Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
zegarek_watch

Zegarek ze wskaźnikiem rezerwy chodu

Zegarek ze wskaźnikiem rezerwy chodu  

26 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Rozważam zakup zegarka ze wskaźnikiem rezerwy chodu. Moją uwagę zwróciły dwa zegarki Orient Star:

 

Orient Star WZ0071JC

1225.png

 

Orient Star SJC00002D0

s-l1000.jpg

 

 

Nie mam zegarka Japońskiego, wiec byłby to pierwszy zegarek Japoński. Zegarki te mają oprócz komplikacji w postaci wskaźnika rezerwy chodu również wskaźnik daty - dzień miesiąca oraz strefy czasu światowego. Czy tyle komplikacji w jednym zegarku nie jest za dużo i lepiej poszukać innego zegarka tylko ze wskaźnikiem rezerwy chodu. Tylko jaki?

Gdyby jednak został wybrany jeden z tych dwóch Orient Star, to gdzie można je kupić w dobrej cenie i bezpiecznie. Ze zrobionego rozeznania wynika że Orient Star WZ0071JC nie jest dostępny w Polsce, proszę więc o podpowiedzi gdzie go można zakupić, Orient Star SJC00002D0 jest dostępny w Polsce więc łatwiej z zakupem.

 

Zapraszam do udziału w ankiecie, zamieszczania opinii o tych zegarkach i wypowiedzi uzasadniających wybór lub też propozycje innych zegarków ze wskaźnikiem rezerwy chodu.

Edited by zegarek_watch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja odpowiedź brzmi: :-)

 

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-orient-star-gmt-22-automatic-wz0071dj

 

Moim zdaniem, jeden z ładniejszych zegarków OS, mimo że nie lubię kajdanów ;-)

 

Super propozycja  :) Podoba mi się ten zegarek, aż się dziwię, że nie zwróciłem na niego uwagi przeglądając zegarki Orient Star. Pewnie dlatego że mam już zegarek GMT - Glycine Airman SST12. Podoba mi się, że wskaźnik rezerwy chodu jest umieszczony symetrycznie. Mankamentem jest rozmiar uszu 21mm szkoda że nie 22 mm bo wtedy byłby identyczny jak w zegarkach, które aktualnie posiadam i umożliwiłoby to przekładanie pasków. Dlatego ten pierwszy zegarek w ankiecie, bo ma rozmiar uszu 22 mm.

Wygląda, że muszę zrobić sobie wycieczkę i obejrzeć zegarek Orient Star GMT. :)

 

Ten z linku Thorstena dużo ładniejszy moim zdaniem :)

 

Mam do sprzedania takiego OS w dobrej cenie - https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-orient-star-retrograde-sde00002b0

Jeżeli podoba się to zapraszam na PW.

Szkoda, że wskaźnik dni tygodnia jest tak bardzo eksponowany wolałbym aby był ograniczony do małego totalizatora jak dla dni miesiąca. 

 

Co sądzicie o Seiko Presage Automatic? W tym zegarku rozmiar koperty tylko 40 mm i i uszu 20 mm.

SPB043J1

SPB043J1_300x300.png

SPB041J1

SPB041J1_300x300.png

 Czy lepiej zostać przy Orient Star GMT Automatic Power Reserve?

 

Zapraszam do zamieszczania opinii o tych zegarkach i składania propozycji zegarka ze wskaźnikiem rezerwy chodu najlepiej w uszach 22mm ale nie koniecznie? 

Edited by zegarek_watch

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest fidelio

Ja bym postawił na jakieś SEIKO. Ten SPB041J1 jest miodzio :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To seiko wcale nie jest male. Ma bardzo waska lunete i przy tym OS wysaje sie wieksze. A moze taki OS? Jest tez wersja czarna i niebieska ze zloconymi indeksami i wskazowkami. b9ee70fdfca40c66e7234c24acd86233.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decyzja o wyborze zegarka się skomplikowała a ankieta zdezaktualizowała po obejrzeniu zegarków.

