Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
StaryWilk

Trwałość, niezawodność, serwis współczesnych mechanizmów inhouse.

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam kilka pytań odnośnie mechanizmu Heuer 02

1- jaka jest dokładność tego mechanizmu , może opinie kolegów którzy się znają na mechanizmach , co myślą o tym mechanizmie ?

2- koszt serwisowania tego mechanizmu jak jest w TH Monaco

3- koszt wymiany szkła w TH Monaco ?

Nie wiem na ile to pomoże, ale zdaje mi się, że kilka osób ma/miało na forum taga autavie z tym mechanizmem - może Desmo, może Ajsek? Być może znają odpowiedzi na pierwsze dwa pytania.

 

W tym wątku też chwilę "rozmawialiśmy" o chrono taga - to pewnie czytałeś:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180418-historia-pierwszego-mechanizmu-z-automatycznym-naci%C4%85giem-i-chronografem-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-2/?do=findComment&comment=2653374

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH Monaco Heuer02 , serwis tego konkretnego modelu tylko w Szwajcarii ! reszta zegarków Monaco w PL , koszt serwisu ok 2200zł , koszt szyby z wymianą ok. 1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio sprawdzalem ile kosztuje przegląd JLC Reverso Grande Sun Moon 8 days - 800 franków (minimum).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze co obejmuje przegląd /serwis. Koszty dla jlc i heuer 02 obejmują jakies cześci zamienne? Jaka jest zalecana przez producenta częstotliwość serwisu?

 

 

Co myślicie o serwisie rolexa/omegi raz na 10 lat? Gwarancja na 5... Nie powinno być na logikę odwrotnie? Czy to tylko chwyt marketingowyjak jak np. wymiana oleju w silniku co 30 tys km, albo dożywotni olej w skrzyni biegów w bmw, gdzie sam producent - ZF zaleca wymianę co min. 120 tys km, a mechanicy co 60-80?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP Royal Oak ref 14790 na werku JLC (z pamięci- mechanizm 2225) pełen serwis: mechanizm, odświeżenie koperty i bransolety, uszczelki itd to był koszt 1330 EUR (końcówka 2015 roku)

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Kiedyś byłem zwolennikiem mechanizmów inhouse. Z czasem doszedłem do wniosku że mając dwa zegarki na Sellicie to jednak duży plus. Zegarek z tym mechanizmem mogę naprawić u każdego dobrego zegarmistrza i nie ma większych problemów z częściami.

 

Od czasu do czasu coś tam grzebię w zegarkach Seiko, które w przeciwieństwie do wielu szwajcarskich marek mają mechanizmy inhouse, nie mam większego problemu z zamówieniem części do Seiko, czego nie mogę powiedzieć o m.in. Baume Mercier, gdzie planowałem dokupić komplet wskazówek oraz tarczę aby mieć na zapas ale nie udało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś przyda się jako odnośnik:

 

Informacje podaję za fratellowatches:

 

 

If you are located in Europe, the good news is that there are two service centers for Grand Seiko. There’s one in The Netherlands and one in the United Kingdom. If you are not in these countries, you will need to visit a (Grand) Seiko boutique to ask about the details. That said, the shipping to Japan (and back) might take as long as from France to The Netherlands for example. We’ve been told that a service is done within three weeks on Grand Seiko, that might not include shipping, but that’s still faster than most other brands on the market.

We also asked about the service costs, not unimportant of course. There’s a difference between the movement types when it comes to servicing, logically. Grand Seiko also advises having a service done every other 3-4 years.

Service costs are:

  • Mechanical calibre 9S Grand Seiko watches – €385
  • Spring Drive 9R Grand Seiko watches – €430
  • Spring Drive (9R86) Chronograph Grand Seiko watches – €940
  • Quartz 9F Grand Seiko watches – €250
Ceny są za standardowy serwis, jeśli dochodzą ekstrasy jak polerka Zaratsu, odnowienie tytanu czy coś innego nietypowego to koszt rośnie.

 

W Polsce serwisem Seiko i chyba też Grand Seiko jest ZIBI i naprawy gwarancyjne przechodzą przez nich, oni wyślą gdzieś dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem zwolennikiem mechanizmów inhouse. Z czasem doszedłem do wniosku że mając dwa zegarki na Sellicie to jednak duży plus. Zegarek z tym mechanizmem mogę naprawić u każdego dobrego zegarmistrza i nie ma większych problemów z częściami.

