Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tropik79

Kwarc moich marzeń to...

Recommended Posts

Tego bym przytulił, jakbym miał luźne 17k$

3168572D-ED39-4E3D-8B0A-A9BFE81F6F2E.thumb.jpeg.c68f1e8920f1c95166c3ecf5b248a351.jpeg
47A7EC89-F9C8-480D-ABA0-B083967C95A0.thumb.jpeg.cd4e00bde7d22b284af5dd44cf1ed381.jpeg
C20C45A0-7363-4209-87D3-1C26E15237BF.thumb.jpeg.28d1d692c675304a21f213ac654de5f1.jpeg
Co to za model? Drogi jak na citka.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Guest maritimeeng
1 minutę temu, apsel__92 napisał:

The Citizen White Gold - jak wpiszesz do google, to znajdziesz...

Mój nr 1 na liście to GIUGIARO Ripley Alien 7A28-7000 -marzenie nie zrealizowane.

Nr 2 SBPP001 własnie zrealizowany:

received_939984856532950.jpeg

21 godzin temu, apsel__92 napisał:

To generalnie są zegarki z mechanizmem 0100. Są wersje w tytanowych kopertach za jakieś $7.5k.

Ale tak, to jest kwarc marzeń. Gdzieś dalej jest Chronomaster i Grand Seiko na 9F.

Uwielbiam zegarki chrono, ale nigdy nie będę miał żadnego ze względu na mały nadgarstek. 😟 Takie moje niespełnione marzenie:

lu-262-luminox-watch-atacama-field-chron

W dniu 14.12.2020 o 21:59, sviety napisał:

Mój nr 1 na liście to GIUGIARO Ripley Alien 7A28-7000 -marzenie nie zrealizowane.

Niekoniecznie jako zakup, ale jest to jeden z tych zegarków, które bardzo chciałbym mieć okazję zobaczyć/ przymierzyć. Swoją drogą, dopiero jak zaznajomiłem się z tym zegarkiem, zwróciłem na niego uwagę w filmie - specjalnie włączając przy tym fim :) .

A ja wręcz odwrotnie... Dobre filmy "kosmiczne" to mój konik a już z fajnym zegarkiem w tle to jak to mawia klasyk "truskawka na torcie" 😉

A, to może niedokładnie napisałem - Obcy to jeden z tych filmów, które oglądałem wielokrotnie, ale dopiero jak zainteresowałem się zagarkami i gdzieś tam przeczytałem o Seiko i partnerstwie z Giorgetto Giugiaro i przede wszystkim zobaczyłem ten zegarek, to musiłem kolejny raz włączyć film, tylko po to żeby sprawdzić w których scenach zegarek jest na pierwszym planie :)

A wracając do meritum - Cartier Tank Solo.

Edited by GaltJ

No nie jest ale specyfikacja (czas pracy po naładowaniu i grubość) oraz ogólny design są super - nosiłbym :)

Najlepsze - z racji konstrukcji i zastosowanych rozwiązań nawet wymiana akumulatora tylko w centrum serwisowym producenta:

E97E53B1-D2A5-4F3E-A6C4-94B9C479DD3D.thumb.jpeg.0603e5f29bfebc4f43006a5afced1c4c.jpeg

„Do not open” brzmi groźnie :)

1b72ebfdd308b8d42e108a1cb52bd7df.jpg

Oceanus OCW-T200S

Solar, synchronizacja z zegarem atomowym, szkło szafirowe, data, 10 ATM, 41,4 mm średnicy. Wydaje się znakomitym EDC.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tissot prx genta. Przygarnęła bym.

Oczywiście gdyby Cordi7 nie wybrał wcześniej Citizena :) 

Edited by lejdipik

10 godzin temu, lejdipik napisał:

Tissot prx genta. Przygarnęła bym.

Oczywiście gdyby Cordi7 nie wybrał wcześniej Citizena :) 

Do usług 😆

Jakikolwiek z linii Accutron DNA
Inny poziom kwarcowości46b58182175d2aba06261e3f317f9daa.jpg&key=cfea19047624c5090ed46838041891cc087e6b39a628473dffcdab30692ab539

Super są! Tylko duże.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

Moje marzenie to omega seamaster niebieski, niestety nie wiem kiedy będzie mnie na niego stać :((:))

Edited by mikser666

Posted (edited)

Powitoł

Pierwszy twój warunek porzuciłem po obejrzeniu kilku modeli za naście tysi.

Droższych bateryjek nie dane mi było oglądać więc może niesłusznie go porzuciłem...  :D

Edited by porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By mikeone
      Witam serdecznie,

Poszukuję zegarka o wyglądzie zbliżonym (idealnie: takim samym) do Amazfit T-rex, tylko żeby nie był smartwatchem, ale miał fizyczne wskazówki + ewentualnie mały wyświetlacz na datę badź godzinę w formie cyfrowej. Poniżej zamieszczam zdjęcia tego T-rexa. 

Dodam, że przejrzałem już dziesiątki G-shocków, ale podobnej koperty jeszcze nie znalazłem. Wszystkie wydawały mi się troche przekombinowane, nazbyt napakowane tymi przyciskami, a ten z postu wydaję się być dość prosty i "skromy" w swojej militarnej formie. No i te G-shocki, które widziałem, miały zdecydowanie większą kopertę, zaś mój nadgarstek nie należy do największych.. Rozmiar tego T-rexa wydaje się idealny, większe koperty wyglądałyby już źle na mojej ręce. Co do koloru, to nie musi być zielony, może być czarny, ciemno szary, etc. 