Seiko SPB041J1 robi wrażenie klasycznego zegarka który jest uniwersalny i pasuje do wielu sytuacji, ze względu na jasną tarczę można go zestawiać w różnymi kolorami pasków, brązowym takim jak jest sprzedawany ale również może być jaśniejszy pasek, granatowy pod kolor wskazówek jak i czarny. Tarcza, indeksy godzinowe i minutowe, kolor wskazówek są podobne do tych w Longines Master Collection, który posiadam, z tym że jeśli chodzi o proporcje to jest znacznie wyższy i ma mniejszą kopertę niż Longines. Zauważyłem, że są różne referencje:

SPB041J1 napis: SEIKO Automatic

spb041j1.jpg

SPB059J1 napis: SEIKO PRESAGE Automatic

spb059j1.jpg

Ktoś ma może wiedzę dlaczego tak jest?

 

Orient Star GMT 22 sprawia wrażenie zegarka bardziej masywniejszego niż Seiko, ma nieznacznie większą kopertę, jest sprzedawany na bransolecie i raczej można go zakwalifikować jako zegarek do codziennego noszenia EDC. Fajne wrażenie robi tarcza i nakładane indeksy. Odniosłem wrażenie że wskaźnik rezerwy chodu jest w znacznie większym zagłębieniu w porównaniu do wskaźnika w Seiko. Zrobił najlepsze wrażenie jako całokształt w porównaniu do zegarka nr dwa w ankiecie i zegarka zaproponowanego powyżej z indeksami w postaci rzymskiej VI i XII. W wersji z granatową tarczą bardziej mi się spodobał czyli referencja Orient Star GMT WZ0071DJ niż z czarną, może też dlatego że zegarek GMT z czarną tarczą już mam Glycine Airman SST12 . Myślę, że też dobrze będzie wyglądał na paskach w różnych kolorach, chociażby miodowym, brązowym, granatowym, czarnym.

wz0071dj.jpg

 

Oglądając te zegarki pojawił się jeszcze inny ze wskaźnikiem rezerwy chodu a mianowicie zegarek RADO.

Wersja w stali koperta 41 mm

Coupole_Classic_Gent_Automatic_XL_Power_

Wersja w ceramice koperta 43 mm

DiaMaster_Gent_Automatic_XL_Power_Reserv

Różnią się tarczami i oczywiście cenowo droższe od Seiko i Orient Stara.

Kształt wskaźnika rezerwy chodu w tych zegarkach mi się podoba.

Czy warto brać pod uwagę zegarki Rado i ewentualnie który w stali czy w ceramice? Jak są postrzegane zegarki Rado?

 

Tak więc aktualnie rozważany jest wybór pomiędzy Seiko Presage Automatic, Orient Star GMT 22 i ewentualnie Rado. Dodaję te zegarki do ankiety i zapraszam do udziału w niej oraz zamieszczania swoich spostrzeżeń i opinii o tych zegarkach w postach. Jeśli ktoś oddał głos na innych zegarek i chce to zmienić, to jest taka możliwość aby usunąć oddany głos i następnie oddać ponownie na nowo wybrany zegarek.

Edited by zegarek_watch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli tylko z rezerwą chodu to Formmeister Sport ale to w nieco inną stronę niż szukałeś..chyba ?

 

A z tych co pokazałeś to zdecydowanie Rado w ceramice - najładniejszy. Tyle, że pewnie cena spora.

