Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - FORM&FUNCTION

Rekomendowane odpowiedzi

Tak podejrzewałem. To jest najładniejszy zegarek Vratki (jak dla mnie) i potwornie żałuję że się spóźniłem jak była dystrybucja.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i Zielenina :)

 

QV kiedy wysyłki ruszają?

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zupełnie nie rozumiem fenomenu VISa ale to chyba dobrze, gorzej jakby wszystkim podobało się to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlożyłem zamówienie. Będzie do pary również z Foremaistetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bialego nie bedzie bo iphone jak widzi biala tarcze to masakruje automatyka balans bieli :-( niestety nie ma mozliwosci regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem jedną rzecz, która moim zdaniem nie ma sensu w projekcie.

Dokładnie chodzi mi o wersję niebieską i podziałkę na tarczy dla wskazówki sekundowej, która jest wyskalowana nie dla kwarcu, którym jest ten zegarek (dokładność 1s) a dla mechanika (dokładność 0.2s).

Mam rację,  czy też jest w tym jakiś sens, którego jeszcze nie znam?

Edytowane przez mwisniewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mecha-kwarc?

 

Features of 6S Series

・Quick Reset (by Heart Cam Reset System)
・Click Feeling Push Button Handling
・4 Beats Center Chrono Second Hand
・Balanceable Weight of Hands

 

Mecaquartz chronographs use movements of a hybrid construction. These movements join a quartz-regulated electronic timekeeping engine and a mechanical chronograph module. Mecaquartz chronographs have the accuracy and stability of quartz, the handling of a mechanical chronograph, and a physically compact package. The biggest disadvantage of these movements is the dependence on a battery.

 

https://calibercorner.com/what-is-a-meca-quartz-movement/

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. co prawda wskazówka chronografu nie skacze co sekundę tylko 1/4sek ale po resecie wskazówka płynnie wraca a nie strzela z krzywki jak w mecha-quartzach i dzięki Bogu! bo tyle co miałem problemów z mecha-quartzami to skutecznie mnie wyleczyło ze stosowania tego dziadostwa.

 

Mialem dzis robic pierwsze wysylki. zarwalem noc aby to wszystko popakowac, sprawdzic adresy itd. poszedlem spac o 3:30 i co ?? karton caly paczek czekal caly dzionek na kuriera ktory go nie odebral. Dzwonienie na infolinie nic nie dalo...kurier wylaczyl tel :angry: i nawet pracownicy dpd nie mogli sie do niego dodzwonic. To czyste sk***ysyństwo. Jak sie nie byl w stanie wyrobic to bylo zadzwonic przed 15ta to bym to zawiózł autem do punktu pick-up. Tyle lat te firmy działają na rynku a nadal za duzo swobody pozostawiają kurierom. Brak szacunku do czyjegos czasu.

 

Przed weekendem dostaną zegarki wiec tylko Ci którzy wybrali paczkomat. No i zagranice wyslalem.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz... a Seiko VK wydają się strasznie popularne wśród mikro brandów. Coś więcej powiesz o problemach jakie miałeś?

 

Wspolczuje zarwanej nocy ale to w zboznej sprawie  :P

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowalismy vk64 w drugiej serii naszych chrono. odpadały wskazówki :-) źle obliczone przeciążenia przy zerowaniu chronografu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy aby na pewno to wina mechanizmu samego w sobie czy może projektu? 

Wydaje mi się to trochę dziwne, że w Vostokach, Geckotach, Dan Henry, oraz całej masie innych zegarków ten mechanizm jest stosowany i jakoś nie słychać w sieci narzekań, że wskazówki odpadają. 

Pytam z ciekawości, bo Miyoty 6s21 nic nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proble byl taki ze to byla ostatnia seria skladana w HK a nie u nas. No i chinczyk nie pzeczytal zalecen serwisowych do tego mechanizmu przed montazem a te są takie ze najdrobniejsza korekta wskazowki sekundowej czyli jej zdjecie i ponowne osadzenie wymaga dania nowej wskazowki. nie mozna 2 razy nalozyc tej samej. poniewaz nie siedzi ona juz wtedy tak ciasno jak za pierwszym osadeniem a przy strzelaniu z krzywki i twardych resetach powstają duzo wieksze przeciężenia i zwyczjnie ona sie moze obluzowac.

kazdy wiec zegarek ktory chinczyk poprawial a ja bylem nieswiadomy tego wrócił do mnie z odpadniętą wskazówką :-). inna sprawa ze nawet te nowe osadzone ponownie potrafily odpasc. rozwiązalismy problem montując nowe wskazówki cisniej spasowane niz zaleca producent. Aby byla jasnosc generalnie w zegarkach wskazówki są wielokrotnego uzytku tzn mozna je zakladac dowolną ilosc razy. Niestety nie w tym mechanizmie. To powoduje tez ze jak nam sie rojedzie wskazowka to pozostaje tylko serwis fabryczny zegarmistrz nie naprawi bo nie da nowej wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od momentu złożenia zamówienia (środa) siedzę jak na szpilkach i czekam na info od inpost o nadaniu paczki z białaskiem. w necie wygląda świetnie, na żywo będzie pewnie milion razy lepiej. tak ładnego, czytelnego bauhausa szukałem i w każdym mi coś niepasowało. a tu masz, VC czyta mi w myślach  :)

Edytowane przez b4jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białych mi zabrakło bo nie spodziewałem się, że będą szły łeb w łeb z niebieskimi.

Składamy, we wtorek powinienem wszytkie zamówienia juz wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuadrifoglioVerde dla mnie najważniejsze, że zdążyłem złożyć zamówienie, bałem się, że przy ilości 100szt na tak ładny model mogę nie zdążyć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV wysyłaj wysyłaj bo się zgony ze stresu zaczną :) Sam już nie wyrabiam :)

 

Fajnie, ze się dobrze sprzedają, bo to oznacza środki na kolejny projekt.

 

Trzymamy kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już czekam na paczkę z białym F&F  ;)

Tak więc niech się składają jak najszybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam i ja na białego.

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wreszcie dotrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.