Inne pożadane cechy poza wyglądem:
      - mechanizm kwarcowy
      - koperta z tworzywa, 46 - 48 mm
      - pasek silikonowy (lub  jakiś gumowy, byle miękki i łatwo zmywalny)
      - cena do 500 zł

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, podpowiedzi. Dzięki!
    • By SthLike
      Witajcie,
      Szukam zegarka codziennego, który ma być prezentem dla szwagra. Generalnie szwagier jest człowiekiem wysoko postawionym, nieco po czterdziestce, profesor prawa. Na co dzień garnitur, krawat. Środowisko mocno oceniające ludzi po wyglądzie, żeby nie powiedzieć metkach. No i tu właśnie mam dysonans w wyglądzie szwagra, bo o ile rozumiem marki Tommy, Hugo itp. w koszulach, garniturach, to jednak na nadgarstku nieszczególnie. A skądinąd wiem, że ma w posiadaniu złota omegę, ale nie ma chęci jej odrestaurowania i noszenia.
      Jako że jak widać szwagier w zegarki nie umie, nie chce wydawać niebotycznej kwoty, myślę że do 1,5 max 2k. Raczej kwarc, bo będzie mniej kłopotliwy, kiedy będzie chciał wyciągnie z szuflady i założy.  Wpadł mi w oko Tissot Gentleman, podoba Certina DS1 chociaż tu automat, nie wiem czy jest kwarc. Nie sugerujcie się tarczami, nie muszą być dzielone na ćwiartki, Pomóżcie w jakiś innych propozycjach?
    • By marmal321
      Witajcie,

Zwracam się do szanownego grona zegarkowych maniaków z prośbą o poradę.
      Chciałbym zakupić nowego divera.
      Jeżeli chodzi o styl to zauważyłem że zawsze moją uwagę przyciąga stylistyka Rolex Submariner.
      Niestety na pierwowzór mnie nie stać więc szukam czegoś możliwie jak najbardziej stylistycznie zbliżonego.
      Uprzedzając wątpliwości - nie, nie chcę udawać że posiadam Rolexa, najzwyczajniej podoba mi się ta stylistyka 🙂

Drugą kwestią jest mechanizm. Wiem że prawilny zegarek to automat. Jednak osobiście stawiam na praktyczność, dokładność i bezobsługowość.
      Widzę że praktycznie wszystkie zegarki w rolexowej stylistyce to automaty - jesteście w stanie podrzucić ciekawe propozycje bateryjowców?
      Chyba że mimo wszystko warto jednak odpuścić sobie quartz i wybrać automat????
      Posiadam już jeden zegarek automatyczny Certina DS1 i przy niecodziennym użytkowaniu trochę upierdliwe staje się ciągłe ustawianie itp.
      Automat wymaga również większej dbałości serwisowej itd.

Jeżeli chodzi o stylistykę to moimi typami są - Davosa Terenos Ceramic 161.555.20 oraz Steinhart OCEAN 1 BLACK CERAMIC 
      https://dolinski.pl/davosa-ternos-ceramic-161.555.20
      https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK-CERAMIC/344

- czy warto dopłacać za ceramiczny bezel?
      - czy w tym porównaniu Davosa jest warta dopłaty 50% wartości Steinharta?
      - jakieś inne ciekawsze propozycje spełniające założone kryteria w najlepszej relacji/cena jakość? (może coś kwarcowego?)

podoba mi się również kwarcowa CERTINA DS ACTION C032.410.11.051.00 - jest godna uwagi?
      https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-certina/6192-certina-ds-action-c0324101105100-7612307138398.html?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVqtrWOkoBGncw9-YNeFEp0AJmXlz5ccG8WXTHnpQ7IPswaIvDupp4BoCy0AQAvD_BwE

z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie które pomogą mi dokonać wyboru

Pozdrawiam 🙂
    • By Po Bieda
      Cześć, celowo w tytule nie piszę o marce zegarka - jest to Kienzle Klassik, a o ile mi wiadomo, Kienzle nie miał własnych werków solarnych sterowanych radiowo, ktoś to robił dla nich, być może Junghans. Stąd pomysł, że trzeba szukać speca generalnie od kwarcoków, a nie stricte od tego producenta.
      Zakupiony za grosze zegarek nie daje oznak życia. Kupiłem go świadomie jako uszkodzony, ze względu na całostalową kopertę, która miała mi posłużyć do innych celów, i ewentualnie możliwość uruchomienia - bo potencjalnie jest fajny. W necie nie znalazłem nic na jego temat, totalne 0 informacji o produkcji takiego modelu, co tym bardziej sugeruje, że producent tylko firmował gotowca swoim logo. Po włożeniu baterii "nie zagadał", brak jakiejkolwiek reakcji. Czy jest tu ktoś, kto zajmuje się naprawą takich zegarków? Jeśli post jest pisany w złym miejscu, proszę o przeklejenie.
      Edit: jednak jest coś - to dokładnie ten https://uhrforum.de/threads/kienzle-taucheruhr-funk-solar.91259/
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.