Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Co kraj to obyczaj (i świr lokalny). Kiedyś usiłowałem w UK kupić benzynę apteczną, przeszukałem net, potem apteki, w końcu sklepy typu Castorama... Wszędzie rozmowy się kończyły tym, że to nadzwyczaj niebezpieczna substancja, groźna jak nie wiem co i tylko terroryści by szukali czegoś takiego  :ph34r:. Jak usiłowałem argumentować, że od zwykłej, dostępnej na każdej stacji, różni się tylko brakiem zanieczyszczeń, winszowali mi wzrok pełen litości i pobłażania. Wreszcie, po tygodniach szukania się okazało, że w arabskim sklepie sprzedają do zapalniczek. W 100ml opakowaniach! 

W końcu przywiozłem bańkę z PL i mam.

Edytowane przez fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak !!! :( Mogą zadenuncjować , a małe bum , to dopiero bym nabałaganił !!! 

Ekspedientka w sklepie z alkoholem , też patrzyła na mnie ze zdziwieniem !!!! Chyba już się tam nie pokażę !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - w arabskim sklepie! Faktycznie co kraj to jakieś obostrzenie.

Wnioskuję usilnie, że nasza Ojczyzna bogactwem form towarów stoi. Kupić chyba sie da prawie wszystko.. tylko zegary fajne to z e...boja trzeba brać..

Bańkę benzyny przemycić do UK? Toż to specjalsi mogli zaaresztować! ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem kilka dni w Helsinkach. Łoj, poszaleć się nie dało. Sklepy alkoholowe ukryte, bez żadnej reklamy. A w nich równie drogo jak w knajpach. A na ulicach młodzież nawalona jak diabli. Czym? Bimber, import z Tallina lub St. Petersburga? Chyba tak, bo wracałem do Helsinek z Tallina podczas solidnego sztormu. Wszyscy Finowie mieli wózek butelek wszelkiego autoramentu (zamknięto je na czas rejsu w schowkach) i drugie tyle w sobie. Nie zapomnę tego do końca życia. Było dobre 8 stopni, prom w jedną, a cały naród odchylało w drugą stronę. Idealny balans i stabilizacja :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak !!! :( Mogą zadenuncjować , a małe bum , to dopiero bym nabałaganił !!!

Ekspedientka w sklepie z alkoholem , też patrzyła na mnie ze zdziwieniem !!!! Chyba już się tam nie pokażę !!!!

PM to trza jak Fibo - z kraju bańkę przemycić ale nie tak po prostu - trzeba przez zieloną granicę - na szagę, na piechotę przez lasy nocami...

Jak się uda to i szelak sie rozrobi, i na toasty będzie, i lakier w dżezie odtłuścić jak będzie potrzeba i do kremu na tort :-D

 

O no i proszę - Tarant rozgryzł jak onegdaj tam Finowie sobie radzą. I wycieczkę wesołym statkiem

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem kilka dni w Helsinkach. Łoj, poszaleć się nie dało. Sklepy alkoholowe ukryte, bez żadnej reklamy. A w nich równie drogo jak w knajpach. A na ulicach młodzież nawalona jak diabli. Czym? Bimber, import z Tallina lub St. Petersburga? Chyba tak, bo wracałem do Helsinek z Tallina podczas solidnego sztormu. Wszyscy Finowie mieli wózek butelek wszelkiego autoramentu (zamknięto je na czas rejsu w schowkach) i drugie tyle w sobie. Nie zapomnę tego do końca życia. Było dobre 8 stopni, prom w jedną, a cały naród odchylało w drugą stronę. Idealny balans i stabilizacja :D

Prom do Tallina po Alkohol !!!!! Tak to prawda !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek, ja mam już kilkanaście lat podłogowca Embee (Matthias Bauerle) i jestem bardzo zadowolony z niego.

Chodzi doskonale, bije w 5 prętów jak dzwon Zygmunta, więc podczas np oglądania filmu włączam pauzę w odtwarzaniu, bo nic z żoną wtedy nie słyszymy. Mój wygląda takpost-57894-0-35216000-1547764449_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erzlot - fantastyczny Wasz Embee!

Nawet Ci powiem że ładniejszy niż ten nad którym się zastanawiam :-) taki smuklejszy.

A gdybyś podał jakiego rzędu numeracja początkowa jest w Twoim zegarze i z jakich lat może być produkcja?

