Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2023 o 20:45, rafi napisał(-a):


No mój niestety znowu wali 35-40s do tyłuemoji853.pngMam jeszcze chyba chwilę gwarancji i pewnie skorzystam. Ogólnie bardzo lubię SPB143. Uważam, że to super zegar: fajny rozmiar, zajebiaszczy dizajn, powłoka dlc, 70h rezerwy chodu… ale jak zakładam go na dłużej niż 1-2 dni, to jego niedokładność zaczyna mi niestety przeszkadzać.

Nie zastanawiałbym się długo i od razu oddawał na serwis gwarancyjny. 

Dla mnie -40 sekund to już przesada i tylko odbiera radość z noszenia tego świetnego zegarka. Daj koniecznie znać jak się zakończyła sprawa...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety odbiera. Tym bardziej, że już był w serwisie z tym problemem.
Ogromnym plusem tego zegarka (jednym z wielu) jest długa rezerwa. W teorii mógłbym go cały czas nosić w rotacji co 3 dni. W teorii, bo w praktyce już na koniec pierwszego pełnego cyklu jestem ponad dwie minuty w plecy.
Problemem o innym charakterze jest to, że za bardzo nie widzę alternatywy dla SPB w podobnym, czy nawet dwukrotnie większym budżecie.
Dam Seiko jeszcze jedną szansę. Jak obleje, to już chyba wiem, co zrobię. Ale to dopiero w 2024. Wiesz dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, rafi napisał(-a):

No niestety odbiera. Tym bardziej, że już był w serwisie z tym problemem.
Ogromnym plusem tego zegarka (jednym z wielu) jest długa rezerwa. W teorii mógłbym go cały czas nosić w rotacji co 3 dni. W teorii, bo w praktyce już na koniec pierwszego pełnego cyklu jestem ponad dwie minuty w plecy.
Problemem o innym charakterze jest to, że za bardzo nie widzę alternatywy dla SPB w podobnym, czy nawet dwukrotnie większym budżecie.
Dam Seiko jeszcze jedną szansę. Jak obleje, to już chyba wiem, co zrobię. Ale to dopiero w 2024. Wiesz dlaczego.

Ale po serwisie było lepiej i problem powrócił czy serwis nie pomógł w ogóle?  Ja bym oddawał do skutku. Jak będzie 4 raz ten sam problem to poprosiłbym o wymianę mechanizmu albo zegarka. 

 

I ja go właśnie tak noszę co ok. 3 dni i praktycznie w ogóle nie muszę go nakręcać / ustawiać daty. Co kilka dni tylko korekta czasu.

Co do alternatywy dla SPB143? Wizualnie pewnie bym kilku kandydatów znalazł. W kwestii rezerwy chodu już będzie znacznie trudniej... A co Ci chodzi po głowie? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]evilym [/mention] Bezpośrednio po serwisie było znacznie lepiej, jakieś +5 do 10 /doba, więc super jak na Seiko. Później już trudno powiedzieć, bo za chwilę kupiłem PRXa, za jakiś czas Grand Seiko, a jeszcze w dodatku zacząłem częściej pracować z biura. W efekcie SPB trafiał na nadgarstek z raz w tygodniu, więc i tak każdorazowo ustawiałem go na nowo. Ostatnio zacząłem go nosić częściej, no i znowu klops. W tym tygodniu wraca więc do serwisu. Zobaczymy.

Co do pomysłu, to jest trzy opcje:

1. Od dawna chciałem mieć Seamastera Petera Blackea. Najpierw nie było mnie na niego stać, potem nie mogłem mentalnie zaakceptować skoku ceny. Teraz doszedłem do wniosku, że tanio już było, cena jest jaka jest i w sumie to jestem w stanie tyle wyłożyć. Tylko po pierwsze, musiałem bym trafić fajny stan, najlepiej w pełnym secie. No i pozostaje kwestia rezerwy chodu.

2. Od premiery chciałem też mieć BB58. W sumie teraz (ściślej za jakieś pół roku) będzie w zasięgu, więc może w końcu… ale…

3. Pojawił się Pelagos 39. Mniej vintage, bardziej surowy, coraz bardziej mi się widzi. Poza tym mierzyłem pare razy tytanowego Spirita 40 mm oraz Orisa Propilota na cal. 400 i doszedłem do wniosku, że Tytan to świetny materiał na EDC.

