Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

krzysiek dzięki za odp.no ale kto jak nie ty hehe 

Edytowane przez daniels36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... Dla mnie zegarek - zagadka. Pomóżcie młodszemu koledze ocenić na co właściwie patrzy.

Nie wiadomo, co jest w środku. Wygląda ciekawie. Kusi zaryzykować i spróbować złożyć z tego coś fajnego.

 

1. Z czego jest ta koperta? Chrom? SS? Jak na chrom - to dziwnie nie błyszczy, jak na taki stan ubytków.

2. Od czego może to być koperta? Jakie są szanse, że w środku jest automat,tzn czy w taką kopertę wchodzi automat? Jeśli tak, to może da się ustalić jaki?

 

Dopercyzowując - nie liczę na to, że to jest PDL. Ale podoba mi się ta koperta i jeśli to jest od jakiegoś radzieckiego automatu, to chciałbym ustalić jakiego, bo mógłby mi się bardzo podobać (:

post-51218-0-68140700-1475500157_thumb.jpeg

post-51218-0-24079700-1475500163_thumb.jpeg

post-51218-0-38786900-1475500168_thumb.jpeg

post-51218-0-05410900-1475500172_thumb.jpeg

post-51218-0-01922600-1475500179_thumb.jpeg

post-51218-0-52114400-1475500184_thumb.jpeg

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stalowa koperta - zegarek oryginalny 

 

ED: Chociaż stalowe de luksiaki mają inne uszy  <_<  nie wiem 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zaczynam dopiero przygodę z zegarkami, więc być może odpowiedź jest jakaś oczywista, wtedy wybaczcie.
Ten zegarek to coś jest?
post-93565-0-83628200-1475509454_thumb.jpgpost-93565-0-03843900-1475509463_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś bylo o nim. Wskazowka stopera duzego malowana. Powinno byc widac tuleje a tu jej brak. Za gruba warstwa farby. No i tarcza ukrainka. Co jakis czas wrzucany na alle.

 

Wypassportowane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Oj, będziecie jeszcze płakać za tymi 3133 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zaczynam dopiero przygodę z zegarkami, więc być może odpowiedź jest jakaś oczywista, wtedy wybaczcie.

Ten zegarek to coś jest?

 

Pospolita Pobieda z lat 90. Sprzedawca znany z naciągana , podbijania , holowania, rasowania zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... Dla mnie zegarek - zagadka. Pomóżcie młodszemu koledze ocenić na co właściwie patrzy.

Nie wiadomo, co jest w środku. Wygląda ciekawie. Kusi zaryzykować i spróbować złożyć z tego coś fajnego.

 

1. Z czego jest ta koperta? Chrom? SS? Jak na chrom - to dziwnie nie błyszczy, jak na taki stan ubytków.

2. Od czego może to być koperta? Jakie są szanse, że w środku jest automat,tzn czy w taką kopertę wchodzi automat? Jeśli tak, to może da się ustalić jaki?

 

Dopercyzowując - nie liczę na to, że to jest PDL. Ale podoba mi się ta koperta i jeśli to jest od jakiegoś radzieckiego automatu, to chciałbym ustalić jakiego, bo mógłby mi się bardzo podobać (:

 

Koperta bardzo ładna, wygląda na stalową, tylko że stalowe miały opis All Steel. Trochę nie pasuje mi zestawienie tej tarczy z takimi wskazówkami - zwykle przy cyferblacie z tego rodzaju indeksami stosowane były dużo grubsze, kanciaste wskazówki. Wniosek zatem można wysnuć taki, że podmieniona została tarcza i w środku może być wszystko, tylko nie to, co napisano na niej ;) (choć o rodzaju zastosowanego mechanizmu świadczy napis na dekielku)...

 

Podsumowując - na dwoje babka wróżyła - bez zdjęcia mechanizmu nie można mieć 100% pewności.

 

Przydałyby się katalogi, które niestety wraz z likwidacją Picasy większość z nich gdzieś zaginęła... (chyba, że czegoś nie wiem). Macie może jakieś linki?

