Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli koreańczyk, jako nurkowy tool-watch też się sprawdzi. Kurcze, biję się z myślami. Kliknąć ? Bo w zanadrzu kolejka zegarków do nabycia drogą kupna jest...

Oczywiście biorę pod uwagę jedyną słuszną wersję - czarnego submersible

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikaj

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kliknął... jakbym nie miał :D  a wersja faktycznie jedyna słuszna ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratatata... poza tym zdaje się że submersible jest tylko czarny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jedyna słuszna" w kontekście diver'ów ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kliknąłem  :ph34r:

Najlepsze jest to, że początkowo mi się ten zegarek zupełnie nie podobał (chodzi o design), jakiś taki nijaki był. Możliwe, że to przez "opatrzenie" się na rozmaite homage, podróby i oryginał. Jak go oglądnąłem na żywo (miałem go na nadgarstku jakieś 20 sekund), to wiedziałem, że kiedyś go kupię. No i James go nosił....tylko na jego był taki dziwny napis - rolmex czy rolex  :rolleyes:

 

Aha, żeby nie było, że post pod postem. Czy ja mam takie wrażenie, czy Tissel na mięsistej skórze, wygląda dużo lepiej, niż na bransolecie ? I druga rzecz, paski NATO. Jest jeszcze jakaś firma, która robi NATO tak, żeby układały się na nadgarstku jak te od Havestona, a nie sterczały we wszystkie strony. Chyba że "2 piece", albo, Sean Bond Connery, jednoczęściowy parciak....

Edytowane przez tomaszzt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie, że cytuję fragment własnego wpisu w innym temacie, ale zależy mi na odpowiedzi...

 

W moim Submersible wachnik zaczął, po paru dniach noszenia, dużo głośniej "pracować". Generalnie jest to "przypadłość" japońskich automatów (nie wiem, jak ze szwajcarami), ale pierwszy raz mam tę miyotę 9015. Mam rozumieć, że to normalna sprawa i nie przejmować się ?

Daito, wywołany do tablicy   :rolleyes:

 

To jedno. Druga sprawa, to wybór następnego zegarka od koreańskiego producenta. Mianowicie, zastanawiam się nad Pilotem 40mm a diverem, tym razem z datą i lupką. Submersible już mam, pilota nie, ale zastanawiam się  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakby ktoś chciał to będę wystawiał hulka bez daty na bazarek. Stan bardzo bezpiecznie 8,5/10

Edytowane przez gunit82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to będę wystawiał hulka bez daty na bazarek. Stan bardzo bezpiecznie 8,5/10

 

Kolego, nie istnieje coś takiego jak Hulk bez daty. Rolex z zasady wersję no date zamieszcza tylko w black standard. ani Hulk, ani historycznie Kermit, ani nowy niebieski Sub w białym złocie nie występuje w wersji bez daty.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to wątek o Tisellu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to wątek o Tisellu.

A hulk to przydomek rolexa ;)

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A hulk to przydomek rolexa ;)

 

OOoo !!! A to Rolex zastrzegł sobie też potoczne nazewnictwo ? 

 

 

 

Kolego, nie istnieje coś takiego jak Hulk bez daty. Rolex z zasady wersję no date zamieszcza tylko w black standard. ani Hulk, ani historycznie Kermit, ani nowy niebieski Sub w białym złocie nie występuje w wersji bez daty.  :)

 

To dział posiadaczy zegarków Tisell 

A w ogóle są takie zegarki HULK ? Czy Rolex ma gdzieś na pudełku napis HULK w nazwie że tak sobie rościcie prawa do nazewnictwa? 

 

Więcej luzu z tym Rolexem naprawdę "nie ma o co " się spinać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej odpuśćmy, niech koledzy z działu Rolexa czują się wyjątkowi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie istnieje coś takiego jak Hulk bez daty.

Dlatego Tisell jest "lepszy" od Rolexa bo ma "Hulka" bez daty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja tu dowcipnie, na miły czwarteczek, a Wy sie spinacie niepotrzebnie ;) Już tłumaczę, o co mi szło...a szło o sprawę poważną, nie jakieś docinki.

​Napisałem ten post, by zwrócić uwagę na pewne zagadnienie. Jeżeli już coś ma stanowić "hommage", czyli upamiętnienie, homagium, akt czci, czy "homarka" jak tu zwykło się pisać na forum... to niechże jest chociaż "hommage'em" czegoś, co istnieje. Trudno upamiętniać nieistniejące.
Inaczej mówmy sobie otwarcie, że rżniemy w Chinach wzór przemysłowy i tyle, a nie żadne "hommage".  Każdy nosi co chce, może i lubi....byle byśmy stali w prawdzie ;) 
​p.s. Kolego Obik! ;D Fajne, dzięki za trochę luzu ;) 

 

0f77f94ffe53f967.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja tu dowcipnie, na miły czwarteczek, a Wy sie spinacie niepotrzebnie ;) Już tłumaczę, o co mi szło...a szło o sprawę poważną, nie jakieś docinki.

