Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuj臋 馃槉

Rekomendowane odpowiedzi

A tak swoj膮 drog膮 to chcia艂bym zobaczy膰 jak si臋 wierci, wzd艂u偶 艂awki, 5mm otwory o d艂ugo艣ci w sumie bliskiej 25 cm i to w warunkach domowych:ph34r:. I to w sumie w pr贸chnie ...聽:huh::blink:

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzie膰 co艣, nie m贸wi膮c NIC!聽聽馃

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 godzin臋 temu, LESKOS napisa艂(-a):

A tak swoj膮 drog膮 to chcia艂bym zobaczy膰 jak si臋 wierci, wzd艂u偶 艂awki, 5mm otwory o d艂ugo艣ci w sumie bliskiej 25 cm i to w warunkach domowych:ph34r:. I to w sumie w pr贸chnie ...聽:huh::blink:

:rolleyes:

No w艂a艣nie to powy偶ej, akurat dla mnie niewykonalne 鈽濓笍馃檪.

No i te d艂uga艣ne drzazgi.聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Eee tam...聽

Deseczk臋 mi臋dzy dwie blachy, wkr臋ci膰 w imad艂o...聽

Jak takie pr贸chno, 偶e si臋 sypie, to wbi膰,

albo 艣ciskiem wcisn膮膰 pr臋ty...聽

Oczywi艣cie 偶art nr 1...聽

呕art nr 2 - rozejrze膰 si臋 jakie sztachety maj膮 s膮siedzi...聽

A na powa偶nie wstawi膰 now膮 desk臋.聽

Pozdrawiam Jacek聽


"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Leszku - Yodek pyta艂 o propozycje rozwi膮zania wi臋c kilkana艣cie post贸w wcze艣niej napisa艂em jak ja聽 bym to zrobi艂.

PUNKT PIERWSZY :)i to jest najlepsze rozwi膮zanie

Poszuka艂 bym nowej deseczki.

PUNKT DRUGI :):)

Podsun膮艂em rozwi膮zanie z techniki聽"Metalock" (jest opisana w internecie warto przeczyta膰).

A og贸lnie zasada jest prosta - 艂膮cz膮ce elementy / zszywki musz膮 mie膰 wytrzyma艂o艣膰 wi臋ksz膮 od p臋kni臋tego przekroju.

W tym przypadku kilka nagwintowanych pr臋t贸w o d艂ugo艣ci ok 10 cm chyba w zupe艂no艣ci wystarczy.

1. I tak jak pisa艂em po wzmocnieniu deseczek聽paraloidem.

2. Nawierci艂 bym w deskach otwory na g艂臋boko艣膰 ok 5-6 cm. to na upartego mo偶na zrobi膰 z r臋ki, ze statywu,聽

聽 聽 lub jak kto艣 si臋聽boi to mo偶na przymocowa膰 wiertark臋 poziomo do sto艂u a pod wiercone deski pod艂o偶y膰 dowolne podk艂adki np. z innych desek,聽ksi膮偶ek i.t.p

聽 聽i przesuwaj膮c po nich desk臋 wywierci膰 otwory

3. W tak wywierconych w jednej desce otworach osadzamy na 偶ywic臋 nasze pr臋ty/zszywki i czekamy a偶 偶ywica zwi膮偶e.

4. Nast臋pnie wype艂niamy 偶ywic膮 otwory w drugiej desce i wciskamy w nie pr臋ty/zszywki osadzone w pierwszej desce.

Ewentualny nadmiar 偶ywicy wyp艂ywaj膮cy z tych otwor贸w wype艂ni przestrze艅 mi臋dzy wystaj膮cymi drzazgami (kt贸rych tak si臋 boi Yodek聽:)) dodatkowo je sklejaj膮c.

I chyba nie trzeba by膰 tu specjalist膮 technologiem 偶eby zrozumie膰 zasad臋 tej techniki ;)聽.

Jeszcze raz podkre艣lam 偶e polecam rozwi膮zanie z "punktu pierwszego".

