Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Waldeusz

Co noszą znani ludzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Eswatini

 

Ludność Eswatiniidotknięta jest wieloma groźnymi chorobami, opieka medyczna jest fatalna, a sami lekarze przed samą wizytą żądają wcześniejszej zapłaty. Wskaźnik zachorowań na HIV/AIDS należy do najwyższych w świecie. Szacuje się, że ponad 42,6% ludności Eswatinii jest zarażonych tym wirusem (w grupie wiekowej 25-29 lat wskaźnik ten wynosi aż 56 %). Średnia długość życia wynosi 32 lata.

 

Oto Król Eswatinii Mswati III dawniej Królestwo Suazi.

Prócz wielu kosztownych zegarków, Król posiada również 15 Żon. Niestety ekstrawagancja, którą epatuje spotyka się z ogromną falą krytyki ludności, ze względu na trudne warunki życia. Mswatii gustuje głównie w zegarkach Jacob & Co. Jednym z najdroższych jest Ashoka, którego koszt wynosi circa 60 mln zł. Król naturalnie nie może być gorszy od Cristiano Ronaldo, więc nabył Jacob & Co. Grand Baguette to oczywiście nie jedyny, który w swej kolekcji trzyma CR7 i który to musiał znaleźć się w kolekcji Króla...

A na końcu Córka Króla, też skromniutko.

Mswati 1.png

Mswati 2.png

Mswati 3.png

Mswati 4.png

Mswati 5.png

Mswati 6.png

Mswati 7 D.png

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
46 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Jego Wysokość to piękny przykład tego, iż nie szata - a już na pewno nie drogi zegarek - zdobi człowieka.   ;)

https://www.rfi.fr/en/africa/20191112-mswati-iii-renews-royal-fleet-while-eswatini-s-cash-strapped-economy-falters

Skromny z niego człowiek.

Jacob & Co. Five Time Zones 2,5 mln zł.

Co tam, że 30% dzieci poniżej 5 roku życia nie ma co jeść. Ważne, że nadgarstkowe zrobi :)

MSwati8.jpg

I parę innych.

mswati9.jpg

mswati10.jpg

mswati11.jpg

mswati12.jpg

mswati13.jpg

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało jak oni te luksusowe auta w takich miejscach serwisują/naprawiają. Nie zakładam żeby firmy jak Rolls czy Lamborghini miały centra serwisowe w Eswatini. 
Kiedyś w Afryce w Tanzanii  środku niczego widziałem gościa (łowcę talentów piłkarskich) w Porsche Cayenne, który przemierzał bezdroża w poszukiwaniu przyszłych gwiazd futbolu. Ciekawe jak by naprawiał to Porsche gdyby mu się zepsuło.

2 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Eswatini

 

Ludność Eswatiniidotknięta jest wieloma groźnymi chorobami, opieka medyczna jest fatalna, a sami lekarze przed samą wizytą żądają wcześniejszej zapłaty. Wskaźnik zachorowań na HIV/AIDS należy do najwyższych w świecie. Szacuje się, że ponad 42,6% ludności Eswatinii jest zarażonych tym wirusem (w grupie wiekowej 25-29 lat wskaźnik ten wynosi aż 56 %). Średnia długość życia wynosi 32 lata.

 

Oto Król Eswatinii Mswati III dawniej Królestwo Suazi.

Prócz wielu kosztownych zegarków, Król posiada również 15 Żon. Niestety ekstrawagancja, którą epatuje spotyka się z ogromną falą krytyki ludności, ze względu na trudne warunki życia. Mswatii gustuje głównie w zegarkach Jacob & Co. Jednym z najdroższych jest Ashoka, którego koszt wynosi circa 60 mln zł. Król naturalnie nie może być gorszy od Cristiano Ronaldo, więc nabył Jacob & Co. Grand Baguette to oczywiście nie jedyny, który w swej kolekcji trzyma CR7 i który to musiał znaleźć się w kolekcji Króla...

A na końcu Córka Króla, też skromniutko.

 

 

 

 

 

 

Mswati 7 D.png

Kapuściński już lata temu pisał w jednej ze swych książek, że im biedniejsze państwo, tym bardziej luksusowym samochodem poruszają się jego przedstawiciele 😜.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka. Pan król Mswati III zleca zadzwonienie do serwisu RR. Serwis przylatuje na miejsce, robi co ma zrobić i odlatuje. Pan Mswati III płaci i po zawodach. Tak bym to widział.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Zawsze mnie zastanawiało jak oni te luksusowe auta w takich miejscach serwisują/naprawiają. Nie zakładam żeby firmy jak Rolls czy Lamborghini miały centra serwisowe w Eswatini. 
Kiedyś w Afryce w Tanzanii  środku niczego widziałem gościa (łowcę talentów piłkarskich) w Porsche Cayenne, który przemierzał bezdroża w poszukiwaniu przyszłych gwiazd futbolu. Ciekawe jak by naprawiał to Porsche gdyby mu się zepsuło.

