Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Kupujesz nowe plastiki, przy okazji wymiany gruntowne czyszczenie i jedziesz dalej kolejne 3 latka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po rozbiórce i czyszczeniu - czego tam nie było pod tym plasticzanym pancerzem (japońskie horrory z włosami w odpływach wanien to małe miki :blink: )

W czujniku ciśnienia, pokrytym galaretowatym żelem, utknęło chyba pół plaży piachu - ale działa dalej :lol:).

Całkiem sprytnie to sobie wymyślili. Nie czaję trochę sensora temperatury - blaszka z jednej strony dotyka do dekla (tak jak ręka podczas noszenia), a z drugiej do tego solidnego kawałka metalu widocznego z zewnątrz w gnieżdzie czujników. Czyli odczyt jest gdzieś w środku poprzez dekiel? Dziwne...

 

Co do paska, Seven, - tak myślałem. Do Rysia trudno coś przypasować. Na razie dałem mu coś od starego timex'a (skóra+płótno). Efekt jest nieco komiczny, żeby nie powiedzieć tragiczny... :D

Może później wrzucę jakieś foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie  :)

Gdzie mogę kupić pasek i bezel w kolorze czerwonym do G-7900? lub DW-5600? Chciałbym w lato kolorek sobie zmieniać  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś odwiedziłem sklep i zastanawiam się nad następującymi modelami ponieważ macie większe doświadczenie może doradzicie na co zwrócić uwage co sie przydaje co jest zbędne?

GR-8900
GW-7900
ewentualnie G-9300 (ale on mi jakoś mniej pasuje wizualnie)

znalazłem też taki wynalazek GWX-8900B ( http://www.casio-intl.com/in/en/wat/watch_detail/GWX-8900B-7/    tu pisze że ma timer interwałowy niestety na pl stronie już tego nie piszą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GWX-8900 faktycznie posiada timer interwałowy. Nie wiedziałem o tym, to wciąż dość świeży model. Ze wszystkich podanych propozycji jest też najlepszy funkcjonalnie, ale i największy (wraz z GR-8900).

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Wiem, że fazy księżyca to zbędny gadżet ale jest i lepiej żeby działał, tym bardziej że zegarek ma tydzień :). Powiedzcie mi, bo od wczoraj okienko informujące o fazie księżyca jest "blade" tzn nic nie wyświetla :). Czy tak powinno być ?:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie oznacza, że była pełnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Wiem, że fazy księżyca to zbędny gadżet ale jest i lepiej żeby działał, tym bardziej że zegarek ma tydzień :). Powiedzcie mi, bo od wczoraj okienko informujące o fazie księżyca jest "blade" tzn nic nie wyświetla :). Czy tak powinno być ? :)

 

pozdrawiam

 

Oj tak! Przecież teraz mamy pełnię księżyca i widoczny jest cały (czyli puste okienko). Znaczy to że masz dobrze ustawione  :)

i nocami uważaj na wilkołaki które w tym okresie są agresywne i wychodzą na polowania  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sziva, no właśnie, masz rację, przecież wczoraj była pełnia, dzięki :).

Tomaliusz, przecież ja kupiłem ten zegarek tylko i wyłącznie z myślą o wilkołakach, mają teraz sezon godowy i pełno ich u mnie :D:D:D ;);)....najwięcej pod monopolowym :D:D:D ;)

Edytowane przez lotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poznac wasza opinie na temat zegarkow ' Casio G-Shock ' .

 

1. Casio G-Shock DW-5600 -limitowane wersja MILITARY BLACK

 

http://www.the-watch-store.com/shop/pl/strona-gowna/741-casio-g-shock-g-force-military-mens-watch-dw5600ms-1-dw-5600ms-4971850421375.html

 

Widzialem ,ze ten model powstal w 1996 jednak po czacie przeszedl troche udogodnien i zmian.

Czy mial ktos cos wspolnego z takim modelem w wersji czarnej jak na linku i moze powiedziec gdzie mozna kupic?Nie jestem z Polski,nie bardzo wiem gdzie zamowic,amazon?ebay?