Natomiast po mojej propozycji z #10008 nast臋pni Koledzy powielili tylko (nie wiem po co) zaproponowane tam rozwi膮zania o nowej desce lub wierceniu.

I masz w zupe艂no艣ci racj臋 偶e te powielenia by艂y w zupe艂no艣ci nietrafione lub niepotrzebne te偶 sobie nie wyobra偶am w warunkach domowych wiercenie np. na ca艂ej d艂ugo艣ci deski.

O tak d艂ugim wiertle ju偶 nie wspominaj膮c.

Mi艂ego dnia

Roman

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
25 minut temu, JASI napisa艂(-a):

呕art nr 2 - rozejrze膰 si臋 jakie sztachety maj膮 s膮siedzi...聽

馃槀馃槀鉁岋笍鉁岋笍..

Troch臋 problematyczne na osiedlu..

Je艣li ju偶 kto艣 ma podblokowy kwietnik to ob偶e偶ony plastikowym p艂otkiem z Castoramy ..

Drewniane ploty ze sztachetami to teraz maj膮 tylko oligarchowie w swoich posiad艂o艣ciach 馃榿馃槤.

Reszta to chrust je艣li聽jeszcze co艣 zosta艂o 馃お

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
22 godziny temu, Yodek napisa艂(-a):

Ja tutaj to bym tylko zdj臋艂a wierzchni膮 warstw臋 wraz z brudem i聽nier贸wno艣ciami.

Jako, 偶e ja akurat operuj臋 materia艂ami do hybryd to bia艂ym lakierem nanios艂abym warstewk臋 dla ujednolicenia odcienia, troch臋 poprawi艂a kontur "V".

Tak bym zrobi艂a gdybym by艂a wy艂膮czn膮 w艂a艣cicielk膮 zegara, bior膮c wszelakie ryzyko niepowodzenia na siebie.

W prostszej formie to po delikatnym zeszlifowaniu, wyprowadzeniu powierzchni do poprawnej g艂adko艣ci i zgodno艣ci z geometri膮 powierzchni, poci膮gn臋艂a bym bia艂膮 farb膮 akrylow膮聽 偶eby zakry膰 ten 偶贸艂tawy odcie艅.

W sumie poza tym nie trafionym odcieniem i dolnym konturem "V" to kto艣 to zrobi艂 chyba nie najgorzej

馃檪

Rozumiem, 偶e papier 艣cierny, jakie艣 2000,聽 w 艂apk臋 na mokro i ostro偶niutko ? Czy mo偶e we艂na 艣cierna lub jaka艣 pasta by艂aby bardziej na miejscu ?

Do tej pory dopieszcza艂em raczej mosi膮dze i nie by艂o 藕le, z t膮 porcelank膮 mam niejakie opory ...

Je偶eli chodzi o farby akrylowe - biel bieli nier贸wna, czy s膮 jakie艣 wzorce, jak dobiera膰 - czy masz jakie艣 do艣wiadczenie gdzie i czego szuka膰 ?

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
6 minut temu, Lamela napisa艂(-a):

Rozumiem, 偶e papier 艣cierny, jakie艣 2000,聽 w 艂apk臋 na mokro i ostro偶niutko ? Czy mo偶e we艂na 艣cierna lub jaka艣 pasta by艂aby bardziej na miejscu ?

Do tej pory dopieszcza艂em raczej mosi膮dze i nie by艂o 藕le, z t膮 porcelank膮 mam niejakie opory ...

Je偶eli chodzi o farby akrylowe - biel bieli nier贸wna, czy s膮 jakie艣 wzorce, jak dobiera膰 - czy masz jakie艣 do艣wiadczenie gdzie i czego szuka膰 ?

Tak jednoznacznie nie potrafi臋 odpowiedzie膰. Ja u偶ywam papierku 艣ciernego - kr膮偶ki naklejane na "grzybek" i mini szlifierka. Na mokro nigdy nie eksperymentowa艂am.

Wszystko zale偶y jak b臋dzie poddawa膰 sie owa tajemnicza substancja, kt贸rej kto艣 u偶y艂 do wype艂nienia ubytku. Gradacja papieru - ja dobieram organoleptycznie, w zale偶no艣ci jak reaguje szlifowany materia艂..

