Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest Waldeusz

Co noszą znani ludzie?

Recommended Posts

Mariusz - pozwole sobie odpowiedziec pytaniem na pytanie - a pokazesz mi prosze oficjalne stanowisko jakoby i tu cyt.: "...manufaktura Patek Philippe przeraziła się wzrostem zainteresowania kolekcją Nautilus. W efekcie ... ograniczono produkcję oraz sprzedaż."?

Patek od zawsze postrzegany byl jak zegarek dla "starszego pana" a nie mlodego dynamicznego mezczyzny i taka otoczke tworzy wlasnie m.in. Calatrava. To wlasnie Nautilus i cala linia pokazala, ze moga nosic go nie tylko dziadkowie i to jest to, co Patek chce zmienic w postrzeganiu jego marki, bo nie sadze, iz mialby cos przeciwko, aby to on goscil na wiekszosci nadgarstkow milionerow a nie Rolex B)

Myślę, że to kwestia mody. Popularne wśród celebrytów marki to Panerai, Hublot, Rolex, Audemars Piguet w kontekście Royal Oak.

Patrz jak szybko zmienia sie ocena otoczenia wraz z posiadaniem :)  Zapomniales dodac Nautilusa, ktorych to w jednym samolocie druzyn pilkarskich jest wiecej niz Rolexow ostatnio  :P  ;)

Edited by artme

Guest The Lord

Mariusz - pozwole sobie odpowiedziec pytaniem na pytanie - a pokazesz mi prosze oficjalne stanowisko jakoby i tu cyt.: "...manufaktura Patek Philippe przeraziła się wzrostem zainteresowania kolekcją Nautilus. W efekcie ... ograniczono produkcję oraz sprzedaż."?

Świadczą o tym fakty. Wzrost ceny o 1/5, ograniczenie sprzedaży, promocja poszczególnych kolekcji. Weźmy dla przykładu aktualny rok: 5 modeli Grand Complication, 4 modele Complications, 1 (słownie jeden) Nautilus. Przełóż to na działanie AP w kontekście Royal Oak / Royal Oak Offshore.

Patrz jak szybko zmienia sie ocena otoczenia wraz z posiadaniem :)  Zapomniales dodac Nautilusa, ktorych to w jednym samolocie druzyn pilkarskich jest wiecej niz Rolexow ostatnio  :P  ;)

Nie ładnie tak manipulować. :) Oto moja wypowiedź...

Myślę, że to kwestia mody. Popularne wśród celebrytów marki to Panerai, Hublot, Rolex, Audemars Piguet w kontekście Royal Oak. Zmienia się jednak zainteresowanie poszczególnymi firmami i modelami zegarków. Ostatnio manufaktura Patek Philippe przeraziła się wzrostem zainteresowania kolekcją Nautilus.

Kluczowe jest przedostatnie i ostatnie zdanie. Tak więc nie zapomniałem o Nautilusie.

Patek od zawsze postrzegany byl jak zegarek dla "starszego pana" a nie mlodego dynamicznego mezczyzny i taka otoczke tworzy wlasnie m.in. Calatrava. To wlasnie Nautilus i cala linia pokazala, ze moga nosic go nie tylko dziadkowie i to jest to, co Patek chce zmienic w postrzeganiu jego marki, bo nie sadze, iz mialby cos przeciwko, aby to on goscil na wiekszosci nadgarstkow milionerow a nie Rolex B) .

Chce zmienić podnosząc ceny zegarków i ograniczając sprzedaż? Mnie to wygląda na coś przeciwnego. Reszta wypowiedzi o dziadkach to stereotypy. Nie czuję się z Calatravą na ręku w taki sposób, w jaki to opisałeś. Zegarki klasyczne mają swój urok, a szufladkowanie to tylko wymysły ludzi, którzy zawsze muszą kogoś opakować w jakieś ramy.

Dla mnie ideał :D - i do tego jeszcze świetny pisarz. :);)

To prawda świetny :)  a z bardziej współczesnych  Minette Walters  autorka  nie tylko powiedzenia ,, ktoś kto siedzi po uszy w g.wnie raczej nie pachnie fiołkami'' :lol:

Świadczą o tym fakty. Wzrost ceny o 1/5, ograniczenie sprzedaży, promocja poszczególnych kolekcji.

Tak samo o tym, ze to co "zalega" na wystawach zalega tez w magazynach i musza to jakos sprzedac :)

Nie ładnie tak manipulować. :) Oto moja wypowiedź...

Kluczowe jest przedostatnie i ostatnie zdanie. Tak więc nie zapomniałem o Nautilusie.