 

​Napisałem ten post, by zwrócić uwagę na pewne zagadnienie. Jeżeli już coś ma stanowić "hommage", czyli upamiętnienie, homagium, akt czci, czy "homarka" jak tu zwykło się pisać na forum... to niechże jest chociaż "hommage'em" czegoś, co istnieje. Trudno upamiętniać nieistniejące.

Inaczej mówmy sobie otwarcie, że rżniemy w Chinach wzór przemysłowy i tyle, a nie żadne "hommage".  Każdy nosi co chce, może i lubi....byle byśmy stali w prawdzie ;) 

​p.s. Kolego Obik! ;D Fajne, dzięki za trochę luzu ;)

 

 

 

Napisałem ten post, by zwrócić uwagę na pewne zagadnienie. Jeżeli już używamy słowa "homage" to piszmy je poprawnie, przez jedno "m". Chyba że pochodzimy z Francji. Jeżeli już odmieniamy to samo słowo po polsku, to poprawnie, czyli "homagem" - gdy na końcu słowa angielskiego jest samogłoska, a chcemy je odmienić po polsku, nie stawia się '.

 

Co do samego toku myślenia - pokrętny - wynikałoby z niego, że wierna kopia jest lepszym, słownikowym homagem, niż "wariacja na temat".


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ten post, by zwrócić uwagę na pewne zagadnienie. Jeżeli już używamy słowa "homage" to piszmy je poprawnie, przez jedno "m". Chyba że pochodzimy z Francji. Jeżeli już odmieniamy to samo słowo po polsku, to poprawnie, czyli "homagem" - gdy na końcu słowa angielskiego jest samogłoska, a chcemy je odmienić po polsku, nie stawia się '.

 

Co do samego toku myślenia - pokrętny - wynikałoby z niego, że wierna kopia jest lepszym, słownikowym homagem, niż "wariacja na temat".

Zabawne... naucz mnie proszę więcej. A to jest w słowniku języka polskiego słowo "homage" ,by napisać je "poprawnie" ?  Czemu taka wersja miałaby być rzekomo poprawniejsza niż oryginalna- będąca fr. źródłosłowem- "hommage" . Słowniki PWN nie odnotowują takiego spolszczenia.

Nno... chyba,że opierasz się o uchwałę jakiejś tisellowskiej Rady Języka Polskiego. Inaczej pomyślę,że to takie słabe złośliwostki na siłę :)

 

ale skoro forum miłośników rzekomo poprawnej polszczyzny skończylismy, to wrócmy do zegarków.

Upamiętnienie służy jak rozumiem przypomnieniu, oddaniu szacunku jakiemuś wzorowi przemysłowemu. Tu chyba zgoda?  To o czym mówisz, to żaden hommage i żadna "wariacja" a po prostu przeróbka  połączona z rżnięciem tego wzoru.  Degustibus. Kwestia smaku. Koniec pieśni :)

 

p.s. a jeśli tak na siłę proponujesz kącik anglistyczny, to francuskie hommage - w swej wersji podstawowej aplikowane i przyswojone do języka Anglów Sasów i Jutów występuje równocennie w wersji klasycznej przez podwójne "m"  (Cambridge Dictionary do poduszki polecam) . 

Edytowane przez Trollix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam napisałeś że nie ma Hulka bez daty więc jak można "rżnąć" coś co nie istnieje. W tym przypadku producenta zadał sobie trud żeby chociaż trochę odejść od pierwowzoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej pomyślę,że to takie słabe złośliwostki na siłę :)

 

To dokładnie słabe złośliwostki na siłę.

 

Silę się, bo po raz kolejny ktoś (w tym przypadku Ty) wbija kij w mrowisko, używając słowa homage; próbując wykorzystać je przeciwko posiadaczom zegarków mniej lub bardziej zbliżonych do oryginalnego projektu Submarinera. To nie jest spór replika versus podróbka, gdzie terminologia jest jasna i nie do zakwestionowania.

 

Te "klony" należy jakoś nazwać, dla wygody dalszej dyskusji. Homage jest przyjętym terminem na anglojęzycznych forach - wszyscy wiedzą o co chodzi - ale jak ktoś chce się upierać, rysować jakieś linie na piasku, gdzie jest granica między chamską kopią, a zegarkiem wzorowanym i teraz wykrwawiać siebie i innych w dyskusji, kiedy wiadomo, że jednym się coś podoba / nie przeszkadza / jest akceptowane, a drugim nie podoba / przeszkadza / nie jest akceptowane?

 

Poruszanie tego tematu, z góry wiedząc, że dyskusja będzie w najlepszym wypadku jałowa to... takie słabe złośliwostki na siłę.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chętnie się pochwalę swoim nowym nabytkiem :)

Edytowane przez robmir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.