No ale mam jeszcze chwile na myślenie.

Oczywiście jest jeszcze opcja czwarta, że SPB pozostanie, a na wymianę pójdzie PRX. Wtedy może jakiś starszy Santos, albo AT na 8500…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając rezerwę, to po prostu mnie na niego nie stać

Edit: nie myślałem, że aż tak bardzo mnie nie stać. Przy tej cenie pisałbym się na Suba ND. Poza tym to już jest taki price range, że można zacząć myśleć o GP Laureato, czy nowym Inge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czemu ten SeaQ taki drogi? Żeby chociaż miał jakaś niestandardowa komplikacje typu panorama date… Ale to nie ten wątek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SeaQ bardzo fajny, ale jeden element go dyskwalifikuje - bransoleta: endlinki szczotkowane w pełni, a ogniwa mają środek polerowany -> dziwactwo. Mierzyłem zielonego (chyba najlepszy z dostępnych kolorów) i poza tym ciężko do czegokolwiek się przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie lubię cyfr jako indeksy godzinowe. Zatem co drugi indeks - cyfra dla mnie również jest dziwactwem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się zamówić sztukę SJE093 u Niemca, a i nawet przyzwoity rabat dali wbrew ogólnego szaleństwa i FOMO. Może jak dobrze pójdzie, to w przyszłym tygodniu będzie u mnie. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kiedyś obrał kierunek wycieczki na Łódź (z tym zegarkiem oczywiście 😋) - to poproszę o informację 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, furraan napisał(-a):

Gdybyś kiedyś obrał kierunek wycieczki na Łódź (z tym zegarkiem oczywiście 😋) - to poproszę o informację 😎

 

Jak będę pamiętał, to dam znać. Może akurat będę przejazdem.

 

A tutaj niezłe porównanie SJE093 do SLA017. IMO wyraźnie korzystniej wypada SJE093 - teraz proporcje są znacznie lepsze: i tarczy, i koperty, bo poprzednia wygląda na klockowatą przy SJE093.

 

Autor filmiku wspomina, że ten Seikacz jest bardziej cool niż Submariner - w pełni podzielam to zdanie, ciężko znaleźć fajniejszego divera obecnie.

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2023 o 14:35, rafi napisał(-a):

[mention]evilym [/mention] Bezpośrednio po serwisie było znacznie lepiej, jakieś +5 do 10 /doba, więc super jak na Seiko. Później już trudno powiedzieć, bo za chwilę kupiłem PRXa, za jakiś czas Grand Seiko, a jeszcze w dodatku zacząłem częściej pracować z biura. W efekcie SPB trafiał na nadgarstek z raz w tygodniu, więc i tak każdorazowo ustawiałem go na nowo. Ostatnio zacząłem go nosić częściej, no i znowu klops. W tym tygodniu wraca więc do serwisu. Zobaczymy.

Co do pomysłu, to jest trzy opcje:

1. Od dawna chciałem mieć Seamastera Petera Blackea. Najpierw nie było mnie na niego stać, potem nie mogłem mentalnie zaakceptować skoku ceny. Teraz doszedłem do wniosku, że tanio już było, cena jest jaka jest i w sumie to jestem w stanie tyle wyłożyć. Tylko po pierwsze, musiałem bym trafić fajny stan, najlepiej w pełnym secie. No i pozostaje kwestia rezerwy chodu.

2. Od premiery chciałem też mieć BB58. W sumie teraz (ściślej za jakieś pół roku) będzie w zasięgu, więc może w końcu… ale…

3. Pojawił się Pelagos 39. Mniej vintage, bardziej surowy, coraz bardziej mi się widzi. Poza tym mierzyłem pare razy tytanowego Spirita 40 mm oraz Orisa Propilota na cal. 400 i doszedłem do wniosku, że Tytan to świetny materiał na EDC.

No ale mam jeszcze chwile na myślenie.