A kto tu manilupuje??? Oczywiscie, ze napisales, tylko wlasnie manipulujesz takim poskladaniem i forma. Wymieniasz marki celebryckie a o PP wspominasz, ze niby to PP zauwazyl zainteresowanie i cos tam mu nie lezy... proszzzzzze...  :D  ;)

Chce zmienić podnosząc ceny zegarków i ograniczając sprzedaż? Mnie to wygląda na coś przeciwnego. Reszta wypowiedzi o dziadkach to stereotypy. Nie czuję się z Calatravą na ręku w taki sposób, w jaki to opisałeś. Zegarki klasyczne mają swój urok, a szufladkowanie to tylko wymysły ludzi, którzy zawsze muszą kogoś opakować w jakieś ramy.

No niestety nie wiem jakbys chcial sie czuc z klasycznym zegarkiem, to i tak nie unikniesz stereotypow. Jednak nie o nie mi tu chodzilo, bo na tym forum nosimy zegarki nie do konca patrzac sie na otoczenie a biorac pod uwage wlasna wiedze na ich temat i wlasny gust. Bardziej chodzilo mi, ze to PP jesli bedzie chcial sprzedawac wiecej zegarkow musi zaczac trafiac do mlodszego pokolenia innymi komunikatami niz "mam Patka - dostalem go po swoim ojcu/dziadku etc.". Zamiast cieszyc sie ze wspanialego i pieknego zegarka podczas mojego mlodego zycia mam myslec komu go przekaze po smierci? I to jest wlasnie wg mnie ich problem :)

Edited by artme

Guest The Lord

Tak samo o tym, ze to co "zalega" na wystawach zalega tez w magazynach i musza to jakos sprzedac :)

A kto tu manilupuje??? Oczywiscie, ze napisales, tylko wlasnie manipulujesz takim poskladaniem i forma. Wymieniasz marki celebryckie a o PP wspominasz, ze niby to PP zauwazyl zainteresowanie i cos tam mu nie lezy... proszzzzzze...  :D  ;)

Nadal nie napisałeś co zalega w magazynach. Reszta to Twoja nadinterpretacja, a poza tym unikasz dyskusji o faktach. Wyjaśnij mi proszę dlaczego podstawowy nowy męski Nautilus kosztuje 45000 Euro podczas gdy podstawowy nowy męski Royal Oak jest ponad dwukrotnie tańszy?

Bardziej chodzilo mi, ze to PP jesli bedzie chcial sprzedawac wiecej zegarkow musi zaczac trafiac do mlodszego pokolenia innymi komunikatami niz "mam Patka - dostalem go po swoim ojcu/dziadku etc.". Zamiast cieszyc sie ze wspanialego i pieknego zegarka podczas mojego mlodego zycia mam myslec komu go przekaze po smierci? I to jest wlasnie wg mnie ich problem :)

Nie wiem czy Patek chce sprzedawać więcej zegarków. Argument z młodym pokoleniem też jakiś problematyczny, w końcu Royal Oak czy Nautilus to projekty sprzed ponad 40 lat. A co do problemów... Problemy to ma Vacheron Constantin, który ostatnimi czasy miota się próbując rozpaczliwie poprawić sprzedaż. Ich cenowy entry-level jest coraz niżej. Patek natomiast żyje sobie jak pączek w maśle.  :)

Mnie zastanawia czego nie noszą. A nie noszą często skarpetek.

1495556171_dbgcdr_600.jpg

Jak oni to robią, że chodzą w takich butach bez skarpetek? Noga im się nie zapoci?

Inteligentni ( słowo klucz) wiedzą, że im bardziej się ... ignoruje, tym bardziej ...  to irytuje, wiec  potwierdzają, że są ...  Idąc chodnikiem/jadąc autem szosą i widząc odchody psie,/końskie omija się je ponieważ się je widzi.

post-95072-0-13336900-1527586090_thumb.jpg

Nadal nie napisałeś co zalega w magazynach. Reszta to Twoja nadinterpretacja, a poza tym unikasz dyskusji o faktach. Wyjaśnij mi proszę dlaczego podstawowy nowy męski Nautilus kosztuje 45000 Euro podczas gdy podstawowy nowy męski Royal Oak jest ponad dwukrotnie tańszy?

1. Caly czas dyskutuje o faktach - czyz faktem nie jest to, co lezy na polkach i co mozna praktycznie w kazdym salonie kupic a to czego nie ma i na co trzeba sie zapisywac latami??