Edited by QuadrifoglioVerde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry  a ja mam pytanie o dokładność między np. Seiko Presage Automatic w kolorze białym na mechanizmie 6R27, Orient Star GMT 22 na mechanizme  Orient Star 40P53 oraz Steinhart Marine Chronographe  Valjoux 7750 élaboré.  Osobiście najbardziej jestem za Orient następnie za SEIKO , gdyż mają rezerwę chodu i wodoszczelność na poziomie 10AT ,do tego Seiko wziąłbym bransoletę. Orient cenowo dużo, dużo droższy , natomiast ten seiko i steinhart w podobnej cenie. Na koniec jeszcze fajny steinhart ale na unitasie jego dokładność na poziomie +/-12 s. Obecnie mam Adriatica Claro 888 którego po długich bojach z gwarancjami i regulacji można jako tako nazwać dokładnym czasomierzem . Pozdrawiam  :)

Edited by paweł79

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zagłosowałem w ankiecie na inny zegarek. Z Seiko, jeśli już zwiększasz budżet do poziomu Rado, jest wiele ciekawych opcji. Widzę, że czarnego SARWa029/SPB043J1, którego Ci oferowałem odrzuciłeś, to podrzucę tylko białe tarcze z niebiskimi wskazówkami, bo chyba w coś takiego celujesz :)

 

Pierwsza z nich to Seiko SARW021:

 

71e59e476cc136e451f39a49841cce4f.jpg

 

Półka wyżej niż to co jest tutaj zaprezentowane. Super clear coating na szkiełku (wygląda jakby go nie było), diashield i wykończenie takie jak w sdgm, czyli wyższy poziom niż te z niższej serii Presage.

 

Druga opcja, którą bym przemyślał to SARW035:

 

97ece97c6841ffb41a96f311f6c2c313.png

 

Ta emaliowana tarcza na żywo na prawdę robi niesamowitą robotę. Zdjęcia tego nie oddają. Kto widział ten wie. Wskazówki, niestety malowane (jak we wszystkich presage), bez porównania do barwionych termicznie jak np. w Stowie. Ale to już co kto lubi.

 

Zastanowiłbym się do czego tak naprawdę zegarka szukasz. Bo Rado (nie widziałem na oczy tego modelu) wygląda jak typowa garnitura, a te Seikacze to bardziej EDC. Ten Orient też jest fenomenalny, ale to już grubasek (14mm) jak na zegarek do koszuli.

 

Pytałeś się jaka jest różnica między SPB059J1, a SPB041J1. Otóż, kiedyś sprzedawali te zegarki jako SPB041J1 / SARW025. To było to samo, różniło się pudełkami. SPB041J1 był na Europę, a SARW025 miał standardowe japońskie białe pudełko Seiko. Teraz polityka się zmieniła i SARW025 został modelem na rynek japońskim (jdm), a do tarczy SPB059J1 dodali napis Presage (który wygląda moim zdaniem fatalnie) i sprzedają je na Europę z innym pudłem. Reszta jest identyczna, oba Made in Japan.

Edited by Fiere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli tylko z rezerwą chodu to Formmeister Sport ale to w nieco inną stronę niż szukałeś..chyba ?

 

A z tych co pokazałeś to zdecydowanie Rado w ceramice - najładniejszy. Tyle, że pewnie cena spora.

Formmeister Sport podoba mi się, w takim bauhausowym stylu ale faktycznie na ten moment to w trochę w inną stronę szukam. Tak najdroższy i do końca nie jestem przekonany co do marki i tego że to ceramika. Podczas oglądania niby wrażenie jest OK ale indeksy godzinowe nie są w każdym momencie czytelne, zależy od kąta spojrzenia na zegarek, bardziej czytelna jest tarcza w tym w stali.

 

Dzień dobry  a ja mam pytanie o dokładność między np. Seiko Presage Automatic w kolorze białym na mechanizmie 6R27, Orient Star GMT 22 na mechanizme  Orient Star 40P53 oraz Steinhart Marine Chronographe  Valjoux 7750 élaboré.

Mnie trudno się wypowiedzieć, nie miałem zegarka na żadnym z tych wymienionych mechanizmów. Może ktoś kto miał, coś się wypowie w tej kwestii.