Oczywiście jest jeszcze opcja czwarta, że SPB pozostanie, a na wymianę pójdzie PRX. Wtedy może jakiś starszy Santos, albo AT na 8500…

Jestem ciekaw jakbym swojego odstawił na dłużej co by było... U mnie na nadgarstku jednak jest regularnie. Do tego stopnia że wygryzł Aquisa (kto by pomyślał...). 

 

Z tych zaproponowanych przez Ciebie to BB58 chyba najfajniejszy. Wizualnie podobny, rezerwa chodu ok. Pod względem wykonania i jakości mechanizmu na pewno lepiej niż w Seiko.

 

Trzymam jednak kciuki za opcje nr 4!

SPB143 to rewelacyjny zegarek. Jeżeli tylko nie ma z nim (większych) problemów. Dla mnie właśnie w zakładanym budżecie kilka-kilkanaście tysięcy nie ma wielu konkurentów. Mimo faktu że uwielbiam tego typu zegarki i podoba mi się praktycznie co drugi, to chce mieć w mojej mini kolekcji jako jedynego nurka właśnie tego Seiko (mimo że mógłbym sobie pozwolić na Doxe, Tudora, Sinna czy Omegę).

 

Daj znać jakie będą efekty po serwisie!

 

 

21 godzin temu, machlo napisał(-a):

Udało się zamówić sztukę SJE093 u Niemca, a i nawet przyzwoity rabat dali wbrew ogólnego szaleństwa i FOMO. Może jak dobrze pójdzie, to w przyszłym tygodniu będzie u mnie. 😁

Super! Czekam na fotki! 

 

A tu mój 🤩

DSC_3293.thumb.JPG.a31ecf5989c4f67b4b3355dfc0ee5578.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]evilym [/mention] SPB poleciał do serwisu centralnego. Mechanizm pracował jak chciał - miał ogromne amplitudy w zależności od pozycji. Mam nadzieję, że po serwisie będzie dobrze. Wizualnie to jest świetny projekt. W moim przypadku świetnie sprawdza się też dodatkowa powłoka - jestem leworęczny i zegarki rysują mi się tragicznie, a na SPB poza zapięciem praktycznie brak rys.
Mi z wymienionych trzech najbardziej podchodzi Omega, tylko że jej zakup to w tej chwili już prawie projekt, a z czasem u mnie krucho.

[mention]machlo [/mention] gratuluję. Super zegarek. Szkoda, że nie ma bransolety, bo wtedy intensywnie bym o nim myślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2023 o 14:12, rafi napisał(-a):

[mention]evilym [/mention] SPB poleciał do serwisu centralnego. Mechanizm pracował jak chciał - miał ogromne amplitudy w zależności od pozycji. Mam nadzieję, że po serwisie będzie dobrze. Wizualnie to jest świetny projekt. W moim przypadku świetnie sprawdza się też dodatkowa powłoka - jestem leworęczny i zegarki rysują mi się tragicznie, a na SPB poza zapięciem praktycznie brak rys.
Mi z wymienionych trzech najbardziej podchodzi Omega, tylko że jej zakup to w tej chwili już prawie projekt, a z czasem u mnie krucho.

[mention]machlo [/mention] gratuluję. Super zegarek. Szkoda, że nie ma bransolety, bo wtedy intensywnie bym o nim myślał.

Heh a u mnie Seiko porysowane jak żaden inny. Wkładka bezela (ale z tym się liczyłem) oraz o zgrozo - szkło 😭

Bransoleta OEM nieużywana więc się nie wypowiem. 

 

A co do SJE093 i braku bransolety. Czym dłużej się nad tym zastanawiam, tym mniej mnie brak bransolety przeszkadza. 143 noszę tak myślę 80% czasu na nato i gumie. Reasumując - przeżyłbym brak stali 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja popatrzę, jak poharatałem przez rok bransę w PRX, to aż mi się płakać chce. W Seiko czysta.

Co do bransy w nowym MASie - jak ktoś - jak Ty - nosi głównie na różnych strapach, to faktycznie żaden problem. U mnie jednak te, które mają bransę, głównie na niej są noszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co ładniejsze, żaba czy 62MAS na perlonie? 🤔😎

20230815_095306.jpg

Edytowane przez furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.