Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś pomysł co w zamian za kostkę ?? Nie za dużych gabarytów ??  Zależało by mi na multiband 6 + automatyczne podświetlenie po podniesieniu nadgarstka. 

Edytowane przez LICHU89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że Romek to będzie moja jedyna miłość, a tu proszę jaka niespodzianka, godny następca. chyba nadszedł czas na rozstanie z Romanem  😁87B78CF9-A9E7-4C51-8F58-8E18274C4AF5.thumb.jpeg.d338e5968e712c6ba3c92a2435d3dc19.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LICHU89 napisał:

Jakiś pomysł co w zamian za kostkę ?? Nie za dużych gabarytów ??  Zależało by mi na multiband 6 + automatyczne podświetlenie po podniesieniu nadgarstka. 

A kostka zła że na siłę szukasz alternatywy?  Generalnie to ciężko o coś innego wśród współczesnych G w podobnych gabarytach i wspomnianymi funkcjami (ewentualnie GBX-100 ale tu zamiast MB6 jest Bluetooth).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwy wybór 👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, GTB napisał:

Właściwy wybór 👏

No ja myślę, boże ile ja już pieniędzy wydałem na te cholerne zegarki....... a dalej przekładnia w aucie nie wymieniona 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oldschoolowy secik 😁

IMG_20200901_160955.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, rafiola napisał:

myślałem że Romek to będzie moja jedyna miłość, a tu proszę jaka niespodzianka, godny następca. chyba nadszedł czas na rozstanie z Romanem  😁

"To coś" ma WC czy synchronizacja tylko przez smartfona? W/g specyfikacji jest większy i wyższy od GW-9400 - to prawda?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Spóźniona "pocztówka" wakacyjna i test staruszka Risemana


Zacna pocztóweczka. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że w Tatrach byłeś. 474270a4608682c2b63de108e1f7ec10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakże :) Trudno w to uwierzyć, ale to mój pierwszy raz w Tatrach był. Nie odhaczyłem, jak wiesz, obowiązkowych pozycji tatrzańskich, ale z pewnością tu jeszcze wrócę, żeby nadrobić, bo jest naprawdę pięknie :)

 

50294873328_dcf5e3a0e1_o.jpg

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Daito napisał:

"To coś" ma WC czy synchronizacja tylko przez smartfona? W/g specyfikacji jest większy i wyższy od GW-9400 - to prawda?

wrzucam kilka zdjęć „tego czegoś” 😁

 

Edytowane przez rafiola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CA007AEF-9F08-4A68-B6F9-F9501449D88D.thumb.jpeg.914fcc59ea280ba9e68cfd1923987b5b.jpegB12B1A71-A8D3-4570-B321-DBB95789BEAA.thumb.jpeg.8a3d7162869f7e950aa89f4b723a271d.jpeg6E829EB7-493B-443E-98A1-6FC89F57C2E1.thumb.jpeg.384a7d09a331d390c1c948e4e024b6f3.jpeg88CB9DB2-1117-492D-8769-52D8C71683BA.thumb.jpeg.04e09abbab3f4fd9cb3be071814d4863.jpeg11A45DE4-26F4-4302-AE40-EF28D87B4895.thumb.jpeg.f23820bb86168cdcf42cb850e40bab01.jpegB935B7A5-B640-4494-821D-60EE357763ED.thumb.jpeg.a0d631d1b8d4ff8389e0c9c02d8eb90e.jpeg

odnośnie WC, to rzeczywiście nie ma. ale ma trzy tryby czasu, w jednym z nich pobiera czas  z GPSu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toś mnie Waść skutecznie wyleczył :) Wielkie dzięki za zdjęcia ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo wygodniejszy od 9400 przez skrzydełka lezy przyklejony na ręce jak mało, który zegar :)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wygląda jak palnik kuchenki gazowej :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ShoRtie napisał:

Jest dużo wygodniejszy od 9400 przez skrzydełka lezy przyklejony na ręce jak mało, który zegar :)

Wygodny w użytkowaniu zegarek to nie tylko "leżenie na ręce jak przyklejony"  - GWG też leży świetnie ale jest za duży i przez to nie użytkuje się go wygodnie, tutaj obstawiam że może być podobnie, wszystko zależy od tego do czego się go używa i w jakich warunkach, odnoszę wrażenie że te nowe wypusty g-shocków linii master to zegarki które się ma "dla samego mania"...