 

Ja zagłosowałem w ankiecie na inny zegarek. Z Seiko, jeśli już zwiększasz budżet do poziomu Rado, jest wiele ciekawych opcji. Widzę, że czarnego SARWa029/SPB043J1, którego Ci oferowałem odrzuciłeś, to podrzucę tylko białe tarcze z niebiskimi wskazówkami, bo chyba w coś takiego celujesz :)

Dokładnie tak z białą lub niebieską tarczą ze względu na to że jest bardziej uniwersalny, pasują paski w różnych kolorach i z czarną tarczą już mam większość.

 

Pierwsza z nich to Seiko SARW021:

Półka wyżej niż to co jest tutaj zaprezentowane. Super clear coating na szkiełku (wygląda jakby go nie było), diashield i wykończenie takie jak w sdgm, czyli wyższy poziom niż te z niższej serii Presage.

 

Druga opcja, którą bym przemyślał to SARW035:

Ta emaliowana tarcza na żywo na prawdę robi niesamowitą robotę. Zdjęcia tego nie oddają. Kto widział ten wie. Wskazówki, niestety malowane (jak we wszystkich presage), bez porównania do barwionych termicznie jak np. w Stowie. Ale to już co kto lubi.

Ta pierwsza opcja mi się podoba :)  ze względu na nakładane indeksy, oraz te komplikacje dni tygodnia i dni miesiąca. W Polsce w sklepach stacjonarnych chyba nie jest dostępny do obejrzenia, bo jakoś w internecie nie udało mi się odnaleźć?

 

Zastanowiłbym się do czego tak naprawdę zegarka szukasz. Bo Rado (nie widziałem na oczy tego modelu) wygląda jak typowa garnitura, a te Seikacze to bardziej EDC. Ten Orient też jest fenomenalny, ale to już grubasek (14mm) jak na zegarek do koszuli.

Zegarki do garnituru to z tych co mam można wybrać. Ze względu na komplikację w postaci wskaźnika rezerwy chodu, to ma to być bardziej zegarek EDC, dlatego jednak Seiko i Orient bardziej spełniają założenia. Rado w czystej postaci bez komplikacji to faktycznie taki garniturowiec, natomiast ze względu na komplikację wskaźnika rezerwy chodu to też jako EDC ma szansę się obronić. 

 

Dziękuję za te wyjaśnienia różnic między SPB059J1 a SPB041J1. Dla mnie dopiero poznającego ofertę japońskich zegarków te oznaczenia są mało czytelne, tym bardziej że nie wszystkie modele są na rynek Europejski a nawet jeśli są to te same, to mają inne oznaczenia na Europę i inne na Japonię.

 

Czy w ofercie Seiko można znaleźć podobny zegarek do tego pierwszego w ankiecie Orient Stara World Time WZ0071JC ?

Edited by zegarek_watch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozważam zakup zegarka ze wskaźnikiem rezerwy chodu. Moją uwagę zwróciły dwa zegarki Orient Star:

 

Orient Star WZ0071JC

1225.png

 

Orient Star SJC00002D0

s-l1000.jpg

 

 

Nie mam zegarka Japońskiego, wiec byłby to pierwszy zegarek Japoński. Zegarki te mają oprócz komplikacji w postaci wskaźnika rezerwy chodu również wskaźnik daty - dzień miesiąca oraz strefy czasu światowego. Czy tyle komplikacji w jednym zegarku nie jest za dużo i lepiej poszukać innego zegarka tylko ze wskaźnikiem rezerwy chodu. Tylko jaki?

Gdyby jednak został wybrany jeden z tych dwóch Orient Star, to gdzie można je kupić w dobrej cenie i bezpiecznie. Ze zrobionego rozeznania wynika że Orient Star WZ0071JC nie jest dostępny w Polsce, proszę więc o podpowiedzi gdzie go można zakupić, Orient Star SJC00002D0 jest dostępny w Polsce więc łatwiej z zakupem.

 

Zapraszam do udziału w ankiecie, zamieszczania opinii o tych zegarkach i wypowiedzi uzasadniających wybór lub też propozycje innych zegarków ze wskaźnikiem rezerwy chodu.