Tu jest ca艂y dowcip 偶eby dzia艂a膰 w ma艂ym ograniczonym obszarze - nie wychodz膮c na oryginaln膮 emali臋.

We艂ny bym nie bra艂a pod uwag臋 bo si臋 kruszy i intensywnie brudzi.

Biel, bieli nier贸wna. I to jest najwi臋kszy chyba B脫L!聽

Dopasowanie odcienia, tonacji barw bieli czy jakiegokolwiek innego koloru, to creme de la creme. Prawda LES? 鈽猴笍

Moz贸艂. Szeroka paleta kolor贸w i mieszanie. Kropelka na pr贸bniku i przyk艂adanie do orygina艂u, przy dziennym 艣wietle. A偶 do skutku. Mak艂owicz by si臋 nie powstydzi艂 takiego pichcenia i be艂tania.

Do bia艂ego lakieru stopniuj臋 inne bia艂e lakiery hybrydowe o r贸偶nym odcieniu.

Co do szukania okre艣lonych farb to tez nie pomog臋.

Jak potrzebuj臋 to id臋 do papierniczego , kupuj臋 paletk臋 akryli i be艂tam. Na mark臋 nie zwracam uwagi - bior臋 co pod r臋k臋 si臋 nawinie. Patrz臋聽tylko 偶eby by艂y w zestawie odcienie kt贸re w mojej wyobra藕ni powinny da膰 po zmieszaniu barw臋, kt贸rej potrzebuj臋. Bior臋 bia艂膮 i dodaj臋 mikroskopijn膮 ilo艣膰 偶贸艂ci lub szaro艣ci lub jasnego br膮zu je艣li trzeba inny odcie艅 ..

W sumie temat rzeka. Przy ka偶dej kolejnej tarczy zabawa na nowo.

To czego si臋 nauczy艂am przy jednej tarczy nie przydaje si臋 przy kolejnej. W zasadzie za ka偶dym razem robi臋 po omacku z r贸偶nym skutkiem. I poprawiam jak spieprz臋..

20220715_204157.jpg

20220715_203617.jpg

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Godzin臋 temu, Yodek napisa艂(-a):

z r贸偶nym skutkiem

Chyba zbyt du偶o pokory Yodek..聽

nikt Tu nie odnawia tarcz tak jak Ty...聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
22 minuty temu, zadra napisa艂(-a):

Chyba zbyt du偶o pokory Yodek..聽

nikt Tu nie odnawia tarcz tak jak Ty...聽

Je艣li nawet nikt tu nie odnawia tarcz jak ja, to nie jest to przyczynek do wysokiego mniemania o swoich zdolno艣ciach.

Pokora jest 艣wietnym sposobem na d膮偶enie do obranego celu 馃槉馃檭鉁岋笍

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Nie kryguj si臋.. bo Ci tarcz臋 do reperacji pode艣l臋, ale mniejszaw膮聽 od zegaea zamochodowego - Junghans :) Trza cyferki wymalowa膰....


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

No ale na zdj臋ciach wida膰, 偶e deseczka si臋 klei聽

i pewno b臋dzie paraloid...聽

To ju偶 sztachety nie potrzebne...聽

Pozdrawiam Jacek聽

Edytowane przez JASI

"Na 偶adnym zegarze nie znajdziesz wskaz贸wek do 偶ycia"聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 godziny temu, Yodek napisa艂(-a):

Tak jednoznacznie nie potrafi臋 odpowiedzie膰. Ja u偶ywam papierku 艣ciernego - kr膮偶ki naklejane na "grzybek" i mini szlifierka. Na mokro nigdy nie eksperymentowa艂am.

Wszystko zale偶y jak b臋dzie poddawa膰 sie owa tajemnicza substancja, kt贸rej kto艣 u偶y艂 do wype艂nienia ubytku. Gradacja papieru - ja dobieram organoleptycznie, w zale偶no艣ci jak reaguje szlifowany materia艂..

