Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Widzę, że też odczuwasz brak bezela do AW-570? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupeczki trzy :D

 

 

 

,..bardzo apetyczne jak na trzydziestolatki, brunetka, i ruda, a i ta blondynka niczego sobie  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dostałem od żony w prezencie pięknego  G-shocka  GAX-100B-1AER.  I mam do was 2 pytania.

Pierwsze standardowo o instrukcję PL 

A drugie to czy jest możliwość zmienić w ekranie wyświetlania daty z czarnego tła i białych liter na białe tło i czarne litery czy to już zależy tylko od modelu ?

Trochę słabo widoczne jest to w obecnej konfiguracji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj i gratulacje fajnego prezentu :)

Na 2gie pytanie odp, że nie zmienisz tego w "menu" zegarka jedynie trzeba by rozebrac zegarek i kupić moduł z innej wersji kolorystycznej albo samemu przerabiać wymieniając folie polaryzacyjną.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się najlepszego zadziało z cenami na WS?

Nagle wszystkie promocje się skończyły

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszly w gore zeby na black friday byly takie jak ostatnio

Edytowane przez ShoRtie

GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj i gratulacje fajnego prezentu :)

Na 2gie pytanie odp, że nie zmienisz tego w "menu" zegarka jedynie trzeba by rozebrac zegarek i kupić moduł z innej wersji kolorystycznej albo samemu przerabiać wymieniając folie polaryzacyjną.

 

Ok dzięki za pomoc. Czyli nie ruszać i przywyknąć.  A jak z termometrem ? działają poprawnie w tych zegarkach ? BO ja ma chyba nie skalibrowany i pokazuje 58,5 stopnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek musisz sciagnac z reki na jakies 20-30 min i wtedy odczytać i taki odczyt bedzie dokladny.Na rece by trzeba kalibrowac go z termometrem a i tak w roznych warunkach bedzie przeklamywac.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekłamuje tylko podaje temperaturę wyższą z przyczyn oczywistych.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich to oczywistych przyczyn ma prawie 60 st C??? Ja widzę tylko jedną - ma ustawioną skalę Fahrenheita zamiast Celsiusza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich to oczywistych przyczyn ma prawie 60 st C??? Ja widzę tylko jedną - ma ustawioną skalę Fahrenheita zamiast Celsiusza. 

 Właśnie nie , jest celcjusza, nie wiem czy ja przestawiłem coś przy pierwszych zabawach bez instrukcji  w każdym razie teraz na ręce mam 56 stopni celcjusza. 

 

To że będzie przekłamywać t o się domyślam ale kilka stopni a nie 30 :) 

 

A jak się go kalibruje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosto, zegarek na reku, jakiś dokładny termometr pokojowy obok ,rękaw odsloniety(lub nie ), odczekujesz jakies kilkanaście minut,a potem ustawiasz na zegarku temperature odczytana z tego pokojowego i tyle i zegarek masz ustawiony. 

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby zegarek kalibrować nie na ręce.

Na ręce nie będzie dokładnego odczytu tylko przybliżony +/- 5 °C.

To tak na podstawie własnych obserwacji.

;)

Edytowane przez S.Adi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no..nie  wiem co lepsze, skalibrowany nie na reku ale na stole tez będzie przeklamywal bo odczyt zrobisz majac go przecież  już na reku,

ja sobie dalem spokoj z termometrami itp..w zegarku, zawsze przeklamuja, zwłaszcza wysokościomierze i termometry, jedynie barometr jest cos wart.reszta to iluzoryczne i mało przydatne fanaberie.ale co kto lubi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak barometr się sprawdza, wysokościomierz jest baryczny, więc też daje rade, proponuję o tym poczytać. Mam kilka zegarków z sensorami i jak leżą obok siebie, to wskazują identyczną temperaturę, jak stacja pogodowa, więc nie widzę potrzeby kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fanaberie" - TAK! ...jeżeli nie używasz, lub jak nie wiesz jak używać.

- Termometr skalibrowany "na stole" może służyć do sprawdzenia temperatury rano w schronisku, lub namiocie. Budzę sie rano, zegar rzucam na parapet, przed namiot i jem spokojnie śniadanko. Po 20 min wiem jaka temp za oknem, tropikiem.

Skalibrowany na ręce jeżeli nie przykrywamy go mankietem bluzy, kurtki, pokazuje temp z tolerancją -/+ do 3 stopni. (Sprawdziłem w okresie wiosenno jesiennym, i takie mam zdanie)

 

- Wysokościomierz (przy stałych warunkach pogodowych) kalibruję przy tablicy w dolinie i wiem ile mi zostało do pokonania metrów w pionie. Na szczycie sprawdzam różnicę w wysokości pokazanej przez zegar i tabliczkę z nazwą szczytu, lub mapą ( bo są takie góry gdzie tabliczek nie ma). Jak są takie same to dostaję banana (...na twarzy), jak nie, to znowu kalibruję, i mogę potem w trakcie schodzenia rozkładać siły na zejście bo wiem ile mi zostało jeszcze w pionie. Z odczytu wysokości mogę też określić swoją pozycję na szlaku w wypadku braku widoczności.

