Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Poljot De Luxe Automatic, czyli taki, którego nie trzeba nakręcać tylko założyć na nadgarstek i nosić. Sam będzie się nakręcał.

Zanieś do majstra, niech zrobi porządny serwis i ciesz się rodzinną pamiątką.

 

Co do wartości - ile jest wg Ciebie warta pamięć o Dziadku ? Dycha, dwie, trzy, pięć ?

 

Nie wiem ile jest warta dla mnie, bo dziadek zmarł zanim się urodziłem.

Chciałem mamie poprawić humor, że zegarek dziadka, który kosztował całą wypłatę kiedyś, jest wart więcej niż paczka fajek.

Nie trzeba się od razu spinać.

 

W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie wiem ile jest warta dla mnie, bo dziadek zmarł zanim się urodziłem.

Chciałem mamie poprawić humor, że zegarek dziadka, który kosztował całą wypłatę kiedyś, jest wart więcej niż paczka fajek.

Nie trzeba się od razu spinać.

 

W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

Ależ nikt się nie spina.

O tym, że nie należy pytać o wycenę oraz wyceniać zegarki mówi regulamin, którego oczywiście nie przeczytałeś.

Tak, że luzuj rajtuzy i leć do majstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakovlev  dobrze ci radzi ja też nie odczułem żeby się spinał. Pewnie trzeba go tylko przeczyścić i mama na pewno będzie zadowolona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, przepraszam, że się uniosłem :)

 

EDIT a jeszcze w kwestii ewentualnej limitacji - ponoć wtedy to była jakaś limitowana edycja do 1000 sztuk. Czy to jest jakiś wybitny egzemplarz czy po prostu jeden z wielu? I tak będę nosił, ale chciałbym wiedzieć, bo ponoć dziadek lubił "koloryzować", zważywszy na to, że po spożyciu sprzedał prawie wszystkie swoje rzadkie książki za grosze... :)

Edytowane przez savagetommy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii ewentualnej limitacji - w Związku Sowieckim zegarki produkowane były (w latach 70-tych) na masową skalę nie kierowano się takimi "mykami" marketingowymi jak limitacja ect...

 

Poljot Twojego dziadka jest zegarkiem z "najwyższej półki" tamtego okresu... wyżej leżały już tylko poljoty w kopertach z litego złota. Jest dzisiaj w naprawdę świetnym stanie więc nic tylko zafundować mu serwis - i mucha nie siada! :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii ewentualnej limitacji - w Związku Sowieckim zegarki produkowane były (w latach 70-tych) na masową skalę nie kierowano się takimi "mykami" marketingowymi jak limitacja ect...

 

Poljot Twojego dziadka jest zegarkiem z "najwyższej półki" tamtego okresu... wyżej leżały już tylko poljoty w kopertach z litego złota. Jest dzisiaj w naprawdę świetnym stanie więc nic tylko zafundować mu serwis - i mucha nie siada! :)

 

Super, dziękuję za odpowiedź :)

Przekazałem mamie, widać, że kamień spadł jej z serca. Widocznie potrzebowała pewnej "rehabilitacji" ojca. Chyba taki okres w życiu.

 

Z pewnością go naprawię jak tylko pojadę w najbliższym czasie do większego miasta.

Planowałem naprawę mechanizmu, pozbycie się zanieczyszczeń na kopercie bez większej ingerencji i może zmianę szkiełka, bo jest trochę porysowane, ale tutaj nie mam pewności, czy wymieniać.

W dobrym kierunku idę? Czy to może za dużo i zrobić tylko mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkiełka takiego z lupką raczej nie znajdziesz szybko,wystarczy zrobić lekką polerkę  i będzie git 

Edytowane przez daniels36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start w amelinowej kopercie, wskazówki oryginalne, tarcza warsiawska. Dzisiaj mogłem kupić takiego za 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za odpowiedź :)

Przekazałem mamie, widać, że kamień spadł jej z serca. Widocznie potrzebowała pewnej "rehabilitacji" ojca. Chyba taki okres w życiu.

 

Z pewnością go naprawię jak tylko pojadę w najbliższym czasie do większego miasta.

Planowałem naprawę mechanizmu, pozbycie się zanieczyszczeń na kopercie bez większej ingerencji i może zmianę szkiełka, bo jest trochę porysowane, ale tutaj nie mam pewności, czy wymieniać.

W dobrym kierunku idę? Czy to może za dużo i zrobić tylko mechanizm?

Tak jak podpowiada kolega daniels36 - wypoleruj szkiełko. Zorganizuj sobie bardzo drobny papier ścierny 1500>2000>2500 i na koniec bawełniana szmatka i pasta polerska np. Turbo (kiedyś Tempo) aż się zacznie świecić. Będzie jak by je wczoraj zamontowali w fabryce w Moskwie. Uważaj przy tym, żeby nie porysować koperty, ani nie dociskać mocno szkiełka bo Ci może pęknąć. Oryginalne szkiełko z lupką to już absolutna rzadkość.

