Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

Też mnie kusiło czy do niego nie wrócić. Bardzo lubię ten wyświetlacz.

No i możliwość synchronizacji ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

@murcins Aż do zdjęcia trzeba było bransoletę rozpiąć. :)

Zacna kolekcja, Milordzie.

No ładnie nazbierałeś tych zakrętek, tylko słoików brak :D:P

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Miała być redukcja kolekcji przez sprzedaż mudmana smokey grey a tylko się powiększyła o kolejnego mudka, którego kupiłem już drugi raz, bo człowiek zaczął z nim tęsknić ^^bbe8f0b4a87724565dc779ccb0f5e3ba.jpg

Pikny, yno go na grubie nie styrej  :P

Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Dzięki uprzejmości kolegi z forum taki kwadraciak dziś do mnie dotarł. Jeszcze tylko naładować aku, zsynchronizować i można nosić ;)

Też o nim myślałem - ale słowo się rzekło że już nie kupuję zegarków... :D

A możesz z jakąś kostką go pstryknąć dla porównania? On jest większy niż 5610?

:)

No i to w końcu jedyny G-Shock wśród Rolexów ;)

On ma takie szkło czy ktoś nakleił szkło hartowane zwane czasem folią?

Też o nim myślałem - ale słowo się rzekło że już nie kupuję zegarków... :D

A możesz z jakąś kostką go pstryknąć dla porównania? On jest większy niż 5610?

Wg pomiarów przeprowadzonych suwmiarka plastikową za 5 PLN z Leroy Merlin GW-M5610 wydaje się mieć (poza grubością) niemal identyczne wymiary: 43,5 x 46 x 13,5 (G-7800) vs 43 x 46 x 12 (GW-M5610). Niemniej jednak G-7800 wygląda bardziej masywnie i na nadgarstku nosi się raczej jak GW-5000 (a nawet sprawia wrażenie nieco większego), a nie jak GW-M5610.

47028349831_bc5eca556b_o.jpg

On ma takie szkło czy ktoś nakleił szkło hartowane zwane czasem folią?

Nie widzę żadnej folii, czy szkła hartowanego, więc chyba tak wygląda w oryginale.

To są chętni czy zostawiać w kolekcji?;>

Coraz bardziej mnie ta Twoja fotka inspiruje. :) Śliczna jest ta wersja.

Witam. Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział. Powiedzcie mi czy po wymianie paska bądź bezela zegarek traci gwarancję producenta? Czy może ją ktoś podważyć w związku z własną ingerencją w zegarek pomimo wymiany samego plastiku bez rozkręcania dekielka koperty ? Na przykład taka zmiana w GWG na takie ubranko Maharishi

Pasek i bezel to elementy wymienne - ich wymiana nie powoduje ingerencji w moduł i rozszczelnienie zegarka, moim zdaniem, na zdrowy rozsądek, nie ma to wpływu na gwarancję, choć nigdy, w przypadku g-shock'a, nie korzystałem z serwisu gwarancyjnego bo nie było potrzeby...

:)

No moim zdaniem też nie ma wpływu. Chodzi mi o to jakie podejście ma do tego Zibi. Kiedyś były takie akcje że poszkodowany w kolizji drogowej nie otrzymywał odszkodowania bo przeoczył wykonanie badania technicznego samochodu w terminie chociaż nie miało to wpływu na sprawstwo kolizji. Pasek i bezel to elementy wymienne lecz czy nie podważą tego jeżeli wymieni się je samemu a nie zleci serwisowi. O to mi chodzi

Taka wymiana to prosta sprawa ale z serwisami jest różnie

Nie ma to wpływu na gwarancję .możesz wymieniać.

Zapraszam do polubienia mojej strony >> G-shock Collection na FB lub Instagram   :D

(...) czy po wymianie paska bądź bezela zegarek traci gwarancję producenta? Czy może ją ktoś podważyć w związku z własną ingerencją w zegarek pomimo wymiany samego plastiku bez rozkręcania dekielka koperty ?

Dla pewności napisz e-mail z zapytaniem do serwisu - w razie czego będziesz miał podkładkę :)

Tym bardziej, że nawet jakby coś się stało z modułem w kwestii gwarancyjnej, to zawsze przed oddaniem do serwisu możesz założyć z powrotem stare ciuchy.

Tym bardziej, że nawet jakby coś się stało z modułem w kwestii gwarancyjnej, to zawsze przed oddaniem do serwisu możesz założyć z powrotem stare ciuchy.

ok 

Otwierałem dziś gw9010 bo chciałem usunąć paproch pod szkłem i wszystko poskladalem spowrotem ale coś nie bardzo chce mi teraz działać auto podświetlenie. Jakieś rady co mogę z tym zrobić?

Próbowałem nim już „wstrząsać”, trochę obstukiwac, żeby może rozruszać trochę te kulkę w środku ale nie ma specjalnego efektu. Wszedłem w ten trym TLT, gdzie jeśli wszystko działa prawidłowo i przechyli się zegarek to pojawia się 8888, u mnie natomiast łapie srednio raz na 10 użyć. Wie ktoś czy można rozkręcić zegarek i jakoś manualnie sprawdzić co jest z ta kulką odpowiedzialna za auto podswoetlenie?

Edited by kacprzak1991