Tu jest ca艂y dowcip 偶eby dzia艂a膰 w ma艂ym ograniczonym obszarze - nie wychodz膮c na oryginaln膮 emali臋.

We艂ny bym nie bra艂a pod uwag臋 bo si臋 kruszy i intensywnie brudzi.

Biel, bieli nier贸wna. I to jest najwi臋kszy chyba B脫L!聽

Dopasowanie odcienia, tonacji barw bieli czy jakiegokolwiek innego koloru, to creme de la creme. Prawda LES? 鈽猴笍

Moz贸艂. Szeroka paleta kolor贸w i mieszanie. Kropelka na pr贸bniku i przyk艂adanie do orygina艂u, przy dziennym 艣wietle. A偶 do skutku. Mak艂owicz by si臋 nie powstydzi艂 takiego pichcenia i be艂tania.

Do bia艂ego lakieru stopniuj臋 inne bia艂e lakiery hybrydowe o r贸偶nym odcieniu.

Co do szukania okre艣lonych farb to tez nie pomog臋.

Jak potrzebuj臋 to id臋 do papierniczego , kupuj臋 paletk臋 akryli i be艂tam. Na mark臋 nie zwracam uwagi - bior臋 co pod r臋k臋 si臋 nawinie. Patrz臋聽tylko 偶eby by艂y w zestawie odcienie kt贸re w mojej wyobra藕ni powinny da膰 po zmieszaniu barw臋, kt贸rej potrzebuj臋. Bior臋 bia艂膮 i dodaj臋 mikroskopijn膮 ilo艣膰 偶贸艂ci lub szaro艣ci lub jasnego br膮zu je艣li trzeba inny odcie艅 ..

W sumie temat rzeka. Przy ka偶dej kolejnej tarczy zabawa na nowo.

To czego si臋 nauczy艂am przy jednej tarczy nie przydaje si臋 przy kolejnej. W zasadzie za ka偶dym razem robi臋 po omacku z r贸偶nym skutkiem. I poprawiam jak spieprz臋..

20220715_204157.jpg

20220715_203617.jpg

Z t膮 barw膮 to b臋dzie wyzwanie.聽M臋偶czy藕ni podobno rozr贸偶niaj膮 tylko trzy kolory.聽馃ぅ. Nie s膮dz臋, abym specjalnie odbiega艂 od wzorca...

Mo偶na zatem domniemywa膰, 偶e ta poprzednia naprawa by艂a wykonywana m臋sk膮 r臋k膮聽馃檪.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 godziny temu, Lamela napisa艂(-a):

trzy kolory

moja c贸rka twierdzi, 偶e 偶e mn膮 jest inaczej.

P9dobno ja rozr贸偶niam 502 kolory.

1. Bia艂y

2. Czarny

oraz 500 odcieni szaro艣ci 馃榿

Przez prawie 40lat my艣la艂em, 偶e jestem daltonist膮, a偶 w ko艅cu kto艣 pokaza艂 mi nowe tablice ishihary i nie mia艂em problem贸w z odczytami.

Wszystkie wcze艣niejsze by艂y z lat 70-tych i 80-tych.

stare, szare - wyblakni臋te..

By艂o znacznie trudniej co艣 zobaczy膰..聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
8 godzin temu, JASI napisa艂(-a):

No ale na zdj臋ciach wida膰, 偶e deseczka si臋 klei聽

i pewno b臋dzie paraloid...聽

To ju偶 sztachety nie potrzebne...聽

Pozdrawiam Jacek聽

Ano lepi si臋 馃き. Wszystko dojrzycie 馃榿.

Paraloid ju偶 by艂. Nas膮czy艂am te strz臋piaste brzegi ile si臋 da艂o.

A co mi tam..nic do stracenia. To nie zegar wagowy, jak p贸艂ka nie wytrzyma to najwy偶ej spr臋偶ynka si臋 uszkodzi. Cho膰 tez szkoda bo oryginalna 艢witowa - robili takie nietypowe w kszta艂cie 馃榿.聽

8 godzin temu, Lamela napisa艂(-a):

Z t膮 barw膮 to b臋dzie wyzwanie.聽M臋偶czy藕ni podobno rozr贸偶niaj膮 tylko trzy kolory.聽馃ぅ. Nie s膮dz臋, abym specjalnie odbiega艂 od wzorca...

