Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest McIntosh

Klub Miłośników Zegarków A. Lange & Söhne

Recommended Posts

A od której strony miałyby być takie niedociągnięcia czy to w ALS czy GS? 

Witam zgromadzonych,

Chciałbym zaczerpnąć wiedzy eksperckiej na temat poniższego zegarka. Niestety nie znam jego historii, brak też oryginalnych „papierów”. Będę wdzięczny za rzut oka.

Paweł 

23C04F53-BBEA-47E8-A7CC-4880880FE785.jpeg

A1D9E937-3D8F-4506-9422-D0CD78642BCE.jpeg

Patrzac na skalę uszkodzeń to mnie to nie dziwi.
Stąd pierwsza pozycja na liście to ponad 60% ceny.
Ja z chęcią zobaczyłbym ten zegarek i ocenił jak on rzeczywiście jest sponiewierany.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Nie przesadzajcie - wymiana paska jest opcjonalna... 😉

Zaczynam się obawiać tej marki, choć w PP nie jest pewnie taniej 😉

Haha. Rzeczywiście totalny armagedon, zegarek normalnie do wyrzucenia

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Po opisie z serwisu spodziewałam się miazgi, a wygląda na to, że człowiek po prostu używa zegarka😁

Ja bym chyba zostawił do szafki i kupił nowy np JLC z 8 letnia gwarancją... albo któregoś z nowych Nomos Lambda i jeszcze by zostało w kieszeni

No ale mnie nie stać na Datografh’a... cena za serwis spora, na otarcie łez jak się nie zdecyduje zapłacić za serwis pewnie dostanie jakiś travel case od Lange :)

Cena jak cena, ale mnie zastanawia uszkodzenie tarczy - jeżeli zegarek nie był otwierany to tarcza musiała zostać uszkodzona przy montażu w fabryce, nie powinni tego wymienić nieodpłatnie?

Koledzy, czy ktoś w wawie może umożliwić przymierzenie następujących referencji:

https://www.chrono24.pl/alangesoehne/saxonia-manual-ref-215026-18k-white-gold-box-papers-bj-2008-germany-new-like--id16192980.htm - 37mm,

https://www.chrono24.pl/alangesoehne/a-lange--soehne-saxonia--id4480572.htm - 35mm

https://www.chrono24.pl/alangesoehne/a-lange--soehne-saxonia-thin-white-gold--id16421369.htm - 37mm

Pozdrawiam

Edit - informacje oczywiście mogą być na priv 🙂 

Edited by szuwi

3 godziny temu, Christo napisał:

Cena jak cena, ale mnie zastanawia uszkodzenie tarczy - jeżeli zegarek nie był otwierany to tarcza musiała zostać uszkodzona przy montażu w fabryce, nie powinni tego wymienić nieodpłatnie?

Jest opisane - dial damaged on frame, czyli na obrzeżach, pewnie po uderzeniu/upadku.

W dniu 10.10.2020 o 12:16, eye_lip napisał:

Jest opisane - dial damaged on frame, czyli na obrzeżach, pewnie po uderzeniu/upadku.

opisali że zegarek zapewne upadł i stąd wygiete ucho te na godz. 11.

mnie natomiast zastanawia jak rozbiliby te 5 k USD jeżeli właściciel zażyczyłby sobie tylko serwisu mechanizmu

Troche smiesza mnie wpisy o cenie za serwis... Zegarek za kilkaset tysiecy zlotych a dziwia ludzi ceny rzedu kilkadziesieciu tysiecy... 😂

Umowmy sie - sam serwis zegarka, to 10% jego wartosci, wiec czemu Was intryguja takie pieniadze??? Zycie Panowie... zycie 😊

1 godzinę temu, artme napisał:

Troche smiesza mnie wpisy o cenie za serwis... Zegarek za kilkaset tysiecy zlotych a dziwia ludzi ceny rzedu kilkadziesieciu tysiecy... 😂

Umowmy sie - sam serwis zegarka, to 10% jego wartosci, wiec czemu Was intryguja takie pieniadze??? Zycie Panowie... zycie 😊

Masz rację, jednak (pisałem o tym kiedyś w temacie Breguet) zegarmistrz w wywiadzie na YT mówił, że serwis (mechanizmu) zegarka drogiego i taniego wygląda dokładnie tak samo jednak za drogi kasuje się więcej tylko ze względu na to, że cena komponentów jest droższa a zawsze istnieje ryzyko zniszczenia jakiegoś komponentu podczas serwisu.

Mi osobiście jednak informacja o cenie serwisu dała do myślenia przez ostatnie dni i gdy rozpatrywałem w przyszłości kupienie (np właśnie Lange bez komplikacji) to obecnie zastanowię się wielokrotnie nad tym bo za cenę serwisu można ogarnąć nowy trochę niższej klasy (JLC, Jaquet Droz itd.) zegarek.

Życie jak powiadasz i fakt że to jest dobro prawdziwie luksusowe co ciężko powiedzieć w przypadku ubrań które czasem mają takie miano a potrafią być dużo przeceniane.

Edited by 70soul

46 minut temu, 70soul napisał:

Masz rację, jednak (pisałem o tym kiedyś w temacie Breguet) zegarmistrz w wywiadzie na YT mówił, że serwis (mechanizmu) zegarka drogiego i taniego wygląda dokładnie tak samo jednak za drogi kasuje się więcej tylko ze względu na to, że cena komponentów jest droższa a zawsze istnieje ryzyko zniszczenia jakiegoś komponentu podczas serwisu.

Mi osobiście jednak informacja o cenie serwisu dała do myślenia przez ostatnie dni i gdy rozpatrywałem w przyszłości kupienie (np właśnie Lange bez komplikacji) to obecnie zastanowię się wielokrotnie nad tym bo za cenę serwisu można ogarnąć nowy trochę niższej klasy (JLC, Jaquet Droz itd.) zegarek.

Życie jak powiadasz i fakt że to jest dobro prawdziwie luksusowe co ciężko powiedzieć w przypadku ubrań które czasem mają takie miano a potrafią być dużo przeceniane.

Kolego drogi, cena serwisu 1815 lub Saxonii to pewnie z 1000 euro max, więc nie ma się co zrażać. 

Edited by eye_lip

Koszt serwisu Saxonii w sierpniu wynosił 830 euro. 

Koszt serwisu Saxonii w sierpniu wynosił 830 euro.