Jeżeli chodzi o zegarki Orient - bardzo polecam. Solidne wykonanie, brak jakichkolwiek awarii. Ja jednak mam tradycyjnego Orienta. Jeżeli chciałoby się mieć taki zegarek, to jednak trzeba zainwestować troszkę pieniążków. Jeżeli interesuje Cię ta marka sprawdź zegarekdlaciebie.pl. Bardzo często można spotkać naprawdę fajne rabaty i cena już tak nie przeraża  :)

Edited by butterfly

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maurice Lacroix fajną propozycją podoba mi się ten wskaźnik rezerwy chodu, jest według mnie taki subtelny, jakoś tego brandu zegarkowego nie rozważałem przy dotychczasowych zakupach zegarków. 

 

Hmm takie rozważania to okazja aby poprzyglądać się zegarkom i puścić wodze fantazji. :) A co gdyby była okazja w dobrej cenie nabyć takiego Orisa ze wskaźnikiem rezerwy chodu, mechanizm manufakturowy czyli coś jak w Seiko i Orient Star tylko cena nawet mimo okazji to około trzy razy większa niż za rozważane Seiko/Orient Star. Podoba mi się ten wskaźnik rezerwy chodu w Orisie, wizualnie coś podobnego jak w Rado. Czy przy takiej okazyjnej cenie warto rozważyć Orisa (i pozbyć się jeden dwa zegarki z posiadanych, aby dozbierać na Orisa) czy pozostać przy Seiko/Orient Star?

15502_01%20111%207700%204061-set%208%202

16710_01%20111%207700%204063-set%201%202

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest fidelio

No cóż, wiadomo, Oris klasa! Tylko cenowo to faktycznie trochę inna "liga"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miej na uwadze, że to już duży zegarek. 43 mm z wąską lunetą i długością całkowitą ponad 50 mm. 23 mm między uszami też daje średnią możliwość zabawy z paskami. Oczywiście sam zegarek i mechanizm są super. Jeśli Ci się podoba i nadgarstek masz duży to bym się nie zastanawiał. Tylko to już trochę inna półka niż przytaczane tutaj Seiko/Orienty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miej na uwadze, że to już duży zegarek. 43 mm z wąską lunetą i długością całkowitą ponad 50 mm. 23 mm między uszami też daje średnią możliwość zabawy z paskami. Oczywiście sam zegarek i mechanizm są super. Jeśli Ci się podoba i nadgarstek masz duży to bym się nie zastanawiał. Tylko to już trochę inna półka niż przytaczane tutaj Seiko/Orienty.

Nadgarstek mam 18,5 cm a dotychczasowe zegarki mają koperty 42-43 mm tak więc rozmiar zbliżony do tego Orisa Artelier cal 111. Mam już Orisa Artixa 42 mm więc ten Artelier rozmiarowo też według mnie pasuje i robi pozytywne wrażenie oraz najbardziej podoba mi się wskaźnik rezerwy chodu, ponadto mechanizm oraz to że jest nakręcany koronką a nie automat. Ciekawe tylko jaki jest koszt przeglądu. Paski w rozmiarze 23 mm myślę że uda się dorobić, chociaż wolałbym oczywiście 22mm takie jak mam przy pozostałych zegarkach bo łatwiej byłoby pozamieniać między zegarkami a tak to będą dedykowane tylko to tego Orisa. Gdyby kwota za zegarek była regularna to wygląda, że byłbym za Orient Star GMT.

 

Mimo że divery, nie są w moim stylu, to jednak oglądając Orisa Artelier cal. 111 moją uwagę zwróciły Orisy 65 42 mm z wypukłym szkiełkiem zarówno w kolorze tarczy niebieskim jak i srebrnym, podobają mi się i kto wie może trzeba będzie za jakiś czas pomyśleć.

