Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, goral_ napisał(-a):

niska umieralność. 500-600 dziennie? No spoko.

 

Ależ Kolega nie rozumie. Ja Koledze wyjaśnię. NISKA UMIERALNOŚĆ oznacza, że nie umarł autor wypowiedzi, nikt z jego bliskich, ani nikt z przyjaciół.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąwszy klony :(

*. soul?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dzięki" koronawirusowi umiera teraz 500-600 osób każdego dnia czyli o połowę więcej niż normalnie, łącznie zmarło już u nas ponad 53 tysiące i myślę że ta liczba i tak jest mocno zaniżona. 

Dla porównania, w Polsce z powodu grypy przez cały sezon 2019/2020 zmarło 65 osób.

Ilość zakażonych SARS-CoV-2 nie osiągnęła jeszcze ilości przypadków grypy ( na razie 2,3 vs 3,7mln ), co prawda trzeba uczciwie przyznać że do statystyk grypowych wlicza się wszystkie podejrzenia a dla COVID tylko potwierdzone testami, jednak nawet licząc że realnie dodatnich jest 5x więcej to i tak dobrze nie jest i bagatelizowanie problemu nie jest najlepszym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

 

Te 500 osob wiecej umiera na coronavirusa czy przez pandemiczne uniemozliwienie leczenia ludzi ? Bo to ze wiecej umiera to sie zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny. Czego Ty nie rozumiesz? Te w tej chwili ponad 600 osób dziennie umiera w szpitalach na oiomach z powodu ciężkiego zapalenia płuc i jego powikłań z powodu zakażenia covidem. Żyliby gdyby nie zakażenie wirusem. A w Brazylii ogromną umieralność to od czego? Zatańczyli się na śmierć sambą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może następny, może jeden z ostatnich. Pomyślałbym już o ochronie gatunkowej, a nie atakowaniu, ośmieszaniu,...

Koloryt forum na tym może stracić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Te 500 osob wiecej umiera na coronavirusa czy przez pandemiczne uniemozliwienie leczenia ludzi ? Bo to ze wiecej umiera to sie zgadzam.

Te 500 osób umiera bo do ich dotychczasowych schorzeń dołączył się COVID. Ile umiera z powodu jak piszesz uniemożliwienia leczenia tego nie wiem, to by trzeba zobaczyć jak dokładnie wg przyczyn wygląda struktura dodatkowych zgonów ale jestem za to przekonany że sporo z tych którzy umierają z powodu COVID nie jest ujętych w statystyce bo giną w domu, na zawały, zatory i udary ( COVID powoduje zwiększenie krzepliwości krwi ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Wywar napisał(-a):

 

Te 500 osob wiecej umiera na coronavirusa czy przez pandemiczne uniemozliwienie leczenia ludzi ? Bo to ze wiecej umiera to sie zgadzam.

Wywar czy Ty nie możesz tak po ludzku zrozumieć? Ty mówisz to co mówisz ze stanowiska „fotel przed monitorem” a Tobie odpowiadają ludzie, którzy widzą umierających na oddziałach w szpitalach,  widzą na co umierają. Cukrzyk nie umiera na cukrzycę tylko na zapalenie płuc i dusi się, człowiek otyły nie umiera na otyłość tylko na zapalenie płuc i dusi się, człowiek z chorobami serca mie umiera na choroby serca tylko na zapalenie płuc i dusi się. Możesz to zrozumieć Czy aby uwierzyć musi dotknąć to Ciebie lub kogoś bliskiego? Tego Ci oczywiście nie życzę, ale mam wiele przypadków kiedy teraz proszą ludzie o ”załatwienie szczepienia” jak najszybciej mimo, że jeszcze nawet tylko miesiąc temu uważali że cała pandemia to ściema. W międzyczasie ktoś bliski w ciągu tygodnia zwija się z tego świata i optyka zmienia się w moment. Za monitorem i wśród zdrowych znajomych wszystko może wyglądać na bezpieczne i naciągane. Tyle już było propozycji wybrania się tam gdzie są naprawdę chorzy i zobaczenie jak to wygląda naprawdę a nie pieprzenie farmazonów sprzed klawiatury. Pomijam że to podłe i nieludzkie w stosunku do tych ludzi, którzy naprawdę cierpią i umierają. Te ciągle  opowiadania, że umierają przez brak dostępu to też argument od czapy. To co tych z koronawirusem po prostu nie leczyć i nie przyjmować do szpitali? Bo to Jedyna opcja żeby były miejsca dla innych chorych. Dodatkowo nie izolując tych z koroną narażamy jeszcze bardziej innych chorych. Nad klawiaturą wszystko wygląda prosto więc apeluje po raz kolejny zamiast pitolić dyrdymały okażcie się odwagą , idźcie zobaczcie, może pomóżcie a wtedy zobaczycie że to takie proste nie jest. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze spaceru z psem. Ogólny brak maseczek, itp. pomijam - wiadomo, to już standard. Ale nieco mnie ubawiła pewna scenka, którą - chcąc nie chcąc - miałem okazję zaobserwować wracając. Idę sobie między samochodami na parkingu i widzę, że z naprzeciwka nadchodzi młody facet (ok. 30-tki), w skórze "Ramonesce" i ogólnie taki "rockowy". Maseczkę ma założoną prawidłowo (chirurgiczną): no usta i nos. Myślę sobie: "no, jest jakiś cień nadziei". Kątem oka dostrzegam po prawej, przy samochodzie, młodą laskę palącą papierosa. W momencie, kiedy już prawie się mijamy z "rockerem", ten nagle opuszcza maseczkę na brodę (dokładnie będąc vis-a-vis "mła" ;)) i radosnym rykiem zwraca się do laski jarającej kiepa: "Boże!  Z nieba mi pani spadła! Kurde, zapalniczka wysiadła, a człowiek musi sobie przyjarać. Można ognia?" Laska, rzecz jasna, kulturalna i dobrze wychowana, nie odmówiła. Kto wie, może to początek czegoś więcej... Jakiejś "koronamiłości" - coś w stylu "Corona - Disease of the Night"..?  ;)