 

DSC07462.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Daito napisał:

Wygodny w użytkowaniu zegarek to nie tylko "leżenie na ręce jak przyklejony"  - GWG też leży świetnie ale jest za duży i przez to nie użytkuje się go wygodnie, tutaj obstawiam że może być podobnie, wszystko zależy od tego do czego się go używa i w jakich warunkach, odnoszę wrażenie że te nowe wypusty g-shocków linii master to zegarki które się ma "dla samego mania"...

 

Coś w tym jest. Ogólnie jak oglądam nowe modele G to muszę przyznać, że mało co jest MZ interesujące czy przede wszystkim wysoce użyteczne tak jak na G przystało. Z tych najnowszych to chyba tylko GBX bym widział u siebie, ale to też duży znak zapytania... Idą z G-shockami w ciekawym kierunku (nie mi oceniać czy dobrym czy złym) quazi smartwatch, gdzie wszędzie wciskają BT i powiadomienia. Dla mnie np zegarek wlasnie jest ucieczką od tych powiadomień wszędobylskich... 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Vonziej napisał:

 

Idą z G-shockami w ciekawym kierunku (nie mi oceniać czy dobrym czy złym) quazi smartwatch, gdzie wszędzie wciskają BT i powiadomienia. Dla mnie np zegarek wlasnie jest ucieczką od tych powiadomień wszędobylskich... 

 

Z jednej strony polityka Casio jest zrozumiała - pierwsze "G" były bez WC i Solar i mógł je użytkować w pełni ich możliwości w zasadzie każdy, z chwila wejścia na rynek zegarków z WC możliwość synchronizacji pojawiła się tylko w niewielkich obszarach planety, a moda i reklama robila swoje wiec koncern musiał znaleźć jakiś sposób żeby rozszerzyć możliwości synchronizacji, weszły też smartfony i smartwatch'e czyli spora konkurencja - no to trzeba było jakiś "złoty środek" wymyślić. Ale gabaryty, a przede wszystkim wysokość zegarków zdecydowanie, moim zdaniem dyskwalifikuje je z tej aktywności do jakiej ideologia "g-shock'a by je obligowała. Wydawać 2tys żeby mieć krokomierz i pulsometr z napisem g-shock z którym można co najwyżej pobiegać, pojeździć rowerem ale nie zbyt ekstremalnie, albo iść po bułki to lekkie nieporozumienie, zwykła "opaska" też ma te funkcje i kosztuje dużo mniej, pozostałem funkcje zegarka każdy z nas ma w smartfonie, który w większości zawsze nosimy przy d...pie. W "starych" "G" fajne jest jeszcze to że jest sporo możliwości personalizacji zegarka - zmiany paska, bezela itd. im nowszy i droższy "G" tym gorzej z tym jest, polimery zastępuje metal a budowa jest bardziej skomplikowana - no ale ja się nie znam. :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafiola napisał:

ale marudzicie chłopy 😂

Taki dzień. U mnie 3 dzień z rzędu leje, ponuro, szaro i nie zapowiada się na zmiany. Idealny czas na marudzenie ;)

 

A tak serio to tylko nasze spostrzeżenia i przemyślenia. Ważne, że każdy może swobodnie się wyrazić :)

 

24 minuty temu, Daito napisał:

 