Uważaj z czyszczeniem koperty - Twoja już ma widoczne przetarcia. Warto ją lekko wypolerować (fajne są chusteczki polerskie, albo polerka do paznokci) - ale czasu jej nie cofniesz. 

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kumpel z roboty ma takie oto zegareczki:

 

 

Myślałem je kupić, ale potrzebowałbym rady ludzi, którzy wiedzą więcej ode mnie. Chodzi mi o to, że nie chciałbym za nie przepłacić, ale też nie chciałbym go "orżnąć". On też się za bardzo na nich nie zna. Na chodzie obecnie nie są. Musiałbym go spytać czy po prostu przestały działać od nienoszenia czy awaria.

Pamiętacie jak trułem wam zadki ile można za nie zapłacić? Teraz już wiem w jakim są stanie. Wszystkie na "chodzie". Widziałem jak je nosił do roboty gdy orient mu się zepsuł. Cena drastycznie mogłaby wzrosnąć za sztukę w takim przypadku?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak trułem wam zadki ile można za nie zapłacić? Teraz już wiem w jakim są stanie. Wszystkie na "chodzie". Widziałem jak je nosił do roboty gdy orient mu się zepsuł. Cena drastycznie mogłaby wzrosnąć za sztukę w takim przypadku?

Zeyomad, nikt tu nie wycenia zegarków. Te co pokazałeś, to popularne zegarki, najciekawszym jest zdecydowanie Poljot jajo, ze względu na zewnętrzny stan zachowania.

Zadaj pytanie zegarmistrzowi w Twojej okolicy ile za robotę sobie liczy i tyle dodaj do poprzedniej wartości, proste.

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeyomad, nikt tu wycenia zegarków. Te co pokazałeś, to popularne zegarki, najciekawszym jest zdecydowanie Poljot jajo, ze względu na zewnętrzny stan zachowania.

Zadaj pytanie zegarmistrzowi w Twojej okolicy ile za robotę sobie liczy i tyle dodaj do poprzedniej wartości, proste.

Dzięki za radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się któryś podoba to kup - jak wspomniał przedmówca najciekawszy ten jajowaty Poljot. Co do ceny to sprawdź sobie proszę na popularnym portalu aukcyjnym "po ile takie chodzą" i zobacz czy Ci odpowiada :) pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem bardzo ciekawy zapewne Radziecki zegarek. Wnioskuje to po tym że z boku ma napisane AU10=. czyli dowiedziałem się że tak znaczono właśnie w ZSRR. Chciałbym prosić o podstawowe informacje co to za firma bo niestety ta pierwsza litera niszczy to jak ja mam to odczytać.

http://imgur.com/n9GHqCq

http://imgur.com/Q42VGcq

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

To ZIM, nie Ziom jak mogłeś przypuszczać.

AU10 to grubość złocenia (10 mikronów) i nie tylko radzieckie sygnowano tą puncą


Ale koperta jest mocno wytarta więc tego złocenia jest tam już znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A wiesz może ile taki mógłby być warty?

Wiem, ale nie chcąc Cię rozczarować, zatrzymam tę wiedzę dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

attachicon.gifbeczka bzel.jpg

 

cóż to za bzel??? :o  :o  :)  

Bardzo fajny, nawet jak na składaka. Pierwszy raz taki widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, nawet jak na składaka. Pierwszy raz taki widzę

werk w automacie, oże to jakiś oworusin?? choć sprzedaje go gostek, który połowę zbiorów to ma skłedaki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No co Ty. :D

Składak w kopercie beczki. Unikat o tyle, że NIGDY z fabryki taki nie wyszedł.

Tylko bezel ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jak cal.2436 posunąć do koperty od werku węższego cal.2209 ? potraktował ją rozwiertakiem?? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

mnie zastanawia jak cal.2436 posunąć do koperty od werku węższego cal.2209 ? potraktował ją rozwiertakiem?? :)

Niczym nie traktował. W tej kopercie jest tyle miejsca, że zmieści się jeszcze zapasowa dętka do IŻ-a.

Te mechanizmy mają przecież pierścienie centrujące, o różnej szerokości i grubości w zależności od potrzeb, czyli rodzaju koperty.

post-31759-0-82880500-1484663921_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo jestem całkiem nowa na forum i niestety nie znam się za bardzo na zegarkach. niedawno znalazłam prezent jaki dostałam od prababci, czy ktoś mógłby mi opowiedzieć coś  o tym zegarku? Nie znalazłam tego logo u wujka googla Możliwe, że jest to jakaś przedwojenna marka Białoruska ale to tylko moje gdybanie. Będę wdzięczna za informacje..Pozdrawiam A

 

post-95034-0-64600900-1484674174_thumb.jpgpost-95034-0-33824800-1484674866.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.