 

2. Casio G-Shock GD350-1B.

Zegarek ,ktory pojawil sie w 2012 roku i ponizej link do zdjecia.

 

http://www.gshock.com/watches/Classic/GD350-1B

 

 

Czy moglby mi ktos doradzic ,ktory z tych zegarkow wybrac?Zawsze mam z tym problem i ciezko sie zdecydowac.Ten pierwszy zegarek jest jedynie ciut tanszy,a drugi jest bardziej funkcjonalny.
Doradzi ktos?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich . G-3310-VER8 mój pierwszy G-SHOCK :) ale nie pierwszy zegarek Casio . Nie lubi fotografowania :)

Wyrwany na aukcji allegro za 117 zł z przesyłką :) Nówka i orginał :)

post-63963-1374657556,5328_thumb.jpg

Edytowane przez gogi78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poznac wasza opinie na temat zegarkow ' Casio G-Shock ' .

1. Casio G-Shock DW-5600 -limitowane wersja MILITARY BLACK

2. Casio G-Shock GD350-1B.

 

 

 

Witam, DW-5600 ma w tej wersji bardzo nieczytelny wyświetlacz (obok negatywowych G-9000 to chyba najgorszy tego typu wyświetlacz montowany w G-Shockach).

GD-350 ma z kolei najlepszy (albo jeden z) negatywowych wyświetlaczy Casio.

 

Poza tym DW-5600 jest znacznie mniejszy. W GD-350 niepasowały mi skrzydełka, które po prostu były niewygodne. Poza tym nie ma się co do czego przyczepić. Alarm wibracyjny, czas w 100 miastach (jest Warszawa!!), timer uruchaminay jednym guzikiem w trybie wyświetlania czasu. Aktualny czas widoczny w timerze i stoperze, ten ostatni do 1000h. 

 

Pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Piowa za odpowiedz.
Wlasnie spodobalo mi sie bardzo podswietlana tarcza  GD350.Bardzo ciekwie to wyglada.Najwazniejsze dla mnie,aby nie bylo tego niepotrzebnego dodatku bluetooth i baterii slonecznej.Poczte to ja sobie moge sprawdzic w telefonie,czy na komputerze,badz tablecie.Czlowiek coraz bardziej staje sie przywiazany do elektronicznych gadzetow....nawet w toalecie bedzie mi pikac ze dostalem wiadomosc :D

A odnoscie baterii slonecznej,jakos nie wierze w te nowinki techniczne.Trzymajac dlugo zegarek przykryty pod koszula....czy przebywanie dlugo w ciemnym pomieszczeniu i juz poziom spada.Lepiej poswiecic te pare groszy i kupic nastepna baterie.Nie sadze aby ktos trzymal taki zegarek dluzej niz 10 lat,to nie Patek :P

Jedynie nie rozumiem zegara atomowego?Jak to dziala,na jakiej zasadzie i co to jest?
Nie jestem zadnym technikiem,ani nie czytam nowosci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Piowa za odpowiedz.

Wlasnie spodobalo mi sie bardzo podswietlana tarcza  GD350.Bardzo ciekwie to wyglada.Najwazniejsze dla mnie,aby nie bylo tego niepotrzebnego dodatku bluetooth i baterii slonecznej.Poczte to ja sobie moge sprawdzic w telefonie,czy na komputerze,badz tablecie.Czlowiek coraz bardziej staje sie przywiazany do elektronicznych gadzetow....nawet w toalecie bedzie mi pikac ze dostalem wiadomosc :D

A odnoscie baterii slonecznej,jakos nie wierze w te nowinki techniczne.Trzymajac dlugo zegarek przykryty pod koszula....czy przebywanie dlugo w ciemnym pomieszczeniu i juz poziom spada.Lepiej poswiecic te pare groszy i kupic nastepna baterie.Nie sadze aby ktos trzymal taki zegarek dluzej niz 10 lat,to nie Patek :P

Jedynie nie rozumiem zegara atomowego?Jak to dziala,na jakiej zasadzie i co to jest?

