Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !

Recommended Posts

5 minut temu, murcins napisał(-a):

Zapytaj na FB, może się komuś wala. 

Paaaanie, tam wojna o te paski jest :D

Godzinę temu, murcins napisał(-a):

Wpadł nowy G 😅

7RIqGQX.jpg

Marcin coś się zgraliśmy. U mnie będzie jutro paczka z GWG :D

2 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

Marcin coś się zgraliśmy. U mnie będzie jutro paczka z GWG :D

Ja czekam bardziej niż Ty 😁

6 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Ja czekam bardziej niż Ty 😁

Przed chwilą bałeś się Romana, a teraz MM? No nie mogę :D

1 minutę temu, Vonziej napisał(-a):

Przed chwilą bałeś się Romana, a teraz MM? No nie mogę :D

Strach ma wielkie oczy. A za duży zegar siedzi w głowie i opini innych którzy w większości się nie znajo 😉

Nie do końca tak jest. Czasem jesteś święcie przekonany, że zegar jest OK, a dopiero jak widzisz podobne zestawienie na czyimś nadgarstku, to się zastanawiasz, czy nie przesadziłeś z rozmiarem ;)

Miałem tak z GWN-Q1000 - dodatkowo w kolorze białym, co potęguje jeszcze wrażenie wielkości. Nosiłem od czasu do czasu i byłem zadowolony, bo i zegarek świetny. Jednak pewnego pięknego dnia na grillu u znajomych zobaczyłem, że jeden z gości ma identyczny zegarek. I nie miało tu znaczenie, czy miał go na nadgarstku o zbliżonym obwodzie do mojego, czy mniejszym. Po prostu ten zegarek jest kolosalny, a sprawia wrażenie jeszcze większego, zwłaszcza wersja w białym kolorze. Może trochę sytuację ratowałby nadgarstek o obwodzie powyżej 20cm, ale to nie ten "kejs". Nazajutrz zegar był spakowany, a anons o sprzedaży na OLX zamieszczony ;)

Ciężko? Nawet nie wiedziałem...

Sporo zyskasz na odsprzedaży, bo już jest wart więcej przez żółty pasek

Ostatni jaki jest do kupienia jest a alledrogo, razem z bezelem za 650,-
Brać, bo więcej żółtych pasków nie bedzie

G-shock fanboy... a może nie? 😁

1 minutę temu, clusca napisał(-a):

Nie do końca tak jest. Czasem jesteś święcie przekonany, że zegar jest OK, a dopiero jak widzisz podobne zestawienie na czyimś nadgarstku, to się zastanawiasz, czy nie przesadziłeś z rozmiarem ;)

Miałem tak z GWN-Q1000 - dodatkowo w kolorze białym, co potęguje jeszcze wrażenie wielkości. Nosiłem od czasu do czasu i byłem zadowolony, bo i zegarek świetny. Jednak pewnego pięknego dnia na grillu u znajomych zobaczyłem, że jeden z gości ma identyczny zegarek. I nie miało tu znaczenie, czy miał go na nadgarstku o zbliżonym obwodzie do mojego, czy mniejszym. Po prostu ten zegarek jest kolosalny, a sprawia wrażenie jeszcze większego, zwłaszcza wersja w białym kolorze. Może trochę sytuację ratowałby nadgarstek o obwodzie powyżej 20cm, ale to nie ten "kejs". Nazajutrz zegar był spakowany, a anons o sprzedaży na OLX zamieszczony ;)

wymiarowania nie zmienisz - jak coś jest duże na małym to takie jest - a czy pasuje wizualnie - każdy ma inne zdanie i jednemu pasuje i jest idealnie a drugiemu nie to nazywa się kwestia gustu 

1 minutę temu, drVanSteiner napisał(-a):

Ostatni jaki jest do kupienia jest a alledrogo, razem z bezelem za 650,-
Brać, bo więcej żółtych pasków nie bedzie emoji39.png

Jakiś czas temu nowy żółty pasek kupiłem za około stówkę na Rakutenie. Razem z wysyłką z Japonii, gdzie koszt transportu to prawie połowa ceny paska. To były czasy ;)

1 minutę temu, tomaliusz napisał(-a):

Świetny niedoceniony G oddam w dobre ręce za grosze, szczegóły na PW :D 

IMG_20210413_142159.jpg

Tomek ten Gravity wychodził w jakiś bardziej stonowanych kolorach?

Teraz, Vonziej napisał(-a):

Tomek ten Gravity wychodził w jakiś bardziej stonowanych kolorach?

Jest kilka modeli ale imo ten kolorystycznie najfajniejszy :) 

W czarnych portkach ten model jest:

IMG_20210325_123030.thumb.jpg.f3e1ad12a654d1a95fdb2773b07878ca.jpg

7 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

za grosze

a to już brzmi poważnie skąd niby ma  się wsiąść z  20 worków groszówek ?