 

Dziękuję wszystkim za głosy w ankiecie oraz szczególnie wypowiedzi w temacie, które były cenne i zwróciły moją uwagę na istotne sprawy, których sam mógłbym nie dostrzec a także propozycje rozważenia alternatywnych zegarków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By itanos
   Drodzy Forumowicze, noszę się z zamiarem kupna nie jednego, a od razu trzech lub czterech zegarków automatycznych/mechanicznych. Od trzech miesięcy czytam forum, inne fora anglojęzyczne, oglądam pogadanki na youtubie, i im więcej się dowiaduję, tym trudniej podjąć mi decyzję. Jedyne zegarki, które mam, to kieszonkowe, przedwojenne (Tissot i drugi niejasnego pochodzenia), które są w bardzo dobrym stanie i nakręcam je regularnie, ale do noszenia na co dzień się zupełnie nie nadają. Wcześniej nosiłem jedno z tańszych casio (które zresztą nadal chodzi, po piętnastu latach od ostatniej wymiany baterii) i kwarcowy no-name na bransolecie za sto złotych, który nawet nie jest porysowany, chociaż nosiłem go codziennie przez parę lat, co może daje pewien obraz dotyczący mojego, raczej spokojnego, trybu życia. Od dziesięciu lat wcale nie noszę zegarka, ale jak siebie znam, kiedy już zacznę, to już bez zegarka nie będę się mógł obyć. 
    
   Chciałbym koniecznie kupić jeden lub dwa zegarki codzienne (czyli nurek lub dwa nurki albo nurek i pilot), ponadto jeden niedrogi (do 500 PLN) zegarek, którego nie szkoda zniszczyć i zastąpić kolejnym, oraz jeden zegarek bardziej elegancki. Ten ostatni będę zakładał zapewne kilka razy w roku albo wcale, za to mam nadzieję, że będzie działał i za dwadzieścia lat. Zależy mi bardziej na solidnym wykonaniu/dobrych parametrach niż na marce. Odsprzedawać w przyszłości nie planuję.
    
   Budżet na całość tej operacji to 4-5 tysięcy złotych i łamię sobie głowę nad tym, jak go optymalnie i z radością rozdysponować. Rozważam też w ramach niego zakup niedrogiego rotomatu.
    
   Wymagania sine qua non (dotyczące jednego zegarka):
    
   - automat/manual
   - do 42 mm (nadgarstek 16 cm) i 50 mm l2l
   - w forumowej skali stan 9 lub 9,5/10 albo nowy
   - cena do 2500 z wysyłką/opłatami
   - musi mi się wizualnie podobać (przykłady tego, co mi się spodobało dotąd, przedstawiam niżej)
   - szafir z AR
   - stop-sekunda
   - WR 50
    
   Wymagania zdecydowanie preferowane:
    
   - niebieska tarcza lub niebieskie wskazówki
   - pasek skórzany lub silikonowy/gumowy
   - przyzwoita luma
    
   Wymagania minimum dotyczące zestawu:
    
   - 1 nurek
   - 1 nie-nurek
   - 1 zegarek do 800 PLN
    
   Wymagania preferowane:
    
   - trzy lub cztery różne mechanizmy (np. eta 2842-2 i podobne, orient z rezerwą chodu, NH35/36, miyota)

   Wstępnie rozważam jako EDC coś z tego oto grona:

   https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/REEF-MASTER-BLACK-DIAL/358   (spodobał mi się, potem obejrzałem setki innych zegarków i nadal mi się podoba; szukam kontrargumentów)

   https://longislandwatch.com/islander-automatic-pilot-watch-isl-17/ czy oryginalne laco jest na pewno lepiej wykonane?)

   https://longislandwatch.com/islander-luminous-wave-dial-automatic-dive-watch-with-ar-dome-sapphire-crystal-and-lumious-ceramic-bezel-insert-isl-68/   (trochę się obawiam, czy ta tarcza na dłuższą metę nie okaże się nużąca)

   https://danhenrywatches.com/products/1970-automatic-diver-watch   (tutaj moją wątpliwość wzbudza brak szafirowego szkła)