 

image.jpeg.aa836c7665cd30b34d1695e0803847de.jpeg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ale ze co?, ludzie chca zyc, wiosna jest, wszystko teraz zbliza sie do siebie, zwierzeta, owady, tylko ludzie sie odpychaja :), czy twoim zdaniem to jest normalne na wiosne :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Czytajac wasze komentarze od mojej ostatniej wypowiedzi, mogl bym sie wystraszyc pandemi naprawde, ale ja nie wierze we wszystko czym babarduja nas w radiu czy tv, mozecie mnie wsadzic do waszego worka corona swirusow ale ja widze swoimi zmyslami ze nikt ale to nikt nie umarl wsrod moich znajomych i ich znajomych w przeciagu tego szalu na tego virusa, w szpitalach u mnie jest jak zawsze, normalnie, ludzie sie rodza, starzy umieraja, w Polsce tak samo, a mam wielu znajomych z ktorymi sie kontaktuje caly czas, jest tylko smutna prawda ktora widzimy w mojej miejscowosci w Polsce, ze duzo wiecej ludzi zmarlo ale nie na corone, tylko wlasnie jak juz wczesniej pisalem, Wesolych Zdrowych Swiat i alleluja i do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bugs napisał(-a):


Te 500 osób umiera bo do ich dotychczasowych schorzeń dołączył się COVID. Ile umiera z powodu jak piszesz uniemożliwienia leczenia tego nie wiem, to by trzeba zobaczyć jak dokładnie wg przyczyn wygląda struktura dodatkowych zgonów ale jestem za to przekonany że sporo z tych którzy umierają z powodu COVID nie jest ujętych w statystyce bo giną w domu, na zawały, zatory i udary ( COVID powoduje zwiększenie krzepliwości krwi ).

Ale to „uniemożliwienie leczenia” to też efekt nadprogramowych pacjentów COVIDowych których gdzieś trzeba leczyć .

Nasz system lecznictwa zamkniętego nie ma takich rezerw, przede wszystkim osobowych w postaci wykwalifikowanego personelu ( lekarze, pielęgniarki) więc zamienia się oddziały chorób wewnętrznych w COVIDowe. Te oddziały w normalnych warunkach ratowały większość zaostrzonych chorób przewlekłych. Im więcej idiotów nawołujących do lekceważenia  zagrożeń, tym więcej umierających, zarówno z powodu COVID jak i z powodu braku możliwości hospitalizacji czy nawet szybkiego transportu karetką , w przypadku innych chorób. Wczoraj w ciągu zaledwie 30 min w ruchu miejskim musiałem przepuścić 5 karetek. Tych w przeciwnym kierunku nie liczę. I jeszcze jedna smutna refleksja myśląc o wakacjach - rok temu w miesiącach letnich było OK nie tylko dlatego że promieniowanie UV pomaga ale w miesiącach poprzedzających ( marcu/ kwietniu, maju) udało się skutecznie ograniczyć transmisję. Obecnie mamy odmienną sytuację - stałe rosnącą ilość zakażonych i zmarłych. 
PS hmm co się dziwić suwerenowi, że skołowany, skoro w tym kraju inżynier/ informatyk składa wniosek o odebranie prawa wykonywania zawodu lekarzowi/ immunologowi i ekspertowi naczelnej rady lekarskiej ,za posiadanie odmiennego od rządzących zdania na niektóre kwestie w pandemii.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Wywar napisał(-a):

