykanka. ;)

Wskazówki faktycznie każda z innej parafii. Za to werk i tarcza w oryginale.

A koperta ?  Poszukaj w innych wątkach.  Ostatnio chyba kol. mayor pokazywał Poljota w takiej kopercie.

Gdybyś chciał się pozbyć tej tarczy chętnie ją przytulę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam, chociaż to trudna sprawa, jak nigdy. Niedawno dorwałem Kirowskiego z podobnym, "kwiecistym" giloszowaniem - tak samo nie znalazłem go w żadnym katalogu i nie wiem czy powinien być w krabie, czy po prostu był montowany w złotych kopertach. :/ Na razie jeszcze poszukam, ale jeśli będę się go pozbywał, to napiszę. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Kolegom. :D

Mam pytanie o te bebechy, wziąłem ze względu na tarczę. Wśród linków do katalogów, które nie raz podawaliście, nie mogłem znaleźć tego z zegarkami z początków produkcji Poljotów z przełomu lat 60/70, a raczej na pewno to ten okres. Czy może ktoś mi pomóc zidentyfikować to znalezisko? Dziękuję z góry.

Troszkę wyprostuje  :)

Na pewno to nie jest przełom lat 60/70 - mechanizmy 1MCzZ z takim logo były produkowane do 1963 http://www.netgrafik.ch/russian_logos.htm

Taki gilosz miał Kirowski w wersji krab wiec całkiem możliwe że poljot tez powinien byc w krabowej kopercie. 

Nie jestem pewny ale jężeli Krzysztof (Kris2) nie ma to moze ma Hans. Mam wrazenie że u kogos widziałem ten zegarek jakis czas temu.

Poszukaj tez u Marka Gordona.

Ciekawa tarcza  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wyprostuje  :)

Na pewno to nie jest przełom lat 60/70 - mechanizmy 1MCzZ z takim logo były produkowane do 1963 http://www.netgrafik.ch/russian_logos.htm

Taki gilosz miał Kirowski w wersji krab wiec całkiem możliwe że poljot tez powinien byc w krabowej kopercie. 

Nie jestem pewny ale jężeli Krzysztof (Kris2) nie ma to moze ma Hans. Mam wrazenie że u kogos widziałem ten zegarek jakis czas temu.

Poszukaj tez u Marka Gordona.

Ciekawa tarcza  :rolleyes:

Sprawdziłem u wszystkich. Ten Kirowski, trochę się różni z resztą, ma indeksy z arabskimi cyframi w okręgach i dodatkowe sygnatury o miejscach produkcji.

Sądziłem, że jest z przełomu lat 60/70, bo z innych okresów widziałem katalogi. Rzeczywiście, nie wziąłem pod uwagę, że to już inny logotyp.

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Towarzyszy,

 

Już jakiś czas temu trafiła mi się Rakieta z Gorbaczowem na tarczy. Niestety mechanizm jest  2602 od Zima. Czy ktokolwiek widział taki model?

 

Czy możecie podpowiedzieć jaki werk powinien się tu znajdować?

post-32983-0-72331400-1474922348_thumb.jpg

post-32983-0-79578200-1474922358_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

1) werk jest późniejszy (tzn od poljota)

2) tarcza i wskazówki - wzajemnie zgodne, ale od kirowskiego (w krabie złoconym)

3) koperta (chyba?) od małego kirowskiego (które widywałem z inną tarczą)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Panowie, kojarzy ktoś takie logo? Czy to w ogóle jest od ruska?

 

6218009_6481363859_42.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi taka dziwna elektronika ( na fotce po lewej)  :D  koperta i środek identyczny jak w tej elektronice po prawej... jakoś nie mogę nic o niej wygrzebać. Może ktoś taką spotkał?

 

post-27093-0-09972000-1475001792_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, kojarzy ktoś takie logo? Czy to w ogóle jest od ruska?

Jeeeeesu... @Rafał75!! naprawdę nie masz żadnego sowieta z drugiej moskiewskiej? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Jeeeeesu... @Rafał75!! naprawdę nie masz żadnego sowieta z drugiej moskiewskiej? :)

:blink: Za cholerę mi się to nie układa. Na żadnym werku,ani tarczy takiej puncy nie widziałem, a przecież co druga Pobieda u mnie jest z 2.MFZ.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobiedek mam z trzy, cztery na krzyż i te z 2-giej moskiewskiej mają właśnie to logo na werkach, a jedna ma je także na tarczy.

 

Logotypy 1-szej moskiewskiej mam we łbie mniej więcej czasowo poukładane... W przypadku 2-giej moskiewskiej nie mam pojęcia w jakich okresach i jakie zegarki oznaczano tymi różnymi znakami??

 

Może koledzy z bardziej zaawansowanym pobiedowo-sławkowym świrem, podzieliliby się swoją wiedzą? :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upsss... faktycznie! to o co wyżej pytasz, to trochę inna dwójka (stylizowana na jakieś haczydło) wpisana w M. 

Tak, miałem na myśli logo, które zalinkowałeś


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.Czystość srebra znam . Nie znam marki , daty produkcji i miejsca produkcji.Czy ktoś może napisać czym różni się mechanizm cylindryczny od zwykłego.

Edytowane przez kuba123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.