Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

- nie mam jak sprawdzić bo nie mam takiej baterii 9V - są w sprzedaży ale drogie nie mam tyle piniendzy

Paweł, weź na zeszyt. Oddasz po wypłacie :D :D

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Paweł, weź na zeszyt. Oddasz po wypłacie :D :D

jak odda, to faktycznie będzie "po wypłacie"...  9V ws  12V - niewielka różnica, można więc za pomocą kabli rozruchowych podłączyć signala do akumulatora w be-emce   ...może się nie sfajczy? :)

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Dzień dobry,

Nazywam się Patryk i jestem nowym użytkownikiem tego forum. Około 3 miesiące temu znalazłem zegarek, już wiem że radziecki który na tarczy ma napis "Pakema". Niestety nie mogę znaleźć drugiego takiego samego. Chciałbym się dowiedzieć czy owy zegarek jest autentyczny i czy posiada jakąkolwiek wartość. 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie 

fc8b52bffee74a83med.jpg

e341d5328f48f1c2med.jpg

Edited by Malin90

To jest zegarek rakieta - napis w cyrylicy. Jest całkowicie oryginalny. Ma dużą wartość kolekcjonerską, nosił taki znany polityk komunistyczny ZSRR. Jest złoty więc ma też wartość jubilerską, i tam też (u jubilera) możesz ją poznać.

To jest zegarek rakieta - napis w cyrylicy. Jest całkowicie oryginalny. Ma dużą wartość kolekcjonerską, nosił taki znany polityk komunistyczny ZSRR. Jest złoty więc ma też wartość jubilerską, i tam też (u jubilera) możesz ją poznać.

Polityk to Breżniew. Ten zegarek często można znaleźć właśnie pod hasłem "rakieta Breżniewa". To ruski zegarek z największą ilością złota netto (gramaturą). Się zastanawiam nad bransoletą - chyba złocona ale też może być z litego Au, do sprawdzenia. Suuuuper znalezisko 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy posiadasz jakieś źródła typu strony internetowe, gdzie mógłbym trochę poczytać o tym? Niestety moje miesięczne poszukiwania na nic się nie zdały

Mkoch, dokładnie. Bransoleta jest niestey pozłacana.

@Malin90, sprawdź czy w albumie rodzinnym masz fotkę tego dziadka? :)

post-54348-0-95355400-1576491675.jpg

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Około 3 miesiące temu znalazłem zegarek

Jak i gdzie się takie zegarki znajduje? Bo myślałem, że można kupić, odziedziczyć po słynnym dziadku (jak wyżej)... ;)

W piwnicy znalazłem, która należy do moich rodziców. Nie wchodzili do niej przez ok 20 lat. Zadzwoniłem do jednego lombardu to zaproponowali 300 PLN + wartość złota.

Mój dziadek był wojskowym, ale nie pamięta czy taki posiadał.

Edited by Malin90

Bardzo przyjemne znalezisko. Warto o nie zadbać - oddać do dobrego zegarmistrza na przegląd, kupić ładny skórzany pasek i nosić od święta  :) 

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Pogratulować niesamowitego znaleziska! Rakieta Breżniewa"! Ludzie to mają szczęście. Ja w piwnicy rodziców to co najwyżej worek ziemniaków mógłbym znaleźć :lol:

Dla mnie on nie ma wartości sentymentalnej także wolałbym go sprzedać :) napisze post w dziale sprzedam/kupię, moze ktoś będzie go chciał

Jak uważasz, ale nie jest to często spotykany zegarek.

A teraz z innej beczki - czy ta Rakieta ma oryginalną tarczę? Chyba nie widziałem takiego logo... :huh:

post-35535-0-65327000-1576705716_thumb.jpg

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Dzięki, to teraz pytanie komu z nas może przydać się taka bransoletka bo mi nie, nie mam takiego zegarka :)

Poszukuje informacji o Uralu - jak z obrazka poniżej. Wiem tylko, że to lata 50 te, a zegarek jest po dziadku ;), który jak widać go nie oszczędzał - a mimo to po kilkudziesięciu latach w szufladzie wystarczyło go nakręcić i ożył. 

med_gallery_27786_4012_264878.jpg

med_gallery_27786_4012_166853.jpg

Edited by wu-ki

Dokładną datę produkcji (kwartał-rok) masz wybitą na werku.

OK, bardziej chodziło mi o "coś więcej" o samej marce itp. bo póki co na forum naszym nie trafiłem na wielu (na żadnego) szczęśliwego posiadacza Urala.

Edited by wu-ki

@Walter_87 Dzięki .. zmotywowałeś mnie - już się zagrzebuję w "czytelnictwo" słuchając cykania Urala ;) 

Fajny zegar, tylko wskazówki sekundowej brak

Poszukaj wersji z sekundnikiem. Mechanizm ma wtedy dodatkowy mostek

A faktycznie, pomyliło mi się bo miałem taki kiedyś ale z sekundnikiem