Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yodek

Porady potrzebuję 😊

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobnie w Unionie ;-)

Bez tego drucikowania nie działa bicie. Chyba zastępuje zgubioną albo zniszczoną sprężynkę..

OOooo :o

No , to już nieco wiemy !!!

Tylko , że to nie wygląda na fabryczne rozwiązanie . Stąd myślę , że to w czasie napraw , zegarmistrze wpadli na prosty pomysł , wspomagania bicia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się wydaje. Taka prosta zamiana na "zamiennik" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) To jak my , zastąpimy to , gumką recepturką , to też dobrze ;)

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę lecące "gromy" z forum ;-) Ty PM się nie nabijaj bo zginiemy oboje :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumka jest często niezastąpiona... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumka jest często niezastąpiona... :P

Hłe.. hłe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę was zmartwić , gumki recepturki sa teraz latexowe i biodegradowalne  . Rozpadają się po 2-3 miesiącach...

Nic z tego nie będzie ....


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę was zmartwić , gumki recepturki sa teraz latexowe i biodegradowalne  . Rozpadają się po 2-3 miesiącach...

Nic z tego nie będzie ....

Są jeszcze dętki rowerowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze dętki rowerowe ;)

Jak już coś to guma modelarska - dętka rowerowa za mało elastyczna jest ...  ;)

:rolleyes:

https://abc-rc.pl/pol_m_Majsterkowanie-DIY_Materialy-do-budowy_Guma-Modelarska-378.html

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz..

Gumkamy w zabytky?

Nie wolno! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie patrzę... Przecież są jeszcze sprężynki od długopisów... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A,są.. tylko jak dla mnie problem wypreparować "pętelki" na końcach do zahaczania ;-)

PS..

Te od długopisów to często takie cieniuśkie i delikatne jsk włos.

To musiałaby być sprężyna od długoPISiora ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba samemu nawinąć sprężynę? Są do kupienia druty sprężynowe na metry. Kiedyś kupowałem na czopy :)

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do drucikosprężynek. W tym "morskim" Junghansie z końca lat 80 XIX wieku też takowe zastosowano w mechanizmie bicia. Wyglądają na "fabryczne"

post-6402-0-12059700-1551284268_thumb.jpgpost-6402-0-80671400-1551284272_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo przeglądam ogłoszeń i na sprzedajemy.pl był Junghans - mechanizm z drutem,jak Wasz. Z Krakowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo przeglądam ogłoszeń i na sprzedajemy.pl był Junghans - mechanizm z drutem,jak Wasz. Z Krakowa.

Wygląda na to, że drutowanie bywa "fabryczne" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę płakał.  :( :(  :(  :(

W każdym razie w domu panuje wielki smutek. 

Mój Mruczuś jest ciężko chory. Już dwóch lekarzy powiedziało że mamy się przygotować do podjęcia decyzji o jego uśpieniu. Dzisiaj byliśmy jeszcze w innej klinice i kolejny lekarz podjął się leczenia, zobaczymy z jakim skutkiem. 

Rokowania są fatalne.

Ja na pewno nie podejmę decyzji o jego uśpieniu.

Cholera, zaczynam dostrzegać że na stare lata robię się coraz większym mięczakiem. :wacko::(

Na dodatek w trakcie prześwietlenia okazało się ze ma kulkę z wiatrówki pod skórą na grzbiecie. 

Jakiś matoł do niego strzelał z wiatrówki. 

Na szczęście nie ona jest przyczyną jego choroby.   

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian, decyzje są okropne, okropne, ale to my im obiecaliśmy, że się nimi zaopiekujemy. Więc musimy wypełnić obietnicę. Tyle moich zwierząt pochowałem... Czasem trzeba stanąć w prawdzie i pomóc kochanemu zwierzakowi. I tak mają lepiej niż my, bo legalnie możemy coś zrobić. 

Trzeba walczyć póki się da, lecz gdy oczy się robią płaskie, a weterynaria się skończyła, to jest dowód najwyższej przyjaźni, bo chronimy go przed zbędnym cierpieniem. 

Może się wyliże, koty są twarde i mają wiele żyć, bardzo bym chciał, żeby się Wam udało... Okropnie mi smutno, wiem o czym piszesz, miałem cztery, został jeden. Też jestem mięczakiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu..

Co za ciężka sytuacja.

Dziadek - mogę Cię pocieszać chociaż chciałabym móc pomóc.

 

Przechodziłam to też..

Mój rudzielec Bryzek zachorował na niewydolność nerkową.

Tak walczyłam o każdy jego dzień ...

Codziennie robiłam mu podskórne wlewy z płynu Ringera żeby przepłukiwać zatruty toksynami organizm. Wpychałam do pyszczka po jednym chrupku karmy bo nie mógł jeść. Mógł na siłę przyjąć 11 chrupek. Jak podałam 12stą to wszystko zwracał. Wodę strzykawką do pyszczka..

I nic..marniał. Tylko przejmująca miauczał jak wracałam z pracy.

Mąż "zmusił" mnie do podjęcia decyzji o uśpienia. Powiedział że zmuszanie go do walki w takim stanie jest nieludzkie..

Uśpiliśmy go ale trauma pozostała. Po 3 latach kolejny chorujący kot

Tym razem za nic nie chciałam go usypiać.. Sam odszedł ale to było równie ciężkie przeżywanie, z dnia na dzień..długo odchodził..

I tak strasznie i tak strasznie...

Miałam nie brać, ale nie wytrzymałam i mam dwa kolejne koty.

Niedawno masz piesio musiał odejść i kiedys znów będziemy przez to przechodzić..

Dziadek- możemy próbować ale prędzej czy później to nadejdzie. Trzeba się przygotować, a Mruczusiowi zapewnić dużo czułości..

Oby jak najdłużej był w formie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołowiana śrucina to trucizna.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . 

Ołów powoduje zatrucie organizmu , dość szybkie i śmierć zwierzęcia. Marian zażądaj od weterynarza niezwłocznego usunięcia śrutu i ... zmień weterynarza skoro twierdzi że ołowica nie jest szkodliwa. Widziałem kilka zwierząt (kaczki, bieliki,dziki) postrzelone ołowiem w schroniskach dla dzikich zwierząt .Masa zwierzyny pada nie z samego postrzału, a w wyniku powikłań i ołowicy.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, natychmiast trzeba to usunać!


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z moją tradycją kuleje bicie w stojącej babie.

Niby dobrze ale czasem bicie ciężko albo wcale nie startuje.

Wczoraj jeszcze ciut chciałam ustawić młotki do cichszego bicia i bicie się nie wyzwala. Jak trącę wiatraczek to czasem zaskoczy i bicie poleci ale Potem znów cisza...

Za duży jakby gdzieś opór materii.

Który odcinek sekcji bicia może mieć problem najczęściej? Czy raczej szukanie będzie tylko po omacku?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masę wag. Ta cięższa na bicie.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.