Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Przyłączam się do gratulacji. Zegarek A. Lange & Söhne to przeważnie doskonały wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najładniejszy jest

https://m.youtube.com/watch?v=vBojU4BdftM

 

Na dzień dzisiejszy mógłbym z nim zostać jednozegarkowacem. Tylko jest poza zasięgiem.

 

 

 

Michael Kulczycki piękny mechanizm. Gratuluję.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji. Zegarek A. Lange & Söhne to przeważnie doskonały wybór.

Myslałem jeszcze nad PP oraz AP RO,ale jednak serce mi mowiło kup Lange.Okolo 2 lata zajeło mi podjecie decyzji,ale jestem Mega szczesliwy ze mogłem spełnic swoje marzenie zegarkowe.Dziekuje I mam nadzieje ze bedZie nas wiecej w klubie,tak zacnej manufaktory.

Dla mnie najładniejszy jest

https://m.youtube.com/watch?v=vBojU4BdftM

 

Na dzień dzisiejszy mógłbym z nim zostać jednozegarkowacem. Tylko jest poza zasięgiem.

 

Dziekuje

 

Michael Kulczycki piękny mechanizm. Gratuluję.

Edytowane przez Michael Kulczycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie blisko rok temu oczarował ten zegarek.

Na razie wybór między posiadaniem pięknego zegarka a posiadaniem mieszkania wygrywa ta druga opcja, ale kto wie co będzie kiedyś.

Powstało 100 sztuk więc jest nadzieja ;)

 

https://youtu.be/v3wq4jJxfAA

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dla mnie najładniejszy jest

https://m.youtube.com/watch?v=vBojU4BdftM

 

Na dzień dzisiejszy mógłbym z nim zostać jednozegarkowacem. Tylko jest poza zasięgiem.

Widziałeś Zeitwerka na żywo? Zegarek piękny, ale kształt koperty podkreśla jego grubość. Na żywo wygląda na grubasa niczym Panerai, więc podczas noszenia trzeba by uważać, żeby nie zawadzać zegarkiem o różne przedmioty. Zegarek do codziennego noszenia powinien być wygodny, więc mam wątpliwości czy Zeitwerk dobrze sprawdziłby się w tej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Widziałem, ale tylko przez szybę.

Mi grubość zegarków nie przeszkadza.

 

Inne Zeitwerki też mi się podobają. Ten z datą jest super.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Lange wypuscil pierwszy zegarek w stali, prawda to :) moze jest nadzieja na zakup z finansowego punktu widzenia ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Lange wypuscil pierwszy zegarek w stali, prawda to :) moze jest nadzieja na zakup z finansowego punktu widzenia ;)

 

Tu masz link http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180156-a-lange-söhne-odysseus-–-pierwszy-„sportowy”-zegarek-w-stali-dostępność-cena/page-1


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mario, jakos mi umknelo zobaczylem cene i chyba jedna nadzieja umarla  :rolleyes:

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o ALS Odysseus? może to być ciekawa propozycja i konkurent niedostępnego nautilusa

Jest na forum odrębny temat dotyczący tego zegarka i tam przedstawiono wiele różnych opinii. Od siebie krótko powtórzę, iż moim zdaniem Odysseus ma piękną tarczę i wspaniały mechanizm, lecz nie podoba mi się bransoleta i jej łączenie z kopertą. Cenę tego zegarka uważam za wygórowaną, ponieważ nie widzę podstaw, dla których AL&S Odysseus ma być o wiele droższy od Audemars Piguet Royal Oak czy Vacheron Constantin Overseas.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rabatem roznie moze byc biorac pod uwage roczna produkcję max. 150 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

co myślicie o ALS Odysseus? może to być ciekawa propozycja i konkurent niedostępnego nautilusa

To złożone pytanie. Zegarmistrzostwo A. Lange & Söhne gwarantuje, że Odysseus będzie zegarkiem wyróżniającym się. Ponadto niemiecki producent poprzez cenę sam się zadeklarował, że chce rzucić rękawicę firmie Patek Philippe. Cena katalogowa Nautilusa Ref. 5711 wynosi około 123000 zł, podobnie jak Odysseus. Jednakże za Nautilusem przemawiają ponad cztery dekady ciekawej historii i rynkowa psychoza, która wywindowała jego cenę na rynku wtórnym do przedziału kwotowego 250-320 tys. zł, co uważam za absurd, ale to świetna lokata kapitału o ile kupimy zegarek w cenie katalogowej. Odysseus zaczyna dopiero budować swoją historię lecz trudno jednoznacznie wyrokować czy jest skazany na sukces, bo to zależy od konkretnego rynku. W USA jest na to duża szansa natomiast w Polsce widzę jak świetne zegarki Lange zalegają po kilka lat na wystawie Apartu, a więc i rabaty na poziomie 30% nie wzięły się znikąd. Ponadto uważam, że przy wyborze topowego zegarka w stali nie można pomijać też Audemars Piguet Royal Oak Ref. 15500, którego mechanizm 4302 robi dużą różnicę w porównaniu do kalibru 3120 i jednocześnie stanowi mocną konkurencję dla Patka, Vacherona oraz Lange. Kończąc, mnie Odysseus bardzo przypadł do gustu i gdybym miał do wyboru wspomniany model Lange lub Patek Philippe Nautilus Ref. 5711, to kierując się wyłącznie pasją a nie chęcią zysku, wybrałbym Lange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył zdecydowanie ładniejszy i ciekawszy! chyba tak bym go nosił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tył

Tak powinieneś go nosić.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to lubię w Lange: Tarcza subtelna, nie zwraca na siebie uwagi na codzień. Za to mechanizm "tylko dla twoich oczu", czyli właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Forumowiczów. :)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Apartu pojawily sie spore rabaty na AL&S. Np. Saxonia z 67-> 47k zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na stronie Apartu pojawily sie spore rabaty na AL&S. Np. Saxonia z 67-> 47k zl.

Duże rabaty są od dawna, bo Lange w Polsce słabo się sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.