Kapuściński już lata temu pisał w jednej ze swych książek, że im biedniejsze państwo, tym bardziej luksusowym samochodem poruszają się jego przedstawiciele 😜.

Wstawiłbym mapkę Świata z kolorkami, które mogłyby nieco rozjaśnić zjawisko "lekkomyślności", ale nie chcę rozpętać kłótni. Admin i tak miał sporo pracy przy tym wątku ;)

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Wstawiłbym mapkę Świata z kolorkami, które mogłyby nieco rozjaśnić sytuację "lekkomyślności", ale nie chcę rozpętać kłótni. Admin i tak miał sporo pracy przy tym wątku ;)

 

No ale czy to nie Ty jakiś czas temu pisałeś w innym dziale, że lepsza dynastia do rządzenia niż demokracja😁 (jeśli się mylę, to mnie popraw)? A gdyby te ludki miały demokrację, to by przywódcę, miłośnika luksusowych gadżetów mogli się łatwo pozbyć w wyborach, a tak to

muszą tolerować króla, bo to pewnie władca z bożej woli i jak to tak pomazańca Bożego się pozbyć🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Wstawiłbym mapkę Świata z kolorkami, które mogłyby nieco rozjaśnić zjawisko "lekkomyślności", ale nie chcę rozpętać kłótni. Admin i tak miał sporo pracy przy tym wątku ;)

 

Ten Mswati to taki wspólczesny Bokassa tylko może ma normalniejsze zwyczaje żywieniowe?

Że też sprzedającym mu te cuda nie zadrży ręka wiedząc skąd ma forsę i jak żyją jego poddani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, beniowski napisał(-a):

No ale czy to nie Ty jakiś czas temu pisałeś w innym dziale, że lepsza dynastia do rządzenia niż demokracja😁 (jeśli się mylę, to mnie popraw)? A gdyby te ludki miały demokrację, to by przywódcę, miłośnika luksusowych gadżetów mogli się łatwo pozbyć w wyborach, a tak to

muszą tolerować króla, bo to pewnie władca z bożej woli i jak to tak pomazańca Bożego się pozbyć🤣

Waldku zaraz będą mnie obsztorcowywać za offtop.

Nie chcę rozwijać wątku, Afryka to kontynent cierpienia. Wynika to głównie z... No własnie niskiej inteligencji ludzi. Do władzy dorwie się albo tyran mordujący miliony albo kretyn, który głodzi ludzi.

Wyobrażasz sobie taką sytuację we Francji? Ja nie.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Waldku zaraz będą mnie obsztorcowywać za offtop.

Nie chcę rozwijać wątku, Afryka to kontynent cierpienia. Wynika to głównie z... No własnie niskiej inteligencji ludzi. Do władzy dorwie się albo tyran mordujący miliony albo kretyn, który głodzi ludzi.

Wyobrażasz sobie taką sytuację we Francji? Ja nie.

Wstawiaj zegarki do dyskusji, wtedy adminowi będzie trudniej interweniować🤣
 

Swoją drogą, my za granicą mamy sąsiada który też lubi szwajcarskie zegarki. A powinien bardziej chyba rosyjskie 😂.

 

image.thumb.png.847430d51cb45984b5f55d04d46d3e84.png

11 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Ale zegarka nie kojarzę 😁😁😁

Screenshot_2024-01-04-20-40-57-22_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg

Jakiś czas temu na zagranicznym forum przeczytałem, że we wrześniu 1943 roku Duce podarował Otto Skorzenemu złoty zegarek firmy Wintex w podziękowaniu za uwolnienie go. Wziąłem to za mistyfikację, bo pamiętałem, że Wintex narodził się jako marka w latach 50. XX wieku, ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Wstawiaj zegarki do dyskusji, wtedy adminowi będzie trudniej interweniować🤣
 

Swoją drogą, my za granicą mamy sąsiada który też lubi szwajcarskie zegarki. A powinien bardziej chyba rosyjskie 😂.

 

image.thumb.png.847430d51cb45984b5f55d04d46d3e84.png

Calatrava jak na przywódcę przystało, to świetny zegarek.

Od 2000 roku wykonali gigantyczny progres, ich PKB wzrosło 4krotnie.

 

Były Szach Iranu i Cobra.

 

reza.png


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minutes ago, beniowski said:

Zawsze mnie zastanawiało jak oni te luksusowe auta w takich miejscach serwisują/naprawiają.


