Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Rekomendowane odpowiedzi

Evo?


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli miałbyś wybrać jeden i ograniczeniem byłaby cena lange? Bierzesz któregoś z nich, zeiwerka czy może..... ferrier turbillon grand sport?

Patka... :) Lange jako nastepny w kolekcji, jednak nie jako jedyny.

A Ferriera.... coz  - mechanizm cudo, ale sam zegarek mnie nie urzeka ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patka... :) Lange jako nastepny w kolekcji, jednak nie jako jedyny.

A Ferriera.... coz - mechanizm cudo, ale sam zegarek mnie nie urzeka ;)

Jakiś odnośnik do tego Patka poproszę, co to za model?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.patek.com/en/collection/nautilus/5990-1A-001

 

To jest model 5990/1A - moze nic nadzwyczajnego pod wzgledem "sztuki zegarmistrzowskiej", ale mi sie bardzo podoba :)

ten model namierzyłem. chodziło mi raczej o fakt iż jest czarny. Albo to jakieś PVD lub, co pewnie mniej prawdopodobne, ceramika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zaskakująco dobry wybór choć bardziej pasowałby w temacie dotyczącym Patek Philippe, a nie A. Lange & Söhne.

Dziekuje.

Mariusz - to jest forum zegarkowe dotyczace wszystkich marek (nie tylko L&S czy PP) i nie jest niczym dziwnym, ze odnosimy sie w roznych watkach do roznych marek. Sam zreszta niejednokrotnie przywolujesz w innych dzialach inne marki niz dzial tego dotyczy, wiec... wiecej spokoju, bo nie ma co siac paniki ;) - mysle, ze nie naruszylem regulamiinu i nikogo takim porownaniem nie zdenerwowalem, dlatego moze skupmy sie na dyskusjach a nie pouczeniach "starych" uzytkownikow, ktorzy nie robia nic zlego? :)

 

ps

nawet na forach dedykowanych jednej marce dyskusje oscyluja pomiedzy roznymi markami, wiec nie robmy prosze takich uwag, kiedy dyskusja jest spokojna i nie ma tam ani hejtu ani negatywnych emocji - mysle, ze wtedy wszystkim w zyciu bedzie lepiej B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dziekuje.

Mariusz - to jest forum zegarkowe dotyczace wszystkich marek (nie tylko L&S czy PP) i nie jest niczym dziwnym, ze odnosimy sie w roznych watkach do roznych marek. Sam zreszta niejednokrotnie przywolujesz w innych dzialach inne marki niz dzial tego dotyczy, wiec... wiecej spokoju, bo nie ma co siac paniki ;) - mysle, ze nie naruszylem regulamiinu i nikogo takim porownaniem nie zdenerwowalem, dlatego moze skupmy sie na dyskusjach a nie pouczeniach "starych" uzytkownikow, ktorzy nie robia nic zlego? :)

 

ps

nawet na forach dedykowanych jednej marce dyskusje oscyluja pomiedzy roznymi markami, wiec nie robmy prosze takich uwag, kiedy dyskusja jest spokojna i nie ma tam ani hejtu ani negatywnych emocji - mysle, ze wtedy wszystkim w zyciu bedzie lepiej B)

Nadinterpretacja. Jestem spokojny.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale ostatnio sporo mierzyłem i jakoś mi spowszedniały. Jakość wykonania przednia, ciekawy ale bardziej jako klasyczny niż casual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale ostatnio sporo mierzyłem i jakoś mi spowszedniały. Jakość wykonania przednia, ciekawy ale bardziej jako klasyczny niż casual.

kiedys powaznie myslałem nad Lange1,ale padło na Saxonie.Lubie w Lange ta elegancje I prostote w zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzieło sztuki.

Absolutnie. Półmostek pozycjonujący oscylator jest pięknie ozdobiony. W ogóle mechanizmy A. Lange & Söhne to uczta dla oczu i zegarmistrzostwo najwyższych lotów.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W oczekiwaniu na nowości A. Lange & Söhne, powtórka z pierwszej strony tego tematu.  :)
 
als9.jpg

als10.jpg

als11.jpg

als12.jpg

als13.jpg

als14.jpg

als15.jpg

I na koniec mała zagwozdka. Który by tu dzisiaj założyć?  :rolleyes:  ;) 

als16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej. Super zegarki, Zdjęcie od tylu w tej kombinacji było by również miłe dla oka. Dobre by były fotki gigapixelowe gdy można przybliżyć i pooglądać detale. Bo w przeciwieństwie do ustaw sejmowych w zegarkach to „Anioły tkwią w detalach”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponieważ nie wiem w którym dziale zapytać pytam tutaj. Czy można gdzieś poczytać albo oglądnąć jak np w XVIII czy XIX wieku wykonywali tak precyzyjne elementy do zegarków nie mówiąc o samych zegarkach? Jakimi narzędziami, jaką techniką? Przecież nie było laserów, maszyn CNC, wierteł bądź frezów diamentowych czy z węglików spiekanych. Zawsze minie to zastanawiało. From the mountain dzięki za ewentualne odpowiedzi.

P.S. przypomniał mi się taki dowcip.

Za czasów głębokiej komuny gdzieś lata 60-70 ubiegłego wieku ZSSR oznajmił światu, że ich inżynierowie wyprodukowali najcieńszy na  świecie drut. Po prostu nikt nigdy dotąd nie wykonał takiego.

Po kilku tygodniach BRD poprosili ZSSR o możliwość zobaczenia tego cuda, więc Ruskie wysłali im kawałek. Nie minął miesiąc do Moskwy została odesłana najcieńsza na świecie rurka wykonana z tego kawałka drutu.

Za jakiś czas z kolei Japończycy zainteresowali się tą niemiecką rurką i poprosili o kawałek celem zbadania. Po miesiącu odesłali rurkę nagwintowaną w środku.

Taki suchar tongue.pngbiggrin.png

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega cieszy ten zegarek,mam nadzieje ze kiedys dojdzie kolejne Lange do kolekcji,Jak dla mnie numerem 1jest Lange,nie Patek nie AP itp.

post-109065-0-51516100-1585137993_thumb.jpeg

Edytowane przez Michael Kulczycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mega cieszy ten zegarek,mam nadzieje ze kiedys dojdzie kolejne Lange do kolekcji,Jak dla mnie numerem 1jest Lange,nie Patek nie AP itp.

 

I słusznie, że cieszy, bo zegarmistrzostwo A. Lange & Söhne jest nietuzinkowe, mechanizmy wspaniale wykonane, a tarcze pieczołowicie wykończone. Jednakże ważne są też emocje, a emocjonalnie zdecydowanie bliżej mi do Patek Philippe, Vacheron Constantin, Breguet, Audemars Piguet niż do niemieckiego producenta. Choć oczywiście A. Lange & Söhne też lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I słusznie, że cieszy, bo zegarmistrzostwo A. Lange & Söhne jest nietuzinkowe, mechanizmy wspaniale wykonane, a tarcze pieczołowicie wykończone. Jednakże ważne są też emocje, a emocjonalnie zdecydowanie bliżej mi do Patek Philippe, Vacheron Constantin, Breguet, Audemars Piguet niż do niemieckiego producenta. Choć oczywiście A. Lange & Söhne też lubię.

Oczywiscie ze emocje sa wazne,te marki to TOP,nie wazne co wyb,zawsze bedZie To Dobry wybor.Patek ma Piekna Historie I załozyciel

To Polak,Ale jednak szybsze bicie serca mam przy Lange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange jest przepiekny a do tego nawet ich podstawowy mechanizm przy takich podstawowaych PP wyglada jak dzielo sztuki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.