Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Super rzeźba, ale nie wiem czy z "użytkową" wersją to jest do końca dobry pomysł - srebro szybko czernieje, utlenia się. Nie domyłbyś później nadgarstka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę na szyi srebrny łańcuszek od 16 urodzin, czyli już ponad 10 lat i  nic się z nim nie dzieje, nie czernieje, ani nie brudzi. Nie stosuję żadnych metod jego czyszczenia, myty jest tylko tyle, co podczas brania prysznica. Więc dobrej jakości srebro wytrzyma spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca zależy od srebra tylko też od powietrza. Łańcuszek nosisz na szyi, pewnie najczęściej pod ubraniem, które je chroni i jednocześnie dodatkowo czyści. Zegarek byłby zdecydowanie bardziej wystawiony na czynniki atmosferyczne.

Poza tym oczywiście srebro jest bardzo miękkim metalem - bardzo szybko taki zegarek byłby porysowany, odkształcony i ogólnie wyglądałby tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Panowie to tylko taka luźna myśl byla co by troche temat ubarwić.   ;)
Napewno niebył by to zegar do codziennego użytku w ekstremalnych warunkach.
A co do srebra to dużo zależy właśnie od czynnikow zewnetrznych ph, potu itp, pozatym jest też taki myk jak srebro rodowane gdzie problem czernienia nie wystepuje.
Jednak to forum o zegarkach więc tego się trzymajmy niema co popadać w dyskusje na temat stebra  ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno niebył by to zegar do codziennego użytku w ekstremalnych warunkach.

A co do srebra to dużo zależy właśnie od czynnikow zewnetrznych ph, potu itp, pozatym jest też taki myk jak srebro rodowane gdzie problem czernienia nie wystepuje.

Jednak to forum o zegarkach więc tego się trzymajmy niema co popadać w dyskusje na temat stebra  ;)

 

  w ekstremalnych warunkach to moze nie  / ale czy aby napewno?/ ale do noszenia 'normalnego jak najbardziej. Srebro rodowane nie ciemnieje, awiec dlaczego by nie?  Odpowiedz jest jedna, koszt produkcji jes t zbyt wysoki  jak dla zegarkow dla masowego klienta, wiec taki zegarek musialby kosztowac juz grube tysiace.To dzialka dla innych firm postrzeganych od dawna jako luksusowe, casio w to nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o wykonanie pojedynczego egzemplarza.. Co do kosztów to wbrew pozorom nie były jakieś wysokie, na pewno nie szły by w grube tysiące. Oczywiście

przewyższały by kilkukrotnie koszt klasycznego DW-5600 ale czego się nie robi z pasji  ;-) 

Mam do czynienia trochę w temacie biżuterii więc może kiedyś.. tym czasem to taki luźny pomysł..


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym taki pomysł by się na pewno spodobał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o wykonanie pojedynczego egzemplarza.. Co do kosztów to wbrew pozorom nie były jakieś wysokie, na pewno nie szły by w grube tysiące. Oczywiście

przewyższały by kilkukrotnie koszt klasycznego DW-5600 ale czego się nie robi z pasji  ;-) 

Mam do czynienia trochę w temacie biżuterii więc może kiedyś.. tym czasem to taki luźny pomysł..

 

 samorobki, ale kto by sie w to bawil? Bez sensu, natomiast produkcja seryjna bylaby zbyt ryzykowna dla casio, ich  klient  tego nie lyknie. W takie cuda wianki na kiju moze bawic np. rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lepszy pomysł bezele z drukarki 3D


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek (DW-295, czyli Frogman dla ubogich) i reszta kolegów z rury:

 

Casio-Fam_wpaspan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że piowa przestaje być jedno zegarkowcem ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już przestał. Na razie będę trzyzegarkowcem, bo "Frogman dla ubogich" leci w podróż dookoła świata. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy przez przypadek nabyłem GW-A1100 :)

Używany 3 miesiące, stan idealny.

Cena jaką zapłaciłem to 60% ceny sklepowej :)

Zalicytowałem przekonany, że na bank ktoś mnie przebije ale tak sie nie stało :)

We wtorek wrzucę jakieś foty w towarzystwie GW-A1000D i Rangemana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Ładny mi przypadek :) 

Gratki Dawaj foty jak przyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego wątku i sadzę, że kilka podpowiedzi od specjalistów, pomogłoby mi uporać się z problemem kupna prezentu dla syna, ponieważ moja wiedza na temat tego typu zegarków jest niezbyt duża. Jak oceniacie ten zegarek, może coś ciekawszego w tym przedziale cenowym i ewentualnie gdzie najlepiej (najkorzystniej) robić takie zakupy( może na pw, by nie reklamować). 

Mowa o zegarku Casio GD-120CM-8ER

post-57210-0-23167400-1416159743.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podstawowy" G tzn. standardowe funkcje stoper, timer, 5 alarmów w tym jeden jako drzemka, czas światowy, podświetlenie diodą LED (osobiście ten LED mnie nie przekonuje) nie wiem jak z czytelnością tego negatywa. Zależy co jest dla Ciebie/syna ważniejsze designy czy funkcje bo ten zegarek jest ładny ale za te pieniążki można mieć G z solarem i radiem na pokładzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś podpowiedź co do modelu, zachowując podobny design. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym coś z tych

casio G-9300 Ten model dodatkowo posiada: panel słoneczny, kompas, termometr, fazy książyca

jest też w wersji z negatywem jakby bardziej militarny natomiast wersji moro tego modelu nie ma, smaczku dodaje fakt że jest to zegarek FORMOZY http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110242-zegarek-taktyczny-dla-formozy/

G9300-1_xlarge.png

 

 

Casio G-5600KG-3C A tu bardziej klasycznie ale mamy radiową synchronizacje czasu i panel słoneczny raczej cieżko dostępny ten wariant kolorystyczny ale moim zdaniem jest mega w dodatku przez swój rozmiar myślę że wygodniejszy
G5600KG-3.jpg

Ciężko trafić w czyjś gust, nie wiem czy mieszczą się one w twoimi ale nie mniej jednak są to zegarki warte uwagi

Edytowane przez zielony90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od tego jaki rozmiar nadgarstka ma syn?

Kolega zielony pokazuje modele które diametralnie różnią się wielkością między sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.