Mo偶na zatem domniemywa膰, 偶e ta poprzednia naprawa by艂a wykonywana m臋sk膮 r臋k膮聽馃檪.

Dob贸r odcienia to nie艂atwe zadanie. Ilo艣膰 pr贸b czasem zniech臋ca. To prawda, 偶e kobiety i Leskos rozr贸偶niaj膮 niestworzon膮 ilo艣膰 barw 馃槃 ale prawd膮 jest 偶e kobieta w lesie zrobi dwana艣cie krok贸w i ju偶 si臋 gubi.

Podobno umiej臋tno艣膰 ta (barwy) to dzie艂o ewolucji. W pradawnych czasach, kobiety siedz膮ce w jaskiniach z dzie膰mi gdy m臋偶czy藕ni polowali, zajmowa艂y si臋 zbieractwem owoc贸w i ro艣lin jadalnych. Wykszta艂ci艂y t臋 umiej臋tno艣膰 kt贸ra pozwala艂a odr贸偶ni膰 po barwie stan dojrza艂o艣ci owoc贸w, czy s膮 truj膮ce czy nie, wyoatrywa膰 w g臋stwinie itd, itd 馃槂..

6 godzin temu, zadra napisa艂(-a):

moja c贸rka twierdzi, 偶e 偶e mn膮 jest inaczej.

P9dobno ja rozr贸偶niam 502 kolory.

1. Bia艂y

2. Czarny

oraz 500 odcieni szaro艣ci 馃榿

Przez prawie 40lat my艣la艂em, 偶e jestem daltonist膮, a偶 w ko艅cu kto艣 pokaza艂 mi nowe tablice ishihary i nie mia艂em problem贸w z odczytami.

Wszystkie wcze艣niejsze by艂y z lat 70-tych i 80-tych.

stare, szare - wyblakni臋te..

By艂o znacznie trudniej co艣 zobaczy膰..聽

Zadra - jeste艣 daltonist膮? 馃檪

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Witajcie,

przypatruj膮c si臋 Waszej dyskusji o kolorach zastanawiam si臋 po co to komu :D:D:D

M贸j 艣.p. Te艣膰 by艂 daltonist膮 i zawsze twierdzi艂 偶e kolory nikomu nie s膮 potrzebne ;)

Po prostu:

Czerwony u g贸ry聽

a聽

Zielony na dole聽

:D:D:D

Mi艂ego weekendu聽

Roman

p.s. Dla niewtajemniczonych oczywi艣cie to 偶art (ale z 偶ycia wzi臋ty)

Edytowane przez Kieszonkowe

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
2 godziny temu, Kieszonkowe napisa艂(-a):

Witajcie,

przypatruj膮c si臋 Waszej dyskusji o kolorach zastanawiam si臋 po co to komu :D:D:D

M贸j 艣.p. Te艣膰 by艂 daltonist膮 i zawsze twierdzi艂 偶e kolory nikomu nie s膮 potrzebne ;)

Po prostu:

Czerwony u g贸ry聽

a聽

Zielony na dole聽

:D:D:D

Mi艂ego weekendu聽

Roman

p.s. Dla niewtajemniczonych oczywi艣cie to 偶art (ale z 偶ycia wzi臋ty)

馃榿馃榿馃槉

Tak mo偶e by膰 - 偶ycie z dwoma kolorami i ich odcieniami by艂oby mniej pi臋kne ale o wiele prostsze!

馃馃お

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
12 godzin temu, Yodek napisa艂(-a):

Zadra - jeste艣 daltonist膮?

raczej nie.

Czasami w z艂ym o艣wietleniu gubi臋 si臋 w pastelowych zieleniach/seledynach/bladych b艂臋kitach na granicy z szaro艣ci膮.

Kluczowe jest o艣wietlenie - rodzaj i jako艣膰.

Najlepiej naturalne s艂oneczne..