 

- Kompas raczej przydaje mi się w lesie lub górach typu Bieszczady (nie te części najbardziej znane, kto bywał wie o co "kaman"), lub w Beskidzie Niskim.

 

- Barometr: jak w biurze ktoś narzeka na samopoczucie, to mu tłumaczę że ciśnienie spadło, podskoczyło, wacha się, pokazuję wykres na zegarku ...i od razu taka osoba czuje się lepiej! Bo to przecież WINA POGODY!

 

- Godziny wschodu i zachodu słońca - no jak ktoś uprawia trekking, to fajnie jest wiedzieć o której robi się ciemno. (Na Palenicy Białczańskiej powinni TOPR-owcy takie rozdawać!). Do zdjęć to czasem też jest przydatne.

 

Faktycznie kupowanie zegarka z "wodotryskami" dla szpanu... to ja uważam za fanaberię, dlatego nie mam w swoim funkcji "morskich", "lotniczych" bo takowych bym nie używał.

Polecam świadome zakupy: określenie potrzeb i dobranie do nich zegarka. Nie będzie wtedy narzekań i "obrzydzania" innym.

 

PS. ...ale  z drugiej strony zegarek to jednak jedyna biżuteria, która zawsze i w każdej sytuacji jest dozwolona mężczyźnie! Więc czemu nie zaszaleć! Jak coś się komuś podoba to niech kupuje, nosi i ma z tego przyjemność.

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona!

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięknie i ladnie, (wiem co i jak działa w takich zegarkach, bo mam jeszcze gdzies tam lezy sgw300h) i obstaje nadal przy swoim, barometr tak, reszta to przerost formy nad rzeczywista wartoscia takie układu zegar + cos tam+ cos tam,...ajk to mowia Indianie jak owe cos jest do wszystkiego to bywa  tak, ze owe cos jest do niczego..ale  to moje zdanie,i tak na marginesie, jak to już tu kiedyś napisałem seria sgw xxx to nieudane przedsiewziecie,wszechobecna  taniość i marne plastikowe materialy rozkladaja ja kompletnie, 

a tu poniżej opisywany sgw300 13445809_DSCF1305.JPG

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fanaberie" - TAK! ...jeżeli nie używasz, lub jak nie wiesz jak używać.

 

 

PS. ...ale  z drugiej strony zegarek to jednak jedyna biżuteria, która zawsze i w każdej sytuacji jest dozwolona mężczyźnie! Więc czemu nie zaszaleć! Jak coś się komuś podoba to niech kupuje, nosi i ma z tego przyjemność.

 

  bez obaw jak potrzebuje to radze sobie swietnie i bez polskich instrukcji  i z plywami i z fazami księżyca, co jednak jjest troche trudniejsze niż barom/ temper./wysokościomierz

 

co dozwolonej biżuterii męskiej..hmmm,to skad ta teoria ze jedynie zegarek jest dopuszczany, i przez kogo ? Dziwne, noo ale nie wiem, jednak od dawna jestem poza krajem, wiec typowe wyłącznie dla polski normy nie sa mi  znane.Dziwny kraj.

 

,.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dozwolonej biżuterii męskiej..hmmm,to skad ta teoria ze jedynie zegarek jest dopuszczany, i przez kogo ? Dziwne, noo ale nie wiem, jednak od dawna jestem poza krajem, wiec typowe wyłącznie dla polski normy nie sa mi  znane.Dziwny kraj.

Ja osobiście nie mam nic przeciwko męskiej biżuterii sam ją kiedyś chętnie nosiłem... Ale są pewne dress cody w różnych dziedzinach życia, różnych zawodach, branżach i właśnie zegarek jest w nich takim, można powiedzieć, "wyjątkiem"

Na przykład we Francji narodowy przewoźnik kolejowy zabronił męskiej obsłudze, która ma kontakt z pasażerami, noszenia kolczyków i innej biżuterii.

 

Co do przydatności sensorów, może faktycznie Ty trafiłeś na "słabe". Dzisiejsze TRIPLE SENSOR dają radę i ja z nich korzystam. mogę oczywiście wziąć na wyprawę w góry dodatkowo termometr, barometr z alti i kompas analogowy, ale to waży, a zegarek mam na ręce zawsze i się sprawdza.

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak barometr się sprawdza, wysokościomierz jest baryczny, więc też daje rade, proponuję o tym poczytać. Mam kilka zegarków z sensorami i jak leżą obok siebie, to wskazują identyczną temperaturę, jak stacja pogodowa, więc nie widzę potrzeby kalibracji.

 

No właśnie u mnie wymaga bo mam 55 stopni aktualnie w domu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.