Jakoś za dużo w necie nie znalazłam nt. tej firmy

Pokręcone to, tych Tobiasów, Mathiasów Bauerlów tam od zatrzęsienie- kto co i kiedy to za nic nie dojdzie :-)

Piękny ten Wasz, oj piękny:-D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kolejne do Kolegów.

Jest Becker w przystępnej cenie, stojący no i do renowacji szafa co mnie cieszy ale oglądając piękny, brudny mechanizm niepokoją mnie łożyska. Nie wiem czy na tym zdjątku coś da się Wam zauważyć.

Jakieś takie dziwne - albo rozharatane albo grube zbitki starego smarowidła zhomogenizowamego z brudem..?

 

Bo jak łożyska i... jak to tam Kinio prawili - "zenkunki" rozjechane to ja po takiej transakcji "życia" bym musiała na kolanach longase1 prosić o żeby podjął się naprawy, a potem sprzedać Zeza żeby uskładać na rachunek:-) ;-)

post-104610-0-71045200-1547803319_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama sobie naprawisz... Ile kosztuje? Byłaś już w Czaczu?

W łożyskach smar zestalony, one rzadko się zużywają tak aby trzeba było wężydła wstawiać...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na ale-ale.

Sprzedawca woła 1,5 grajcara, jeszcze się nie targowałam.

W Czaczu nie byłam ale tam to chyba w jakies insze dni targujo.. :-)

Mówisz że to smar i sama bym umyjała?

Hmm..wężydła, kurka mać..I bądź tu mądry ;-)

A taki to stojak..

 

Numer 17x.xxx i że to ok 1880 rok

post-104610-0-06846000-1547805659_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czaczu jest na okrągło... siedem dni w tygodniu.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych łożyskach jest stara oliwą wraz z kurzem z kilku dekad. Te mechanizmy są nie do zarżnięcia także spokojnie . Zegar ogólnie dobrze się prezentuje no i jest szafa do renowacji!!! :-)

Tylko utarguj ze dwa ząbki w dół

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. na okrągło..

To może szybko na starą rzeźnię a potem do "cza-cza-cza" pojedziemy jeśli moje "chłopstwo" nie będzie się buntować. No bo jak ja wtargnę na starocie to nie ma zmiłuj, kilka godzin, a dooopki marzną;-)

W tych łożyskach jest stara oliwą wraz z kurzem z kilku dekad. Te mechanizmy są nie do zarżnięcia także spokojnie . Zegar ogólnie dobrze się prezentuje no i jest szafa do renowacji!!! :-)

Tylko utarguj ze dwa ząbki w dół

Dziękuję Wam za opinie:-)

Utargować "dwa ząbki" to znaczy że sprzedawca dowiezie i z pińset jeszcze mi dopłaci? Brałabym w ciemno!

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyjazd do Czacza przepadł;-)

Jak tylko się odezwałam, to spadł na mnie grad sprzeciwów, ochów i gróźb niekaralnych.. :-P

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a podobno kocha ...  :D głowa Cię bolała ... ;) ?


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a podobno kocha ... :D głowa Cię bolała ... ;) ?

Mówi, że kocha.. ☺, glowa jak to głowa, czasem "boli", a jak nie boli to tež wszystkiego nie da się wymóc ;-). Ja uparta ale małż też.., nie zawsze działa metoda "pod włos" ;-D

 

Jutro mamy małą imprezkę, a tam to z 80 km w jedną stronę ileś czasu chodzić itd.. za dużo dnia zejdzie, a "szkło" stygnie ;-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja wtrącę swoje trzy grosze. :)

Moim skromnym zdaniem, kupując zegar stojący kupujemy tak naprawdę nowy mebel do określonego pomieszczenia i wg mnie powinien on chociaż w jakieś mierze współgrać z pozostałymi meblami i wystrojem wnętrza.  Inaczej się sprawa przedstawia jeżeli kupujemy już kolejny zegar stojący, a ich ilość staje się dominująca i tworzy już pewną kolekcję. 

Natomiast przy zegarach wiszących, nieco odmienna od pozostałych mebli stylistyka obudowy zegara nie jest tak mocno rzucająca się w oczy jak przy zegarach stojących. 

Wobec powyższego, kupowanie dużego zegara stojącego gdzie głównym kryterium jest tylko chęć posiadania takowego, jest moim zdaniem nie najlepszym rozwiązaniem.

