Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Sprawiłem sobie G-SHOCKA (http://allegro.pl/zegarek-casio-ga-110sn-3aer-g-shock-nowosc-i3386267980.html)

Godzinę ustawiłem w nim metodą prób i błędów więc miło by było gdyby ktoś napisał jak się zmienia.

Drugie pytanie brzmi: Jak zmienia się tryb 12 godzinny na 24. Trzecie pytanie to jak ustawić datę oraz dzień tygodnia. Dodam, że przed napisaniem posta przeszukałem google, a instrukcja w języku angielskim.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven pokaż zdjęcie obciętego paska.

Jestem ciekaw jak to wygląda :)

Jeszcze nie do końca jestem zadowolony z efektu - przydałaby się odrobina dodatkowej polerki dżinsami. :) Poza tym robiłem to na szybko i trochę za bardzo go zaokrągliłem, może kiedyś to poprawię w wolnej chwili. Materiał okazał się nie tak łatwy w obróbce, jak w GW-3500B - tam pasek był bardziej gumowaty i lepiej współpracował.

 

W weekend prawdopodobnie będę miał dostęp do G-7700 i postaram się zrobić porównanie z oryginalnym, nieskracanym paskiem.

 

ley6WTw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę za bardzo go wyobliłeś, ale nie jest źle :)

Lepiej chyba obciąć najpierw na ròwno a potem zrobić lekkie skosy tak na 5*30 stopni a kąty leciutko zapiłować. Miałem kiedyś w pracy taką małą ręczną gilotynkę i myślę że na niej poszło by gładko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak zrobiłem - najpierw na równo jak widać po uciętym kawałku, a następnie przykładając starą końcówkę zrobiłem dokładnie takie same skosy jak w oryginalne, ale z braku cierpliwości dorwałem się do zbyt grubego papieru ściernego i się zagalopowałem z zaokrąglaniem. :P

 

Idealne do tej pracy byłoby coś takiego. Muszę zdobyć i tym dopracować. Co to w ogóle jest - jakiś rodzaj pilnika do paznokci?

 

IMG_1462.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to taki pilniczek do paznokci i etc. To samo co papier ścierny. Najlepiej drobniutki, taki 400 (tkz. wodny) lub osełka  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby casio niemogło robić krotszych pasków chyba malo kto ma nadgarstek ponad 19cm.. standard to 17-18..


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby casio niemogło robić krotszych pasków chyba malo kto ma nadgarstek ponad 19cm.. standard to 17-18..

 

Lepiej coś uciąć niż sztukować  :P

Fakt że przy tak stosunkowo małym jak na g-shock zegarku, powinien pasek być krótszy  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprawiłem sobie G-SHOCKA (http://allegro.pl/zegarek-casio-ga-110sn-3aer-g-shock-nowosc-i3386267980.html)

Godzinę ustawiłem w nim metodą prób i błędów więc miło by było gdyby ktoś napisał jak się zmienia.

Drugie pytanie brzmi: Jak zmienia się tryb 12 godzinny na 24. Trzecie pytanie to jak ustawić datę oraz dzień tygodnia. Dodam, że przed napisaniem posta przeszukałem google, a instrukcja w języku angielskim.

Pozdrawiam!

Wszystkich ustawień dokonujesz w trybie konfiguracyjnym - aby go włączyć, przytrzymaj przycisk ADJUST na około trzy sekundy, dotąd aż na górnym wyświetlaczu zacznie mrugać trzyliterowy kod oznaczający aktualnie wybraną strefę czasową. Przy użyciu REVERSE lub FORWARD wyszukaj BER, a następnie przyciskiem MODE wybieraj kolejne opcje do skonfigurowania. Większość opcji ustawiasz przyciskiem FORWARD, w niektórych (wszystko związane z godziną i datą) możesz użyć także REVERSE - wtedy zgodnie z opisem REVERSE działa jako "minus", FORWARD jako "plus".

 

1. DST - czas letni, wybierz ON

2. Format wyświetlania czasu (12H lub 24H), czyli to czego szukałeś. ;)

3. Zerowanie sekundnika

4. Godzina

5. Minuty

6. Rok

7. Miesiąc

8. Dzień miesiąca

9. Czas aktywności podświetlenia (LT1 = 1,5 sekundy, LT3 = 3 sekundy)

 

Tryb ustawień możesz opuścić na dowolnym etapie, wciskając ADJUST.

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc! W razie problemów z zegarkiem, lub jakimiś pytaniami wiem już gdzie się zgłosić! Pozdrawiam i dorzucam zdjęcie. (Przepraszam za jakość ale robione telefonem)

orgf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53eee26eb76afe0am.jpg

 

Wczoraj odebrałem i tak jak obiecałem zdjęcie z tgzw. rąsi  ;). Panowie powiedzcie mi , CO TO SĄ TE PŁYWY I FAZY KSIĘŻYCA  :):) :) i jak to ustawić  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fazy księżyca - bez wyglądania przez okno (albo kiedy niebo jest zachmurzone) możesz sprawdzić jak dzisiaj wygląda księżyc. ;) Musisz ustawić odpowiednią długość (a może szerokość?) geograficzną, aby to dobrze działało.