Nie jestem zadnym technikiem,ani nie czytam nowosci:)

 

Bluetooth to może rzeczywiście już nieco za dużo w zegarku ale solar i atom - polecam szczerze.

W Riesemanie od 3 lat, a w GW-M5600 od 5 lat poziom naładowania nie spadł mi nigdy poniżej H, poza jednym wyjątkiem w GW-M5600, raz po zimie (rok temu czyli po 4 latach użytkowania) spadł do M ale po krótkim opalanku na balkonie wrócił do H i już tam pozostał. Poza tym jednym przypadkiem, nigdy celowo nie wystawiałem ich do słońca w celu ładowania baterii. Oba synchronizują się codziennie, dwa razy dziennie budzik, podsietlenie wg potrzeb - średnio raz/dwa razy dziennie.Tak więc póki co, widzę same zalety takiego rozwiązania (szczególnie brak konieczności rozkręcania/rozszczelniania zegarka w celu wymiany baterii).

A co do czasu atomowego - zalety są oczywiste. Zawsze właściwy czas i praktyczna bezobsługowość zegarka.

Zasada działania - wejdź na stronę CASIO. Tam wszystko jest ładnie pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania synchronizacji radiowej jest prosta - zegarek co noc odbiera sygnał radiowy nadawany non-stop przez jeden z sześciu nadajników na świecie i zgodnie z nim koryguje swój wewnętrzny wzorzec czasu, dzięki czemu cały czas jest (niemal) idealnie dokładny. Bez tej funkcji będzie śpieszył kilka sekund miesięcznie, w najgorszym wypadku kilkanaście. :P

 

GD-350 ma jedną z najbardziej pojemnych baterii montowanych w zegarkach - CR2032. Przy oszczędnym korzystaniu z alarmów, podświetlenia i wibratora wytrzyma pewnie z 8-10 lat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, za niedługo rozpoczynam nauke w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych i wiadomo wojsko jak to wojsko.

Pierwszy miesiąc to unitarka więc będzie trochę ćwiczeń, czasem będzie trzeba poczołgać się w błocie, kałużach itp.

Potrzebuję zegarka żeby to wszystko znosił i miał potrzebne fukcje z których będę naprawdę korzystał.

 

Myślę że najważniejsze to wytrzymałość, głownie to chcę korzystać z zegarka na poligonach i na siłowni, żebym mógł łapać sobie przykładowo 2minutowe przerwy miedzy seriami. 

 

JAki model mi polecicie?   Z budżetem nie ma co szaleć ale mogę do 700zł wydać jeżeli naprawdę jest duża różnica pomiędzy tańszymi.

Im mniej wydam tym lepiej, ponieważ będę mógł sobię kupić inne również potrzebne rzeczy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co kombinować, tylko brać coś z najtańszych, niewielkich modeli - dzięki kompaktowym rozmiarom będą mniej przeszkadzać, a będą spisywać się równie dobrze co droższe modele. DW-5600E, G-7700 albo G-7710. Te dwa ostatnie modele posiadają dwa niezależnie ustawianie timery (interwałowe), co może być przydatne na siłowni.

 

Riseman też nie jest duży, ale na poligonie szybko nałapie brudu pod tą plastikową osłonkę dekla. Mudman podobnie.

 

Ts4Ve.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poligon ( unitarka jest fajna :) bierz G-7700 lub G-7710. Nic więcej nie będzie Ci potrzebne w Monie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P6150013

 

Czas na zdjęcie rodzinne :D

Tych dwóch obywateli z lewej pewnie wszyscy już znacie. W środku Timex Expedition z kompasem (dostał porządnie w d..ekiel na poligonie i musiał ustąpić GW-M5600). Dalej mój nadworny nurek (bardziej plażowy niż nurek ;)) - Casio Duro MDV-300. Ten miecznik na tarczy naprawdę przykuwa oko. I na koniec Seiko - do munduru wyjściowego.

Tania ale zacna banda. Polubiłem ich wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.