A ile taki żółty pasek kosztuje ? Ile trzeba dać?

taki żółty pasek

Jesli pytasz o mudmastera, to problem w tym, że Casio się wycofało z ich produkcji, więc nie są już dostępne.
Wziąłem chyba ostatni z alle i po zbilansowaniu kosztu zakupu z zyskiem ze sprzedaży statego wyniósł mnie 200,- zl

e//
dlatego pisałem, zestaw za 650,- to wbrew pozorom nie jest zła okazja, dla posiadacza zegara z żółtym, ale uzywanym paskiem.

No i ktoś zapisałby się w historii jako ostatni, ktory kupił nowy żółty pasek

G-shock fanboy... a może nie? 😁

proszę @Vonziej

mój nadgarstek ma jakieś 22,5-23cm 😁 czas na redukcje , trzeba złom w piwnicy odkurzyć 🤣

GW

PHOTO-20210413-143648.jpg

PHOTO-20210413-143708.jpg

GPR - przydałaby się mikro regulacja , jest za ciasno albo za luźno , na zdjęciu za ciasno

PHOTO-20210413-143859.jpg

PHOTO-20210413-143918.jpg

7 minut temu, Breitling 13048 napisał(-a):

GPR - przydałaby się mikro regulacja , jest za ciasno albo za luźno , na zdjęciu za ciasno

luźniej lepiej nie ściskaj ręki 

4 minuty temu, Breitling 13048 napisał(-a):

proszę @Vonziej

mój nadgarstek ma jakieś 22,5-23cm 😁 czas na redukcje , trzeba złom w piwnicy odkurzyć 🤣

GW

Kawał zegarka z tego GPR :P

10 minut temu, Breitling 13048 napisał(-a):

proszę @Vonziej

GW

PHOTO-20210413-143648.jpg

PHOTO-20210413-143708.jpg

PHOTO-20210413-143859.jpg

PHOTO-20210413-143918.jpg

1 minutę temu, Amon napisał(-a):

Kawał zegarka z tego GPR :P

Kawał ŁAPY :D

3 minuty temu, Vonziej napisał(-a):

Kawał ŁAPY :D

co zrobisz , nic nie zrobisz , jak się jest przez kilkanaście miesięcy na masie bez ćwiczeń 😂 trzeba teraz te kilkadziesiąt  ton tygodniowo żelastwa na siłce przewalić + jakiś rower i jakoś to będzie spadać , gpr na rower idealnie się wpasował 🚲

8 minut temu, Breitling 13048 napisał(-a):

co zrobisz , nic nie zrobisz , jak się jest przez kilkanaście miesięcy na masie bez ćwiczeń 😂 trzeba teraz te kilkadziesiąt  ton tygodniowo żelastwa na siłce przewalić + jakiś rower i jakoś to będzie spadać , gpr na rower idealnie się wpasował 🚲

Nic nie zrobisz, u mnie na łapie też latał, bo dziurka wyżej to już ucisk ręki i mrowienie. 

Graty że tak tanio (bo było tanio) udało się Tobie dorwać GPR'a. Teraz po 2700 na olx jest najtańszy a reszta po 3000 zł i w górę. W zeszłym roku stały po 2500 -2900zł - i dość sporo ich było. 

9 minut temu, siweq napisał(-a):

Nic nie zrobisz, u mnie na łapie też latał, bo dziurka wyżej to już ucisk ręki i mrowienie. 

Graty że tak tanio (bo było tanio) udało się Tobie dorwać GPR'a. Teraz po 2700 na olx jest najtańszy a reszta po 3000 zł i w górę. W zeszłym roku stały po 2500 -2900zł - i dość sporo ich było. 

rzeczywiście , najtańszy 2,7k na olx  , no ten był bardzo tani i do tego stan jak nowy + gwarancja , a dlaczego nowych w sklepach już nie ma ? jakiś inny model go zastąpił ? 

Posted (edited)

Casio ma ostatnio tendencję do produkowania przez dość krótki czas danego modelu i szybko go wycofują, wprowadzając na rynek nowy. Nie wiem, czy kiedyś też tak było, ale niektóre zegary były "tłuczone" latami, vide Romek, Mudmaster, o kostkach już nie wspominając. Być może taka jest teraz ich polityka sprzedażowa, bo w ten sposób sprawiają wrażenie, że nawet "zwykłe" modele wydają się w pewien sposób limitowane. Zobaczcie sobie, co dzieje się z GST. Był GST-W100, po długim czasie wprowadzili GST-B100 - całkiem niedawno w sumie -  a teraz już jesteśmy przy GST-B400 ;)

Edited by clusca