Czytajac wasze komentarze od mojej ostatniej wypowiedzi, mogl bym sie wystraszyc pandemi naprawde, ale ja nie wierze we wszystko czym babarduja nas w radiu czy tv, mozecie mnie wsadzic do waszego worka corona swirusow ale ja widze swoimi zmyslami ze nikt ale to nikt nie umarl wsrod moich znajomych i ich znajomych w przeciagu tego szalu na tego virusa, w szpitalach u mnie jest jak zawsze, normalnie, ludzie sie rodza, starzy umieraja, w Polsce tak samo, a mam wielu znajomych z ktorymi sie kontaktuje caly czas, jest tylko smutna prawda ktora widzimy w mojej miejscowosci w Polsce, ze duzo wiecej ludzi zmarlo ale nie na corone, tylko wlasnie jak juz wczesniej pisalem, Wesolych Zdrowych Swiat i alleluja i do przodu :)

Ty dalej jak ktoś bez rozumu....z jakiego radia, tv?  Otrzeźwiej. Z codziennej pracy to wiemy a nie radia. Odpuszczam. Połowa mieszkańców zoo zrozumiała by to szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Adi napisał(-a):

Ty dalej jak ktoś bez rozumu....z jakiego radia, tv?  Otrzeźwiej. Z codziennej pracy to wiemy a nie radia. Odpuszczam. Połowa mieszkańców zoo zrozumiała by to szybciej. 

 

No właśnie miałem to zasugerować. Troll albo... troll - innej opcji nie ma. No, chyba, że to ten "wywar" tak działa... :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimnie wszystko gorzej pracuje? Rozum też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Widze ze nie lubicie ze ktos ma odmienne zdanie, obraza kogos jest prosta, bierzcie przyklad z kol, Desmo za kulturalne wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się spokojnie czytać tych bzdur kiedy widzisz umierających z powodu ciężkiego zapalenia płuc ludzi. W moim szpitalu na 6 -io łóżkowym oiomie jest 11 stanowisk. Jeden na dziesięciu pacjentów wychodzi żywy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Ależ Kolega nie rozumie. Ja Koledze wyjaśnię. NISKA UMIERALNOŚĆ oznacza, że nie umarł autor wypowiedzi, nikt z jego bliskich, ani nikt z przyjaciół.  ;)

Teraz rozumiem. Człowiek całe życie się uczy..../jak miłościwie nam panujący/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolega potwierdził. "Nie widzę, nie ma". :D I jeszcze mikro-wykład z savoir-vivre się pojawił. Biorąc pod uwagę "całokształt i styl", to ten mikro-wykład był taki trochę w tonie mema poniżej. ;)

 

https://img.besty.pl/images/396/90/3969046.jpg

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adi napisał(-a):

Ty dalej jak ktoś bez rozumu....z jakiego radia, tv?  Otrzeźwiej. Z codziennej pracy to wiemy a nie radia. Odpuszczam. Połowa mieszkańców zoo zrozumiała by to szybciej. 

 

5 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

No właśnie miałem to zasugerować. Troll albo... troll - innej opcji nie ma. No, chyba, że to ten "wywar" tak działa... :lol:

 

5 godzin temu, loco50 napisał(-a):

W zimnie wszystko gorzej pracuje? Rozum też. 

 

5 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Nie da się spokojnie czytać tych bzdur kiedy widzisz umierających z powodu ciężkiego zapalenia płuc ludzi. W moim szpitalu na 6 -io łóżkowym oiomie jest 11 stanowisk. Jeden na dziesięciu pacjentów wychodzi żywy. 

 

Panowie, czy Wy wiecie, jaki jest tytuł przewodni tego wątku?

 

Ogarnijcie się i otwórzcie swoje umysły, .........albo kliknijcie osobny - nowy temat o Covidzie. Tu jest wolna amerykanka ;)  

 

4 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

I kolega potwierdził. "Nie widzę, nie ma". :D I jeszcze mikro-wykład z savoir-vivre się pojawił. Biorąc pod uwagę "całokształt i styl", to ten mikro-wykład był taki trochę w tonie mema poniżej. ;)

 

https://img.besty.pl/images/396/90/3969046.jpg

 

LSE, chyba znasz ten kawałek :)

 

Duńczyka już żeście wykończyli, wielebny ledwo bo ledwo, ale jeszcze daje radę. Teraz spiskując, chcecie człowieka z kraju pachnącego żywicą doprowadzić do ruiny umysłowej? :lol:   

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś Pan utrafił w sedno. Budzi się jednak jedno pytanie. Kto stoi za tym, że chcesz uspokoić użytkowników, wytłumić agresję, nakierować ich na... no właśnie nie wiem jeszcze co, kogo, gdzie. Przypadek? Nie sądzę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypadek może wyglądać jak wysłannik losu. To, co jest nieuchronne, czego się spodziewamy, co powtarza się codziennie, jest nieme. Tylko przypadek do nas przemawia. Staramy się czytać w nim, jak Cyganki odczytują przyszłość z fusów na dnie filiżanki.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na ukrycie spisku jest uczynienie go jawnym w taki sposób żeby wyglądał tak prymitywnie i bezczelnie że aż niewiarygodnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły, szyty grubymi nićmi spisek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Mario. Z czyjej inspiracji działasz, jakie służby za Tobą stoją, kto Cię opłaca i kto jest Twoim oficerem prowadzącym? 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.