Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
rwtnt

Alternatywa z mechanizem inhouse dla Rolexa Submarinera czy Omegi Seamaster

Recommended Posts

Zastanawiam się nad diverem, lub innym podobnym tool watchem. Obecnie noszę prawie cały czas 16013 two tone do dresu i wszędzie :), nawet kopię ziemię w ogrodzie w " złotym rolku".

Mam dosyć mały nadgarstek, więc kosmiczne rozmiary raczej odpadają. Może być to propozycja vintage, bądź nowa, nie boję sie też małych rozmiar, wszak dj ma tylko 36mm.  

Najlepiej jakby był mechanizm inhouse, chociaż jak coś chwyci moje serce to przeżyje etę czy satelitę. 

Zastanawiałem się też nad stalowym dj czy air kingiem, ale może czas na urozmaicenie, wpadł mi do głowy Tudor (wiem, że to bliźniacza marka) mini sub, ale eta itp. podobieństwo do rolexa, homarów nie chcę raczej. 

Może macie jakieś propozycje ? 

Tak na szybko

Longines Legend Diver jest już chyba wersja 36mm

Tudor 58 

PAM682

Zapomniałem musi być branoseleta i nie mesh…, gdyż nie przemawia zupełnie do mnie. Pama miałem już,  więc raczej odpada (skradziony przy włamaniu ;/). Miałem też tag heuera link divera, już nie pamiętam referencji. Z tudorem mam ten problem, że patrzę na tarczę i widzę logo zamiast rolexa, chociaz te nowe są ok z inhousem. Jeszcze rozważałem girard perregaux seahawk lub zenith jakiegoś divera. Tylko problemem jest tutaj ewentualna odsprzedaż i utrata wartości, chociaż zegarek kupuję głównie dla siebie. 

Właśnie miałem napisać o Longinesie, ale to chyba 42mm. Ewentualnie w takim rozmiarze Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 (41mm)

Glashutte original SeaQ. Koperta 39,5 mm, inhouse, bransoleta z mikroregulacją, vintageowy styl.

Glashutte-Original-SeaQ-39.5mm-Dive-Watch-Review-1.thumb.jpg.5f91a4ffe57b7b519fe9501648b630e6.jpg

Glashutte-Original-SeaQ-39.5mm-Dive-Watch-Review-10.jpg

Glashutte-Original-SeaQ-39.5mm-Dive-Watch-Review-11.jpg

1-39-11-06-80-70_SeaQ_PR1_night-1-210x300.jpeg

Keep flying and stay shiny ...

No i fajny zegarek. Oryginał i pewnie za śmieszną kasę - w porównaniu do Rolexa. Ciekawe tylko jaką ma rezerwę chodu?

Posted (edited)

Glashutte za śmieszną kasę, hmm... Podejrzewam sumę rzędu 40 tysięcy. Natomiast co do innych możliwych opcji, warto rozważyć Seiko SLA017, to reedycja modelu 62mas, kosztuje jakoś rzędu 15 tysięcy, a więc jako budżetowa alternatywa dla Rolka zdaje chyba egzamin. Będzie do niego pasować każda bransoleta o odpowiedniej szerokości bez endlinków, to taki styl vintage jest. (wystąpił problem z dodawaniem pliku, proszę skontaktować się z pomocą techniczną)

Edited by Sierżant Julian

To może z Yema? Mają in-house MBP1000 i porządna firma z tradycjami. 

https://eu.yema.com/pages/dive-watches

IWC ref. 1814 cal. 8541B (NOS), Favre-Leuba Geneve chronograph cal. valjoux 23 (NOS), Favre-Leuba memo raider cal. JLC-917(like NOS), Favre-Leuba bivouac cal. mod. Peseux 320 (NOS), Omega Speedmaster 125 cal. 1041 (like NOS)

kosztuje koło 30 tys nowy na chrono 24. No i nie trzeba czekac latami jak na suba.

Posted (edited)

Grand Seiko Spring Drive (SBGA 229) to moim zdaniem to bardzo ciekawa alternatywa dla Suba, trzeba tylko wziac pod uwage ze jest ciut wiekszy (44 mm vs. 40) i wyzszy (14 mm vs. 13 mm) , do wyrwania za ~ 5.000 EUR.

954b491b80d7d03056d7e2a13d831068.jpg

Edited by cordi7

Ciut większy... To wielki grzmot jest, a współczesny Sub i tak jest większy od pierwowzoru. Dlatego SLA017 wydaje mi się lepszą opcją, wciąż prestiżowy (dla wtajemniczonych), a przy tym jednak nieco tańszy.

W dniu 6.05.2020 o 13:23, deviles napisał:

No i fajny zegarek. Oryginał i pewnie za śmieszną kasę - w porównaniu do Rolexa. Ciekawe tylko jaką ma rezerwę chodu?

one widziałem mają mechanizmy ze 100h rezerwy chodu, więc całkiem przyzwoicie.

Nurek Grand Seiko jest cudny. Poproszę coś w stali do 40 mm średnicy i biorę z pocałowaniem ręki. W tym właśnie problem z odpowiednikami Submarinera, że jeśli szuka się czegoś podobnej klasy . wszystko za duże. A Rolex mnie wkurza (chocjaż noszę na codzień DJ i kocham go niezmiernie :)) podejściem do klienta. Mam odłożone 50 tys. na zegarek, a nie mogę sobie nigdzie pomacać i poprzymierzać ,a bez tego ciężko się zdecydować Sub, GMT, Yachtmaster. Gdybym w ktorymś z wielu odwiedzonych AD mógł je porównać, pewnie któryś by już leżał na moim nadgarstku. A tak szukam i myślę, obecnie choruję na Grand Seiko. Tyle, że wielkie, tyle, że boję się tego tytanu.

SLA017 to 39,9 mm dokładnie :)

Specifications of the Seiko Prospex Diver SLA017

• Case: 39.9mm diameter x 14.1mm thickness – Stainless steel with circular brushing – unidirectional diving bezel – domed sapphire crystal on the dial side, steel back – 200m water resistance
  • Movement: calibre 8L35, in-house – adjusted to -10/+15 sec/day – automatic with central rotor – 4Hz frequency – 50h power reserve – hours, minutes, seconds, date
  • Strap: black silicon strap AND steel bracelet with folding clasp
  • Reference: SLA017
  • Availability: 2,000 pieces – in stores in July 2017
  • Price: EUR 3,800

no i to już nie Grand Seiko i +15 sec na dobę po noszeniu Rolexa z +1 sec / dobę może boleć

Posted (edited)

Ma być in house ale nikt nie mówił, ze kwarc odpada - Grand Seiko SBGN003 ;) ?

Edited by cordi7

3 godziny temu, gitgronostaj napisał:

no i to już nie Grand Seiko i +15 sec na dobę po noszeniu Rolexa z +1 sec / dobę może boleć

Gdyby człowiek chciał drugiego Roleksa, to by kupił Roleksa. A mechanizm zależy jak wyregulowany. Nawet mój Tisell na nie tak znowu prestiżowej Miyocie robi na dobę wszystkiego minus 4 sekundy... A ten akurat mechanizm Seiko (8L35) jest wkładany w topowe divery tej firmy i jest uważany za świetny werk.

Sądzę, że na pewno jest świetny I wart zakupu, ale brałbym go pod uwagę jako alternatywę raczej dla Tudora niż Rolexa. A co do chcenia Rolexa, w przypadku tej marki, ostatnio chcieć to nie zawsze móc ;)