 

Wykres pływów - przydatne tylko gdy jesteś nad morzem/oceanem. W Polsce całkowicie bezużyteczne, na Bałtyku nie ma pływów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehe, Seven dzięki za odp. Czyli zbędne kółeczko jak rónież fala na ekranie :):):). Ale wygląda bardzie pro :P:P. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mozecie polecic mi jakiegos fajnego g-shocka w kolorze bialym do 350 zl? Srednio sie na zegarkach znam wiec moze dostane jakies propozycje z opisem dlaczego ten a nie inny? :) pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mozecie polecic mi jakiegos fajnego g-shocka w kolorze bialym do 350 zl? Srednio sie na zegarkach znam wiec moze dostane jakies propozycje z opisem dlaczego ten a nie inny? :) pozdrawiam!

 

Najpierw skocz 2,3 strony wcześniej i poczytaj  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prędkościomierz. Ustalasz dystans, na przykład 1 kilometr, włączasz stoper, zatrzymujesz po przejechaniu tego dystansu, a wskaźnik pokazuje średnią prędkość osiągniętą na tym odcinku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także stałem się już posiadaczem G. Dokładnie to model GW 6900, czyli z panelem i wave ceptor.  Świetny sprzęt za dobrą cenę. Myślę, że to nie mój ostatni z tej serii, bo rozważam riseman'a. Jutro wrzucę zdjęcia. Pozdrawiam.

EDIT:

Jest i mój G.

 

12xh.jpg
 
 
Edytowane przez oldakson1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post, także witajcie!

 

Przymierzam się do kupna G-Shock'a. Ze zdjęć najbardziej podoba mi się GA 120 BB, jednak mam dosyć chudy nadgarstek, całe 16 cm :)

Dziś przymierzałem ten model i trochę dziwnie się z nim czułem. Przejrzałem ostatnie 100 stron tego forum, jednak  nie mogę znaleźć mniejszego odpowiednika tego zegarka. Najbardziej zależałoby mi na negatywie, najlepiej jakby cały zegarek był czarny. Czy ktoś może mi doradzić coś mniejszego ale zbliżonego stylem do GA 120 BB? Jeśli nie ma takiego modelu to napiszcie proszę jakie modele dobrze leżą na takim nadgarstku jak mój.

 

Pozdrawiam

Swarov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie . Gdzie można kupić mudmana "men in smoky gray" oczywiscie w Polsce . Są one gdzies dostępne czy pojawiają się tylko co jakiś czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze moze byc problem z ta kolorystyka Mudmana w Polsce. Casio wprowadza na rynek polski tylko wybrane wersje. Ja ostatnio przerabialem to na modelu GX-56 - marzyl mi sie Golden King, a w koncu stanelo na Standardowym czarno-czerwonym. Moim zdaniem pozostaje Ci albo zapytanie do Zibiego o sprowadzenie na zamowienie albo import prywatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miesiąc temu były 2 sztuki na allegro. A tak to raczej sie nie pojawiają. Chyba pozostaje ebay

 

Tapnięte z SGS3


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Trafiłem na to forum ponieważ szukam jakiegos G-shocka, liczę na waszą pomoc w wyborze modelu (troche ich dużo) chciałbym żeby był w miarę duży i bezobsługowy, posiadał fajny stoper , timer, i funkcję Tough Solar.

 

Wcześniej miałem Casio DW-290 i służył mi baaaardzo długi czas kupiłem go jak jak tylko wyszedł na rynek jako nowość, byłem sporo młodszy teraz przyciski w nim nie chcą się wciskać, skończyła się bateria no i wygląda na mojej ręce troche jak zegarek dziecka dlatego postanowiłem że czas go wymienić na coś nowszego, a że podobają mi się duże zegarki myślę o G-shocku i proszę o pomoc w wyborze mdelu.

Ps  zmierzyłem nadgarstek nie wiem dokładnie jak i w którym miejscu to zmierzyć ale wyszło 18,5-19cm
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś bardziej "na wypasie" ten kalkulator, bo fajnie wyszło. ;)

 

To i ja trochę zdjęć powrzucam. :) Jak obiecałem kilka dni temu - porównanie skracanego i nieskracanego paska w G-7700/7710:

 

UwT4lJf.jpg

 

Szlufka daje się co prawda podciągnąć jeszcze wyżej, aż na "harmonijkę", ale idzie już z dość sporym oporem, co moim zdaniem w dłuższej perspektywie może ją osłabić. Lepiej nie ryzykować, bo często to właśnie szlufka jako najsłabszy element paska poddaje się jako pierwsza, a i tak przy takim rozwiązaniu nadal nie wygląda to idealnie.

 

PVV4wlz.jpg

 

 

I przy okazji jeszcze dwie wspólne fotki. :)

 

QQDAoYn.jpg

 

XD4nz6E.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.