12 godzin temu, Yodek napisa艂(-a):

gdy m臋偶czy藕ni polowali

Jestem miszczem w odszukiwaniu zwierz膮t z odleg艂o艣ci na poboczach, np w czasie jazdy w ka偶dym kierunku bez wzgl臋du na to w kt贸r膮 stron臋 mam skierowany wzrok..

W terenie z 艂atwo艣ci膮 (i zupe艂nie niechc膮cy) znajduj臋 ptaszki, ich dziuple, wszelkie myszki, zaj膮ce, kozio艂ki polne, liski, bobry, kuny, 艂asiczki, m艂ode sarenki, dzikie kaczki, skowronki, czaple, trznadle, pliszki i "grubelki"..

Nie musz臋 polowa膰, ale nie mia艂bym problemu, 偶eby wy偶ywi膰 rodzinn膮 wiosk臋 w razie "W" bior膮c pod uwag臋 aktualn膮 zasobno艣膰 w terenie kt贸ry mam dooko艂a.

Na szcz臋艣cie "biedronka", "dino", "polo-market" s膮 pod nosem ;)

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
44 minuty temu, zadra napisa艂(-a):

raczej nie.

Czasami w z艂ym o艣wietleniu gubi臋 si臋 w pastelowych zieleniach/seledynach/bladych b艂臋kitach na granicy z szaro艣ci膮.

Kluczowe jest o艣wietlenie - rodzaj i jako艣膰.

Najlepiej naturalne s艂oneczne..

Jestem miszczem w odszukiwaniu zwierz膮t z odleg艂o艣ci na poboczach, np w czasie jazdy w ka偶dym kierunku bez wzgl臋du na to w kt贸r膮 stron臋 mam skierowany wzrok..

W terenie z 艂atwo艣ci膮 (i zupe艂nie niechc膮cy) znajduj臋 ptaszki, ich dziuple, wszelkie myszki, zaj膮ce, kozio艂ki polne, liski, bobry, kuny, 艂asiczki, m艂ode sarenki, dzikie kaczki, skowronki, czaple, trznadle, pliszki i "grubelki"..

Nie musz臋 polowa膰, ale nie mia艂bym problemu, 偶eby wy偶ywi膰 rodzinn膮 wiosk臋 w razie "W" bior膮c pod uwag臋 aktualn膮 zasobno艣膰 w terenie kt贸ry mam dooko艂a.

Na szcz臋艣cie "biedronka", "dino", "polo-market" s膮 pod nosem ;)

No i pozamiatali艣my 馃榿..

Ja ide w kolory, a Zadra w tropienie zwierzyny.

Wszystko zgodnie z zasadmi ewolucji homo sapiens 馃槅馃槣

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 godzin臋 temu, zadra napisa艂(-a):

raczej nie.

Czasami w z艂ym o艣wietleniu gubi臋 si臋 w pastelowych zieleniach/seledynach/bladych b艂臋kitach na granicy z szaro艣ci膮.

Kluczowe jest o艣wietlenie - rodzaj i jako艣膰.

Najlepiej naturalne s艂oneczne..

Jestem miszczem w odszukiwaniu zwierz膮t z odleg艂o艣ci na poboczach, np w czasie jazdy w ka偶dym kierunku bez wzgl臋du na to w kt贸r膮 stron臋 mam skierowany wzrok..

W terenie z 艂atwo艣ci膮 (i zupe艂nie niechc膮cy) znajduj臋 ptaszki, ich dziuple, wszelkie myszki, zaj膮ce, kozio艂ki polne, liski, bobry, kuny, 艂asiczki, m艂ode sarenki, dzikie kaczki, skowronki, czaple, trznadle, pliszki i "grubelki"..

Nie musz臋 polowa膰, ale nie mia艂bym problemu, 偶eby wy偶ywi膰 rodzinn膮 wiosk臋 w razie "W" bior膮c pod uwag臋 aktualn膮 zasobno艣膰 w terenie kt贸ry mam dooko艂a.

