Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę pierwszy raz widzę....

Dzięki Paweł za info.

Też myśle, że to z czasów Hitlera. Wydaje mi się, że Hitler dał go Gebelsowi tak coś czuje...

Zazdroszczę !!!

Skąd go masz

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegarek wysoko postawionego SSmana - każdy SSman taki dostawał zazwyczaj od samego Hitlera - nie sprzedawaj to bardzo cenna pamiątka niestety wycen nie robimy na forum zabrania regulamin

Paweł, co by młodzi forumowicze zrobili bez Twojej przeolbrzymiej wiedzy, przecież by sprzedał za marne 500 zł taki rarytas ;).

 

Ostatnio spotkałem w pracy pana z Atlanticiem, lata 70', usłyszał od zegarmistrza, ze jego zegarek jest "bardzo porządny, wart co najmniej 7000 zł" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Posiadam zegarek jak na zdjęciu poniżej. Chciałbym dowiedzieć z jakiego okresu pochodzi (chyba lata 80) ? Czy mechanizm jest oryginalny, czy też przełożony z innego zegarka ?

post-98497-0-22651400-1499161247_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, Paweł się zna na tych hitlerowskich zegarkach jak nikt. Z tego co pamiętał to sprzedawał kiedyś kieszonkę samego Adolfa H. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Jest to zegarek wysoko postawionego SSmana - każdy SSman taki dostawał zazwyczaj od samego Hitlera - nie sprzedawaj to bardzo cenna pamiątka niestety wycen nie robimy na forum zabrania regulamin

Skoro Komandorskij, to możliwe ze własność CZEKISTY. Używając pojęć fizycznych, kierunek poprawny, tylko zwrot fałszywy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o opinię co to za zegarek i jaka jest jego wartość?

 

Poz.

RaV.

Tutaj był oryginalny zegarek SS ale kolega wykasował zdjęcia 

Skoro Komandorskij, to możliwe ze własność CZEKISTY. Używając pojęć fizycznych, kierunek poprawny, tylko zwrot fałszywy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Nabyłam ostatnio kilka zegarków zza wschodniej granicy. 2 nie dają mi spokoju

damski i męski z identyczną czarną tarczą i kopertą w kolorze złotym

Luch z mechanizmem 1801.1

Polijot mechanizm 2609H

 

Co sądzicie? Czy były popularne? Może to jakieś "skladaki"?

WP_20170704_18_33_23_Pro.jpg WP_20170704_18_34_08_Pro_2.jpg WP_20170704_18_35_06_Pro.jpg WP_20170703_22_07_06_Pro.jpg WP_20170703_22_08_02_Pro.jpg WP_20170703_22_08_20_Pro.jpg WP_20170703_22_09_59_Pro.jpg

 

Będę wdzięczna za komentarz lub opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Żaden składak. Ot takie dwie wersje okolicznościowego zegarka z okazji 100 lecia tego zakładu na Ukrainie.

http://frunze.com.ua/en/main/?lang=en

a właściwie ich Domu Kultury.

 

Pewnie za wiele ich nie ma, ale z tego powodu nie czyni to ich poszukiwanymi unikatami.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualną "wartość" stanowi ...parka :)

 

dla kolekcjonera post-sowieckich zegarków okolicznościowych


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jestem kompletnie zielony w Ruskach (do tej pory głównie Seiko), i chciałbym nabyć  swoją pierwszą sztukę.

Jako, że nawet nie wiem na co zwracać uwagę, powiedzcie proszę, który z tych zegarków jest najbardziej wart uwagi (pomijając kwestie estetyczne, wiadomo gust każdy ma inny). Zależałoby mi na stalowej kopercie. Niestety zdjęć mechanizmów nie posiadam :)

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tylko pierwszy jest stalowy, ale nie w całości. Bezel, czyli ten pierścień wokół tarczy, jest z mosiądzu i tylko pochromowany.

Pozostałe to mosiężne koperty chromowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby powiedzieć mi więcej o tym zegarku?

Radziecki poljot na mechanizmie 2614.2h (prawdopodobnie), chromowana koperta, nowszy model. Pewnie koledzy napiszą coś wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwszy jest stalowy, ale nie w całości. Bezel, czyli ten pierścień wokół tarczy, jest z mosiądzu i tylko pochromowany.

Pozostałe to mosiężne koperty chromowane.

Dzięki za opinię.

Interesują mnie też Poljoty.

Też widzę po aukcjach, że część z nich jest chromowanych, a część w stali.

Nie mogę znaleźć za to zbyt wielu informacji o samej marce.

Czy poljoty de luxe można określić jako zegarki premium? Podobają mi się też budziki, mają ciekawą stylistykę. Ale czy były budziki w stali? Dzięki za wszelką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budziki w stali są tylko współczesne. Pomijając rakietę której chyba nadal nikt w Polsce nie ma...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tak, z lat 90-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Komandirski. Prawdopodobnie Z lat 90.

Edit. Jacek był szybszy :)

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ale jak potwierdzone 2x to chyba uwierzy, co ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupiłem niedawno starą rakietę, w sumie nie wiem na jej temat nic, poza tym, że chodzi i rezerwę chodu ma około dnia/dwóch. Niestety nie robiłem zdjęcia werku, bo dekiel się zapiekł, a mam tylko chiński klucz do jego odkręcenia... Ale może komuś uda się rozpoznać co to:) Pasek oczwiście nowy

 

https://drive.google.com/file/d/0B6gwen3jJv8-aVN6X0dBVjVDUjVZeUIxOEU1dE14eFo5ZUdR

https://drive.google.com/open?id=0B6gwen3jJv8-UUlPLWI0amJRSWI3b1hESldqajdiQWlkaUw0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kupiłem niedawno starą rakietę, w sumie nie wiem na jej temat nic, poza tym, że chodzi i rezerwę chodu ma około dnia/dwóch. Niestety nie robiłem zdjęcia werku, bo dekiel się zapiekł, a mam tylko chiński klucz do jego odkręcenia... Ale może komuś uda się rozpoznać co to:) Pasek oczwiście nowy

 

https://drive.google.com/file/d/0B6gwen3jJv8-aVN6X0dBVjVDUjVZeUIxOEU1dE14eFo5ZUdR

https://drive.google.com/open?id=0B6gwen3jJv8-UUlPLWI0amJRSWI3b1hESldqajdiQWlkaUw0

Popularny model z lat 80, czasem nazywany ruskim rolexem z uwagi na podobienstwa (ja jakos nigdy nie widzialem).

Dosyc zmeczona koperta i szkielko, przydaloby sie polerowanie szkla i mycie koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z koperty i szkła wiele się nie wyciągnie, bo chrom został wyżarty w dużej mierze przez pot. Aż do gołego mosiądzu. Dekiel pewnie zabity brudem


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.