 

Od czasu do czasu coś tam grzebię w zegarkach Seiko, które w przeciwieństwie do wielu szwajcarskich marek mają mechanizmy inhouse, nie mam większego problemu z zamówieniem części do Seiko, czego nie mogę powiedzieć o m.in. Baume Mercier, gdzie planowałem dokupić komplet wskazówek oraz tarczę aby mieć na zapas ale nie udało się.

Dopóki Inhouse nic nie wnosi do jakości, trwałości, parametrów - to raczej nie rzeczywiście nie ma sensu większego wybierać inhouse dla inhouse.

 

Pytanie, czy jakość sellity się polepszyła względem tego co w tym wątku się wyprawiało:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/131462-sellita-sw200-a-rezerwa-chodu-problem/

 

Ostatnio rozmawiałem z zegarmistrzem, z Wrocławia, powiedział, że jakość sellit trzyma wciąż raczej kiepską jakość, ale Eta 2824-2 też się wg niego pogorszyła, względem wypustów sprzed nastu lat.

 

Powiedział, że sporo zegarków nowych, wychodzi np. niedosmarowanych, przydało by się od razu na warsztat je wziąć, żeby wydłużyć trwałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio rozmawiałem z zegarmistrzem, z Wrocławia, ....

 

Powiedział, że sporo zegarków nowych, wychodzi np. niedosmarowanych, przydało by się od razu na warsztat je wziąć, żeby wydłużyć trwałość.

Wybacz skrót ale zaintrygowało mnie to zdanie... gdyby mówił nie anonimowo ( tj firmując własnym nazwiskiem) i podał nazwy firm które tak robią to wartość tej wypowiedzi znacznie wykroczyłaby poza „ kreowanie rynku” na swe usługi. Do tej pory wydawało się , że zegarki mechaniczne jako produkty długowieczne opierają się filozofii ordynarnego zarządzania cyklem życia produktu, czyżby coś się zmieniło w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellita zła ETA zła to co poleca zegarmistrz? Japońca? Czy to zegarmistrz, który zaleca aby wziąć od razu na warsztat - jego warsztat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ingerencja w nowy zegarek to utrata gwarancji , trzeba to powiedzieć wprost.

 

Kabaret :lol: gdy linkuje się temat, którego nie czytało się ze zrozumieniem. Peuntujac cytatem z kolegi : "na forum jest tyle zegarków z Sellita, że gdyby awarie tego mechanizmu występowały często, bylibyśmy zasypywani takimi tematami."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz skrót ale zaintrygowało mnie to zdanie... gdyby mówił nie anonimowo ( tj firmując własnym nazwiskiem) i podał nazwy firm które tak robią to wartość tej wypowiedzi znacznie wykroczyłaby poza „ kreowanie rynku” na swe usługi. Do tej pory wydawało się , że zegarki mechaniczne jako produkty długowieczne opierają się filozofii ordynarnego zarządzania cyklem życia produktu, czyżby coś się zmieniło w tej kwestii?

Rozmowa trwała niecałe 10 min. Było to z mojej strony odciaganie go od roboty. Nie podał żadnych konkretnych marek, ani szczegółów.

 

Być może nakręcal też na swój biznes.

 

Dlatego nie chce robić reklamy. Wątpię, że po podaniu namiarów, ktoś do niego zadzwoni dopytać o szczegóły i rozszerzenie wypowiedzi.

 

Proponuję potraktować to jako jedną z wielu opinii, jakiegoś zegarmistrza.

 

Co do drugiej części wypowiedzi, to zauważyłem, że zdania są podzielone, szczególnie jeśli mówimy o średniej i niższej półce tzw. "masówce".

Sellita zła ETA zła to co poleca zegarmistrz? Japońca? Czy to zegarmistrz, który zaleca aby wziąć od razu na warsztat - jego warsztat?

Być może.

 

Powiedział, że np takie seiko nówka z półki, po okresie gwarancji, wzięte na warsztat, solidnym czyszczeniu i smarowaniu dłużej pochodzi bez ingerencji, niż wtedy, gdy z przeglądem będziemy zwlekać dłużej niż 5 lat.

 

Kolejna opinia i może dbanie o swój interes.