U Kol. Ryszarda styl obudowy zegara stojącego idealnie współgra z pozostałą częścią mebli i wystroju wnętrza. 

Wstawienie takiego zegara do super nowoczesnego wnętrza moim zdaniem nie będzie wyglądało dobrze. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek- masz stuprocentową rację.

Mam nowe meble, aczkolwiek nie w iście nowoczesnym stylu. W pokoju jako dodatki są i wiszące zegary i bufeciaki, stare lampowe radio, stare portrety, stare czarne, ebonitowe telefony, a ściany w stonowanej, zgaszonej kolorystyce..

Wydaje mi się że wielkiego chyba dysonans nie będzie..

A ten Becker jest w prostej stylistyce to może ujdzie. Jak nie to przyozdobię go w kanarkowe naklejki:-P

 

Tak wygląda jedna strona "salonóff".

Konkora była jeszcze nie przyodziana, bo była "w trakcie" kompletowania tralek. Kawałek dalej wisi mój ukochany papirusowy Müller ..

 

PS. Nienawidzę wielkomiejskiego ruchu! Przebijamy się przez Poznań. Że też synowi zachciało się "metropolii" ;-)

post-104610-0-86674500-1547818572_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz jeszcze miejsca na 20 wiszących ...  ;) .

Ja się zastanawiam gdzie wpakuję następny czekający na remoncik. BB  :wub:  czyli Bidulek Becker, z pełną tarczą, z pierwszych lat produkcji. Skrzynka ze stolarni Eppnera ... wpisuje się w historię gromadzoną u mnie na ścianach, więc musi się znaleźć dla niego miejsce. Nocami planuję zamach na ścianę w sypialni... :ph34r: muszę kupić hełm/kask i zaopatrzyć się w stopery do uszu , no i jakąś zbroję ... będę się bronił biernie... godnością osobistą . :blink:

Dwa "zdjątka" dla pobudzenia apetytu

:rolleyes:

post-92919-0-47859000-1547820990_thumb.jpg

post-92919-0-11375400-1547820999_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do własnej żony najlepiej przemawia argument taki oto. :P  :) 

Kochanie, jak uważasz, co jest lepsze dla naszego udanego i długoletniego już związku, czy to że kolekcjonuję zegary, czy to że będę inicjował tajne schadzki na boku. :D  :D  :D  :D  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rąbek skrzyni wygląda tajemniczo i uwodząco ;-)

LES trzymam kciuki za udane pertraktacje, tudzież skuteczną obronę:-)

Dobry strój ochronny pomoże przetrzymać apogeum, a resztę załatwi dobra kolacja "bez powodu" :-D

 

Z dwojga złego to tajne schadzki nie kalkulują się ekonomicznie:-)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do własnej żony najlepiej przemawia argument taki oto. :P  :)

Kochanie, jak uważasz, co jest lepsze dla naszego udanego i długoletniego już związku, czy to że kolekcjonuję zegary, czy to że będę inicjował tajne schadzki na boku. :D  :D  :D  :D  

Mocne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz jeszcze miejsca na 20 wiszących ...  ;) .

Ja się zastanawiam gdzie wpakuję następny czekający na remoncik. BB  :wub:  czyli Bidulek Becker, z pełną tarczą, z pierwszych lat produkcji. Skrzynka ze stolarni Eppnera ... wpisuje się w historię gromadzoną u mnie na ścianach, więc musi się znaleźć dla niego miejsce. Nocami planuję zamach na ścianę w sypialni... :ph34r: muszę kupić hełm/kask i zaopatrzyć się w stopery do uszu , no i jakąś zbroję ... będę się bronił biernie... godnością osobistą . :blink:

Dwa "zdjątka" dla pobudzenia apetytu

:rolleyes:

Dodaj trochę pikseli, żeby można było chociaż numer odczytać.  :)

 

Edit. Dostrzegam 4 cyfry, czyli poniżej 10 000. 

Pierwsza chyba prosta, czyli może być 1000 z haczykiem. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do własnej żony najlepiej przemawia argument taki oto. :P  :) 

Kochanie, jak uważasz, co jest lepsze dla naszego udanego i długoletniego już związku, czy to że kolekcjonuję zegary, czy to że będę inicjował tajne schadzki na boku. :D  :D  :D  :D

 

A co jeśli żona powie- "schadzki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.