2. Bo AP zawsze byl tanszy od PP - co w tym dziwnego?

Patek natomiast żyje sobie jak pączek w maśle.   :)

Teraz tak, ale jek przespi czas w ktorym mlodzi bogaci zaczna czesciej kupowac konkurencje a "dystyngowani starsi panowie" powymieraja, to bedzie dla niego za pozno (i moze podzielic losy VC), wiec nie dziwi mnie fakt sztucznego ograniczania Nautilusa  B)

Edited by artme

Guest The Lord

1. Caly czas dyskutuje o faktach - czyz faktem nie jest to, co lezy na polkach i co mozna praktycznie w kazdym salonie kupic a to czego nie ma i na co trzeba sie zapisywac latami??

Jak dobrze poszukasz to i Nautilusa znajdziesz.

2. Bo AP zawsze byl tanszy od PP - co w tym dziwnego?

Różnica w cenie, która nie ma uzasadnienia w jakości mechanizmów: 3120 vs 324.

Teraz tak, ale jek przespi czas w ktorym mlodzi bogaci zaczna czesciej kupowac konkurencje a "dystyngowani starsi panowie" powymieraja, to bedzie dla niego za pozno (i moze podzielic losy VC), wiec nie dziwi mnie fakt sztucznego ograniczania Nautilusa B)

Nie mam aż tak szerokiej wiedzy, żeby to w ten sposób ocenić. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że kryzysy rynkowe Patkowi nie straszne. A co będzie za 30, 50, 100 lat... To chyba tylko Jezus wie.

Inteligentni ( słowo klucz) wiedzą, że im bardziej się ... ignoruje, tym bardziej ...  to irytuje, wiec  potwierdzają, że są ...  Idąc chodnikiem/jadąc autem szosą i widząc odchody psie,/końskie omija się je ponieważ się je widzi.

Komuś tu się wydaje że ignoruje... i to nie jedyna kwestia w której mu się wydaje.

Desmo. Marnujesz energię. Nie trafisz w shemat myślenia i nie ma szans na przyjęcie argumentu. A nie trafisz bo z pewnych względów to niemożliwe. ;)

Desmo. Marnujesz energię. Nie trafisz w shemat myślenia i nie ma szans na przyjęcie argumentu. A nie trafisz bo z pewnych względów to niemożliwe. ;)

No akurat energii wiele to skrobnięcie posta z marszu nie wymaga ale masz rację ...niereformowalny zerojedynkowiec. Ale może stać go na autorefleksję - sam napisał że „inteligentni ignorują”...a on biedak na razie nie może przestać...

PS samozwańczy szeryf nosił Breitlinga ...jakoś tak na opak

post-55792-0-80555700-1527612519_thumb.jpeg

Edited by desmo

post-95072-0-46344900-1527613889_thumb.jpg

W temacie przewijają się przysłowia, stare buddyjskie przysłowie mówi, że gdy ,,uderzysz głową w dzban  i usłyszysz pusty dźwięk, nie sądź pochopnie, że to dzban jest pusty''. 

Ogólne posty o  cytatach, znanych postaciach, bezmyslności, łapówkarstwie ,  donosicielstwie , wędkarstwie, leszczach, odchodach itd, biorą do siebie zawsze te same osoby, które nie są  wymieniane. Na pytanie dlaczego, każdy odpowie sobie sam.

Miałeś rację ... rozmawia sam z sobą...:-)

Jak dobrze poszukasz to i Nautilusa znajdziesz.

Powiedz, gdzie u  oficjalnego sprzedawcy/salonu mozna kupic Nautilusa a chetnie skorzystam - jak to tylko takie gadanie, ze wiem, ale nie powiem, to dajmy sobie spokoj... B)

Różnica w cenie, która nie ma uzasadnienia w jakości mechanizmów: 3120 vs 324.

Prosze Cie... Zarowno Patek jak i AP czy VC powinni od lat uczyc sie od ROLEXA jak wykonac PORZADNY mechanizm. Kiedys nie interesowaly Cie odchylki dobowe, bo miales AP, ktory "jechal jak chcial" a Ty to tlumaczyles "wielkim zegarmistrzostwem" i tym, ze zegarek mechaniczny ma do tego prawo. Teraz - posiadajac PP (przepieknego badz co badz ;) ) piszesz o roznicach mechanizmow... A ja sie zapytam inaczej - co oprocz pieknego zdobienia (czysta estetyka) wplywa na to, ze AP, VC czy PP za najprostrzy mechanizm krzycza sobie 3-4 razy wiecej, niz Rolex, ktory dokladnosc chodu i wytrzymalosc trzyma od lat?

Nie mam aż tak szerokiej wiedzy, żeby to w ten sposób ocenić. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że kryzysy rynkowe Patkowi nie straszne. A co będzie za 30, 50, 100 lat... To chyba tylko Jezus wie.