 

Może nie odkrył Ameryki, ale sam nie wiem, po jakim czasie oddalbym nowe, bardziej wartościowe seiko na warsztat, żeby nie zajechać mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku seiko to cena usługi zaczyna się równać cenie nowego mechanizmu, więc chyba lepiej nosić te 10 lat a potem wymienić, zwłaszcza że sama usługa nie obejmuje wymiany sprężyny i łożyska wahnika   <_<

Co do smarowania nowych mechanizmów to akurat w tanich seiko jest ogólnie ubogo i dużo zależy jak się trafi

Edytowane przez Kosmala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku seiko to cena usługi zaczyna się równać cenie nowego mechanizmu, więc chyba lepiej nosić te 10 lat a potem wymienić, zwłaszcza że sama usługa nie obejmuje wymiany sprężyny i łożyska wahnika <_<

Co do smarowania nowych mechanizmów to akurat w tanich seiko jest ogólnie ubogo i dużo zależy jak się trafi

Zgoda. Dlatego pisałem o droższym seiko na 6Rxx lub na 6Lxx conajmniej. Wtedy nie kupi się chyba całego mechanizmu wraz z przełożeniem wszystkiego, oraz "dooliwieniem" w razie potrzeby, w cenie samego przeglądu (200-300) zł.

 

Mój Nh36 w Cadisenie też jest suchy ponoć, ale smarować nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Pytanie, czy jakość sellity się polepszyła względem tego co w tym wątku się wyprawiało:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/131462-sellita-sw200-a-rezerwa-chodu-problem/

 

Ostatnio rozmawiałem z zegarmistrzem, z Wrocławia, powiedział, że jakość sellit trzyma wciąż raczej kiepską jakość, ale Eta 2824-2 też się wg niego pogorszyła, względem wypustów sprzed nastu lat.

 

Powiedział, że sporo zegarków nowych, wychodzi np. niedosmarowanych, przydało by się od razu na warsztat je wziąć, żeby wydłużyć trwałość.

U mnie Sellita SW200-1 kilka dni temu się rozwaliła. Biorąc pod uwagę koszty samego przeglądu i smarowania które wyniosą do około 1000 złotych oraz koszty samej naprawy i części to skłaniam się do wymiany mechanizmu na nowy.  

 

Osobiście odnoszę wrażenie że firmy wprowadzają in-housy aby mieć kontrolę nad naprawami swoich zegarków. Tak jak pisałem do mojego Baume & Mercier jako klient indywidualny nie mogę kupić części, wszystko przez serwis. 

 

Kolejna rzecz to same mechanizmy in-house, które jak się okazują posiadają jakieś drobne zmiany istniejących mechanizmów i już marketingowo wygląda to lepiej, pomijam już praktyki niektórych firm co ETY czy Sellity opisują jakby to były ich mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca ten temat, ale nie widziałem gdzie umieścić.

 

Wykończenie wskazówki F.P.Journe Octa Sport.

 

 

foto: instagram post-357-1578255716,1481_thumb.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Jeśli miałbym co 5 lat oddać Patka czy AP do serwisu płacąc za to 5000zł + wysyłka, a co gorsze strach, że co 5 lat muszę ryzykować wysyłkę kurierem do Szwajcarii i potencjalne problemy jak coś pójdzie nie tak (parę razy zdarzyło mi się krótko po odebraniu zegarka z serwisu zawozić go ponownie, bo np. szkło nie było idealnie równo osadzone). to ja to pier.. i wolę nosić aż się zatrzyma, a potem zapłacić 10000zł za duży serwis. Dam sobie ogniwo z bransolety wyciąć, że 20 lat wytrzyma. Zresztą, w przypadku tańszych zegarków ta sama zasada ma sens. Czas na zabawę w serwisowanie Seiko 5 czy Orienta jest wart więcej niż wymiana całego mechanizmu raz na 20 lat. Większość zegarków zakładam okazyjnie, ale mam w nieustannym użytku (gdy nienoszone są w rotomacie) 2 kalibry rolexa oraz jedną sellitę sw200-1. Rolki być może zdecyduję się wysłać do serwisu jak stracą na dokładności, ale sellitę sam mogę regulować, a jak padnie albo zacznie się zatrzymywać, albo rezerwa chodu spadnie poniżej 12h, to wtedy mogę zapłacić za pół mechanizmu. Zobaczymy ile pochodzą, wrócę do tego wątku jak któryś padnie :) 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.