Na szcz臋艣cie "biedronka", "dino", "polo-market" s膮 pod nosem ;)

To chyba widzisz w podczerwieni ? 馃槉

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

艢wit wisi i dzia艂a. Musia艂am stoczy膰 walk臋,聽 bo oryginalna sk膮din膮d spr臋偶ynka wahad艂a by艂a kombinowana i lutowana - zegar uparcie stawa艂.聽

Po kilku godzinach wpad艂am w czym tkwi艂 problem. Wymieni艂am spr臋偶ynk臋 no i聽w艂ala 馃...

Kochani - powiedzcie - czy ja, w domu, prymitywnymi narz臋dziami- jestem w stanie sama wystruga膰聽dr膮偶ek wahad艂a聽 z blachy mosi臋偶nej grubo艣ci 1mm? 馃

20220717_114152.jpg

20220716_150810.jpg

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Jak masz narz臋dzia:

聽- pilniczki ----- (ale nie do paznokci :))聽

-pi艂ka do metalu w艂osowa,

聽Dremelopodobe urz膮dzenie聽 i inne popierdu艂i to pewnie, 偶e si臋 da..


Pozdrawiam Mirek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
7 minut temu, mkl1 napisa艂(-a):

Jak masz narz臋dzia:

聽- pilniczki ----- (ale nie do paznokci :))聽

-pi艂ka do metalu w艂osowa,

聽Dremelopodobe urz膮dzenie聽 i inne popierdu艂i to pewnie, 偶e si臋 da..

M贸wisz?

Hmmm... zaczynam dojrzewa膰 do tego pomys艂u. Kupie kawa艂ek blachy i spr贸buj臋. No co mam do stracenia... Dr膮偶ka jak nie ma, tak nie ma. Albo dorobi臋 albo du..a blada. Jeden 艢wit b臋dzie nieczynny聽

馃槆鉁岋笍

Edytowane przez Yodek

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li nie masz narz臋dzi jak pisze kolega mkl1 to doopa a jak chcesz kupi膰 takie to wyjdzie du偶o dro偶ej wykonanie tego dr膮偶ka, lecz na przysz艂o艣膰 zostan膮 narz臋dzia. Potrzebne pi艂ka laubzega 60-70z艂, do niej pi艂ki np antylopy 1-2 tuziny jedynek ok 20z艂, materia艂 mosi膮dz tzw twardy lub p贸艂 twardy z np alledrogo ch臋膰 do pracy i wio.

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
1 minut臋 temu, graver napisa艂(-a):

Je艣li nie masz narz臋dzi jak pisze kolega mkl1 to doopa a jak chcesz kupi膰 takie to wyjdzie du偶o dro偶ej wykonanie tego dr膮偶ka, lecz na przysz艂o艣膰 zostan膮 narz臋dzia. Potrzebne pi艂ka laubzega 60-70z艂, do niej pi艂ki np antylopy 1-2 tuziny jedynek ok 20z艂, materia艂 mosi膮dz tzw twardy lub p贸艂 twardy z np alledrogo ch臋膰 do pracy i wio.

Dzi臋ki 馃榿..

A kt贸ry mosiadz lepiej kupi膰 - twardy czy p贸艂twardy?

Kt贸ry b臋dzie 艂atwiej harata膰?

Nasuwa si臋 na my艣l "p贸ltwardy" ale czy taki nie b臋dzie bardziej zapychal pilnik贸w czy pi艂ki..

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Lepiej kupi膰 p贸艂twardy to chyba M63,聽chodzi oto by艣 mog艂a wygi膮膰 ko艅c贸wk臋 tego dr膮偶ka, a twardy mo偶e p臋kn膮膰 chyba 偶e ko艅c贸wk臋 rozhartujesz przed wygi臋ciem, ale lepiej p贸艂 twardy na alledrogo s膮 takie blachy bez problemu kupisz, nie nie b臋dzie zapycha艂 pilnik贸w to nie cyna czy cynkal馃榾

Edytowane przez graver
korekta

Udost臋pnij t臋 odpowied藕


Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.
Uwaga: Tw贸j wpis zanim b臋dzie widoczny, b臋dzie wymaga艂 zatwierdzenia moderatora.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.

  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.