Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

wygrałeś? Ja też licytowałem...jest jeszcze jedna licytacja i jeden Giez za 500...więc chyba warto było w tej kwocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go i ja na oku. Ktoś od Nas go zgarnął? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A warte swej ceny? czy lepiej dozbierać i kupić np GW 9200

Na początek najlepiej jest kupić GW-9200, jest to zegarek który da Ci wiedzę o "G", jak żaden inny. Bardzo dużą zaletą Ryszarda jest kompatybilność ze wszystkimi rodzajami kończyn, jest to zegarek który idealnie leży na każdym nadgarstku. Jeżeli ma to być Twój główny sikor, to radio i solar znacznie ułatwią Ci życie, ja osobiście nie wyobrażam sobie żeby mój "G" nie miał przynajmniej solara. 

 

Głównymi zaletami zegarka są:

- solar

- radio

- funkcje protreka (barometr, wysokościomierz, termometr)

- pasuje na każdą rękę

- wygląd (wygląd to rzecz gustu - o gustach się nie dyskutuje, ale jeszcze nie słyszałem żeby ktoś narzekał na jego wygląd).

 

To co mi najbardziej w nim się nie podobało, to duże szpary przy przy przyciskach, osłonie dekla i osłonie sensora, piach i brud miały tam swoją skryjdę.

 

Chyba że bardziej podobają Ci się te ze wskazówkami, wtedy warto się przyjrzeć AWG-101, jest równie uniwersalny jak Riseman i nie kosztuje zbyt wiele. Ma radio i solara, więc nie będziesz musiał zmieniać baterii i tym samym rozkręcać i rozszczelniać zegarka. 

 

Najważniejsze jest oczywiście to, żeby zegarek podobał się Tobie, wtedy każdy Twój wybór będzie tym najlepszym. Nie ma sensu kupować czegoś co chociaż ma dużo bajerów to nie będzie się podobało wizualnie, zegarek oprócz funkcji użytkowych ma jeszcze cieszyć oko.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygrałeś? Ja też licytowałem...jest jeszcze jedna licytacja i jeden Giez za 500...więc chyba warto było w tej kwocie

Niestety nie  <_< , myślałem że okazyjnie da się go wyrwać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie!

 

Panowie co myślicie o nowym RANGEMAN

GW-9400J-3JF warto nim zastąpić RISEMAN GW-9230-BJ??

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie!

 

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Przy obecnej cenie GW-9400 - Nie.

Niedługo powinien sporo potanieć. 

Edytowane przez turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się dzisiaj na dyskusję na forum, związaną z parowaniem "G" od środka (głównie mudmanów). Postaram się wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i dlaczego mają tak głównie mudmanowie. Od razu zaznaczam że są to moje własne wnioski, niepotwierdzone badanami NASA, więc moje słowa mogą nie pokrywać się z rzeczywistością :)

 

W każdym zegarku znajduje się powietrze i to ono jest sprawcą mgiełki za szybką. W "G" szkiełko jest cienkie i bez problemu zimno dociera do wnętrza zegarka, ciepłe powietrze znajdujące się w zegarku styka się z zimnym i powstaje para. Powietrze może być suche lub wilgotne i jeżeli w zegarku znajduje się wilgotne, to skutki zimna są bardziej widoczne. Mudmani są szczelni najbardziej i najbardziej ogumieni, więc w środku mają najcieplej i u nich najszybciej tworzy się ta para,  która znika wolniej niż w innych zegarkach, ponieważ jego duża szczelność utrudnia odparowanie. Cienkie szkiełko, wysoka szczelność, oraz nawet rodzaj powietrza znajdującego się w zegarku (powietrze suche lub wilgotne), mają wpływ na parowanie i nie jest to wina wadliwych egzemplarzy, tylko samej konstrukcji zegarka. Żeby zaparowanie w ogóle nie występowało, to "G" musiałyby być hermetyczne i składane w próżni. Zapytacie się pewnie dlaczego stare "G" i inne zegarki mniej parują - ano dlatego że stare "G" mają inną konstrukcję i nie są tak bardzo szczelne jak nowe, a inne zegarki (nie "G") mają dużo grubsze szkła, przez które nie przedostaje się tak łatwo zimno. Głównym problemem okazuje się więc zbyt cienkie szkiełko w szokach gje, a to jak mocno ono zaparuje i ile się utrzyma ta para, to już zależy od tego jak szczelny jest zegarek (im szczelniejszy tym dłużej para będzie się utrzymywać) , oraz nawet takie coś jak poziom wilgotności powietrza w zegarku.

 

Jak myślicie, dobrze gadam? :)

Edytowane przez turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ryśkiem, że zakończyli produkcję to tak na serio? :blink:  to sprawdzone info? jak tak to trzeba sobie kupić nówkę sztukę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ryśkiem, że zakończyli produkcję to tak na serio? :blink:  to sprawdzone info? jak tak to trzeba sobie kupić nówkę sztukę :rolleyes:

No niestety, musieli zakończyć jego produkcje. Rysio jest najpopularniejszym "G" na świecie i musieli tak zrobić, żeby zaczęli się sprzedawać jego drożsi następcy (GW-9300 i GW-9400). Mimo zakończenia produkcji Rynia, to nie trzeba się wcale spieszyć z jego zakupem, w sprzedaży będzie dostępny jeszcze długie lata. 

