Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ale może faktycznie poprzednie wersje były zbyt banalne.

 

Może inspiracja takimi indeksami

https://static01.leroymerlin.pl/files/media/image/989/1711989/product/main.jpg

 

tyle, że to jakiś współczesny pierwszy lepszy manometr wykonany w czasach gdy estetyka się nie liczy, ma " pokazywać " kiedyś stare manometry miały nie tylko funkcję techniczną ale też estetyczną, był ciekawy dobór fontów a czasem nawet zdobniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykład. W ten sposób można zrobić podwójną skale (jedna do wewnątrz, drugie na zewnątrz tarczy). Można też wykorzystać geometryczne zakończenia kluczowych indeksów.

 

Nie podałem przykładu aby go skopiować tylko pokazać różnorodność skoro poprzednia wersja nie ma aprobaty...

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykład. W ten sposób można zrobić podwójną skale (jedna do wewnątrz, drugie na zewnątrz tarczy). Można też wykorzystać geometryczne zakończenia kluczowych indeksów.

 

Nie podałem przykładu aby go skopiować tylko pokazać różnorodność skoro poprzednia wersja nie ma aprobaty...

 

Weź proszę pod uwagę, że planowany zegarek będzie miał 41mm . Skala nie może być zbyt złożona bo będzie nieczytelna. To co dobrze wygląda na manometrach które są kilkukrotnie większe nie musi na zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie można wrzucić na łapkę? Grudzień czy bardziej styczeń, luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

 

Jeśli chodzi o białą wersję, to zgadzam się z tarantem, czyli wersja 3 z lewej, ale z pewną modyfikacją - propozycja skali nad indeksami od 5 do 7 w wersji 6 od lewej mogłaby się znaleźć nad indeksami od 6 do 8.

 

Wydaje mi się, że w jednowskazówkowcu oprócz wyglądu tarczy i indeksów najważniejsza jest wskazówka.

Dlaczego nie zrobić jej na wzór pokazanej w wątku na przykładzie starych manometrów? Dla przypomnienia :)

post-54231-0-89244600-1566065764_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zrobić jej na wzór pokazanej w wątku na przykładzie starych manometrów? Dla przypomnienia :)

Ta obecna też jest ze starych, m.in. polskich manometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z prawej na dole + logo w ramce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi od lewej u góry, tylko z podziałką "06-07-08" (taką jak w pierwszym lub drugim od prawej na górze).

Wskazówka jest OK.

Koniecznie "ciśnienie" i "zaprojektowane" czyli polskojęzycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dół, pierwszy z lewej najbardziej mi się  kojarzy  z manometrami które widywałem  i przez to mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę: pierwszy z prawej na dole ale z odwróconym oznaczeniem- 6-7 kreseczki, 7-8 pełne wypełnienie.

Świetna proporcja koronki do wielkości koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Subarist. Możesz zrobić wersje z czerwoną wskazówką i zmienionym brązem na czerwień?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkwpk wersja z czerwonymi akcentami była pierwszym wariantem jaki narysowałem i przesłałem Marcinowi  /było kilka takich pod-wariantów/ ale czerwień została odrzucona .... więc zaproponowałem żółty - wydaje mi się, że tarczy wyszło to na dobre. Na wersję z czerwonymi akcentami raczej nie ma szans, po drugie z  żółtymi i tak jest lepsza, a do wersji retro nie wiem czy pasuje /może jakieś bordo/ więc nie ma sensu zaśmiecać wątku. 

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkwpk wersja z czerwonymi akcentami była pierwszym wariantem jaki narysowałem i przesłałem Marcinowi  /było kilka takich pod-wariantów/ ale czerwień została odrzucona .... więc zaproponowałem żółty - wydaje mi się, że tarczy wyszło to na dobre. Na wersję z czerwonymi akcentami raczej nie ma szans, po drugie z  żółtymi i tak jest lepsza, a do wersji retro nie wiem czy pasuje /może jakieś bordo/ więc nie ma sensu zaśmiecać wątku. 

 

Z bordo można by spróbować, ale na pewno nie z klasyczną czerwienią. Biel z czerwienią naprawdę źle się komponuje na zegarkach..mimo, że to nasze barwy narodowe.

Najpierw jednak powinniśmy wybrać ostateczną wersję designu a później kombinować z kolorkami...bo tak to można namnożyć kolejne tysiące wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy planujesz jakąś lumę nawet szczątkową?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne pod-warianty /częściowo po Waszych uwagach/

@kkwpk - bordo dla Ciebie - ale kolor proszę traktować roboczo

96892754e0de3128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przemyśl też tarczę kremową z odrobinę jaśniejszym bordo. Jak znajdę swoje pliki to pokażę co mam na myśli.

Odkopałem pliki. Dawno temu popełniłem coś takiego.

1.jpg

Poświęciłem więcej czasu na dobranie kolorów niż na sam projekt.

Krem #eee3c7

Bordo #910715

Na żywo wyszło bardziej niż satysfakcjonująco.

Edytowane przez kkwpk

rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przemyśl też tarczę kremową z odrobinę jaśniejszym bordo. Jak znajdę swoje pliki to pokażę co mam na myśli.

 

Tak, bordo z kremem się dobrze komponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bb8325129c218488.jpg

i warianty wersji 2-3 z lewej- rząd górny

47949d9ae4a78a78.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, krem i brodo wyglądają super ale dobór koloru to będzie masakra, chińczyk operuje na palecie pantone której wzorniki są na papierze a na metalu wychodzi to kompletnie inaczej. A już takie kolory jak niebieski ( ma milion domieszek i odcieni ) jasne szarości, kremowe, beżowe to masakra. Ale szedłbym w to mimo wszystko..bo to w połączeniu z postarzaną kopertą zrobi robotę!

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tylu propozycjach już nie wiem który :lol:,   zdaje się na fachowców. Po tych VC które już mam wiem ze będzie fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dla uproszczenia A, B czy C?

0e4b3b1376b6ce8f.jpg

no dobra - jeszcze wersje A1, B1 i C1

56d7484620ce9701.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.