Ja tez nie mam, ale to forum "prowokuje" do takich gdyban w ktorych i Ty uczestniczysz B)

Dlatego smiem twierdzic, ze Patek, to taki Maybach, ktory z jednej strony swietnie sobie radzi a z drugiej i tak w koncu przejmie go SG i nie bedzie sie wiele roznil od Panerai, gdyz to oni wyznacza mu kierunek co i jak - ale to moja perspektywa ;)

ps

nie zmiena to faktu, iz i tak Nautilus jest u mnie nadal nastepca RO :)

Edited by artme

Kolego Adi , na forum jest tylu gimnazjalistów , może kolega poprawi ten schemat , bo się utrwalić może.

Guest The Lord

Powiedz, gdzie u  oficjalnego sprzedawcy/salonu mozna kupic Nautilusa a chetnie skorzystam - jak to tylko takie gadanie, ze wiem, ale nie powiem, to dajmy sobie spokoj... B)

Męczy mnie już ta dyskusja, bo to nie jest żadna wiedza tajemna. Kierunek Dubaj. Życzę udanych zakupów i fajnej wycieczki.

Prosze Cie... Zarowno Patek jak i AP czy VC powinni od lat uczyc sie od ROLEXA jak wykonac PORZADNY mechanizm. Kiedys nie interesowaly Cie odchylki dobowe, bo miales AP, ktory "jechal jak chcial" a Ty to tlumaczyles "wielkim zegarmistrzostwem" i tym, ze zegarek mechaniczny ma do tego prawo.

Oczywiście, że ma do tego prawo. Dlatego twierdziłem, że rozpatrywanie precyzji pomiaru czasu w kategorii priorytetu nie idzie w parze z zegarkami mechanicznymi. I nadal to podtrzymuję.

A ja sie zapytam inaczej - co oprocz pieknego zdobienia (czysta estetyka) wplywa na to, ze AP, VC czy PP za najprostrzy mechanizm krzycza sobie 3-4 razy wiecej, niz Rolex, ktory dokladnosc chodu i wytrzymalosc trzyma od lat?

Jeżeli tego nie rozumiesz, to znaczy, że czas który spędziłeś na forum był czasem zmarnowanym.

Ja tez nie mam, ale to forum "prowokuje" do takich gdyban w ktorych i Ty uczestniczysz B)

Dlatego smiem twierdzic, ze Patek, to taki Maybach, ktory z jednej strony swietnie sobie radzi a z drugiej i tak w koncu przejmie go SG i nie bedzie sie wiele roznil od Panerai, gdyz to oni wyznacza mu kierunek co i jak - ale to moja perspektywa ;)

Prędzej piekło zamarznie niż SG przejmie firmę Patek Philippe. Zresztą w przeszłości śp. Hayek podejmował próby przejęcia Patka i nic z tego nie wyszło. Przy okazji, Panerai należy do Richemont. Z mojej strony EOD.

mod

Część postów usunięta. 

Czasami lepiej nic nie pisać   ;)

Edited by rk7000

Pozdrawiam

Roman

Guest The Lord

@artme,
w nawiązaniu do poprzedniego maila, w Gold and Diamond Park mają jeszcze dwie sztuki Nautilusa. Zostały im wersje ze wskaźnikiem rezerwy chodu i z fazami księżyca, Ref. 5712. Podstawowy Ref. 5711 został już sprzedany. Cena około 45000 Euro. Chcesz namiary na sprzedawcę? Możesz ewentualnie uderzyć do Ahmed Seddiqi & Sons.

Męczy mnie już ta dyskusja, bo to nie jest żadna wiedza tajemna. Kierunek Dubaj. Życzę udanych zakupów i fajnej wycieczki.

Ostatnio kolega z naszego forum byl i choc czas oczekiwania byl krotszy niz w Europie, to i tak nie uswiadczyl Nautilusa od reki tak samo jak stalowej Daytony - amen.

@artme,

w nawiązaniu do poprzedniego maila, w Gold and Diamond Park mają jeszcze dwie sztuki Nautilusa. Zostały im wersje ze wskaźnikiem rezerwy chodu i z fazami księżyca, Ref. 5712. Podstawowy Ref. 5711 został już sprzedany. Cena około 45000 Euro. Chcesz namiary na sprzedawcę? Możesz ewentualnie uderzyć do Ahmed Seddiqi & Sons.

Daj na PM - chetnie sie dowiem.

Guest The Lord

Daj na PM - chetnie sie dowiem.

Wysłałem. Powodzenia.  :)