Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

youssarian

Jeżeli Riseman jest dla ciebie za mały i mniej zależy Ci na termometrze i barometrze a chcesz mieć solara  to może GX 56?Miałem okazję go przymierzyć ale na moim 17cm nadgarstku wygladał po prostu komicznie,myśle że tutaj absolutne minimum to nadgarstek 18-19cm.Sirednica to 56mm.To był jedyny powód dla którego go nie mam.Jeszcze jedno,on nie ma radio control,ale bądzmy szczerzy po jaka cholere to potrzebne jak zegarek robi ci sekunde na miesiąc?Piękny ..brzydal hehe

Tu masz linki :

http://watchshock.com/archive/Casio/G-Shock/GX-56xx/GX-56-1B/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/66159-casio-g-shock-gx-56/

 

no właśnie mam 19cm w nadgarstku i w chwili obecnej na codzień noszę Big Mako i przyzwyczajony jestem do jego rozmiaru, dlatego przy przymiarce Riseman'a się delikatnie zaskoczyłem. Pierwsze odczucie - maluszek. 

 

Z drugiej strony ten GX-56 wydaje mi się z opisu za duży (56mm... sic!). Poza tym trochę nie ten styl, chyba że są też inne wersje kolorystyczne. Przyjrzę się im jeszcze.

 

 

Aż się zapowietrzyłem:

 

GW-9010MB-1JF.jpg

Edytowane przez youssarian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była taka limitka GW-9100, ale wśród nowszych modeli nie kojarzę żadnego. Nie nadążam już za mnogością wersji kolorystycznych wypuszczanych przez Casio. :wacko:

 

Gulf1902.jpg

Co to za model? I mam takie pytanie co byście wybrali GW9200 czy GW9300 oba mi się podobają tylko nie ma tyle funduszy na oba. Więc pomóżcie w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-9100K-7JR

A u nas idzie go dostać? A z tych modeli co podałem to co wybrać? Zonie się ten biały podoba i gw 9200 a mi wszystkie ;). Tylko że biały do codziennego użytku nie bardzo. Chyba...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To limitka, i to sprzed ładnych kilku lat. Nie ma szans. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam 19cm w nadgarstku i w chwili obecnej na codzień noszę Big Mako i przyzwyczajony jestem do jego rozmiaru, dlatego przy przymiarce Riseman'a się delikatnie zaskoczyłem. Pierwsze odczucie - maluszek. 

 

Z drugiej strony ten GX-56 wydaje mi się z opisu za duży (56mm... sic!). Poza tym trochę nie ten styl, chyba że są też inne wersje kolorystyczne. Przyjrzę się im jeszcze.

 

 

Aż się zapowietrzyłem:

 

GW-9010MB-1JF.jpg

 Tego właśnie mam.To 9010 i ma 46mm,na Ciebie będzie za mały.Gx 56 masz kilka wersji kolorystycznych w tym ze dwie w negatywie jak ten powyżej.mnie ten Gx rozwala,cholera że też człowiek nie podrósł trochę więcej hehe


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To limitka, i to sprzed ładnych kilku lat. Nie ma szans. :)

Naprawdę szkoda bo zarąbista była. A jest coś teraz ciekawego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To limitka, i to sprzed ładnych kilku lat. Nie ma szans. :)

Naprawdę szkoda bo zarąbista była. A jest coś teraz ciekawego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie czy konkretnie Gulfman? Bo limitki i nowe wersje kolorystyczne pojawiają się cały czas, to taka specjalność Casio. ;)

 

Polecam japońską stronę Casio z nowościami: http://casio.jp/wat/search/new_products/

(klikając pole opisane jako BACK NUMBER można wybrać dowolny miesiąc z ostatniego roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był błąd wchodzić na tą stronę bo normalnie bym tylko kupował :) Riseman jest wart tej ceny bo wszyscy go tak zachwalacie a mudmana nie bardzo. Mam takie pytanie jak byście sklasyfikowali który pierwszy a więc tak frogman, mudman, gulfman, riseman. 

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Frogman na pierwszym miejscu - co tu porównywać?  :D

 

Gdybym miał resztę klasyfikować, to wyglądałoby to tak. Podkreślam mocny subiektywizm takiej klasyfikacji, w moim przypadku zdeterminowany przez preferencje dotyczące rozmiaru. ;)

 

1. Riseman

2. Gulfman

3. Mudman

 

Gdyby do porównania wliczać też starą wersję Gulfmana, GW-9100, to on byłby na zdecydowanym pierwszym miejscu wśród tych trzech plastików. :)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedź - opakowaniem i instrukcją wyłącznie w języku japońskim. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A idzie jeszcze gdzieś dostać GW-9100? Dlaczego dałbyś go na pierwsze miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu - po prostu najbardziej mi się podoba. ;)

 

Niestety od kilku lat jest już nieprodukowany i obecnie ciężko go dostać, a to moim zdaniem najbardziej udany wizualnie model ze wszystkich Gulfmanów i ogólnie jeden z ładniejszych G-Shocków.

 

Widzę, że pojawił się jeden używany na allegro, z mocno podkoloryzowanym opisem - dosłownie i w przenośni. ;)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma w sobie ten frogman że jest taki drogi.

 

Sprzęt dla płetwonurków jest drogi  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma w sobie ten frogman że jest taki drogi.

Ma w sobie stal zamiast plastiku. ;) A nawet tytan w niektórych przypadkach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma w sobie stal zamiast plastiku. ;) A nawet tytan w niektórych przypadkach. :)

 

No tak kg. stali to jakieś 60 gr. w złomie  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tego dostanę w polskiej dystrybucji GW-9200BWJ-1JF i czy idzie  też u nas kupić frogmana  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up@ moim zdaniem ten GW-9200BWJ-1JF zegarek będzie Ci ciężko dostać w pl gdyż jest dedykowany na japoński rynek.

Ja ma takiego właśnie z japońskiego rynku GW-9230BJ-1 JR w pl niedostępny.

 

Wysłane z białego GT-I9300 :-D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AddMaster i jak pierwsze wrażenia? ,,Ryszard'' przypadł do gustu? :) 

 Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przypadł, ja już dawno chciałem go kupić, ale kasy brak :) brakuje mi tylko kompasu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.