Poznałem kiedyś braci których to ojciec jest podobnym królem do wyżej omawianego, chłopaki mieszkali/ studiowali w Londynie przez pewien czas, rozwalali nowe auta premium w trybie przyspieszonym (czasami był to tydzień czasu), auta te zostawiali na ulicy… chodniku itd, stały tak do czasu aż gmina odholowała auto na parking, żaden z braci się tym całkowicie nie przejmował, po prostu wyciągał jedną z kart kredytowych i zamawiał nowe auto. 
Tak samo sytuacja wyglądała z ich domem, gdy coś się popsuło lub zostało zniszczone (w tym bracia byli szpecami😂) to zamawiali sobie nowe i tyle, czy było to zachowanie „wyniesione z domu”… być może. 
Dodam że jak kiedyś ojciec przyjechał ich odwiedzić to chatę na elegancko odnowili przez weekend 😂 Król przyjechał ze świtą i kilkoma żonami, a wyglądało to wszystko dosłownie jak w z filmu Comming to America z EM. 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Eswatini

 

Ludność Eswatiniidotknięta jest wieloma groźnymi chorobami, opieka medyczna jest fatalna, a sami lekarze przed samą wizytą żądają wcześniejszej zapłaty. Wskaźnik zachorowań na HIV/AIDS należy do najwyższych w świecie. Szacuje się, że ponad 42,6% ludności Eswatinii jest zarażonych tym wirusem (w grupie wiekowej 25-29 lat wskaźnik ten wynosi aż 56 %). Średnia długość życia wynosi 32 lata.

 

Oto Król Eswatinii Mswati III dawniej Królestwo Suazi.

Prócz wielu kosztownych zegarków, Król posiada również 15 Żon. Niestety ekstrawagancja, którą epatuje spotyka się z ogromną falą krytyki ludności, ze względu na trudne warunki życia. Mswatii gustuje głównie w zegarkach Jacob & Co. Jednym z najdroższych jest Ashoka, którego koszt wynosi circa 60 mln zł. Król naturalnie nie może być gorszy od Cristiano Ronaldo, więc nabył Jacob & Co. Grand Baguette to oczywiście nie jedyny, który w swej kolekcji trzyma CR7 i który to musiał znaleźć się w kolekcji Króla...

A na końcu Córka Króla, też skromniutko.

 

Ty sie prosisz...😎

 

3 minuty temu, Londek napisał(-a):


Poznałem kiedyś braci których to ojciec jest podobnym królem do wyżej omawianego, chłopaki mieszkali/ studiowali w Londynie przez pewien czas, rozwalali nowe auta premium w trybie przyspieszonym (czasami był to tydzień czasu), auta te zostawiali na ulicy… chodniku itd, stały tak do czasu aż gmina odholowała auto na parking, żaden z braci się tym całkowicie nie przejmował, po prostu wyciągał jedną z kart kredytowych i zamawiał nowe auto. 
Tak samo sytuacja wyglądała z ich domem, gdy coś się popsuło lub zostało zniszczone (w tym bracia byli szpecami😂) to zamawiali sobie nowe i tyle, czy było to zachowanie „wyniesione z domu”… być może. 
Dodam że jak kiedyś ojciec przyjechał ich odwiedzić to chatę na elegancko odnowili przez weekend 😂 Król przyjechał ze świtą i kilkoma żonami, a wyglądało to wszystko dosłownie jak w z filmu Comming to America z EM. 
 

 

Dokładnie jak z politykami - prawie nic tak nie deprawuje, jak możliwość wydawanie nieswojej kasy 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się tu delikatnie wtrącę do wątku ale te zegarki Pana Króla moim skromnym zdaniem są nie tyle straszne, co wręcz ohydne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie powinno się oceniać człowieka po noszonych przez niego zegarkach, bo niby każdy nosi takie, jakie lubi lub na jakie go stać. Prawda to czy fałsz? 🤔


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi zatem co jest pięknego choćby w pierwszym, pomijając że kosztowności które go zdobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Ten Mswati to taki wspólczesny Bokassa tylko może ma normalniejsze zwyczaje żywieniowe?

Że też sprzedającym mu te cuda nie zadrży ręka wiedząc skąd ma forsę i jak żyją jego poddani.

Naprawdę myślisz że sprzedawca w w butiku powie (jeśli rozpozna np. jakiegoś gościa że to krwawy dyktator, skompromitowany polityk lub lokalny mafioso): hola, hola, zły człowieku, nie sprzedam ci tego gadżetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, souls_hunter napisał(-a):

Krótka piłka. Pan król Mswati III zleca zadzwonienie do serwisu RR. Serwis przylatuje na miejsce, robi co ma zrobić i odlatuje. Pan Mswati III płaci i po zawodach. Tak bym to widział.

Przylatuje samolot, zabiera samochód na serwis do np UK. Po serwisie wraca również samolotem. 

To jest standardowa usługa serwisu. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Przylatuje samolot, zabiera samochód na serwis do np UK. Po serwisie wraca również samolotem. 

To jest standardowa usługa serwisu. 

Aż mi się nie chce wierzyć, chyba że to właściciel RR płaci za przelot auta tam i z powrotem samolotem. Przecież to są astronomiczne koszty. To jakbym sobie w latach 90-tych kupił RR w Polsce (zanim był tu serwis) i np. mieszkał na wsi u teściowej, to by mi przylatywali z Anglii zrobić serwis? 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.