Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, weź na zeszyt. Oddasz po wypłacie :D :D

jak odda, to faktycznie będzie "po wypłacie"...  9V ws  12V - niewielka różnica, można więc za pomocą kabli rozruchowych podłączyć signala do akumulatora w be-emce   ...może się nie sfajczy? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Nazywam się Patryk i jestem nowym użytkownikiem tego forum. Około 3 miesiące temu znalazłem zegarek, już wiem że radziecki który na tarczy ma napis "Pakema". Niestety nie mogę znaleźć drugiego takiego samego. Chciałbym się dowiedzieć czy owy zegarek jest autentyczny i czy posiada jakąkolwiek wartość. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie 

 

 

fc8b52bffee74a83med.jpg

 

 

e341d5328f48f1c2med.jpg

Edytowane przez Malin90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegarek rakieta - napis w cyrylicy. Jest całkowicie oryginalny. Ma dużą wartość kolekcjonerską, nosił taki znany polityk komunistyczny ZSRR. Jest złoty więc ma też wartość jubilerską, i tam też (u jubilera) możesz ją poznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegarek rakieta - napis w cyrylicy. Jest całkowicie oryginalny. Ma dużą wartość kolekcjonerską, nosił taki znany polityk komunistyczny ZSRR. Jest złoty więc ma też wartość jubilerską, i tam też (u jubilera) możesz ją poznać.

 

Polityk to Breżniew. Ten zegarek często można znaleźć właśnie pod hasłem "rakieta Breżniewa". To ruski zegarek z największą ilością złota netto (gramaturą). Się zastanawiam nad bransoletą - chyba złocona ale też może być z litego Au, do sprawdzenia. Suuuuper znalezisko 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy posiadasz jakieś źródła typu strony internetowe, gdzie mógłbym trochę poczytać o tym? Niestety moje miesięczne poszukiwania na nic się nie zdały

Mkoch, dokładnie. Bransoleta jest niestey pozłacana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malin90, sprawdź czy w albumie rodzinnym masz fotkę tego dziadka? :)

post-54348-0-95355400-1576491675.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 3 miesiące temu znalazłem zegarek

Jak i gdzie się takie zegarki znajduje? Bo myślałem, że można kupić, odziedziczyć po słynnym dziadku (jak wyżej)... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy znalazłem, która należy do moich rodziców. Nie wchodzili do niej przez ok 20 lat. Zadzwoniłem do jednego lombardu to zaproponowali 300 PLN + wartość złota.

Mój dziadek był wojskowym, ale nie pamięta czy taki posiadał.

Edytowane przez Malin90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne znalezisko. Warto o nie zadbać - oddać do dobrego zegarmistrza na przegląd, kupić ładny skórzany pasek i nosić od święta  :) 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pogratulować niesamowitego znaleziska! Rakieta Breżniewa"! Ludzie to mają szczęście. Ja w piwnicy rodziców to co najwyżej worek ziemniaków mógłbym znaleźć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie on nie ma wartości sentymentalnej także wolałbym go sprzedać :) napisze post w dziale sprzedam/kupię, moze ktoś będzie go chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz, ale nie jest to często spotykany zegarek.

 

A teraz z innej beczki - czy ta Rakieta ma oryginalną tarczę? Chyba nie widziałem takiego logo... :huh:

post-35535-0-65327000-1576705716_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to teraz pytanie komu z nas może przydać się taka bransoletka bo mi nie, nie mam takiego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje informacji o Uralu - jak z obrazka poniżej. Wiem tylko, że to lata 50 te, a zegarek jest po dziadku ;), który jak widać go nie oszczędzał - a mimo to po kilkudziesięciu latach w szufladzie wystarczyło go nakręcić i ożył. 

 

med_gallery_27786_4012_264878.jpg

 

med_gallery_27786_4012_166853.jpg

Edytowane przez wu-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładną datę produkcji (kwartał-rok) masz wybitą na werku.

 

OK, bardziej chodziło mi o "coś więcej" o samej marce itp. bo póki co na forum naszym nie trafiłem na wielu (na żadnego) szczęśliwego posiadacza Urala.

Edytowane przez wu-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walter_87 Dzięki .. zmotywowałeś mnie - już się zagrzebuję w "czytelnictwo" słuchając cykania Urala ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegar, tylko wskazówki sekundowej brak

 

Poszukaj wersji z sekundnikiem. Mechanizm ma wtedy dodatkowy mostek


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, pomyliło mi się bo miałem taki kiedyś ale z sekundnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja jest bez sekundinka ..mi akurat pasuje, a czytając lekturę dowiedziałem się też, że w Uralu sekundnik lubił "wariować" więc może dobrze, że go tu nie ma ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.