Z jednej strony polityka Casio jest zrozumiała - pierwsze "G" były bez WC i Solar i mógł je użytkować w pełni ich możliwości w zasadzie każdy, z chwila wejścia na rynek zegarków z WC możliwość synchronizacji pojawiła się tylko w niewielkich obszarach planety, a moda i reklama robila swoje wiec koncern musiał znaleźć jakiś sposób żeby rozszerzyć możliwości synchronizacji, weszły też smartfony i smartwatch'e czyli spora konkurencja - no to trzeba było jakiś "złoty środek" wymyślić. Ale gabaryty, a przede wszystkim wysokość zegarków zdecydowanie, moim zdaniem dyskwalifikuje je z tej aktywności do jakiej ideologia "g-shock'a by je obligowała. Wydawać 2tys żeby mieć krokomierz i pulsometr z napisem g-shock z którym można co najwyżej pobiegać, pojeździć rowerem ale nie zbyt ekstremalnie, albo iść po bułki to lekkie nieporozumienie, zwykła "opaska" też ma te funkcje i kosztuje dużo mniej, pozostałem funkcje zegarka każdy z nas ma w smartfonie, który w większości zawsze nosimy przy d...pie. W "starych" "G" fajne jest jeszcze to że jest sporo możliwości personalizacji zegarka - zmiany paska, bezela itd. im nowszy i droższy "G" tym gorzej z tym jest, polimery zastępuje metal a budowa jest bardziej skomplikowana - no ale ja się nie znam. :)

 

Taka prawda, nic więcej. Tylko czy ta myśl konkurowania ze smartfonami i bycia trendy jest podstawna dla Casio ? Oni najlepiej w końcu wiedzą. Wszyscy idą teraz w mainstream - czy to dobrze czy źle - rynek weryfikuje. Tylko to co wyróżnia G-shock to właśnie magiczne TOUGHNESS (nie tylko dosłownie ale w przenośni) i mam nadzieje, że tego nie stracą byle sprzedać trochę więcej sztuk. 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Vonziej napisał:

Taki dzień. U mnie 3 dzień z rzędu leje, ponuro, szaro i nie zapowiada się na zmiany. Idealny czas na marudzenie ;)

 

A tak serio to tylko nasze spostrzeżenia i przemyślenia. Ważne, że każdy może swobodnie się wyrazić :)

 

 

Taka prawda, nic więcej. Tylko czy ta myśl konkurowania ze smartfonami i bycia trendy jest podstawna dla Casio ? Oni najlepiej w końcu wiedzą. Wszyscy idą teraz w mainstream - czy to dobrze czy źle - rynek weryfikuje. Tylko to co wyróżnia G-shock to właśnie TOUGHNESS i mam nadzieje, że tego nie stracą byle sprzedać trochę więcej sztuk. 

muszą konkurować, bo potrzeby rynku się zmieniają. kiedyś mieliśmy telefony z guzikami a teraz małe przenośne komputery. to samo z zegarkami. mi się to podoba akurat że casio zrobił taki zegarek, bo w przeciwieństwie do typowych smart zegarków których baterie to jakieś nieporozumienie, tu dostajemy rozbudowaną maszynę treningową, którą w dodatku trudno rozładować. 

 

 

u mnie na szczęście słońce od wczoraj 😁

Edytowane przez rafiola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Vonziej napisał:

 Tylko czy ta myśl konkurowania ze smartfonami i bycia trendy jest podstawna dla Casio ?

 

Przecież możesz kupić nowy "stary" model 6900, 5600, itd wiec chyba bycie trendy nie jest najważniejsza kwestią, na szczęście ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafiola napisał:

muszą konkurować, bo potrzeby rynku się zmieniają. kiedyś mieliśmy telefony z guzikami a teraz małe przenośne komputery. to samo z zegarkami. mi się to podoba akurat że casio zrobił taki zegarek, bo w przeciwieństwie do typowych smart zegarków których baterie to jakieś nieporozumienie, tu dostajemy rozbudowaną maszynę treningową, którą w dodatku trudno rozładować. 

 

po części prawda, ale myśląc w przód to co potem dodadzą do tych zegarków w następnej, nazwijmy to tak - generacji? To mnie w sumie zastanawia. Czy nie dojdą do ściany i co wtedy? Jak smartfony aktualnie

 

6 minut temu, Daito napisał:

 

Przecież możesz kupić nowy "stary" model 6900, 5600, itd wiec chyba bycie trendy nie jest najważniejsza kwestią, na szczęście ;) 

 

Prawda prawda 🤭 Dobrze, że można, a nie kasują wszystko z rynku i zaprzestają produkcji jak niektóre modele :P Ale część modeli mogliby produkować cały czas np Rychu czy Roman, chyba, że są za dużą konkurencją dla nowych modeli? Może w tym jest problem ... Sam sobie odpowiadam na pytania - brawo ja 😜

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.