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Koperta bardzo ładna, wygląda na stalową, tylko że stalowe miały opis All Steel. Trochę nie pasuje mi zestawienie tej tarczy z takimi wskazówkami - zwykle przy cyferblacie z tego rodzaju indeksami stosowane były dużo grubsze, kanciaste wskazówki. Wniosek zatem można wysnuć taki, że podmieniona została tarcza i w środku może być wszystko, tylko nie to, co napisano na niej ;)

 

Przydałyby się katalogi, które niestety wraz z likwidacją Picasy większość z nich gdzieś zaginęła... (chyba, że czegoś nie wiem). Macie może jakieś linki?

Wcale nie musi być All Steel.

A linki macie np. ten stary jak świat: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216?source=pwa

A jeszcze miało być o kopercie - najprawdopodobniej Wostok.

Dekiel od eksportowego Poljota/Sekondy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musi być All Steel.

A linki macie np. ten stary jak świat: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216?source=pwa

 

A jeszcze miało być o kopercie - najprawdopodobniej Wostok.

Nie ma ryzyka, nie ma zabawy. Spróbuje go kupić za pieniądze, jakie można zaryzykować. W Internetach widziałem kilka egzemplarzy 2415 w identycznej kopercie. A nie widzialem zadnego innego radzieckiego zegarka w takiej samej. Cos miedzy strela a signalem. Moze faktycznie Wostok, ciezko wywrozyc. Takze ryzyk fizyk. Jak się uda wziąć, to wrzuce fotki kota w worku. Jeśli w środku będzie 2415 to będę zadowolony. Ale koperta nadal nie daje mi spokoju.

 

A braciszka mojego ryzyka widzialem np. tutaj: http://watchguy.co.uk/service-repair-poljot-deluxe-automatic-calibre-2415/

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nie podobne ?

Identyczne. Nie wygooglalem. Wprowadziles mi zamęt w koncepcje ryzykowania... Jeszcze, się zastanowie.

 

Piękna jest ta koperta. Aż ciarki przechodzą (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Identyczne. Nie wygooglalem. Wprowadziles mi zamęt w koncepcje ryzykowania... Jeszcze, się zastanowie.

 

Piękna jest ta koperta. Aż ciarki przechodzą (;

Te koperty są tak duże, że siedzieć w nich może wszystko. Wostokowski 2209 wchodzi z dość szerokim pierścieniem centrującym.

Poljot 2415 spokojnie się zmieści, kwestia odpowiednio mniejszego pierścienia i wysokiego dekla żeby wahnik mógł pracować.

Reasumując - pomimo tego, że pierwotnie produkowane przez czy dla Wostoka, to spotkać można w nich również Poljoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Krzysztof !!!

Nienawidzę Cię !

I nie powiem Ci co i skąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Skoro poczytałeś to już wiesz, że masz pierwszy 2409 z Petrodworca.

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=60558&highlight

Opracowany w Petrodworcu, później oddany do Czystopola i tu już wychodziły te klasyczne Wostoki 2409.

Pierwotnie półmostek balansu wyglądał troszkę inaczej, później został zmodyfikowany do wersji, którą masz Ty.

Można trafić takie z nabitym 2414 zamiast 2409 ale konstrukcyjnie w zasadzie niczym się nie różnią.

Rakiet z tym mechanizmem wyszła niewielka partia Jeszcze takiej nie widziałem na żywo.

W Wostoku nazwali ją "Ракета, не видевшая света", czyli "Rakieta, która nie ujrzała światła (dziennego)"

 

ZAZDROSZCZĘ !!!

 

EDIT:

Te z nabitym numerem 2414 mają podtoczenie od strony tarczy pod tarczę kalendarza, ale z kalendarzem nigdy taka nie wyszła.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie? 

Była? 

Czy dziergana ręcznie tarcza? 

post-63153-0-97100100-1475677913_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Pytanie? 

Była? 

Czy dziergana ręcznie tarcza? 

Nie ma aż tylu katalogów żeby sprawdzić każdą Amfibię czy Komandira.

Jeśli taką trafiłeś to znaczy, że była... co najmniej jedna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie? 

Była? 

Czy dziergana ręcznie tarcza?

 

Miałem kiedyś wołnę z takimi wzorkami. Fabryka ta sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.