   Jako bardziej elegancki:

   https://www.chrono24.pl/orient/star-elegant-classic-automatic-power-reserve-sel09003d0-el09003d-mens-watch--id18646895.htm  (wiem, że staroświecki, ale w innych orient starach wskaźnik rezerwy chodu sprawia wrażenie ordynarnie doklejonego, co mnie nieodmiennie drażni, a w orientach nie-starach z kolei nie podoba mi się logo, chociaż kamasu – w kategorii EDC – trochę kusi)
    
   https://www.chrono24.pl/all/meccaniche-veneziane-redentore-40-automaatic-1301008--id15615569.htm  (albo niebieska, albo biała z niebieskimi wskazówkami)

   https://zegarownia.pl/zegarek-meski-roamer-soleure-automatic-545660-41-16-05set  

   https://zegarownia.pl/zegarek-meski-vratislavia-conceptum-architekt-automatic-limited-edition-a-a


   Jako beater, czy raczej, w moim przypadku, jako, że żadnych ekstremalnych aktywności raczej nie podejmuję, zegarek plażowo-wakacyjny:

   http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/Amphibian-Classic-670923/435   (lub inny wzór)

   Za wszelkie alternatywy, komentarze, inne rady lub próby zmiany toku myślenia będę niezmiernie zobowiązany! 
  • By greggy
   Zbliżają się Święta. Żona obiecała prezent na gwiazdkę. Są przy tym pewne warunki brzegowe: nówka sztuka, żadnych zakupów przez internet czy na bazarku (ewentualnie zamówienie przez intenet i odbiór w salonie). Budżet ok. 3k. Pojawiły się zatem pewne opcje:Szukam automat EDC (będzie często noszony) do stroju casual, na bransolecie, myślę o niebieskiej/granatowej tarczy (ale to nie jest warunek konieczny), obwód nadgarstka 17,5-18 cm - w zależności od pomiaru. Z dotychczasowych doświadczeń idealny rozmiar to 41 mm (przy niezbyt długich i mało wygiętych uszach), więcej jest dopuszczalne, ale przy krótkich uszach. Rozważam:
   1) Roamer searock - mój aktualny faworyt - podoba mi się tarcza i kształt koperty, fajna bransoleta. Pokrycie stopem wolframu powinno wzmocnić odporność na zarysowania. Z tym, że obawiam się rozmiaru (nie przymierzałem na nadgarstku, ale na żywo wydaje się bardzo duży, mimo że ma "tylko" 42 mm). Nie wiem czy nie będzie za bardzo świecący - cała koperta i bransoleta jest polerowana. Tarcza chyba czarna, dostępna jest niebieska, ale nie wiem, czy to już nie byłoby zbytnie rokokoko.
   2) Tissot Gentelman Powermatic 80 Silicium - do tej pory nie brałem pod uwagę Tissota (jedyny model, który mi się podobał, to T-Tempo), Jak zobaczyłem zdjęcia nowego Gentelmana, to zmieniłem zdanie. Poza tym to firma z tradycją. Na plus w/w modelu: 80 godzin power reserve, dyskrecja i elegancja. Na minus - zbyt mała wodoszczelność - tylko 50m. Zagadką jest jak będzie sprawował się w dłuższym okresie krzemowy włos. Niezła bransloleta. Obawiam się trochę, że luneta (szeroka i polerowana) oraz środkowe ogniwo bransy będzie się łatwo rysować. Nie wiem też, czy nie będzie za mały jak na EDC (40 mm, ale za to dłuższe uszy), NIe wiem też, na na którą wersję ewentualnie się zdecydować (srebrna, niebieska, czy czarna, bikolor odpada). Na zdjęciach najlepiej wypada srebrna (ale mam już garniturowca z tym kolorem tarczy, więc chyba lepiej sie nie powtarzać), czarny - trochę słabo, ale podejrzewam, że na żywo, to chyba będzie najlepsza wersja. Zostaje jeszcze niebieska (rozważana) - proszę zatem o komentarze Kolegów, którzy mieli do czynienia z omawianym delikwentem na żywo.
