Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DMR

W jakim okresie produkowane były Rakiety jak ta na załączonym zdjęciu ? 

post-64652-0-61114300-1573145434_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim okresie produkowane były Rakiety jak ta na załączonym zdjęciu ?

Moim zdaniem lata 80-te.

Jak źle mówię to mnie poprawcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk raczej nie kombinowany i koperta też raczej pasująca. Nic się nie martw jak to Twój pierwszy samodzielnie kupiony ruski to i tak zupełnie niezły.

Tu mnie masz :D ten jest mój pierwszy ruski. Kupiłem go bo był bardzo tani i dostrzegłem w nim potencjał związany z paskiem nylonowym (co się komu podoba). A werk to 2614B http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Poljot_2614B Edytowane przez Gainful

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączyłeś link do werku o podobnym oznaczeniu, ale Poljota. 2 pierwsze cyfry to średnica mechanizmu w mm, dwie kolejne - układ/wyposażenie (datownik, centralny sekundnik). Rakieta może być taka:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Raketa_2614_H


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że kupiłeś poljota w eksportowej wersji, tzn z logo "seconda", tyle że kombinowanego i oszpeconego tą je biącą po oczach czerwoną szminką

 

jak byś dał radę ją usunąć i dobrał prawidłowe wskazówki, byłby całkiem całkiem


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zostaw jako pamiątkę - za jakiś czas, jak już uzbierasz trochę zegarków (a spoko jesteś na tym forum i poczyniłeś już jakiś zakup, to pewnie się wciągniesz i kupisz kolejne - tak to działa) może być całkiem fajnie wspomnieć sobie swojego "pierwszego ruskiego" :)

 

Usuwając lakier masz sporą szansę uszkodzić te elementy, a koszt znalezienia prawidłowych wskazówek i ich wymiany (zakładając, że sam tego nie zrobisz) pewnie przekroczy kwotę za którą nabyłeś zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest Poljot chyba że coś źle zrozumiałem

Przepraszam, to ja namieszałem: spojrzałem na zdjęcie Rakiety powyżej, ale to inny użytkownik o nią pytał. Oczywiście, masz werk Poljota, tzw. "bocian", Sekonda to taki brand eksportowy.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie katalogi Slav i ogólne i nie widziałem tego modelu, co to, skąd się wzięło i czy wszystko się zgadza(większości lodówek też nie widziałem, ani arbuza czy big zero, jeśli ktoś ma katalog z nimi to proszę o podesłanie)

 

post-108248-0-83150700-1573508193_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wszystkie katalogi Slav i ogólne i nie widziałem tego modelu, co to, skąd się wzięło i czy wszystko się zgadza(większości lodówek też nie widziałem, ani arbuza czy big zero, jeśli ktoś ma katalog z nimi to proszę o podesłanie)

 

attachicon.gifaaaaaaaa.jpg

Nie ma jej w katalogach, jest oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jej w katalogach, jest oryginalna.

Były takie w eksportowej wersji?(ang dzień tygodnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem.. Że co? Jaki angielski dzień tygodnia? "Piatnik"? :huh:

"piatnica", dla ścisłości :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w "piatnicu" przypada "prazdnik" i robimy piknik, to może być "Piatnik" :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem.. Że co? Jaki angielski dzień tygodnia? "Piatnik"? :huh:

Napisałeś, że ta jest ori, co oczywiście rozumiem, ale pytam czy były takie w wersji eksportowej czyli z dniami tygodnia(mon, tue...), bo widziałem takiego i się zastanawiam czy składak czy takie też były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że ta jest ori, co oczywiście rozumiem, ale pytam czy były takie w wersji eksportowej czyli z dniami tygodnia(mon, tue...), bo widziałem takiego i się zastanawiam czy składak czy takie też były.

Jeśli jest to wersja eksportowa, to oprócz datownika anglojęzycznego, inne napisy również będą nie w cyrylicy. A więc porównaj napisy na cyferblacie, werku i datowniku - jeśli część jest rosyjska, część angielska, to składak na 100%. Jeśli wszystkie angielskie, to przypuszczalnie nie-składak, ale pewności też do końca nie ma. W tym konkretnym przypadku, jeśli dobrze rozumiem o co pytasz, byłby cyferblat z rosyjskimi symbolami jakiejś ich służby (KGF, KFG? Komitiet Gosudarstwiennyj Federalnyj? Nie wiem, kto zacz) i jednocześnie byłoby to przeznaczone na eksport - jakoś mi się to kłóci, ale nie przesądzam.  

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale pytam czy były takie w wersji eksportowej czyli (..)

Twoje pytanie @prw6 jest z założenia błędnie sformułowane -  rozróżnianie "wersja krajowa" vs "wersja eksportowa" ma sens w przypadku zegarków sowieckich/radzieckich a konkretnie gdzieś tak do końca lat 80-tych. W latach przełomu 80/90 i później dzieje się już <<RÓBTA CO CHCETA>>

 

Pokazana sławka to noworus. Nie mam pojęcia, co oznacza ta gwiazda z  кфг  w środku? Może to jakieś firmowe logo, może znak instytucji?? Gdyby ożenić to z łacińskim kalendarzem, wyglądałoby to dziwacznie


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No składak Orienta i Slavy. Ale cena .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie @prw6 jest z założenia błędnie sformułowane -  rozróżnianie "wersja krajowa" vs "wersja eksportowa" ma sens w przypadku zegarków sowieckich/radzieckich a konkretnie gdzieś tak do końca lat 80-tych. W latach przełomu 80/90 i później dzieje się już <<RÓBTA CO CHCETA>>

 

Pokazana sławka to noworus. Nie mam pojęcia, co oznacza ta gwiazda z  кфг  w środku? Może to jakieś firmowe logo, może znak instytucji?? Gdyby ożenić to z łacińskim kalendarzem, wyglądałoby to dziwacznie

Czy medyczne Slavy nie miały takiego logo кфг ?

 

 

A jednak chyba nie  :)

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miały, lodówki. Poluję od dawna na taką. Bywają też big zero ale już nie są takie ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy medyczne Slavy nie miały takiego logo кфг ?

 

 

A jednak chyba nie  :)

Dokładnie takie samo.

Z tym KFG na forum rosyjskim mają problem, ale wszystko wskazuje na to, że zegarki były wykonane dla Краснознаменный флотский госпиталь (Red banner (awarded) fleet hospital) - Szpital floty odznaczony orderem Czerwonego Sztandaru w Sewastopolu.

Pewności nie ma nikt.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, nie wiedziałem, że to noworus. Ciężko się połapać jak nawet w katalogach nie ma ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.