Edytowane przez turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, ale informację o tym fakcie wyczytałem na WUS-ie w wypowiedzi gościa, który raczej wie co pisze. ;)

 

Długie lata raczej nie będzie dostępny, ale tak od razu pewnie zapasy się nie skończą, bo ponoć jego popularność ostygła jeszcze zanim pojawił się Rangeman. Popatrzcie zresztą choćby na allegro - w tej chwili z dużych sprzedawców ma go już tylko bigben i w dwóch ofertach ani jednej sprzedanej sztuki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten bigben to zaufany sprzedawca? kupował ktoś u niego?

W TT możesz wynegocjować lepszą ofertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten bigben to zaufany sprzedawca? kupował ktoś u niego?

Sprzedawca naprawdę godny polecenia. Towar ma z oficjalnej dystrybucji, z 3 letnią gwarancją ZIBI, którą można przedłużyć na 6 lat. Szybka wysyłka i powiadamianie mailowe o statusie wysyłki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca naprawdę godny polecenia. Towar ma z oficjalnej dystrybucji, z 3 letnią gwarancją ZIBI, którą można przedłużyć na 6 lat. Szybka wysyłka i powiadamianie mailowe o statusie wysyłki.

Ale po co?

Na stronie Time Trend w polu negocjuj cenę, wklej link bigbena. Na bank dostaniesz lepszą ofertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, ale informację o tym fakcie wyczytałem na WUS-ie w wypowiedzi gościa, który raczej wie co pisze. ;)

 

Długie lata raczej nie będzie dostępny, ale tak od razu pewnie zapasy się nie skończą, bo ponoć jego popularność ostygła jeszcze zanim pojawił się Rangeman. Popatrzcie zresztą choćby na allegro - w tej chwili z dużych sprzedawców ma go już tylko bigben i w dwóch ofertach ani jednej sprzedanej sztuki...

Do tej pory w sklepach bez problemu można kupić G-9000 i Ryszardy z 2010 roku, więc obstawiam że jeszcze co najmniej przez 5 lat będzie można bez problemu dostać Ryśka w sklepie, nie mówiąc już o internecie. 

 

Tak, spadła jego sprzedaż, ale nadal jest chętniej kupowany niż G(GW)-9300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co?

Na stronie Time Trend w polu negocjuj cenę, wklej link bigbena. Na bank dostaniesz lepszą ofertę :)

Tak jest chyba tylko w przypadku niektórych tańszych modeli. Ja kupiłem u bigbena zegarek za 775zł, który w TT kosztuje z rabatem 1251zł. Wątpię żeby TT dało jeszcze dodatkowo ponad 500zł zniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w sklepach bez problemu można kupić G-9000 i Ryszardy z 2010 roku, więc obstawiam że jeszcze co najmniej przez 5 lat będzie można bez problemu dostać Ryśka w sklepie, nie mówiąc już o internecie. 

 

Tak, spadła jego sprzedaż, ale nadal jest chętniej kupowany niż G(GW)-9300.

G-9000 stoją, bo Mudmany w tym czasie zdążyły się dochrapać dwóch następnych generacji. ;)

 

Z tego, co słyszałem, to strumień Ryśków, przynajmniej do polskich sklepów, był stopniowo zmniejszany od połowy roku. Oficjalnie, by zrobić miejsce dla Rangemana, ale być może dlatego, żeby sklepy nie miały takich dużych zapasów Ryśka na stanie.

 

Praktyka uczy, że gdy jakiś model jest zastępowany przez nowszy i przestaje być produkowany, to bardzo szybko też przestaje być dostępny w stacjonarnych sklepach i pozostaje tylko polować na niedobitki, ewentualnie allegro/ebay/amazon.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-9000 stoją, bo Mudmany w tym czasie zdążyły się dochrapać dwóch następnych generacji. ;)

 

Z tego, co słyszałem, to strumień Ryśków, przynajmniej do polskich sklepów, był stopniowo zmniejszany od połowy roku. Oficjalnie, by zrobić miejsce dla Rangemana, ale być może dlatego, żeby sklepy nie miały takich dużych zapasów Ryśka na stanie.

 

Praktyka uczy, że gdy jakiś model jest zastępowany przez nowszy i przestaje być produkowany, to bardzo szybko też przestaje być dostępny w stacjonarnych sklepach i pozostaje tylko polować na niedobitki, ewentualnie allegro/ebay/amazon.

Jak cena Rangemana spadnie, to Rysio nie będzie już potrzebny i też będzie "stać" na półkach sklepowych.

 

Strumień Ryśków był rzeczywiście zmniejszany do sklepów, ale tylko od ZIBI. W moim mieście od dawna sklepy nie biorą zegarków od ZIBI, a Risemany zawsze cieszyły się największym wzięciem w sklepach stacjonarnych. 

Edytowane przez turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.