   3) Glycine Combat  43 mm - fajna niebieska tarcza i luma. To chyba jedyny model Glycine, który wizualnie mi się podoba. Nie wiem, czy tarcza nie będzie za duża, a kopertę wolę, jak uszy są z niej wypuszczone pod mniejszym kątem. Nie miałem doświadczenia z taką bransloetą.
   4) Epos Passion (jasna tarcza) - w promocji prawie mieści się w budżecie. Chyba najlepsze wykonanie, ale jest loteria co do mechanizmu (ETA lub Sellita, która - jak piszą Koledzy na forum potrafi być kapryśna i awaryjna).Boazeria na tarczy inspirowana Omega AT (zdecydowanie na plus).
   5) z japończyków rozważam Orient Star Modern Skeleton - ładny wizualnie, zwiększona rezera chodu (50h), fajna bransoleta. Co do zasady nie lubię OH, ale zwiększone szkieletowanie zmienia odbiór zegarka.
   6) jest jeszcze opcja "atomowa" - dobry kwarc - Bulova Precisionist (np. model 96b252) - płynący sekundnik, dokładność, wodoszczelność 100m i zdecydowanie najniższa cena.
   Co radzicie???
  • By klm
   Różne zegarkowe pomysły przychodzą mi ostatnio do głowy, w tym takie, żeby zestawić:
   1) Longines Conquest quartz 41 mm blue dial (L3.759.4.96.6),
   2) Orient Star Standard Date automatic (SDV02001W0)
   Zegarki te na polskim rynku kosztują porównywalnie, ale poza tym różni je prawie wszystko, a w szczególności kraj pochodzenia, rodzaj mechanizmu, wodoszczelność itp. Specjalnie wybrałem nieoczywiste wersje (Longines z niebieską tarczą, a Orient Star ze złoceniami), ale kierowałem się prywatnymi preferencjami - lubię zestawienia biała tarcza i złote indeksy (chociaż niekoniecznie lubię złoto na bransolecie) lub niebieska tarcza ze srebrnymi indeksami, podoba mi się także "boazeria" i szlif słoneczny. Na tych zegarkach to wszystko można znaleźć. Wolę też bransloetę od paska (chyba jest bardziej uniwersalna (nie lubię bawić w zmiany pasków, a w lecie ich noszenie jest niekoniecznie komfortowe). Wiem, że na Forum bardziej popularne są inne wersje (Longines z czarną tarczą lub z białą na pasku, a Orient Star - przede wszystkim "boazeria" bez złoceń). Niezależenie od powyższego zależy mi na poznaniu opinii forumowiczów jak postrzegane są te marki oraz te konkretne modele, czy są jakieś są problemy w ich serwisowaniu.
   Ogólnie zatem - który z nich wydaje się lepszym wyborem w założonym budżecie.
   Nie chciałbym natomiast, żeby dyskusja dotyczyła rzeczy oczywistych: wyższości szwajcarów nad japończykami (i odwrotnie), czy o różnicach pomiędzy kwarcami i automatami.
  • By K006
   Cześć, 
   byłem posiadaczem citizena CB0010 uznałem, że czas na jakąś zmianę. Teraz szukam czegoś na bransolecie oraz z mechanizmem automatycznym. Zegarek będzie noszony na codzień najczęściej do koszuli i jeansów. Zegarki które wpadły mi w oko to 
   https://dolinski.pl/glycine-combat-6-automatic-3890.18-1/ 
   https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-star-open-heart-sda02002b0 
   https://dolinski.pl/certina-ds-1-ref-c006.407.11.051.00/ 
    
   budżet około 2500-3000PLN. Co sądzicie o powyższych zegarkach- średnio chcę tissot'a - są jakoś zbyt popularne . Jeżeli mielibyście jakieś propozycje w innych markach lub modelach to proszę o wskazanie ich. Głównie zależy mi na jakości wykonania i długowieczności zegarka . Dziękuję!
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.